Προς το περιεχόμενο

FIFA 21 [PC]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, tommybertsen είπε

Χτες μπήκα κανονικά... Βρήκα αυτό, δες αν βοηθάει

 

το εκανα και αυτο αλλα τπτ τζιφος το ιδιο εκανα κ update τους driver της καρτας που ειχα να τους κανω κανα χρονο αλλα και παλι τπτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 167
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είσαι στην έκδοση 19042.985 ; Για να βεβαιωθούμε πρώτα πως είσαι στην ίδια έκδοση. Αν και από ότι έχω καταλάβει, είναι random πρόβλημα και μου κάνει εντύπωση που δεν λύθηκε με τον παραπάνω τρόπο 😕 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, tommybertsen είπε

Είσαι στην έκδοση 19042.985 ; Για να βεβαιωθούμε πρώτα πως είσαι στην ίδια έκδοση. Αν και από ότι έχω καταλάβει, είναι random πρόβλημα και μου κάνει εντύπωση που δεν λύθηκε με τον παραπάνω τρόπο 😕 

 

ναι αυτην την εκδοση εχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά ξαφνικά, μετά το update, κάποιο vc redistributable σου λείπει και αυτό το χρειάζεται για να δουλέψει, οπότε θα έκανα reinstall τα περισσότερα vcredist που μπορώ. 

Έχω κάτι τέτοιο και τα κάνω ένα - ένα (τέσταρέ τα πρώτα, αλλά έχω το ίδιο και είναι πεντακάθαρο).

Ωστόσο δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που έχω αγγλική γλώσσα για Windows. 

Δεν βλέπω άλλο τρόπο για να βρεις  τι φταίει. Είπες re-install έκανες, σωστά; Δηλαδή κατέβασες όλο το Fifa από την αρχή; Καμιά δοκιμή να του αλλάξεις installation path? Είχα παλιότερα ένα πρόβλημα με την ΕΑ και τελικά λύθηκε με το update του EA Launcher γιατί άκρη δεν έβρισκα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά άρχισε πάλι τα κουτά του το fifa 21 και δεν λέει να συνεργαστεί με το xbox series x controller σε pc 

Μόλις μπαίνω εκεί που διαλέγω χώρα αρχίζει και πάει αριστερά ο πάνω μοχλός και αν τον κάνω δεξιά πάλι αριστερά πάει δύο ή παραπάνω φορές 

Το controller δεν έχει κανένα θέμα σε ότι άλλο παιχνίδι δοκίμασα παίζει άριστα (f1,wrc,battlefront,pcsx2 emulator) μέχρι και σε nvidia geforce now το δοκίμασα και παίζει μια χαρά μόνο με το fifa ΔΕΝ θέλει να συνεργαστεί 

Με χειριστήριο του xbox one ενσύρματο αλλά και keyboard mouse παίζει κανονικά 

Καμιά ιδέα; Έχω κάνει firmware update 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
15 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Ρέει το χρήμα για την ΕΑ. Το FIFA τους δίνει φαγάκι.

EA made $1.62bn from Ultimate Team in its last financial year

 

Παίζει να μείναμε 3-4 που δεν παίρνουν το ΦΙΦΑ για αυτές τις ηλιθιότητες. 

Και ρέει και "εσωτερική διαρροή" υπήρχε που έκλεβε τα account μας, όλα καλά για την ΕΑ, δεν ανοίγει μύτη. Στο μεταξύ συνεχίζει να είναι παρωδία το Fifa. Είπα να μπω, έκανε κάτι update, και λαμβάνω αυτό το μήνυμα στην έναρξη, κατά την επιλογή του save file μου: 

Spoiler

image.png.d684f4350e7ac8506ffb32dd96af75ab.png

Τι στην ευχή; Έκανε κι άλλο update και πάλι το ίδιο. 

Τo forum τους βρίθει από αυτή την περίπτωση. Μιλάμε για την πιο γελοία εταιρεία, αλλά εμείς την πληρώνουμε :lol: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tommybertsen είπε

Παίζει να μείναμε 3-4 που δεν παίρνουν το ΦΙΦΑ για αυτές τις ηλιθιότητες. 

