Προς το περιεχόμενο

Το Facebook «κατεβάζει» καμπάνια του Trump για παραβίαση της πολιτικής ρητορικής μίσους


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, Superuser3 είπε

Επανεκλογή με 11 μονάδες πίσω από τον Μπάιντεν?😂

1. Μήν πιστεύεις πάντοτε τις δημοσκοπήσεις. :whistle:

2. Οι εκλογές είναι σε πέντε μήνες.

3.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, Superuser3 είπε

Επανεκλογή με 11 μονάδες πίσω από τον Μπάιντεν?😂

Μαύρη είναι η νύχτα στα βουνά. 

FB_IMG_1592514807516.jpg

Επεξ/σία από stafaf
  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
12 λεπτά πριν, lost2 είπε

Οι ρητορικές μίσους είναι προς μια κατεύθυνση όμως , έτσι; το να βρίζεις εναν μαύρο είναι ρητορική μίσους αλλά το να βρίζεις έναν άσπρο , κίτρινο κόκκινο όχι, το να βάζεις σύμβολα του 'χίτλερ' ( καλά το έχουν χέσει με το τι είναι σύμβολο του ναζισμού, αλήθεια πως τους ξέφυγαν οι Ινδουιστές οι Βουδιστές οι Ζαϊνιστές και άλλοι που χρησιμοποιούν την σβάστικα;?;? και δεν του απαγορεύουν την είσοδο στο φμπεε;;; ) είναι ρητορική μίσους αλλά το να βάζεις των αντιφα , των σατανιστών των παιδερατών κλπ δεν είναι, ότι ναναι, όπως πάντα; Προσωπικά δεν με χαλάει ιδιαίτερα τι κάνει το φμπεε (γιατί δεν έχω), και ελπίζω να καταλάβουν και οι υπόλοιποι τι ακριβώς είναι και σε τι συμφωνούν όταν γράφονται σε αυτό και να το κλείσουν κάποτε.

οχι οτι χρησιμοποιω και πολυ το φβ, σχεδον καθολου βασικα, αλλα αυτα που λες δε τα χω πετυχει. αν εσυ το χρησιμοποιεις και τα βλεπεις γιατι δε κανεις αναφορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, Tetrabitos είπε

Όταν τους έστελνα αναφορά για γκρούπς.quifsa Greece, F@ck Greece κτλπ γιατί δεν τα έριχναν;

Επειδή δεν είμαι Τραμπ σπουδαίος όπως ο Τραμπ;; 😥

Επειδή δεν είναι trending θέμα, όπως θα δεις και τώρα τον κάθε ξεχασμένο να μας θυμίζει πως αγαπάει όλους τους σκουρόχρωμους ανθρώπους. Εμείς που δεν έχουμε πρόβλημα με κανέναν και δεν ανεβάζουμε κάτι μας λένε ρατσιστές. Πάντως εγώ που κάνω identify ως iPhone XS Rose Gold νιώθω πολύ offended αλλά θα έρθει και η εκστρατεία μου μία μέρα, θα δείτε.

Πάντως επί του θέματος, περιμένω τον Trump να κηρύξει πόλεμο σε facebook για αυτό το κατέβασμα, και ας το χρησιμοποιούσε ως μεγάλο όπλο στην καμπάνια του για να εκλεχθεί και έγινε το σκάνδαλο του Cambridge Analytica.

Επεξ/σία από Cell_7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, lost2 είπε

Οι ρητορικές μίσους είναι προς μια κατεύθυνση όμως , έτσι; το να βρίζεις εναν μαύρο είναι ρητορική μίσους αλλά το να βρίζεις έναν άσπρο , κίτρινο κόκκινο όχι,

Δεν ειναι λογικη αυτη. Δηλαδη να κλεινουμε τα ματια στο γνωστο προβλημα του ρατσισμου επειδη βριζονται και οι λευκοι?

