Προς το περιεχόμενο

Android or ios??


Elenakiii_96

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια χαρά σε όλους..  είχα σχολιάσει κατι παρομοιο με αυτο το θέμα και σε ένα άλλο post αλλά γενικά ειμαι πολύ αναποφάσιστη και δεν ξέρω τι να επιλέξω..  είμαι χρήστης android και δεν εχω χρησιμοποιήσει ποτέ προϊόν της apple.. πραγματικά αξίζει η μετάβαση απο android σε ios?? Και αν ναι γιατι;; αυτό με τις updates κτλ Ναι το ξέρω ότι είναι ένα θετικό αλλά γενικά δεν με πολύ ενδιαφέρουν οι αναβαθμίσεις σε ένα κινητό..  απλά να κάνει σωστά την δουλειά του και να μην κολλάει..  έχει κάνει κάποιος την μετάβαση απο android σε ios?? Και αν ναι θέλω να μου πει ποια είναι η άποψη του. Προφανώς και ο καθένας έχει διαφορετικές απόψεις κτλ και τον έναν μπορεί να του αρέσει το λειτουργικό της  apple ενώ κάποιους αλλού Όχι..  δεν εχω δοκιμάσει ποτέ apple... Αλλά μου αρέσουν πολύ εμφανισιακά τα ατιμα:ρ και πραγματικά σκέφτομαι να κάνω την μετάβαση και ας κλάψω με μαύρο δάκρυ αν τύχει λέμε τώρα   

Να ανοίξω και μια παρένθεση για όσους νομίζουν ότι τα android κολλάνε μάλλον ζουν στο 2014 και πίσω..  πάρτε ενα κίνητο αξίας 600 700 ευρώ και μετά ελάτε να πείτε αν κολλάει..  για να λέμε τα πράγματα με το δίκιο τους.. Όχι να συγκρίνουμε ένα κινητό αξίας 1000 ευρώ και πάνω με ένα κινητό 200 ευρώ..  γιατί και η apple αν έβγαζε κινητά με 200 ευρώ τα ίδια πράγματα θα γίνονταν  ;) έχω ένα s7 από το 2016 και δεν έχει πάθει τίποτα ούτε επανεκκίνησεις χρειάστηκε να του κάνω ούτε τίποτα ούτε γενικά θέμα είχα με το λειτουργικό ή με την μνήμη του κινητού..  το έχω γ@@@σει στις εφαρμογές και παρόλα αυτά λειτουργεί μια χαρα.. σκαλωματα που και που θα φάει.. εντάξει μηχάνημα είναι και αυτό.. εξάλλου και τα iphone δεν νομίζω να μην "κολλησουν" ούτε μια φορά..  

Επεξ/σία από Elenakiii_96
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 92
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Elenakiii_96 είπε

Γεια χαρά σε όλους..  είχα σχολιάσει κατι παρομοιο με αυτο το θέμα και σε ένα άλλο post αλλά γενικά ειμαι πολύ αναποφάσιστη και δεν ξέρω τι να επιλέξω..  είμαι χρήστης android και δεν εχω χρησιμοποιήσει ποτέ προϊόν της apple.. πραγματικά αξίζει η μετάβαση απο android σε ios?? Και αν ναι γιατι;; αυτό με τις updates κτλ Ναι το ξέρω ότι είναι ένα θετικό αλλά γενικά δεν με πολύ ενδιαφέρουν οι αναβαθμίσεις σε ένα κινητό..  απλά να κάνει σωστά την δουλειά του και να μην κολλάει..  έχει κάνει κάποιος την μετάβαση απο android σε ios?? Και αν ναι θέλω να μου πει ποια είναι η άποψη του. Προφανώς και ο καθένας έχει διαφορετικές απόψεις κτλ και τον έναν μπορεί να του αρέσει το λειτουργικό της  apple ενώ κάποιους αλλού Όχι..  δεν εχω δοκιμάσει ποτέ apple... Αλλά μου αρέσουν πολύ εμφανισιακά τα ατιμα:ρ και πραγματικά σκέφτομαι να κάνω την μετάβαση και ας κλάψω με μαύρο δάκρυ αν τύχει λέμε τώρα   

