Προς το περιεχόμενο

Ακύρωση συμβολαίου Vodafone


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους 

Έχω από Δεκέμβρη ιντερνετ+σταθερό Vodafone για 24 μήνες. Επειδή δεν είμαι ιδιαίτερα ευχαριστημένος περίμενα να τελειώσουν οι 24 μήνες για να φύγω. Σήμερα όμως με πήραν από cosmote και μου είπαν ότι λόγο αλλαγής νόμου μπορώ να το ακυρώσω και να πάω cosmote χωρίς να πληρώσω. Έχετε ακούσει κάτι; ισχύει; 

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Οχι δεν μπορεις

Παραμύθια σου λενε

Σε ευχαριστώ για την απάντηση 

Κατάλαβα τότε ίσως να γίνει ακυρώσει χωρίς χρέωση επειδή πιάνω 10mbps ενώ έχω 24ρι; ή καλύπτονται επειδή λέει μέχρι 24;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, kanaris123 είπε

Σε ευχαριστώ για την απάντηση 

Κατάλαβα τότε ίσως να γίνει ακυρώσει χωρίς χρέωση επειδή πιάνω 10mbps ενώ έχω 24ρι; ή καλύπτονται επειδή λέει μέχρι 24;

10ρι ειναι ενταξει για 24αρα 😂

Επεξ/σία από Aggelos_INSM
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, kanaris123 είπε

Σε ευχαριστώ για την απάντηση 

Κατάλαβα τότε ίσως να γίνει ακυρώσει χωρίς χρέωση επειδή πιάνω 10mbps ενώ έχω 24ρι; ή καλύπτονται επειδή λέει μέχρι 24;

Δεν ισχύει.

Δες αν μπορει η Vodafone να σου δώσει VDSL αλλιως περίμενε να κάνεις φορητότητα όταν λήξει το συμβόλαιό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν θές vdsl  ζήτα στην vodafon προσφόρα,έτσι έκανα και μου έδωσαν πιο φθηνά από όλους για 50 VDSL 28 εύρω (27 πληρώνοντας ηλεκτρονικά).

Την αποδέχτηκα αλλά τους πιέζω για λιγότερο.

Επεξ/σία από tasos-e
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/6/2020 στις 12:44 ΜΜ, tasos-e είπε

Αν θές vdsl  ζήτα στην vodafon προσφόρα,έτσι έκανα και μου έδωσαν πιο φθηνά από όλους για 50 VDSL 28 εύρω (27 πληρώνοντας ηλεκτρονικά).

Την αποδέχτηκα αλλά τους πιέζω για λιγότερο.

25,70 100αρα....μαλλον οχι πιο φθηνα απο ολους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 19/06/2020 at 12:44, tasos-e said:

Αν θές vdsl  ζήτα στην vodafon προσφόρα,έτσι έκανα και μου έδωσαν πιο φθηνά από όλους για 50 VDSL 28 εύρω (27 πληρώνοντας ηλεκτρονικά).

Την αποδέχτηκα αλλά τους πιέζω για λιγότερο.

Με τι τρόπο τους πιέζεις;

TS Αν τόσο μπορεί να πιάσει η γραμμή σου και δεν έχει προβλημα δεν μπορεις να το σπάσεις αζημίως. Μόνο αν βγει μη επιλύσιμο προβλημα το σπας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να το σπάσεις πρέπει να τους ρωτήσεις για την περιοχή σου ποια είναι η τιμή κάτω από την οποία μπορείς να το σπάσεις το συμβόλαιο βάσει της ΕΕΤΤ. Συνήθως είναι πολύ χαμηλά του στυλ 3-4mbps. 
 

από εκεί και πέρα μπορείς να πεις στην κοσμοτε αν σε θέλει να πληρώσει το penalty με τη μορφή πίστωσης στο λογαριασμό σου. Το έχουν κάνει σε περίπτωση που έφυγε κάποιος και τον γύρισαν πίσω ΟΤΕ. 

