Προς το περιεχόμενο

FIFA 21 [PC]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 22/2/2021 στις 11:42 ΠΜ, stratigos24 είπε

Αν αγοράσω το fifa 21 στο steam χρειάζεται να έχω εγκατεστημένο και το Origin στο pc?

Μια απλή ερώτηση είναι "γιατί να αγοράσεις το Fifa 21", αλλά οκ, δεν θα ρωτήσω 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, tommybertsen είπε

Μια απλή ερώτηση είναι "γιατί να αγοράσεις το Fifa 21", αλλά οκ, δεν θα ρωτήσω 😛 

Γιατί ήθελα να παίξω και κανα παιχνίδι online και στο pes 2021 που πήρα φέτος  για να βρω αντίπαλο (αν βρω αντίπαλο) κάνω κανα 5 λεπτό +++ στην καλύτερη.

Ειχε και προσφορά χθες το φιφα στο steam στα 24 και έτσι το πήρα. 

Επεξ/σία από stratigos24
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stratigos24 είπε

Γιατί ήθελα να παίξω και κανα παιχνίδι online και στο pes 2021 που πήρα φέτος  για να βρω αντίπαλο (αν βρω αντίπαλο) κάνω κανα 5 λεπτό +++ στην καλύτερη.

Ακριβώς ρε φίλε, αυτό είναι το θέμα του PES. Έτη φωτός μπροστά από gameplay, αλλά τι να το κάνεις που δεν βρίσκεις αντίπαλο ούτε με αίτηση. ΟΚ, υπάρχουν πολλοί που κάθονται και παίζουν master league, αλλά για μένα δεν αξίζει πια να ταλαιπωριέμαι με την ΑΙ. Αν γνωρίσεις τη γλύκα του online, there's no going back.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι γιατί βλέπω τις ίδιες ασθένειες και στο FIFA 21 όπως ΣΕ ΟΛΑ τα προηγούμενα; Δεν θα αναφερθώ καν στο ότι το θεωρώ το χειρότερο Fifa που έχω παίξει (από το 13 έχω πιαστεί αλλά τυπικά παίζω από το Fifa...95 - με διαλείμματα για PES γιατί είχε ξαναπάρει την κάτω βόλτα το Fifa).

Για να έχω καλή σύνδεση πρέπει να κάνω τάμα, και ούτε με τάμα έχω. Δεν είναι γλύκα αυτό το πράγμα. Δηλαδή τι φάση; Η σύνδεσή μου είναι μια χαρά και πάντα το Lag είναι στο θεό ή λίγο πιο κάτω, έτσι υποτίθεται ότι πρέπει να είναι; Από το 17 το παρατηρώ, ίδιο πράγμα συνέχεια. Νόμιζα ότι ήταν η σύνδεσή μου by then, τελικά έχω αλλάξει πόλη, σπίτι, και βλέπω το ίδιο χάλι. 
 Και το παιχνίδι είναι άλλο παιχνίδι online λόγω αυτής της κατάστασης. Οπότε καμία γλύκα δεν βλέπω, δυστυχώς. Αν σας γλυκαίνει να παίζετε έτσι, τι να πω 😛  
PES δεν έπαιξα online και δεν ξέρω. Το πρόβλημα αναφορικά με το game finding, είναι ότι δεν είναι multiplatform το παιχνίδι γιατί στο PC υπάρχουν οι Cheaters κλπ,  αλλά παίζουν και πολύ λιγότεροι παίκτες συνολικά. Το peak που βλέπω είναι 1200-1300 στο online, με αρκετές φορές να είναι 800-900. Βέβαια μπήκα τώρα, Φλεβάρη πρώτη φορά, αλλά και στα παλιότερα που έπαιζα (πλην του 20 που δεν το αγόρασα), δεν είδα και παραπάνω παίκτες, μόνο στην αρχή αρχή.

Οπότε παίρνω το παιχνίδι για Career + κάνα διπλό με φιλαράκια (που ούτε κι αυτό μπορούμε πλέον). Δηλαδή θέλω να χαλαρώνω, όχι να τσαντίζομαι που βλέπω φωτογραφίες με ορισμένους που πετυχαίνω στο online.