Να ανοίξω και μια παρένθεση για όσους νομίζουν ότι τα android κολλάνε μάλλον ζουν στο 2014 και πίσω..  πάρτε ενα κίνητο αξίας 600 700 ευρώ και μετά ελάτε να πείτε αν κολλάει..  για να λέμε τα πράγματα με το δίκιο τους.. Όχι να συγκρίνουμε ένα κινητό αξίας 1000 ευρώ και πάνω με ένα κινητό 200 ευρώ..  γιατί και η apple αν έβγαζε κινητά με 200 ευρώ τα ίδια πράγματα θα γίνονταν  ;) έχω ένα s7 από το 2016 και δεν έχει πάθει τίποτα ούτε επανεκκίνησεις χρειάστηκε να του κάνω ούτε τίποτα ούτε γενικά θέμα είχα με το λειτουργικό ή με την μνήμη του κινητού..  το έχω γ@@@σει στις εφαρμογές και παρόλα αυτά λειτουργεί μια χαρα.. σκαλωματα που και που θα φάει.. εντάξει μηχάνημα είναι και αυτό.. εξάλλου και τα iphone δεν νομίζω να μην "κολλησουν" ούτε μια φορά..  

Θα σου πω την άποψή μου μιας και το τελευταίο εξάμηνο πήγα από samsung note 9 σε iphone xs μετά σε samsung s10 plus και τώρα είμαι σε iphone 11 pro max.

Το λογισμικό της Apple είναι για μένα ανώτερο από οτιδήποτε android  αλλά μόνο αν σε ενδιαφέρει η ευκολία χρήσης, το απόλυτο smoothness και η υποστήριξη (και γενικότερα η εμπειρία χρήσης) Για να φανταστείς την αίσθηση, είχα το s10 plus και μου φαινόταν σαν να είχα φτηνή αντιγραφή του ios με κολληματακια ! Επίσης η haptic engine της Apple είναι έτη μπροστά από οποιοδήποτε android.

 Αν θες όμως να βάζεις custom rom, να αλλάζεις icon packs και launchers μείνε σε android. Επίσης αν σε αν διαφέρει η κάρτα μνήμης τα iphone δεν έχουν και επίσης για να περάσεις εικόνες και μουσική από τον υπολογιστή πρέπει να το κάνεις μέσω iTunes και όχι απλή αντιγραφή / επικόλληση όπως σε android...

Κατά τα άλλα σίγουρα θα σου πρότεινα να πάρεις ένα μεταχειρησμενο iphone γαι να δοκιμάσεις και μόνη τι σου ταιριάζει.

Θα σου πρότεινα το iphone xr μιας και είναι το πιο value for money iphone κατ εμε και μπορείς να το βρεις μεταχειρισμένο κοντά στα 350-400€

 

Ps. Ως προς την τελευταία σου πρόταση, ναι το iPhone δεν θα έχει σκαλωματα και δεν θα κολλήσει ούτε μια φορά!

Επεξ/σία από koutsis
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, koutsis είπε

Θα σου πω την άποψή μου μιας και το τελευταίο εξάμηνο πήγα από samsung note 9 σε iphone xs μετά σε samsung s10 plus και τώρα είμαι σε iphone 11 pro max.

Το λογισμικό της Apple είναι για μένα ανώτερο από οτιδήποτε android  αλλά μόνο αν σε ενδιαφέρει η ευκολία χρήσης, το απόλυτο smoothness και η υποστήριξη (και γενικότερα η εμπειρία χρήσης) Για να φανταστείς την αίσθηση, είχα το s10 plus και μου φαινόταν σαν να είχα φτηνή αντιγραφή του ios με κολληματακια ! Επίσης η haptic engine της Apple είναι έτη μπροστά από οποιοδήποτε android.

 Αν θες όμως να βάζεις custom rom, να αλλάζεις icon packs και launchers μείνε σε android. Επίσης αν σε αν διαφέρει η κάρτα μνήμης τα iphone δεν έχουν και επίσης για να περάσεις εικόνες και μουσική από τον υπολογιστή πρέπει να το κάνεις μέσω iTunes και όχι απλή αντιγραφή / επικόλληση όπως σε android...