Άλλη επιλογή είναι εάν και εφόσον γίνουν αλλαγές στην τιμολογιακή πολιτική και αφορούν το πακέτο που έχεις, έχεις ένα μήνα να προσβάλεις αζημίως το συμβόλαιο  

Τελος με τεχνικό πρόβλημα θα πρέπει να περάσουν πάνω από 30 εργάσιμες μέρες χωρίς να έχει επιλυθεί , από την ημέρα που άνοιξες ticket ώστε να το σπάσεις. 
 

αυτες είναι οι επιλογές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι εξελίξεις τρέχουν, όπως έγραψα πριν είχα πάει στα 28 ευρώ αφού είχα 24 γραμμή με 23 ευρώ ούτε χρόνο στην Voda,πλήρωνα πολύ πιστεύω και τα 28 μου φαίνονται πολλά. 

Αφού έκανα το συμβόλαιο στα 28 ευρώ (27 με e-Bill) μπήκα στο τσατ, ζήτησα τα συμβόλαια και τη χρειάζεται για να μην γίνει το καινούργιο συμβόλαιο.,η κοπέλα που μιλούσαμε κατευθείαν μου είπε ότι και καλά δεν γίνεται να διακοπή αλλά μπορεί να μου κάνει έκπτωση αλλά 15% περίπου 4 ευρώ είπα ναι και το έκανε. 

Αυτό έγινε χθες, την Δευτέρα θα πάρω τηλέφωνο να δω τη ακριβώς έχει γίνει. 

Στα συμβόλαια να ξέρετε ότι γράφουν ποσό είναι η ρήτρα κάθε μήνα με το ποσό που μπορείς διακόψεις κάθε μήνα, οι καλύτεροι είναι ο τρίτος μήνας και μετά από 20 μήνες και πάνω. 

Είναι υποχρεωτικό να το γραφούν 

1 ώρα πριν, filop είπε

25,70 100αρα....μαλλον οχι πιο φθηνα απο ολους...

Για τώρα που ζήτησα από τις εταιρείες, τόσο μου έδιναν 28 ευρώ το λιγότερο εδώ, αυτό εννοούσα. 

Επεξ/σία από tasos-e
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/6/2020 στις 12:44 ΜΜ, tasos-e είπε

Αν θές vdsl  ζήτα στην vodafon προσφόρα,έτσι έκανα και μου έδωσαν πιο φθηνά από όλους για 50 VDSL 28 εύρω (27 πληρώνοντας ηλεκτρονικά).

Την αποδέχτηκα αλλά τους πιέζω για λιγότερο.

Από το site τους 27,30 είναι τώρα η vdsl 50 στην vodafone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, go2jimmys1 είπε

Από το site τους 27,30 είναι τώρα η vdsl 50 στην vodafone.

Σε νέους συνδρομητές και με κινητό συμβόλαιο η καρτοσυμβολαιο, χωρίς κινητό 29.30. 

Εγώ είμαι συνδρομητής τους με καρτοτηλεφωνο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27,30 είναι η τιμή της προσφοράς αυτή την στιγμή νομίζω χωρίς συνδυαστικό πρόγραμμα και παίρνεις την έκπτωση 1,73 αν έχεις συμβόλαιο/καρτοσυμβόλαιο πάνω στα 27,30

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, go2jimmys1 είπε

27,30 είναι η τιμή της προσφοράς αυτή την στιγμή νομίζω χωρίς συνδυαστικό πρόγραμμα και παίρνεις την έκπτωση 1,73 αν έχεις συμβόλαιο/καρτοσυμβόλαιο πάνω στα 27,30

Ίσως αλλά μόνο για καινούργιους συνδρομητές,λέω ότι μου είπαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εγώ έχω wind και με πετάει συνέχεια το Ίντερνετ και με εξαπάτησαν Λέγοντας ότι έχω 50 mgb και είναι 24 μπορώ να φύγω ότι ώρα θέλω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...