Προς το περιεχόμενο

[Φορητός SSD] WD Passport Go 500 GB με 56€ @ amazon.de


kkatzos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 30/6/2020 στις 9:43 ΜΜ, leo066 είπε

Το σύνδεσα με το Xbox και δοκίμασα το FH4, από τον εσωτερικό φορτώνει σε 2 λεπτά και 2 δευτερόλεπτα ενώ από τον ssd σε 1 λεπτό και 5 δευτερόλεπτα. Σχεδόν στο μισό χρόνο. Επειδή το καλώδιο είναι μικρό όλος ο ζεστός αέρας που βγαίνει από το πίσω μέρος του Xbox πάει πάνω στο δίσκο και δεν ξέρω αν δημιουργηθεί κάποιο θέμα στο δίσκο 

Καλημέρα,

Σε Xbox One X με αυτόν τον SSD το FH4 φορτώνει σε λιγότερο από 30 δευτερόλεπτα. (θα το δοκιμάσω ξανά το βράδυ) 

Εσύ έχεις το Χ ή το S? Δεν ξερω βέβαια αν παίζει ρόλο αυτό ή κατα κύριο λόγο ο δίσκος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, vdeseris είπε

Καλημέρα,

Σε Xbox One X με αυτόν τον SSD το FH4 φορτώνει σε λιγότερο από 30 δευτερόλεπτα. (θα το δοκιμάσω ξανά το βράδυ) 

Εσύ έχεις το Χ ή το S? Δεν ξερω βέβαια αν παίζει ρόλο αυτό ή κατα κύριο λόγο ο δίσκος

Και εγω την ίδια εντύπωση έχω στο Χ. Τα 2 λεπτά + μου φαίνονται ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ χρόνος. Σίγουρα έχει S που οι χρόνοι είναι διπλάσιοι. Στο X ο SSD δεν κάνει διαφορά

 

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Τι ταχύτητα ανάγνωσης πιάνει ο δικός σου;

550/510 read/write αν θυμάμαι καλά

19 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Και εγω την ίδια εντύπωση έχω στο Χ. Τα 2 λεπτά + μου φαίνονται ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ χρόνος. Σίγουρα έχει S που οι χρόνοι είναι διπλάσιοι. Στο X ο SSD δεν κάνει διαφορά

Κάτι λάθος πρέπει να έχει κάνει ο τυπάς με τους χρόνους με SSD στο ΟΝΕ Χ. Προσωπικά είδα μεγάλη διαφορά.

Screenshot από άλλο video:

 

Screenshot (30).png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, vdeseris είπε

Καλημέρα,

Σε Xbox One X με αυτόν τον SSD το FH4 φορτώνει σε λιγότερο από 30 δευτερόλεπτα. (θα το δοκιμάσω ξανά το βράδυ) 

Εσύ έχεις το Χ ή το S? Δεν ξερω βέβαια αν παίζει ρόλο αυτό ή κατα κύριο λόγο ο δίσκος

Το Χ έχω. Και όταν λέω να φορτώσει εννοώ να μπει στο παιχνίδι και όχι στην οθόνη που πρέπει να πατήσεις το Α γιατί εκεί ήθελε 50" πριν ενώ τώρα 37"

Επεξ/σία από leo066
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, chriskourou said:

Παραγγελία 22 Ιουνίου, στο tracking υποτίθεται έπρεπε να έχει έρθει πριν 8 ημέρες και ακόμη τίποτα. Ξέρει κανείς πως μπορώ να βγάλω άκρη; 

Μιλάς με το support του Amazon. 

Σε εμενα είπανε να περιμένω μέχρι 13 Ιουλίου. Αν δεν εμφανιστεί μέχρι τότε, refund ή επαναποστολη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, d_gkal είπε

Μιλάς με το support του Amazon. 

Σε εμενα είπανε να περιμένω μέχρι 13 Ιουλίου. Αν δεν εμφανιστεί μέχρι τότε, refund ή επαναποστολη. 

Για αντιστοιχη περιπτωση χτες στο Amazon με επρηξαν και τους επρηξα.

Αποστολη απο 15 Ιουνιου δεν εχει φτασει ακομη. Δηλωνουν για χρονο αποστολης 5-8 ημερες. Με την αποστολη φτανει μυνημα για 30 Ιουνιου. Τηλεφωνω χτες και μου λενε να περιμενω εως τις 15 Ιουλιου (λενε και τις μπουρδες περι Covid19 delays κλπ).

Τους κραζω οτι ειναι απαραδεκτη η αναμονη ενος μηνα για αποστολη και κλασικα λεμε για refund (αμεσα και οχι μετα τις 15 Ιουλιου). Χανω καμια ωρα και παραπανω κανοντας chat με τον προισταμενο του τμηματος ζητωντας να μου ξαναστειλουν το προιον με fast shipping και τα εξοδα δικα τους.

Καταληξαμε να μου κανουν refund σε gift card (ωστε να εχω διαθεσιμα αμεσα τα χρηματα) και να ξαναπαραγγειλω το προιον με fast shipping το κοστος του οποιο θα μου το κανει πληρως refund το Amazon απο Δευτερα.

Θελει λιγο πιεση και επιμονη. Δεν ειναι το Amazon που ξεραμε. Βρηκαν τωρα ολοι δικαιολογια τον Covid19 και στελνουν τα πακετα με οτι πιο φθηνο και αργο υπαρχει. Εαν υπηρχαν και ταχυδρομικα μουλαρια θα τα χρησιμοποιουσαν!

Τα χρηματα δεν τα χανεις αλλα ποιος σου πληρωνει τον ενα μηνα που χανεις; Και οι Κινεζοι ακομη πιο γρηγορα τα στελνουν πχια!!!!

Με βλεπω σε μερικες ημερες να κανω την ιδια κουβεντα και για τον δισκο. Το «tracking number” της DHL δεν φαινεται πουθενα απο την αρχη και δεν βλεπω τον δισκο να ερχεται.

Εαν εχουν προβλημα με τους χρονους παραδοσης οφειλουν να το ανακοινωσουν με μεγαλα γραμματα στην πρωτη σελιδα καθως και πριν να ολοκληρωσεις την παραγγελια σου.

Συνεργαζομενες ή οχι επιχειρησεις απο την στιγμη που τις ενσωματωνει στην πλατφορμα του και αναλαμβανει ευθυνη για αυτες ειναι το ιδιο. 

 

Επεξ/σία από SeNNinhA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...