Κατά τα άλλα σίγουρα θα σου πρότεινα να πάρεις ένα μεταχειρησμενο iphone γαι να δοκιμάσεις και μόνη τι σου ταιριάζει.

Θα σου πρότεινα το iphone xr μιας και είναι το πιο value for money iphone κατ εμε και μπορείς να το βρεις μεταχειρισμένο κοντά στα 350-400€

Ps. Ως προς την τελευταία σου πρόταση, ναι το iPhone δεν θα έχει σκαλωματα και δεν θα κολλήσει ούτε μια φορά!

Καταρχήν σε ευχαριστώ για τον χρόνο που βρήκες για να γράψεις την άποψη σου την οποία εκτιμώ.. Αλλά όντως έχουν τόση διαφορά σαν λειτουργικά;; καλά Ναι το ξέρω ότι δεν είναι ίδια αλλά όντως είναι τόσο μπροστά το ios?? Εγώ γιατί νομίζα ότι ήταν απαρχαιωμένο;; :ρ ξέρω κάτι γνωστούς που έχουν πάει από iphone (μοντέλο δεν γνωριζω) σε s10 και μου έχουν πει τα καλύτερα..  βέβαια είναι όπως του κάτσει του καθενός και τι γούστα έχει..  Αλλά δεν ξέρω μου φαίνεται παράξενο να κολλάει το s10 σε σύγκριση με το ios.. Προφανώς εσύ τα δοκίμασες και ξέρεις κάτι παραπάνω απλά μου φαίνεται εμένα περίεργο..  Εγώ με το σ7 δεν ξέρω δεν έχω ιδιαίτερα θέματα.. Μόνο που και που θα τρώει σκαλωματα αλλα το έχω και 4 χρόνια όμως.. custom roms launcher κτλ δεν ξέρω καν τι είναι και πώς γίνονται δεν έχω ασχοληθεί πότε να σου πω την αλήθεια το κινητό έτσι το έχω όπως το πήρα την πρώτη μέρα..  άρα σε τέτοιο θέμα όχι δε θα έχω θέμα με το ios πιστεύω.. ούτε με εικόνες και τραγουδια δεν ασχολούμαι να τα στείλω στο pc χαχα ναι ειμαι τόσο περίεργη που σχεδόν δεν ασχολούμαι καν.. άρα μάλλον πιστεύεις και εσύ ότι με καλύπτει σίγουρα το ios Αφού δεν έχω τέτοιες απαιτήσεις οπως custom roms και τα παραπάνω που ανέφερες εε;; απλά ίσως με δυσκολεύει τον πρώτο καιρό..  απλά ο μόνος λόγος που με διστάζει είναι ότι ακούω από πολλούς ότι έχουν πάρα πολύ κλειστό λειτουργικό σύστημα και ότι δεν μπορείς να κάνεις σχεδόν τίποτα..  δεν ξέρω δεν έχω πιάσει ποτε apple..

Όσο για το τελευταίο έχω ακούσει από άτομα ότι και τα iphone τρωνε κάποια σκαλωματα σε κάποιες αναβαθμίσεις αλλά γενικά ίσως έτυχαν και σε ελαττωματικό..  και δεν το έγραψα προφανώς για να κράξω την apple.. εξάλλου δεν υποστηρίζω ούτε τα android ούτε την apple.. πιστεύω ότι και τα 2 λειτουργικά είναι καλά..  απλά μερικοί που κάθονται και γράφουν ότι έχουν lag πλέον δεν ισχύει.. εξάλλου και να κολλήσει μια φορά στο τόσο δεν είναι και περίεργο μηχάνημα είναι και κουράζεται και αυτό.. 

