Προς το περιεχόμενο

Μετά το CHAOS έρχεται το νέο hyper car APEIRON με 3.000 ίππους


giorgos4ever

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου αρεσει που παρουσιαζει επιπλεον υλικο για να γελαμε! Θα μπορουσαν να μπουν και αλλα βελακια...

Capture.JPG.44631423c10d1f00d2335fe275473f78.JPG

Επεξ/σία από SeriesX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, saintinos είπε

Ακόμα και με το χαμηλό φωτισμό και όλη τη προσπάθεια να το κρύψει φαίνεται η τσαπατσουλια.

Οι επιφάνειες φαίνονται warped και ανόμοιες. Το "παρμπρίζ" είναι λες και κόλλησε με uhu και σιλικόνη ένα κομμάτι lexan  βαμμένο μαύρο. Η μύτη έχει ήδη λυγίσει γιατί μάλλον είναι ψευτολαμαρινα με μερικά χέρια ματ μπογιάς. Οι αναλογίες είναι τελείως λάθος, μοιάζει ότι είναι σε κλίμακα. Λείπουν ένα σωρό λεπτομέρειες ακόμα και από παλιές φωτογραφίες της μακέτας όπως ου εξατμίσεις... Πραγματικά έχω μείνει άναυδος .

Είναι τόσο εύκολο κάποιος να ξεγελάσει τους φορείς και να πάρει κρατικό χρήμα? 

PS Ο στόμφος της παρουσιάστριας πριν παίξει το βίντεο είναι ότι πιο εμμετικο... ΠΟΣΟΙ ΘΑ ΦΑΝΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΡΑΓΜΑΑΑΑΑ??

 

Ναι ειναι τοσο ευκολο αφου και οι "φορεις" θα παρουν το "μερτικο" τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο εκει που καθετε είναι πράγματι μακετο , για αυτό κ εχει ολες αυτες τις ατέλειες .

Είναι σίγουρα ενα ψοφιο πλαστικό κουφάρι , η ποιότητα του ειναι τύπου πλαστικό παιχνίδι εξω από πανυγήρι .

Και φαίνεται .

Οπότε είμαστε πλεον σίγουροι οτι οχι απλα δεν υπάρχει αμάξι , αλλα ουτε το κέλυφος .

Πισω απο το μαύρο τζαμί , οχι μονο δεν υπάρχει εσωτερικό , αλλά πιστεύω ούτε κολόνες δεν εχει μπροστά .

Κυριολεκτικά ενα φθηνο dummy που λεμε για τα κινητά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...αυτές όμως οι ζάντες εμένα μίλησαν στην καρδιά μου. Δεν πίστευα ότι χρυσό θα ήταν όμορφο, αλλά είδα σε μία πανέμορφη scoda octavia μαύρη, χρυσές ζάντες και τις ερωτεύτηκα. Το ομολογώ, θα αγοράσω το chaos για να βάλω τις ζάντες στο corsaκι μου!

 

2 λεπτά πριν, georgerapp είπε

Αυτο εκει που καθετε είναι πράγματι μακετο , για αυτό κ εχει ολες αυτες τις ατέλειες .

Είναι σίγουρα ενα ψοφιο πλαστικό κουφάρι , η ποιότητα του ειναι τύπου πλαστικό παιχνίδι εξω από πανυγήρι .

Και φαίνεται .

Οπότε είμαστε πλεον σίγουροι οτι οχι απλα δεν υπάρχει αμάξι , αλλα ουτε το κέλυφος .

Πισω απο το μαύρο τζαμί , οχι μονο δεν υπάρχει εσωτερικό , αλλά πιστεύω ούτε κολόνες δεν εχει μπροστά .

Κυριολεκτικά ενα φθηνο dummy που λεμε για τα κινητά.

Έλα ρε Γιώργο, σταμάτα να το λες, αποκλείεται!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, LeGendGR είπε

Αυτό τι ειναι;

20211111-DELTIO21-CHAOS111.jpg

Αποψη μου ειναι οτι πιθανον να τρεχει καποιο καλωδιο ρευματος απο κει μιας και μοτερ δεν υπαρχει για να δουλευουν τα φωτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, georgerapp είπε

Κυριολεκτικά ενα φθηνο dummy που λεμε για τα κινητά.

Τώρα που είπες για dummy. Για κάτσε ρε μάστορα μιας και το λες.. Στον Γερμανό όταν πας να πάρεις το χιαόμι σε dummy δεν στο έχει; τον εμπιστεύεσαι όμως και το παραγγέλνεις. Και κοτζαμ χάος του Έλληνα το θές live να κάνει 400άρια; Δηλαδή στο άπειρον τί θα ζητήσεις; Να σε πάμε στο Νίρμουριν πως το είπε η δημοσιογράφος να του τραβάς χειρόφρενα και άμα γουστάρεις να το πάρεις; Άσε μας ρε φιλαράκι..Σου φούσκωσε τα μυαλά ο τουρμποπανόπουλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιοσδήποτε σοβαρός δημοσιογράφος, θα του έκανε 2-3 ερωτήσεις. Δεν είναι τυχαίο που επέλεξε να βγει στην ΕΡΤ, σε περιεχόμενο "κονσέρβας" (δεν είναι δηλαδή, τρέχουσα επικαιρότητα), και όχι σε κάποια αυτοκινητιστική εκπομπή πχ Traction... Και η κοπέλα σοβαρή μπορεί να είναι, την δουλειά της κάνει, αλλά δεν είναι σχετική, τι να τον ρωτήσει...
Στην ΕΡΑ Σπορ που βγήκε ο ΣαρΑΜΠΑΛίδης και του έκανα (με τακτ) κάποιες σοβαρές ερωτήσεις, πέταγε συνεχώς την μπάλα στην εξέδρα βγάζοντας την ουρά του απέξω!!!

