Προς το περιεχόμενο

ZTE H288A (Nova)


theanonymous

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτή τη στιγμή (ανεξάρτητα από άλλα θέματα που έχω με κλείδωμα κλπ), είμαι με interleaved path αλλά με 60ρια σε online fps (δεν νομίζω να παίζουν και πολύ καλύτερα από Ελλάδα για έξω, ανεξάρτητα παρόχου).

Κοιτάξτε λίγο τί άλλο λειτουργεί ταυτόγχρονα όταν παίζετε, τί τρέχει από πίσω στο σύστημά σας κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Πέτρος είπε

Αυτή τη στιγμή (ανεξάρτητα από άλλα θέματα που έχω με κλείδωμα κλπ), είμαι με interleaved path αλλά με 60ρια σε online fps (δεν νομίζω να παίζουν και πολύ καλύτερα από Ελλάδα για έξω, ανεξάρτητα παρόχου).

Κοιτάξτε λίγο τί άλλο λειτουργεί ταυτόγχρονα όταν παίζετε, τί τρέχει από πίσω στο σύστημά σας κλπ.

Εξαρτάται και το παιχνίδι πχ εγώ στο warzone έχω 45-50 μαξ στο valorant μαξ 60 σε Europe servers ενώ Τουρκία 35-40 με interleaved είχα 75-80.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Πέτρος είπε

Αυτή τη στιγμή (ανεξάρτητα από άλλα θέματα που έχω με κλείδωμα κλπ), είμαι με interleaved path αλλά με 60ρια σε online fps (δεν νομίζω να παίζουν και πολύ καλύτερα από Ελλάδα για έξω, ανεξάρτητα παρόχου).

Κοιτάξτε λίγο τί άλλο λειτουργεί ταυτόγχρονα όταν παίζετε, τί τρέχει από πίσω στο σύστημά σας κλπ.

μα αυτο συμβαινει και στο Pc και στο xbox.

το ιδιο παιχνιδι δηλαδη σε 2 πλατφορμες,με επιγεια συνδεση εχει τρομερη καθυστερηση.

τα περιεργο ειναι,οτι γενικα η γραμμη μου εχει-σχεδον-τελειες τιμες,κατεβαζω καρφι 5.5mbps,το network test στο xbox εχει ακριβως τα ιδια αποτελεσματα με οσο ειχε πριν 15 ημερες που δεν ειχα κανενα προβλημα.

μιλαω με αλλους παιχτες(Ελληνες-ξενους)και μου λενε οτι δεν εχουν παρομοια προβληματα περαν των γνωστων κατα διαστηματα lags που εχουν-ετσι κι`αλλιως-οι κακοι servers της konami.

αντε να βγαλω ακρη τωρα τι και ποιος φταιει...🤔

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, jimmy1973 είπε

μα αυτο συμβαινει και στο Pc και στο xbox.

το ιδιο παιχνιδι δηλαδη σε 2 πλατφορμες,με επιγεια συνδεση εχει τρομερη καθυστερηση.

τα περιεργο ειναι,οτι γενικα η γραμμη μου εχει-σχεδον-τελειες τιμες,κατεβαζω καρφι 5.5mbps,το network test στο xbox εχει ακριβως τα ιδια αποτελεσματα με οσο ειχε πριν 15 ημερες που δεν ειχα κανενα προβλημα.

μιλαω με αλλους παιχτες(Ελληνες-ξενους)και μου λενε οτι δεν εχουν παρομοια προβληματα περαν των γνωστων κατα διαστηματα lags που εχουν-ετσι κι`αλλιως-οι κακοι servers της konami.

αντε να βγαλω ακρη τωρα τι και ποιος φταιει...🤔

 

Μην συνδέεις την καθυστέρηση/απόκριση με την ταχύτητα κατεβάσματος.

Με 100ρα γραμμή (στα80-85) έχω ακριβώς το ίδιο ping στον ίδιο server με τον αδερφό μου που είναι στον δίπλα δήμο με 50ρα (στα 27-28αυτός).

Έχεις κάποιον φίλο/γνωστό στην περιοχή σου, να κάνετε αντίστοιχη σύγκριση?

Θα κάνω και τη χαζή ερώτηση (συγγνώμη αν το εγραψες κάπου παραπίσω και δεν το είδα): Εκείνη την ώρα, ποιοί/πόσοι ακόμα χρησιμοποιούν το δίκτυό σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Μην συνδέεις την καθυστέρηση/απόκριση με την ταχύτητα κατεβάσματος.

Με 100ρα γραμμή (στα80-85) έχω ακριβώς το ίδιο ping στον ίδιο server με τον αδερφό μου που είναι στον δίπλα δήμο με 50ρα (στα 27-28αυτός).

Έχεις κάποιον φίλο/γνωστό στην περιοχή σου, να κάνετε αντίστοιχη σύγκριση?

