Προς το περιεχόμενο

Συσταση επιχείρησης με επένδυση εξωτερικού.


xavie25

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαιρετώ το φόρουμ. 

Μελετώ την επιστροφή μου στην Ελλάδα και σύσταση επιχείρησης με επένδυση από την εταιρία στην οποία εργάζομαι. Για να καταθέσω το investment και bussines plan στο board θέλω να μαζέψω όσον το δυνατόν περισσότερα στοιχεία. Η εταιρία ασχολείται με ψηφιοποίηση και τοπογραφικες έρευνες με χρήση καινοτόμων τεχνολογιών. Δεν εχω ιδεα τι συμβαινει με τον κλάδο στην Ελλάδα ουτε εχω επαφες. Αν κάποιος ενδιαφέρεται να μοιραστεί πληροφορίες η εχει ερωτήσεις ας επικοινωνήσει μαζί μου.

Ευχαριστώ. 

Επεξ/σία από xavie25
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, xavie25 είπε

Χαιρετώ το φόρουμ. 

Μελετώ την επιστροφή μου στην Ελλάδα και σύσταση επιχείρησης με επένδυση από την εταιρία στην οποία εργάζομαι. Για να καταθέσω το investment και bussines plan στο board θέλω να μαζέψω όσον το δυνατόν περισσότερα στοιχεία. Η εταιρία ασχολείται με ψηφιοποίηση και τοπογραφικες έρευνες με χρήση καινοτόμων τεχνολογιών. Δεν εχω ιδεα τι συμβαινει με τον κλάδο στην Ελλάδα ουτε εχω επαφες. Αν κάποιος ενδιαφέρεται να μοιραστεί πληροφορίες η εχει ερωτήσεις ας επικοινωνήσει μαζί μου.

Ευχαριστώ. 

Φτιάξε τον τίτλο γιατι δεν βγάζει νόημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

>είναι board member μιας μεγάλης εταιρείας στο εξωτερικό που πρέπει να κάνει έρευνα για πολλά χρήματα και με μεγάλη έκταση έργων
>ρωτάει ένα φόρουμ όπου το 1/2 των ατόμων με το ζόρι έχουν βγάλει το λύκειο

CEO of the Year when?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, JohnGTA είπε

>είναι board member μιας μεγάλης εταιρείας στο εξωτερικό που πρέπει να κάνει έρευνα για πολλά χρήματα και με μεγάλη έκταση έργων
>ρωτάει ένα φόρουμ όπου το 1/2 των ατόμων με το ζόρι έχουν βγάλει το λύκειο

CEO of the Year when?

"bussines as usoual" για αυτό το φόρουμ.

Απο αυτα που γραφει δεν λεει οτι ειναι ο ίδιος board member αλλά  οτι θα καταθέσει την ιδέα μαζί με το πλάνο επένδυσης στο BoD της εταιρειας που ειναι τωρα στο εξωτερικό για να παρει το "ΟΚ". Εξου και τα στοιχεία που μάλλον ψάχνει. Τα υπόλοιπα είναι "ατμός" που έλεγε και ο Ηλιοπουλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Helionar είπε

" Τα υπόλοιπα είναι "ατμός" που έλεγε και ο Ηλιοπουλος.

Για την ουσία του θέματος δεν έχω να προσθέσω κάτι, αλλά ο Βέγγος το έλεγε στον Ηλιόπουλο.... :)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, Helionar είπε

"bussines as usoual" για αυτό το φόρουμ.

Απο αυτα που γραφει δεν λεει οτι ειναι ο ίδιος board member αλλά  οτι θα καταθέσει την ιδέα μαζί με το πλάνο επένδυσης στο BoD της εταιρειας που ειναι τωρα στο εξωτερικό για να παρει το "ΟΚ". Εξου και τα στοιχεία που μάλλον ψάχνει. Τα υπόλοιπα είναι "ατμός" που έλεγε και ο Ηλιοπουλος.

My point still stands tho

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε τι λέτε? Για κάποιο δικηγορικό γραφείο η λογιστή για να κάνω σωστό cost breakdown έψαχνα. Πάλι καλά έμειναν δυο τρεις σοβαροί εδώ μέσα και βοήθησαν. 

Στο φόρουμ ειμαι μέλος από παλιά και έχω συναντήσει άτομα (αποφοίτους λυκείου και οχι) που έχουν βοηθήσει και στο παρελθόν με συμβουλές από καφετιερες μέχρι μετανάστευση. 

Να έχετε κριτική σκέψη άλλα μη βλέπετε φαντάσματα δεξιά αριστερά. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, xavie25 είπε

Ρε τι λέτε? Για κάποιο δικηγορικό γραφείο η λογιστή για να κάνω σωστό cost breakdown έψαχνα. Πάλι καλά έμειναν δυο τρεις σοβαροί εδώ μέσα και βοήθησαν. 

Στο φόρουμ ειμαι μέλος από παλιά και έχω συναντήσει άτομα (αποφοίτους λυκείου και οχι) που έχουν βοηθήσει και στο παρελθόν με συμβουλές από καφετιερες μέχρι μετανάστευση. 

Να έχετε κριτική σκέψη άλλα μη βλέπετε φαντάσματα δεξιά αριστερά. 

 

7 ώρες πριν, xavie25 είπε

Χαιρετώ το φόρουμ. 

Μελετώ την επιστροφή μου στην Ελλάδα και σύσταση επιχείρησης με επένδυση από την εταιρία στην οποία εργάζομαι. Για να καταθέσω το investment και bussines plan στο board θέλω να μαζέψω όσον το δυνατόν περισσότερα στοιχεία. Η εταιρία ασχολείται με ψηφιοποίηση και τοπογραφικες έρευνες με χρήση καινοτόμων τεχνολογιών. Δεν εχω ιδεα τι συμβαινει με τον κλάδο στην Ελλάδα ουτε εχω επαφες. Αν κάποιος ενδιαφέρεται να μοιραστεί πληροφορίες η εχει ερωτήσεις ας επικοινωνήσει μαζί μου.

Ευχαριστώ. 

Μάλλον δεν θυμάσαι τι ρώτησες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...