Τέλος πάντων εκεί βλέπουμε ένα πλαστικό κουφάρι πάνω σε 4 ζάντες, μόνο αυτοκίνητο και μάλιστα ένα βήμα πριν την παραγωγή, δεν το λες αυτό το πράγμα! Θυμάμαι είχαμε στο εργαστήριο Οχημάτων του ΕΜΠ (Σπέντζας), ένα τέτοιο, για χρόνια, το είχαν φτιάξει κάποιοι φοιτητές στην διπλωματική τους με σύνθετα υλικά.
Όποιος θέλει να δει concepts από υπεραυτοκίνητα, ας μπει στο κανάλι της Supercar Blondie και αλλού, να δει δεκάδες concepts τα οποία είναι λειτουργικά...
Αυτό δεν ανήκει καν στο concept παραγωγής, είναι ένα concept σε early development φάση.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, vampira είπε

...αυτές όμως οι ζάντες εμένα μίλησαν στην καρδιά μου. Δεν πίστευα ότι χρυσό θα ήταν όμορφο, αλλά είδα σε μία πανέμορφη scoda octavia μαύρη, χρυσές ζάντες και τις ερωτεύτηκα. Το ομολογώ, θα αγοράσω το chaos για να βάλω τις ζάντες στο corsaκι μου!

Είναι καλός ο Σανόπουλος τώρα; 11!!!!!11!!!!!

 

Όλοι ονειρεύονται μια ζάντα από το Χάος, με ένα τζαμάκι πάνω γίνεται τρομερό coffee table.

247964720_289797269687521_4450067164142755333_n.jpg

248395090_280484564002268_8315933877944107865_n.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας παιδιά. Ήρθα να σας μεταφέρω αποκλειστικές πληροφορίες για το χάος:

1. Ο ψεκασμός του καυσίμου θα βασίζεται σε τεχνολογία blockchain.

2. Θα μπορεί να αγοραστεί και με crypto. Ακόμα και με meme crypto.

3. Η άδεια κυκλοφορίας θα εκδοθεί σε μορφή NFT, θα είναι αποθηκευμένη στο κινητό και θα χρησιμοποιείται μέσω 5G για να ξεκλειδώσει το αυτοκίνητο. 

4. Ακριβές αντίγραφο θα υπάρχει στο metaverse του Ζουκ.

Ελπίζω να μη ξέχασα κανένα buzzword.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, nodas_21greek είπε

Είναι καλός ο Σανόπουλος τώρα; 11!!!!!11!!!!!

 

Όλοι ονειρεύονται μια ζάντα από το Χάος, με ένα τζαμάκι πάνω γίνεται τρομερό coffee table.

247964720_289797269687521_4450067164142755333_n.jpg

248395090_280484564002268_8315933877944107865_n.jpg

Αυτό είναι ποστ του Σανόπουλου? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Επειδή κάθε εχέφρων άνθρωπος οφείλει να είναι επιφυλακτικός απέναντι στα όσα ισχυρίζεται ο κ. Πανόπουλος, οφείλω να σταθώ με επιφύλαξη απέναντι στον ισχυρισμό ότι "το κράτος" θα παρουσιάσει το οτιδήποτε υποτίθεται πως κατασκευάζει ο κ. Πανόπουλος σε "4 μήνες".

Αν, πράγματι, υπάρχει κρατικός φορέας που σοβαρά θέλει να εμπλακεί σε αυτή την ιστορία, προφανώς και θα μιλάμε για άλλες καταστάσεις και άλλες ευθύνες, όμως επί του παρόντος έχω ως δεδομένο μόνο το τι ισχυρίζεται ο κ. Πανόπουλος.

Κατά τα λοιπά, το έτερο δεδομένο αυτή τη στιγμή είναι πως η δημόσια τηλεόραση υιοθέτησε παντελώς άκριτα τους ισχυρισμούς του κ. Πανόπουλου και για αυτό -όπως και την εκκωφαντική αποτυχία της δημοσιογράφου να του κάνει την οιαδήποτε ουσιώδη ερώτηση ως προς τους  ισχυρισμούς του, λ.χ. ποιος κρατικός φορέας θα "παρουσιάσει" το Chaos, ώστε μετά να διασταυρώσει τον ισχυρισμό πριν τον προβάλει σαν δήθεν γεγονός- η ΕΡΤ οφείλει να δώσει απαντήσεις. "Διεθνές ενδιαφέρον", "Top Gear", "100 εκατομμύρια επένδυση", "παρουσίαση από το κράτος", δεν δέχτηκε καμία ερώτηση για όλα αυτά, ούτε υπήρξε η παραμικρή διασταύρωση πριν προβληθούν σαν δήθεν δεδομένα.

Υ.Γ. Δεν χρειάζεται να πούμε κάτι για το "αυτοκίνητο", η θλιβερή εικόνα αυτού του πράγματος που εμφανίστηκε στην οθόνη νομίζω πως έδειξε και στον πλέον αισιόδοξο πως δεν υπάρχει τίποτε που θα μπορούσε να ονομαστεί "αυτοκίνητο", πόσω μάλλον να παρουσιαστεί σε μόλις 4 μήνες.

 

  • Like 16
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...