Προς το περιεχόμενο

Το δορυφορικό δίκτυο Starlink της SpaceX χρειάζεται beta testers


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 19/6/2020 στις 10:07 ΠΜ, gidi είπε

Προσωπικά έδωσα στοιχεία για beta, όποτε αυτό παίξει Ελλάδα. Υπάρχει σοβαρή πιθανότητα πάντως να έχω starlink προτού παίξει VDSL στην περιοχή μας.

σε ποιο λινκ εδωσες τα στοιχεια σου??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ηρεμία παιδιά, καλα κανει ο Έλον, ανεξάρτητο δικτυο. Το διαστημα ανήκει σε ολους αρκει να εχεις τα resources να πας και να συμορφωθείς με τους κανονισμούς. Αυτος και το πάλεψε και το καταφερε. Κ στρωνει ενα δρόμο ώστε σε 10-20 χρόνια απο τώρα να ειναι κατι στανταρ τέτοιου είδους ταχυτητες ανεξαρτήτως τοποθεσίας και καλυψης απο επίγεια δίκτυα. (εχετε υποψιν θα μειώσει και το latency σε μερικές περιπτωσεις).

Οσο για την ρύπανση, σιγά μην κατσουν οι αστρονόμοι να ασχοληθουν με τα επίγεια τηλεσκόπια. οι καλύτερες φωτο βγαίνουν απο τηλεσκόπια που ειναι εξω απο την ατμοσφαιρα. κ η Space X ( επίσης του Elon Musk) η οποία ανεβαζει τους δορυφόρους του Starlink, σπρωχνει να κανει την τοποθετηση τηλεσκοπίων ακομη πιο φτηνη.

Εννοειτε πως εχω δωσει mail και στοιχεία για beta, οχι επειδη θελω να κατεβάζω πιο γρήγορα, αλλα σαν υποστήριξη στο όλο project.

το λινκ ειναι το https://www.starlink.com/ και απλα δηλωνεις στοιχεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξεκινούν οι public betas σε βόρεια Αμερική και Νότιο Καναδά.

Λογικα μέχρι τέλος χρόνου θα είμαστε σε Ευρώπη. Θέλω να ελπίζω να μην κολλήσουμε με κάμια ΕΕΤΤ όταν θα είναι γεωγραφικά διαθέσιμο στην Ελλάδα.

Επεξ/σία από dream21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Καλημέρα.. Επειδή δεν είμαι σχετικός, θα μου λύσει και το πρόβλημα που έχω με την τηλεφωνία, μετά την ευρυζωνικότητα στις γραμμές τηλεφώνου;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...