Προς το περιεχόμενο

Toshiba 55UA3A63 με Go4more 280€ [ΤΕΛΟΣ]


Dimg19

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, devaggos είπε

IMG_20200702_185419.jpg.fd85e8596538569fb04573b2bbd0c222.jpg

Eμενα έχει αυτό και αυτό απεικονίζει και στο manual. Από το τηλεφωνο δεν έβγαλα άκρη οπότε μάλλον θα το επιστρέψω σε φυσικό κατάστημα σαν ελλατωματικο (μιας που δεν συνδέεται με bt)και βλέπουμε...

Βέβαια στην περιγραφή της tv στο site αναφέρει σαν δυνατότητα το google assistance το οποίο δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω με αυτό το τηλεκοντρόλ... Μόνο ότι μπορώ να επιστρέψω την tv μου είπαν.

IMG_20200703_185949_compress98.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dimg19 είπε

Eμενα έχει αυτό και αυτό απεικονίζει και στο manual. Από το τηλεφωνο δεν έβγαλα άκρη οπότε μάλλον θα το επιστρέψω σε φυσικό κατάστημα σαν ελλατωματικο (μιας που δεν συνδέεται με bt)και βλέπουμε...

Βέβαια στην περιγραφή της tv στο site αναφέρει σαν δυνατότητα το google assistance το οποίο δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω με αυτό το τηλεκοντρόλ... Μόνο ότι μπορώ να επιστρέψω την tv μου είπαν.

IMG_20200703_185949_compress98.jpg

Έχω πάρει την αντίστοιχη 50αρα, έχω το ίδιο τηλεκοντρόλ με εσένα και παλεύω να το συνδέσω με Bluetooth και απλά δεν συνδέεται. Μάλλον δεν είναι bt το συγκεκριμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dimg19 είπε

Eμενα έχει αυτό και αυτό απεικονίζει και στο manual. Από το τηλεφωνο δεν έβγαλα άκρη οπότε μάλλον θα το επιστρέψω σε φυσικό κατάστημα σαν ελλατωματικο (μιας που δεν συνδέεται με bt)και βλέπουμε...

Βέβαια στην περιγραφή της tv στο site αναφέρει σαν δυνατότητα το google assistance το οποίο δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω με αυτό το τηλεκοντρόλ... Μόνο ότι μπορώ να επιστρέψω την tv μου είπαν.

 

Καλά ότι να ναι.... Αυτό το τηλεκοντρόλ είχε η παλιά μου  η FnU (προφανώς δεν έγραφε Toshiba αλλά FnU)

Το κουτί της TV το έχεις? Γράφει και εκεί για google assistance και τα σχετικά? Και είναι όντως το μοντέλο Toshiba 55UA3A63DG ?

Δες εδώ το δικό μου manual:

Spoiler

image.png.741f14c5f923b8b76374a6d7a0c51f3f.png

image.png.b8d66f550ea5a2b9367c44563057a4a3.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Dimg19 είπε

Όχι δεν έχει

Edit: μετά από 17 λεπτά αναμονή στο τηλεφωνικό κέντρο τους έστειλα email για να λυθεί το θέμα και να μου στείλουν το κανονικό τηλεκοντρόλ..

Καλησπέρα, σήμερα παρέλαβα και εγώ, το τηλεκοντρόλ είναι ίδιο με το δικό σου δυστυχώς. Ελπίζω να βγάλουμε άκρη και να βρούμε το τηλεκοντρόλ με τη φωνητική. Άλλωστε το hardware της τηλεόρασης δεν αλλάζει. Φαντάζομαι.

Το δικο μου το μοντέλο τηλεόρασης είναι 58UA3A63DGR

11 ώρες πριν, devaggos είπε

IMG_20200702_185419.jpg.fd85e8596538569fb04573b2bbd0c222.jpg

Φίλε μου το τηλεκοντρόλ σου έχει κωδικό από κάτω; να ψάξουμε να δούμε αν υπάρχει να το αγοράσουμε ξεχωριστά  or something. Μιλάω για αυτί με τη φωνητική αναζήτηση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα τηλεφωνήσω στην αντιπροσωπεία από εβδομάδα και θα προσπαθήσω να αλλάξω το τηλεκοντρόλ καθώς δεν υποστηρίζει την φωνητική αναζήτηση και δεν είναι Bluetooth. To θεωρώ ελλατωματικο καθώς στο quick start guide σου λεει πως να το συνδεσεις αλλά αυτό δεν συνδέεται (αφού προφανώς δεν ειναι bt)... 

Επεξ/σία από Dimg19
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Επειδη ειμαι ανιδεος απο τηλεορασεις, η HISENSE H55B7100 ειναι χειροτερη απο την toshiba του θεματος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, AfterForever είπε

Καλησπέρα, σήμερα παρέλαβα και εγώ, το τηλεκοντρόλ είναι ίδιο με το δικό σου δυστυχώς. Ελπίζω να βγάλουμε άκρη και να βρούμε το τηλεκοντρόλ με τη φωνητική. Άλλωστε το hardware της τηλεόρασης δεν αλλάζει. Φαντάζομαι.