Επεξ/σία από rus
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε πέντε μήνες θα τα έχει κάνει όλα GGGreat και θα κλείσει και το φατσομπουκι και θα ξαναεκλεγει :D

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πήρανε το μάθημα τους το 2016. Ο κόσμος τα βλέπει αυτά και θα μιλήσει όταν θα έρθει η ώρα. Για κάθε δράση υπάρχει και αντίδραση. Κουράσατε

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κοροιδεύουν τον κόσμο το Φατσοβιβλίο και τα υπόλειπα μέσα,που ενώ έχουν ξεπουλήσει σε εταιρίες τα στοιχεία του καθενώς, θα μας πούνε οτι ενδιαφέρονται τώρα για μας ...Οτι νάναι πραγματικά,ότι θυμούνται χαίρονται για να πολιτικοποιήσουν τα θέματα και για να γίνεται ντόρος,εδώ έχουν χρησιμοποιήσει χίλιοι μύριοι το σύμβολο του τριγώνου, μαζί και αντίφα κ.α και ξαφνικά θυμούνται τον χίτλερ για να βγάλουν τα πάντα ολα φασιστικά η ναζιστικά,όταν τους αρέσει,δεν βλέπουν που έχει κατακλυστεί ο κόσμος,απο παραλογισμό απο την βία επί βίας,είς το όνομα ποιανού και τι ακριβώς ? του ρατσισμού,της δικαιοσύνης ? ούτε και οι ίδιοι ξέρουν το πόσο επιρεάζονται και καθοδηγούνται οι μάζες,μια ματιά ας ρίξουν και λίγη έρευνα,στόν χώρο της showbiz,θα δούνε χίλια μύρια σύμβολα και μυνήματα και καθαρή πλύση εγκεφάλου και πρότυπα ζωής καναταλωτισμού κλπ που περνάνε επι χρόνια στόν κόσμο,το θέατρο του παραλόγου δηλαδή γίνεται,δεν συμπαθώ φυσιογνωμικά τον Trump,αλλά δείχνει πως είναι ένας άνθρωπος,που δεν δεν πάει με τα νερά τους και δεν ανήκει σε μεγάλο βαθμό απο το κατεστημένο,που βγάζει πολιτικούς και φαγωθήκανε με τα ρούχα τους απο την πρώτη στιγμή να τον ρίξουνε,όμως όπως φαίνεται,έχει ακόμα σημαντικό ρόλο να παίξει και γιαυτό είμαι σχεδόν σίγουρος,πως θα ξαναβγεί. 

Επεξ/σία από ELMastas
  • Like 14
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι η μοναδική φορά που επικροτω το fb τόσο πολύ, όχι γιατί ξαφνικά με έπιασε ο καημός για τις ρητορικές μίσους από τα social media, την δημοκρατία και την αδικία, αλλά γιατί ο Τραμπ είναι τρισμέγιστος τσαρλατανος δεν ξέρει τι θέλει και δεν τον πάω. Τώρα για το αν θα ξαναβγεί, θα το δουμε, εγώ δεν θέλω να βγει, απλά είναι ο.χειροτερος πρόεδρος που μπορεί να υπάρξει. 

1 ώρα πριν, Tetrabitos είπε

Όταν τους έστελνα αναφορά για γκρούπς.quifsa Greece, F@ck Greece κτλπ γιατί δεν τα έριχναν;

Επειδή δεν είμαι Τραμπ σπουδαίος όπως ο Τραμπ;; 😥

Θέλουν πολλά reports για να κλείσουν. Έχουν έναν εσωτερικό κανονισμό με τον οποίο αξιολογούν το κλείσιμο ανάλογα πλήθους report πλήθους μελών likes ακόλουθων και περιεχομένου. 

  • Like 2
  • Confused 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, valkon είπε

Δεν πήρανε το μάθημα τους το 2016. Ο κόσμος τα βλέπει αυτά και θα μιλήσει όταν θα έρθει η ώρα. Για κάθε δράση υπάρχει και αντίδραση. Κουράσατε

Εσυ πιστευεις οτι  μεγαλη πλειοψηφια του κοσμου ειναι υπερ του ρατσισμου και της ρητορικης μισους? Ο Τραμπ ψηφιζεται για αλλους λογους, οχι επειδη τον επικροτουν για την σταση του στη Μινεαπολη  ή οταν λεει οτι ο παππους επεσε μονος του στο πεζοδρομιο.

Επεξ/σία από rus
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...