Προς το περιεχόμενο

Toshiba 55UA3A63 με Go4more 280€ [ΤΕΛΟΣ]


Dimg19

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
4 ώρες πριν, devaggos είπε

Πήρες τους αρχικούς πόντους της αγοράς ?
Τώρα γράφτηκα στο πρόγραμμα και δεν τους βλέπω στο ebanking (μιλάω για τους αρχικούς πόντους που είναι 4*349) όχι τους εξτρά που θα πιστωθούν στις 10/7. 

Αν γραφτηκες τωρα (μετα την αγορα) πως θα παρεις ποντους;  Επρεπε να γραφτεις πριν την αγορα εννοειται.

Η μονη ελπιδα ειναι να μετρησει η ημερομηνια εκκαθαρισης και να τους παρεις. Δυσκολο ομως νομιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, matrixxx είπε

Αν γραφτηκες τωρα (μετα την αγορα) πως θα παρεις ποντους;  Επρεπε να γραφτεις πριν την αγορα εννοειται.

Η μονη ελπιδα ειναι να μετρησει η ημερομηνια εκκαθαρισης και να τους παρεις. Δυσκολο ομως νομιζω.

Εννοώ γράφτηκα και μετά έκανα την αγορά online... απλά νόμιζα θα εμφανιστούν απευθείας οι πόντοι και αγχώθηκα ότι δεν τους μέτρησε.

Επεξ/σία από devaggos
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά αυτή ή τη hisense? Το Android tv δε με καίει ιδιαίτερα, ποια είναι καλύτερη για Netflix /ταινίες κλπ; με την ταξινόμηση καναλιών βγάλατε άκρη; γιατί το λένε πολλοί 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/6/2020 στις 12:57 ΜΜ, AfterForever είπε

Εφόσον είναι android TV, προφανώς είναι λες και έχεις tv-box. Συνδέεις ό,τι θες.

Και σε F&U 43άρα 2ετίας δουλεύει το ποντίκι κι ας μην είναι Android TV κι ας μη το γράφει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή την έχω πατήσει με τις φασον vestel τηλεοράσεις και έχω πάρει παλιά προσφορά jvc.Αμα συγκρίνετε μια τηλεόραση την πιο φθηνή επώνυμη εγώ σύγκριναν μια samsung των 400ε ίδιες ιντσες η κίνηση στην εικόνα ήταν ημέρα με την νύχτα....γιαυτο λέω ποτέ ξανά δεν θα αγόραζα τέτοια τηλεόραση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρέλαβα με το καλό και εγώ. Πρώτες εντυπώσεις είναι εξαιρετικές για τα λεφτά της.
Ήχος οκ, εικόνα καλή, ταχύτητα καλή.
Το performance της είναι πολύ καλύτερο από μία FnU που είχα παλιότερα (netflix και youtube είχε πολύ lag, αυτή πάει γρήγορα!). 
Η ηχόμπαρα μου κάνει κάτι κουλά (Creative stage) και δεν παίζει καλα με το hdmi arc (κάποιες φορές δεν ανάβει ή θα ανάψει με καθυστέρηση κανα λεπτο.... όταν την κλείνεις δεν κλείνει αλλά μπαίνει σε MUTE... δεν ξέρω τι φάση). Και γενικά έχει λίγο δύσκολο μενού...

Όπως είπαν και παραπάνω αντιμετώπιζα και γω θέμα με τα κανάλια και την ταξινόμηση αλλά επιτέλους το βρήκα.
Εδώ σας έχω φωτογραφίες για το πως να τα αλλάξετε (προσοχή πριν πας να βάλεις π.χ. το STAR HD στο 7, πρέπει να το έχεις ήδη ελευθερώσει νωρίτερα...)


Toshiba 55UA3A63 Ταξινόμηση Καναλιών :
https://imgur.com/a/w7ZX0Gy 

Τώρα έχω θέμα με την γλώσσα στις λεπτομέρειες του προγράμματος το κλασσικό INFO που βλέπεις τι παίζει τώρα....
Ενώ τα έχω όλα στα ελληνικά μου τα εμφανίζει στα αγγλικά :


IMG_20200702_185526.jpg.25889a3a551df8abff8419b98be66b8b.jpg

και όταν το κανάλι δεν έχει αγγλικό Info βγάζει αυτό το error:

IMG_20200702_185544.jpg.8367d81dc27ba9f76079a30a1d554b3a.jpg

 

Στα κανάλια της ΕΡΤ τα δείχνει ελληνικά όμως και δεν έχει αυτη την ένδειξη SUB απο πάνω.... Δεν καταλαβαίνω τι φταίει


ααα και για το bluetooth pair όπως έλεγε και το σχόλιο στο σκρουτζ κρατάς πατημένο το SOURCE 5 δευτερα
το γράφει και στο manual:
IMG_20200702_185143.jpg.cfa30ab1e4f8f96eaeeabc9adeec555a.jpg

Επεξ/σία από devaggos
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, devaggos είπε

 

ααα και για το bluetooth pair όπως έλεγε και το σχόλιο στο σκρουτζ κρατάς πατημένο το SOURCE 5 δευτερα
το γράφει και στο manual:
IMG_20200702_185143.jpg.cfa30ab1e4f8f96eaeeabc9adeec555a.jpg

Μπόρεσες και το συνδέσες με το source?