Το δικο μου το μοντέλο τηλεόρασης είναι 58UA3A63DGR

Φίλε μου το τηλεκοντρόλ σου έχει κωδικό από κάτω; να ψάξουμε να δούμε αν υπάρχει να το αγοράσουμε ξεχωριστά  or something. Μιλάω για αυτί με τη φωνητική αναζήτηση 

Ναι είναι το Toshiba CT-8556!

 

Spoiler

IMG_20200704_101650.jpg.1fa97c2d4931aaebc6ff56ddd7891e11.jpg

 

Επεξ/σία από devaggos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, staurulinos είπε

Επειδη ειμαι ανιδεος απο τηλεορασεις, η HISENSE H55B7100 ειναι χειροτερη απο την toshiba του θεματος;

Όχι.

Κι έχει και το σωστό τηλεκοντρόλ μέσα. (τι θα δούμε ακόμα;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, η λογική δε λέει ότι οποιοδήποτε universal bluetooth τηλεχειριστήριο δε θα κάνει;; 

Αυτό πάντως που μου έκανε εντύπωση είναι ότι σύνδεσα το κινητό με την τηλεόραση με το android tv app και όταν πάτησα το κουμπί της φωνητικής αναζήτησης, μου έβγαλε στην τηλεόραση πληκτρολόγιο για να κάνω αναζήτηση με πληκτρολόγηση, και όχι με φωνή. Υπάρχει περίπτωση να μην υποστηρίζει το hardware φωνητική αναζήτηση;;

Επίσης μου κάνει τρομερή εντύπωση ότι δε μπορώ να βρώ να αγοράσω αυτό το χειριστήριο με το κουμπί της φωνητικής αναζήτησης , παρά μόνο σε ένα πολωνικό και σε ένα γαλλικό site.

Δοκίμασα και να το κάνω pair με το mi remote, αλλά δεν το βλέπω καν δυστυχώς.

Τελικά παράγγειλα αυτό:

https://www.ichip.gr/remote-control/1826-wireless-air-mouse-g10-24ghz-remote-control-black.html?skr_prm=WyIwZmM4OTQ0NS00OGY4LTQzZWMtYmQ3Mi0xN2YyYzNlMDc2NTkiLDE1OTM5NTU3OTExNzgseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiIifV0

Και θέλω να πιστεύω ότι θα δουλέψει η φωνητική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου ενημερωσε με αν δουλεψει γιατι ,εγω εχω μια  tcl /thomson αντροιντ τηλεοραση και δεν εχει φωνητικη πληκτρολογηση ,μηπως και την κανω να λειτουργησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντάξει νορμάλ πράγματα. Στην αρχή μου φαίνονταν λίγο ξεπλυμένα τα χρώματα στα μενού, αλλά έβαλα βίντεο από yt ή netflix και ήταν κομπλέ.

Σημειωτέον όμως δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις. Μια 50αρα panasonic LED με πάνελ vestel του 2014-2015 είχα πριν. Δεν είχα ποτέ "ακριβή" τηλεόραση να συγκρίνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οτι να ναι βαζουν μέσα τελικά.. Αυτό πάλι το ιδιο μοντέλο, αλλού να έχει καλό χειριστηριο με bt και αλλούτ να σου δινει το απλό το οποίο είναι ολόιδιο με πολλές funai (το έχω και εγω σε μια 55αρα) δε το χω ξανακούσει.. 

Με το φασον-τουρκία ουτε καν ξέρουν τι βάζουν μεσα μου φαινεται.. 

Επεξ/σία από baskon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/7/2020 στις 7:47 ΜΜ, Dimg19 είπε

Eμενα έχει αυτό και αυτό απεικονίζει και στο manual. Από το τηλεφωνο δεν έβγαλα άκρη οπότε μάλλον θα το επιστρέψω σε φυσικό κατάστημα σαν ελλατωματικο (μιας που δεν συνδέεται με bt)και βλέπουμε...

Βέβαια στην περιγραφή της tv στο site αναφέρει σαν δυνατότητα το google assistance το οποίο δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω με αυτό το τηλεκοντρόλ... Μόνο ότι μπορώ να επιστρέψω την tv μου είπαν.

IMG_20200703_185949_compress98.jpg

Στις 58 ίντσες, το ίδιο remote έχω με εσένα.

Θα δοκιμάσω ένα usb που έχω 2 σε 1

Μοιάζει με αυτό
https://www.skroutz.gr/s/8431835/MX3-M.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το θέμα είναι να δούμε αν δουλεύουν οι φωνητικές εντολές, έχει το κοντρολάκι σου αντίστοιχο κουμπί;;

Για τσέκαρε και ενημέρωσέ μας!

Επεξ/σία από AfterForever
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...