Προς το περιεχόμενο

Μετά το CHAOS έρχεται το νέο hyper car APEIRON με 3.000 ίππους


giorgos4ever

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, tarantules είπε

Είμαι πολύ περίεργος να δω πως θα ελιχθεί το φίδι.....

Μάλλον θα δείξει 3D σχέδια, δεν νομίζω να παρουσιάσει κάποιο κουβάρι από το υποτιθέμενο λειτουργικό υπεραυτοκινητο

Επεξ/σία από Macosj
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, agnostos13 είπε

Βέβαια αυτό μπορεί να είναι απλά το business plan.

Δηλαδή (ΟΤ)ΑΝ γίνουν οι επενδύσεις για να ξεκινήσει η μαζική παραγωγή ΘΑ είναι όλα εγχώρια.

Μέχρι τότε είναι στα χαρτία...

Όταν έλεγε

«Το hypercar εγώ το έχω με άλλη έννοια στο μυαλό μου, έχει παρεξηγηθεί λίγο ο όρος hypercar, το supercar από το hypercar είναι τελείως διαφορετικό πραγματικά.
Το hypercar θεωρητικά είναι ένα αυτοκίνητο με εξωτικά υλικά, πολύ πιο γρήγορο από ένα supercar, και πιο ιδιαίτερο σε όλα του τα κομμάτια. 
Μέχρι στιγμής στο εξωτερικό, ό,τι υπάρχει για μένα δε θεωρείται hypercar... Για μένα θεωρητικά και πρακτικά αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει κάποιο hypercar που να με αντιπροσωπεύει...
Τα hypercar που υπάρχουν αυτή τη στιγμή είναι ή κάποιο αυτοκίνητο φτιαγμένο με ανθρακονήματα ή με αλουμίνιο με μοτέρ άλλου κατασκευαστή με τουρμπίνες του εμπορίου με ανταλλακτικά του εμπορίου και πουλάνε..»

«Σχεδίαση κατασκευή όλη εμείς. Ο,τιδήποτε έχει το αυτοκίνητο πάνω είναι κατασκευασμένο Ελλάδα από εμάς όλα»... -Δεν ακούγεται τρελό; «Είναι»
«Δε με ενδιαφέρει να φτιαχτεί ένα hypercar εξωτερικού, θέλω να γίνουν όλα Ελλάδα από ελληνικά χέρια»
«Ο στόχος μας είναι να είναι όλα ελληνικά, να μην πάρουμε από εξωτερικό, όπως κάνουν άλλες εταιρείες, τίποτα. Κι έτσι έχουμε κάνει μέχρι στιγμής.»
- Συνεργάζεσαι με κανέναν από το εξωτερικό; «Όχι»
«Το καλοκαίρι θα είναι έτοιμο.»

δε μιλούσε για business plan μιας υποτιθέμενης μαζικής παραγωγής.
Μιλούσε για το δημιούργημα που θα ηταν έτοιμο από το καλοκαίρι.

12 λεπτά πριν, Macosj είπε

Μάλλον θα δείξει 3D σχέδια, δεν νομίζω να παρουσιάσει κάποιο κουβάρι από το υποτιθέμενο λειτουργικό υπεραυτοκινητο

Εγώ είμαι περίεργος για να δω αυτά που είπε

«Το εσωτερικό εκεί πάλι θα είναι η καινοτομία η δικιά μας, δεν θα έχει όργανα όπως όλα τα αυτοκίνητα, είναι διαδραστικό το περιβάλλον δηλαδή μπορεί ο χρήστης... στο παρμπρίζ όλες οι ενδείξεις μπροστά του, μπορεί να επιλέγει ό,τι θέλει με κινήσεις του χεριού και όχι με κουμπιά ο,τιδήποτε, η μπορεί να φοράει και γυαλιά εικονικής πραγματικότητας και να οδηγάει.»

Προσωπικά επαναλαμβάνω επειδή υποτίθεται είχε και μια μακέτα κάτω από το σεντόνι,
αυτή θα είναι που θα δείξει, ημιλειτουργική ή μη.
Αυτό βέβαια δε σημαίνει και πολλά γιατί άλλο η έννοια «αυτοκίνητο» και άλλο το «κάτι σαν αυτοκίνητο» που το φέρνει και το Τζάμπο από την Κίνα.
Άσε που πρέπει να επιβεβαιωθεί σε όσα έχει πει ανάμεσα σε αυτά και το 

«Θα είναι παντού καλύτερο από ο,τιδήποτε υπάρχει μέχρι στιγμής.»

Επεξ/σία από nemom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok ας υποθεσουμε οτι ειναι  ψευτικα ολα αυτα οπως γραφουν πολλοι εδω μεσα.... ψεματα ειναι και οτι δουλευε με την mclaren ? οτι εχει κερκδισει 2 παγκοσμια ρεκορ  κλπ?  Και αν ειναι ψευτης και ολα αυτα δεν ισχυουν , με τι λεφτα εχει δικη του mclaren ?

εγω προσωπικα αν και κραταω μικρο καλαθι θεωρω οτι εδω που φτασαμε κατι θα εχει να  δειξει, αν ηταν ολα αυτα παπατζιλικια ειχες πολλες ευκαιριες να πει μια δικαιολογια για καρονοιους κλπ και να μην παρουσιασει ακομα τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, >>Morpheus>> είπε

Spoiler alert:

 

https://streamable.com/z7kvau

Είσθε μισέλλην κύριε.

Την εκδήλωση θα τιμήσει κι η Supercarblondie
δεν εθεάθη αδίκως στον αερολιμένα των Σπάτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nemom είπε

Είσθε μισέλλην κύριε.

Την εκδήλωση θα τιμήσει κι η Supercarblondie
δεν εθεάθη αδίκως στον αερολιμένα των Σπάτων.

Με συγχωρείς...

 

Ορίστε για να φέρω την ισορροπία! 🤣🤣

 

2107649871_Screenshot2021-11-01181901.jpg.091fb0b2a02450a8fe2b09519ffbf312.jpg

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, visualizer είπε

Κατι μου λεει οτι θα πεσει κλαμα σε καμια ωρα.. 

Τα ποπκορν είναι έτοιμα. 

Επιτέλους ένα νέο ελληνικό μυθιστόρημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...