Επεξ/σία από Elenakiii_96
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Elenakiii_96 είπε

Καταρχήν σε ευχαριστώ για τον χρόνο που βρήκες για να γράψεις την άποψη σου την οποία εκτιμώ.. Αλλά όντως έχουν τόση διαφορά σαν λειτουργικά;; καλά Ναι το ξέρω ότι δεν είναι ίδια αλλά όντως είναι τόσο μπροστά το ios?? Εγώ γιατί νομίζα ότι ήταν απαρχαιωμένο;; :ρ ξέρω κάτι γνωστούς που έχουν πάει από iphone (μοντέλο δεν γνωριζω) σε s10 και μου έχουν πει τα καλύτερα..  βέβαια είναι όπως του κάτσει του καθενός και τι γούστα έχει..  Αλλά δεν ξέρω μου φαίνεται παράξενο να κολλάει το s10 σε σύγκριση με το ios.. Προφανώς εσύ τα δοκίμασες και ξέρεις κάτι παραπάνω απλά μου φαίνεται εμένα περίεργο..  Εγώ με το σ7 δεν ξέρω δεν έχω ιδιαίτερα θέματα.. Μόνο που και που θα τρώει σκαλωματα αλλα το έχω και 4 χρόνια όμως.. custom roms launcher κτλ δεν ξέρω καν τι είναι και πώς γίνονται δεν έχω ασχοληθεί πότε να σου πω την αλήθεια το κινητό έτσι το έχω όπως το πήρα την πρώτη μέρα..  άρα σε τέτοιο θέμα όχι δε θα έχω θέμα με το ios πιστεύω.. ούτε με εικόνες και ταξίδια δεν ασχολούμαι να τα στείλω στο pc χαχα ναι ειμαι τόσο περίεργη που σχεδόν δεν ασχολούμαι καν.. άρα μάλλον πιστεύεις και εσύ ότι με καλύπτει σίγουρα το ios Αφού δεν έχω τέτοιες απαιτήσεις οπως custom roms και τα παραπάνω που ανέφερες εε;; απλά ίσως με δυσκολεύει τον πρώτο καιρό..  απλά ο μόνος λόγος που με διστάζει είναι ότι ακούω από πολλούς ότι έχουν πάρα πολύ κλειστό λειτουργικό σύστημα και ότι δεν μπορείς να κάνεις σχεδόν τίποτα..  δεν ξέρω δεν έχω πιάσει ποτε apple..

Όσο για το τελευταίο έχω ακούσει από άτομα ότι και τα iphone τρωνε κάποια σκαλωματα σε κάποιες αναβαθμίσεις αλλά γενικά ίσως έτυχαν και σε ελαττωματικό..  και δεν το έγραψα προφανώς για να κράξω την apple.. εξάλλου δεν υποστηρίζω ούτε τα android ούτε την apple.. πιστεύω ότι και τα 2 λειτουργικά είναι καλά..  απλά μερικοί που κάθονται και γράφουν ότι έχουν lag πλέον δεν ισχύει.. εξάλλου και να κολλήσει μια φορά στο τόσο δεν είναι και περίεργο μηχάνημα είναι και κουράζεται και αυτό.. 

Φίλη μου με βάση αυτά που λες είναι ιδανικό για σενα το ios.

Απλή και εύκολη χρήση, φοβερή εμπειρία χρήσης και ποιότητα.

Όσο για τις διαφορές με Android και αν έχει κολλήματα η όχι, εγώ φαντάσου είχα samsung s10 plus για 3 μήνες πριν πάω πάλι σε iphone και είδα αισθητή διαφορά στην εμπειρία χρήσης!

Εσύ φαντάζομαι που έχεις το αρχαίο πλέον s7 θα σου φανεί η μέρα με τη νύχτα!

Θα σου πρότεινα να δεις τις αγγελίες εδώ στο insomnia για μεταχειρησμενο iphone xr. Το δοκιμάζεις και αν δεν σου κάτσει το πουλάς και πας σε Android. Σίγουρα δεν θα δυσκολευτεις να το πουλήσεις, πίστεψε με!

Επεξ/σία από koutsis
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, koutsis είπε

Φίλη μου με βάση αυτά που λες είναι ιδανικό για σενα το ios.

Απλή και εύκολη χρήση, φοβερή εμπειρία χρήσης και ποιότητα.

Όσο για τις διαφορές με Android και αν έχει κολλήματα η όχι, εγώ φαντάσου είχα samsung s10 plus για 3 μήνες πριν πάω πάλι σε iphone και είδα αισθητή διαφορά στην εμπειρία χρήσης!