Και τελικά ναι, το PES ήταν καλύτερο φέτος overall, αλλά με ξένισαν κάτι κουλαμάρες που είχε και πήγα και πήρα το Fifa (καλός μλκς κι εγώ). 33 θαρρώ το είχα πάρει, και την Black Friday είχε φτάσει 25 στα κλειδάδικα και τώρα βλέπω έχει 23.39€ στο cdkeys και ούτε τόσο δεν θα έδινα :lol: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα :)

Eχει κανεις προβλημα με το   xbox one s controller? μερικες φορες κανει δεξια αριστερα (εντελως random) χωρις να κανω κατι στο μενου του Career Mode. Και επισης σε καποια σημεια δεν μπορω να κανω  scroll down πχ να δω ολα τα scores  wtf. Λετε να φταιει το Origin η bluetooth ? εχω κανει τα παντα updates upgrades uninstall install μενει να παρω τηλεφωνο εκει στο EA :D :D:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα  ινσομνιο-gamerades  ...

Παίζει  κανείς  Fifa  21...

Μου  έχει  βγάλει  την  πίστη   τελευταία  να  βρω  αντίπαλο  να  παίξω  στο  online..

Ξέρει  κανένας  τι  παίζει ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vps είπε

Καλησπέρα  ινσομνιο-gamerades  ...

Παίζει  κανείς  Fifa  21...

Μου  έχει  βγάλει  την  πίστη   τελευταία  να  βρω  αντίπαλο  να  παίξω  στο  online..

Ξέρει  κανένας  τι  παίζει ...

Έπαιζα σήμερα ultimate team κάνα 10 ματς δεν δυσκολεύτηκα καθόλου να βρω αντίπαλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, delpetro είπε

Έπαιζα σήμερα ultimate team κάνα 10 ματς δεν δυσκολεύτηκα καθόλου να βρω αντίπαλο. 

Μιλάμε  για  PC ?

Δεν  παίζω  ultimate team   ...αλλά  on line  session με  Μπάγερν  συνήθως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντίπαλο βρίσκει στα μπαμ σε xbox ONE, βλέπεις πόσες χιλιάδες παίζουν...Αν κάτσεις να παίξεις 3-4 το πρωί ναι θα δυσκολευτεί, όπως είπαν, κοίταξε τα φίλτρα που έχεις ρυθμίσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι διοτι σκεφτομαι να το παρω αλλα εχω να αγορασω παιχνιδι για pc παρα πολλα χρονια και το συγκεκριμενο λεω να αγορασω cd key. Πως παει ακριβως η διαδικασια;

Να βρω ενα key που να λεει ειναι συμβατο με Origin, να κατεβασω της τελευταιας το προγραμμα (φανταζομαι) και να κανω εκει redeem code?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ΧΟΝΕ και PS4 βρίσκει στα μπαμ, όντως, μου το επιβεβαίωσε συνάδελφος σήμερα. 

 

1 λεπτό πριν, speedy23 είπε

Να ρωτησω κατι διοτι σκεφτομαι να το παρω αλλα εχω να αγορασω παιχνιδι για pc παρα πολλα χρονια και το συγκεκριμενο λεω να αγορασω cd key. Πως παει ακριβως η διαδικασια;

Να βρω ενα key που να λεει ειναι συμβατο με Origin, να κατεβασω της τελευταιας το προγραμμα (φανταζομαι) και να κανω εκει redeem code?

https://www.cdkeys.com/pc/fifa-21-pc-en-origin 

αυτό πήρα εγώ, απλά το είχα πάρει 10€ περισσότερα :lol:

Το βάζεις στο Origin στο μενού που λέει redeem product code 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω. Εχω κανει bookmark και ενα που τα εχει λιγοτερα αλλα δεν ξερω ποσο safe θα ειναι βεβαια 

https://www.allkeyshop.com/blog/buy-fifa-21-cd-key-compare-prices/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εμπιστεύομαι καταστήματα που έχουν sellers (τέτοιο είναι το Gamivo νομίζω), για αυτό πάντα προτείνω Cdkeys. Παλιά πρότεινα και instant gaming αλλά σου βάζει καπέλο στην τιμή που βλέπεις. 

Πλέον ψωνίζω μόνο από το cdkeys :) 

(Btw , κάποιοι εμπιστεύονται το gamivo)

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως διαβαζω για το ποσο καλυτερο ειναι το gameplay του PES 2021 και θα το επαιρνα πραγματικα οντας και πιο φθηνο συν οτι δεν ειμαι κολλημενος με μια εταιρια αλλα ρε γμτ διαβαζω εδω ποσο τραγικο ειναι το Online τους και με κραταει απο το να το παρω.

Πραγματι αργει βασανιστικα να βρει παιχτες; Με ενδιαφερει αποκλειστικα το online

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...