Και ρέει και "εσωτερική διαρροή" υπήρχε που έκλεβε τα account μας, όλα καλά για την ΕΑ, δεν ανοίγει μύτη. Στο μεταξύ συνεχίζει να είναι παρωδία το Fifa. Είπα να μπω, έκανε κάτι update, και λαμβάνω αυτό το μήνυμα στην έναρξη, κατά την επιλογή του save file μου: 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

image.png.d684f4350e7ac8506ffb32dd96af75ab.png

Τι στην ευχή; Έκανε κι άλλο update και πάλι το ίδιο. 

Τo forum τους βρίθει από αυτή την περίπτωση. Μιλάμε για την πιο γελοία εταιρεία, αλλά εμείς την πληρώνουμε :lol: 

Εμένα είναι κουλ το παιχνίδι, τουλάχιστον από την μέρα που το έβαλα με το gamepass δεν έχει προβλήματα στο pc...

Σβησε το local save σου, δες να μην είναι σε readonly φάκελο,και ασε το cloud να σου κατεβάσει το δικο του save.

προφανώς και εγω τελευταία φορά που το αγόρασα ήταν επειδή είχα κουπόνι στο gamivo για το xbox φέτος και το πήρα 11€, αλλά δεν έχει άλλο... καταρχήν είναι ίδιο ξανά και ξανα και αλλάζουν τα rosters του μόνο, το gameplay μοιάζει αρχαίο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tommybertsen είπε

Παίζει να μείναμε 3-4 που δεν παίρνουν το ΦΙΦΑ για αυτές τις ηλιθιότητες. 

Και ρέει και "εσωτερική διαρροή" υπήρχε που έκλεβε τα account μας, όλα καλά για την ΕΑ, δεν ανοίγει μύτη. Στο μεταξύ συνεχίζει να είναι παρωδία το Fifa. Είπα να μπω, έκανε κάτι update, και λαμβάνω αυτό το μήνυμα στην έναρξη, κατά την επιλογή του save file μου: 

  Απόκρυψη περιεχομένων

image.png.d684f4350e7ac8506ffb32dd96af75ab.png

Τι στην ευχή; Έκανε κι άλλο update και πάλι το ίδιο. 

Τo forum τους βρίθει από αυτή την περίπτωση. Μιλάμε για την πιο γελοία εταιρεία, αλλά εμείς την πληρώνουμε :lol: 

Το ίδιο και εγώ 

Ξέρουμε τι είναι αυτό;😂

Πάντως το save μου παίζει μια χαρά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xtrmsnpr είπε

Εμένα είναι κουλ το παιχνίδι, τουλάχιστον από την μέρα που το έβαλα με το gamepass δεν έχει προβλήματα στο pc...

Σβησε το local save σου, δες να μην είναι σε readonly φάκελο,και ασε το cloud να σου κατεβάσει το δικο του save.

προφανώς και εγω τελευταία φορά που το αγόρασα ήταν επειδή είχα κουπόνι στο gamivo για το xbox φέτος και το πήρα 11€, αλλά δεν έχει άλλο... καταρχήν είναι ίδιο ξανά και ξανα και αλλάζουν τα rosters του μόνο, το gameplay μοιάζει αρχαίο.

Επειδή το έψαξα, είναι άσχετο με το save. Το έσβησα αλλά nothing changed. Όταν πατήσεις "delete" σε κάποιο mode παίζουν όλοι με το ίδιo kit :lol: Υπέρτατη ΕΑ. 

Πατάω Cancel και συνεχίζει βέβαια, αλλά δεν καταλαβαίνω τι χάλασαν. 

Το gameplay έχει αρχίσει και κουράζει. Παίρνεις ένα Fifa και το learning curve είναι μηδενικό. Το ξέρεις με το που μπήκες, αν έχεις παίξει το προηγούμενο (ή τα προηγούμενα)

 

38 λεπτά πριν, Nik1239 είπε

Το ίδιο και εγώ 

Ξέρουμε τι είναι αυτό;😂

Πάντως το save μου παίζει μια χαρά 

Κάτι με τα kits έκαναν σε κάποιο mode, πως το κατάφεραν ακριβώς, κανείς δεν απαντά, μαρκάρουν σαν "solved "αβέρτα τα θέματα στο forum τους χωρίς ουσιαστικά να έχουν λύσει κάτι (για οποιοδήποτε πρόβλημα - έτσι κάνουν).