Εσύ φαντάζομαι που έχεις το αρχαίο πλέον s7 θα σου φανεί η μέρα με τη νύχτα!

Θα σου πρότεινα να δεις τις αγγελίες εδώ στο insomnia για μεταχειρησμενο iphone xr. Το δοκιμάζεις και αν δεν σου κάτσει το πουλάς και πας σε Android. Σίγουρα δεν θα δυσκολευτεις να το πουλήσεις, πίστεψε με!

Όντως έχεις δίκαιο ότι μάλλον είναι το ιδανικό λειτουργικό για μένα το ios..και Ναι μάλλον θα μου φανεί μέρα με νύχτα γιατί όντως το s7 είναι αρχαίο και παίζει μόνο εγώ να το χρησιμοποιώ αυτό το κινητό εν έτη 2020  :ρ απλά γενικά δεν ειμαι άτομο που να αλλάζει συσκευή κάθε λίγο και λιγάκι..  Αλλά τώρα θέλω να το αλλάξω αυτό γιατί είναι παλιό και το έχω 4 χρονια και το βαρέθηκα 

Μάλλον θα πάω σε ios για να δοκιμάσω την εμπειρία χρήσης και μάλλον θα έχεις και δίκαιο ότι δεν θα το μετανιώσω Αφού σχεδόν δεν ασχολούμαι με τίποτα σε ένα κινητό χαχα.. 

Φίλε μου πραγματικά σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου και την άποψη σου θα ψάξω να βρω για να πάρω μέχρι τέλους αυτού του μήνα και αν όντως δεν το μετανιώσω θα σε θυμηθώ πραγματικά και θα σε χιλιοευχαριστωωωω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Elenakiii_96 είπε

Όντως έχεις δίκαιο ότι μάλλον είναι το ιδανικό λειτουργικό για μένα το ios..και Ναι μάλλον θα μου φανεί μέρα με νύχτα γιατί όντως το s7 είναι αρχαίο και παίζει μόνο εγώ να το χρησιμοποιώ αυτό το κινητό εν έτη 2020  :ρ απλά γενικά δεν ειμαι άτομο που να αλλάζει συσκευή κάθε λίγο και λιγάκι..  Αλλά τώρα θέλω να το αλλάξω αυτό γιατί είναι παλιό και το έχω 4 χρονια και το βαρέθηκα 

Μάλλον θα πάω σε ios για να δοκιμάσω την εμπειρία χρήσης και μάλλον θα έχεις και δίκαιο ότι δεν θα το μετανιώσω Αφού σχεδόν δεν ασχολούμαι με τίποτα σε ένα κινητό χαχα.. 

Φίλε μου πραγματικά σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου και την άποψη σου θα ψάξω να βρω για να πάρω μέχρι τέλους αυτού του μήνα και αν όντως δεν το μετανιώσω θα σε θυμηθώ πραγματικά και θα σε χιλιοευχαριστωωωω

Παρακαλώ, δεν κάνει τίποτα.

Εγώ αντίθετα από σένα μου αρέσει να αλλάζω κινητό κάθε λίγους μήνες γιατί τα βαριέμαι εύκολα.

Πίστεψε με έχω δοκιμάσει δεκάδες κινητά τα τελευταία χρόνια και για αυτό μπορώ να σου πω ότι σίγουρα προτιμάω το ios!

Απλά θα σου έλεγα αν πας σε ios να του δώσεις λίγο χρόνο για να το συνηθίσεις, τουλάχιστον κανένα μήνα, μιας και μια ζωή είχες android και ίσως να σου φανεί κάπως στην αρχή η αλλαγή.

Αν θες να ρωτήσεις οτιδήποτε, μην διστάσεις...

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, koutsis είπε

Παρακαλώ, δεν κάνει τίποτα.

Εγώ αντίθετα από σένα μου αρέσει να αλλάζω κινητό κάθε λίγους μήνες γιατί τα βαριέμαι εύκολα.

Πίστεψε με έχω δοκιμάσει δεκάδες κινητά τα τελευταία χρόνια και για αυτό μπορώ να σου πω ότι σίγουρα προτιμάω το ios!