Θα κάνω και τη χαζή ερώτηση (συγγνώμη αν το εγραψες κάπου παραπίσω και δεν το είδα): Εκείνη την ώρα, ποιοί/πόσοι ακόμα χρησιμοποιούν το δίκτυό σου?

μα και το ping ειναι το ιδιο.δεν εχει αλλαξει κατι.ολα τα στοιχεια και οι μετρησεις ειναι ιδιες με αυτες που ειχα και πριν το προβλημα.

οχι-δεν εχω καποιον.5-10 παιχνιδια την εβδομαδα παιζω.

αυτο γινεται ολες τις ωρες.

μεσημερι που ειμαστε ολοι μεσα,αλλα και την νυχτα που το μοναδικο που τρεχει στο δικτυο ειναι το xbox.

 

Επεξ/σία από jimmy1973
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, jimmy1973 είπε

μα και το ping ειναι το ιδιο.δεν εχει αλλαξει κατι.ολα τα στοιχεια και οι μετρησεις ειναι ιδιες με αυτες που ειχα και πριν το προβλημα.

οχι-δεν εχω καποιον.5-10 παιχνιδια την εβδομαδα παιζω.

αυτο γινεται ολες τις ωρες.

μεσημερι που ειμαστε ολοι μεσα,αλλα και την νυχτα που το μοναδικο που τρεχει στο δικτυο ειναι το xbox.

 

Έχεις δίκιο, τώρα διάβασα προσεκτικότερα το αρχικό σου μήνυμα.

Κατάσταση WTF, όντως. Τί upload είναι αυτό που σου βγάζει?

Το ping που βλέπεις στους servers που παίζεις συνήθως, είναι όντως normal, όσο ήταν πριν ξεκινήσει το πρόβλημα?

Το έχεις διασταυρώσει ξανά και ξανά αυτό, σε διαφορετικές ώρες της ημέρας?

Έχω ένα ρουτερ (το 168 της Nova) να κάθεται, απλά το wifi του έχει εμβέλεια 2μέτρα.

Γράφεις "Αθήνα" σαν τοποθεσία. Αν θες, στο δίνω για δοκιμές.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο το upload το δινει μονο στο fasttest.σε ολα τα υπολοιπα site μετρησης,το upload δειχνει κανονικα 5 mbps.

κατι δεν παει καλα με το συγκεκριμενο site?ειναι καποια ενδειξη που δειχνει προβλημα?δεν ξερω..

το ping που περνω απο τις μετρησεις του xbox,ειναι στανταρ κοντα στα 60-70 ms.

εχω και εγω το technicolor και με την πρωτη ευκαιρια θα το βαλω επανω για δοκιμη.

ευχαριστω πολυ παντως για την προσφορα σου.!😉

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 14/5/2021 στις 10:58 ΜΜ, Thresh είπε

Λογικά θα του ρίξουν άκυρο για Fastpath, μιας και δεν είναι τσάμπα η αλλαγή, δηλώνεται/χρεώνεται σαν βλάβη.

Εμενα το εκαναν χωρίς καποια επιπλεον χρεωση και χωριά γκρίνια αλλα με την δευτερη.Απλα στο VDSL το φαστ παθ αφορά μονο το κοματι του χαλκου. Στο BF  εχω 48 -50.Να λεμε και τα καλα............

Επεξ/σία από agiannesg59
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
12 minutes ago, agiannesg59 said:

Εμενα το εκαναν χωρίς καποια επιπλεον χρεωση και χωριά γκρίνια αλλα με την δευτερη.Απλα στο VDSL το φαστ παθ αφορά μονο το κοματι του χαλκου. Στο BF  εχω 48 -50.Να λεμε και τα καλα............

Με πάροχο διαφορετικό από αυτόν που έβαλε την καμπίνα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ιδιο και σε εμενα απο Nova με καμπινα οτε το εκαναν αμεσα fastpath και χωρις χρεωση .  στο BF εχω περιπου 50-55 

Επεξ/σία από darkman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω αν έχει καταγραφεί, το λέω μήπως έχει και κάποιος άλλος θεμα:

Αν συνδέσετε το modem σε bridge mode με δικό σας router, θα πρέπει τόσο ο router σας Όσο και το zte να είναι στο ίδιο υποδικτυο. σε αντίθετη περίπτωση, θα γίνεται η κλήση στον πάροχο από το router, θα συνδέεστε στο internet αλλά δεν θα περνάνε δεδομένα. περίεργο βέβαια αλλά έτσι είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, jimmy1973 είπε

στην δικια μου καρτελα,βλεπετε κατι περιεργο?

 

 

page.jpg

Δεν είσαι σε fast path, και επίσης δοκίμασε να απομονωσης τις άλλες πρίζες στο σπίτι κιόλας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, LIGHT1NG είπε

Δεν είσαι σε fast path, και επίσης δοκίμασε να απομονωσης τις άλλες πρίζες στο σπίτι κιόλας 

τι εννοεις?δεν υπαρχει κατι αλλο σε πριζα τηλεφωνου σε ολο το σπιτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...