Και σε μένα παίζει το save, τα DLC Assets που λέει δεν ξέρω ποια είναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/5/2021 στις 7:10 ΜΜ, Nik1239 είπε

Ρε παιδιά άρχισε πάλι τα κουτά του το fifa 21 και δεν λέει να συνεργαστεί με το xbox series x controller σε pc 

Μόλις μπαίνω εκεί που διαλέγω χώρα αρχίζει και πάει αριστερά ο πάνω μοχλός και αν τον κάνω δεξιά πάλι αριστερά πάει δύο ή παραπάνω φορές 

Το controller δεν έχει κανένα θέμα σε ότι άλλο παιχνίδι δοκίμασα παίζει άριστα (f1,wrc,battlefront,pcsx2 emulator) μέχρι και σε nvidia geforce now το δοκίμασα και παίζει μια χαρά μόνο με το fifa ΔΕΝ θέλει να συνεργαστεί 

Με χειριστήριο του xbox one ενσύρματο αλλά και keyboard mouse παίζει κανονικά 

Καμιά ιδέα; Έχω κάνει firmware update 

Αν υπάρχει καμία ιδέα θα ήθελα κ εγώ να μάθω εχ κ εγώ το ίδιο θεμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Kolofardos είπε

Αν υπάρχει καμία ιδέα θα ήθελα κ εγώ να μάθω εχ κ εγώ το ίδιο θεμα 

Φίλε κατάφερα και το έλυσα αλλά είναι περίεργη η διαδικασία και προς το παρόν το έχω έτσι μέχρι να το φτιάξει η ea 

Πρόσθεσε το fifa στο steam αν δεν είναι αγορασμενο από εκεί και κάνε τα βήματα που λέει από κάτω 

https://answers.ea.com/t5/Bug-Reports/Fifa-21-does-not-work-with-the-new-xbox-controller-x-via/td-p/9716338

Screenshot_2021-05-29-22-53-06-027_com.android.chrome.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, Nik1239 είπε

Φίλε κατάφερα και το έλυσα αλλά είναι περίεργη η διαδικασία και προς το παρόν το έχω έτσι μέχρι να το φτιάξει η ea 

Πρόσθεσε το fifa στο steam αν δεν είναι αγορασμενο από εκεί και κάνε τα βήματα που λέει από κάτω 

https://answers.ea.com/t5/Bug-Reports/Fifa-21-does-not-work-with-the-new-xbox-controller-x-via/td-p/9716338

Screenshot_2021-05-29-22-53-06-027_com.android.chrome.jpg

Δεν το έχω από το steam αλλά από ea desktop ξέρεις πως το περνάω στο steam επειδή δεν μου το βγάζει στην λίστα το fifa όταν πάω να επιλέξω non steam games 

Επεξ/σία από Kolofardos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Kolofardos είπε

Δεν το έχω από το steam αλλά από ea desktop ξέρεις πως το περνάω στο steam επειδή δεν μου το βγάζει στην λίστα το fifa όταν πάω να επιλέξω non steam games 

Λογικά πρέπει να στο βγάζει εμένα μου έδειχνε μέχρι και απλές εφαρμογές ότι υπάρχει ακόμα και αν δεν είναι παιχνίδι 

Ανέβασε ένα screenshot αν μπορείς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, Kolofardos είπε

Δεν το έχω από το steam αλλά από ea desktop ξέρεις πως το περνάω στο steam επειδή δεν μου το βγάζει στην λίστα το fifa όταν πάω να επιλέξω non steam games 

Add a non steam game κάτω αριστερά στο steam.

image.png.a37e654ee6ef28c70bbc304214a7df96.png

Λογικά ,αυτό ψάχνεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...