Απλά θα σου έλεγα αν πας σε ios να του δώσεις λίγο χρόνο για να το συνηθίσεις, τουλάχιστον κανένα μήνα, μιας και μια ζωή είχες android και ίσως να σου φανεί κάπως στην αρχή η αλλαγή.

Αν θες να ρωτήσεις οτιδήποτε, μην διστάσεις...

Καλά εννοείται ότι θα το κρατήσω αρκετό καιρό για δω πως λειτουργεί και να δω αν όντως μου ταιριάζει δεν είχα σκοπό να το πάρω και μετά από μια βδομάδα να το πουλήσω χαχα.. εξάλλου πιστεύω ότι όλα μια συνηθεια είναι..  στην αρχή ίσως με δυσκολεύει αλλά μετά ίσως να μου αρέσει και περισσότερο..  βέβαια δεν λέω και κάτι χωρίς να ξέρω αλλά δεν νομίζω  να το μετανιώσω γιατί αν ήταν έτσι δεν θα αγόραζε σχεδόν κανεις ios..

Πραγματικά και πάλι σε ευχαριστώ  να σαι καλά!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και ένα χρόνο συμβιώνω με ένα iphone XS, και ένα Samsung Note 8. Ο μόνος λόγος που χρησιμοποιώ περισσότερο το 1ο, είναι επειδή τον λογαριασμό τον πληρώνει η δουλειά μου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, GianniSM είπε

Εδώ και ένα χρόνο συμβιώνω με ένα iphone XS, και ένα Samsung Note 8. Ο μόνος λόγος που χρησιμοποιώ περισσότερο το 1ο, είναι επειδή τον λογαριασμό τον πληρώνει η δουλειά μου...

Δηλαδή εσύ πιστεύεις ότι είναι καλύτερο το android από το ios?? 

Όπως και να έχει σκέφτομαι να πάρω για πρώτη φορα ios για να μου φύγει και η περιέργεια και ελπίζωνα μην το μετανιώσω..Απλά κάθε άποψη και γνώμη του καθενός δέκτη είναι.

Επεξ/σία από Elenakiii_96
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Elenakiii_96 είπε

Δηλαδή εσύ πιστεύεις ότι είναι καλύτερο το android από το ios?? 

Όπως και να έχει σκέφτομαι να πάρω για πρώτη φορα ios για να μου φύγει και η περιέργεια και ελπίζωνα μην το μετανιώσω..Απλά κάθε άποψη και γνώμη του καθενός δέκτη είναι.

Μηχανικός πληροφορικής είμαι, πράγματα που γίνονται με απλό τρόπο στο android ios απλά μου σπάνε τα @@. Βγάζει ουσιαστικό νόημα να προτιμήσεις το Ιος αν είσαι μέσα στο οικοσύστημα της apple με mac etc. Αν όχι δεν θα δεις κάτι τρελό, και τελικά θα πεθυμήσεις την άνεση του Android. Από θέμα τώρα κολλημάτων κλπ, βλακείες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, GianniSM είπε

Μηχανικός πληροφορικής είμαι, πράγματα που γίνονται με απλό τρόπο στο android ios απλά μου σπάνε τα @@. Βγάζει ουσιαστικό νόημα να προτιμήσεις το Ιος αν είσαι μέσα στο οικοσύστημα της apple με mac etc. Αν όχι δεν θα δεις κάτι τρελό, και τελικά θα πεθυμήσεις την άνεση του Android. Από θέμα τώρα κολλημάτων κλπ, βλακείες.

Αχαχα έκλαψα με το πρώτο που έγραψες και έχεις και δίκαιο για τι το έχω ακούσει και από άλλους αυτό ότι στο Android κάνεις κάτι εύκολα ενώ στο ios σου βγαίνει η πίστη..  Αλλά θα μου λείψει τόσο πολύ το android?? 🤔 Ααχχ δεν πρόκειται να αποφασίσω πότε 😂 απλά πιστεύω ότι θα μου ταιριάζει το ios από άποψη ότι δεν ασχολούμαι γενικά με τίποτα στο κινητό..  εννοώ custom roms κτλ..  Αλλά εσύ είσαι και μηχανικός πληροφορικής άρα για να χρησιμοποιείς πιο πολύ το ios ίσως κάνει κάτι καλύτερο σε σχέση με το android και να σου αρέσει περισσότερο σαν λογισμικό και να σου έκανε κλικ ..