H δική μου έχει μουλαρωσει, με τίποτα δεν συνδέεται.

 

Όσο για το info είναι στα ελληνικά.

Μήπως να ρυθμίσεις την γλώσσα υποτίτλων?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dimg19 είπε

Μπόρεσες και το συνδέσες με το source?

H δική μου έχει μουλαρωσει, με τίποτα δεν συνδέεται.

Όσο για το info είναι στα ελληνικά.

Μήπως να ρυθμίσεις την γλώσσα υποτίτλων?

Ναι, κανονικά πας εκεί που προσθέτεις αξεσουάρ, και μόλις το κράτησα πατημένο το source 5 δεύτερα, εμφανίστηκε στις επιλογές ένα REMOTE. Κανε καμιά δοκιμή με το κουμπί σε άλλη χρήση μήπως δεν σου πατάει καλά...

Δοκίμασα να του βάλω και ελληνικά στους υπότιτλους ή και να τους απενεργοποιήσω, δεν καταλαβαίνω τι φταίει αλήθεια... Ίσως δοκιμάσω κανένα reset πάλι μήπως έχω επιλέξει κάτι λάθος στην αρχική ρύθμιση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, devaggos είπε

Ναι, κανονικά πας εκεί που προσθέτεις αξεσουάρ, και μόλις το κράτησα πατημένο το source 5 δεύτερα, εμφανίστηκε στις επιλογές ένα REMOTE. Κανε καμιά δοκιμή με το κουμπί σε άλλη χρήση μήπως δεν σου πατάει καλά...

Δοκίμασα να του βάλω και ελληνικά στους υπότιτλους ή και να τους απενεργοποιήσω, δεν καταλαβαίνω τι φταίει αλήθεια... Ίσως δοκιμάσω κανένα reset πάλι μήπως έχω επιλέξει κάτι λάθος στην αρχική ρύθμιση

Μπορείς να στείλεις μια φωτογραφία το τηλεκοντρόλ αν σου είναι εύκολο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Dimg19 είπε

Την 55αρα έχεις?

Γιατί εμένα η 55αρα έχει άλλο τηλεκοντρόλ

Καλά το φαντάστικα...

Ίσως να μην είναι bluetooth

😱 

Ναι την 55αρα (55UA3A63) έχω του θέματος... αυτή από το γερμανό
Πως γίνεται να έχει άλλο κοντρόλ η δικιά σου?

edit: Έχει μικρόφωνο το δικό σου control? Αν έχει μικροφωνάκι (το κουμπί στο κέντρο) για google voice commands τότε αναγκαστικά είναι bluetooth

Επεξ/σία από devaggos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, devaggos είπε

😱 

Ναι την 55αρα (55UA3A63) έχω του θέματος... αυτή από το γερμανό
Πως γίνεται να έχει άλλο κοντρόλ η δικιά σου?

edit: Έχει μικρόφωνο το δικό σου control? Αν έχει μικροφωνάκι (το κουμπί στο κέντρο) για google voice commands τότε αναγκαστικά είναι bluetooth

Όχι δεν έχει

Edit: μετά από 17 λεπτά αναμονή στο τηλεφωνικό κέντρο τους έστειλα email για να λυθεί το θέμα και να μου στείλουν το κανονικό τηλεκοντρόλ..

Επεξ/σία από Dimg19
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε όλους. 

Εκανα την αγορά της συγκεκριμένης τηλεόρασης την προηγουμενη παρασκευη με παραγγελια μέσω eshop και παραλαβη-πληρωμη  με κάρτα εθνικης σε φυσικό κατάστημα. 

Κατά την παραλαβη οι υπάλληλοι, 3 στον αριθμό, με διαβεβαίωσαν ότι οι ποντοι της αγοράς και της προωθητικης ενέργειας θα πιστωθουν κανονικα. 

Σήμερα, 1 εβδομάδα μετά και αφου δεν έχω δει τους ποντους της αγοράς πηγα στο κατάστημα όπου άλλος υπάλληλος μου είπε ότι ΔΕΝ θα πιστωθουν ποντοι διότι η αγορά έγινε με παραγγελια και παραλαβη από κατάστημα, ενώ ΔΕΝ μου έδειξε τους όρους που γράφει κάτι τέτοιο. 

Τι μπορώ να κάνω σε αυτή την περιπτωση? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...