Όσο για τα κολλήματα στα android είναι μύθος και δεν το πιστεύω γιατί αν ήταν έτσι δεν θα κρατούσα 4 χρόνια το σ7.. σκαλωματα και να φάει που και που σιγά το πράγμα να πούμε.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, GianniSM είπε

Μηχανικός πληροφορικής είμαι, πράγματα που γίνονται με απλό τρόπο στο android ios απλά μου σπάνε τα @@. Βγάζει ουσιαστικό νόημα να προτιμήσεις το Ιος αν είσαι μέσα στο οικοσύστημα της apple με mac etc. Αν όχι δεν θα δεις κάτι τρελό, και τελικά θα πεθυμήσεις την άνεση του Android. Από θέμα τώρα κολλημάτων κλπ, βλακείες.

Φίλε μου συγγνώμη που επεμβαίνω αλλά μόνος σου είπες ότι είσαι μηχανικός πληροφορικής.

Πιστεύεις ότι οι απαιτήσεις που έχεις και οι δουλειές που κάνεις με ένα κινητό συγκρίνονται με την τελείως απλή χρήση της κοπέλας; 

Θα πρέπει να μπαίνεις στη θέση του άλλου και να τον συμβουλεύεις με βάση τις δικές του ανάγκες όχι τις δικές σου!

Για μια πολύ  απλή χρήση, πια είναι ακριβώς η μεγαλύτερη άνεση που προσφέρει το Android έναντι του ios?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και να έχει θα πάω σε ios το εχω πάρει απόφαση και το σκεφτόμουν σοβαρά τον τελευταίο καιρο.. και να μου λείψει το android το πολύ πολύ το πουλάω και γυρνάω σε samsung της σειράς S..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Elenakiii_96 είπε

Όπως και να έχει θα πάω σε ios το εχω πάρει απόφαση και το σκεφτόμουν σοβαρά τον τελευταίο καιρο.. και να μου λείψει το android το πολύ πολύ το πουλάω και γυρνάω σε samsung της σειράς S..

Όπως σου είπα κι πιο πάνω, δοκίμασε και κρίνε μόνη σου γιατί ο καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες και γούστα.

το μόνο που ακούς εδώ είναι η προσωπική άποψη του καθενός.

Επεξ/σία από koutsis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, koutsis είπε

Φίλε μου συγγνώμη που επεμβαίνω αλλά μόνος σου είπες ότι είσαι μηχανικός πληροφορικής.

Πιστεύεις ότι οι απαιτήσεις που έχεις και οι δουλειές που κάνεις με ένα κινητό συγκρίνονται με την τελείως απλή χρήση της κοπέλας; 

Θα πρέπει να μπαίνεις στη θέση του άλλου και να τον συμβουλεύεις με βάση τις δικές του ανάγκες όχι τις δικές σου!

Για μια πολύ  απλή χρήση, πια είναι ακριβώς η μεγαλύτερη άνεση που προσφέρει το Android έναντι του ios?

Δεν βρίσκω κάτι που το ios κάνει ευκολότερα από το android. Ίσα ίσα που θεωρώ πως το αντίθετο ισχύει.

Κατά τα άλλα βεβαίως και να δοκιμάσει, απλά μην περιμένει θαύματα. Αν στον ένα χρόνο συμβίωσης με 2 κορυφαία κινητά ως αντιπροσώπους της κάθε πλατφόρμας το αυθόρμητο είναι να προτιμώ το android είναι ακριβώς η άποψη που ζητά η κοπέλα, κάποιον που να τα έζησε και τα 2, καλύτερα παράλληλα. Προφανώς βέβαια η άποψη μου είναι υποκειμενική, αλλά πραγματικά δεν κάθομαι να σκαλίσω πολύ ένα τηλ, θέλω απλά να δουλεύει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...