Προς το περιεχόμενο

ZTE H288A (Nova)


theanonymous

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 ώρες πριν, giorgos_76 είπε

Έχω συχνές αποσυνδέσεις του ιντερνετ στο ρουτερ εδώ και 2 εβδομάδες...( χάνεται για 3-4 λεπτά και επανέρχεται )!! Τι μπορεί να φταίει ;;..Από τη Νοβα μου είπανε ότι με το καινούριο update, αλλάζει το wifi και γι' αυτό συμβαίνει αυτό..Εντωμεταξύ είμαι με το παλιό  firmware...

μηπως ξερεις ποιο ειναι το καινουργιο update;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μόλις πήρα στα χέρια μου το συγκεκριμένο router με firmware  H288A V1.1.0_GR5.1T14... 

Θα ήθελα να "παίξω" με τα bandwidth limits αλλά δεν βρίσκω πουθενά την επιλογή.Καμιά ιδέα;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και άλλαξα και εγώ σε κατοστάρα (πιάνω 85 περίπου αλλά whatever) είπα να αγοράσω και το 288A (θα το πάρω το απόγευμα)

Θεωρώ οτι θα δω διαφορά στην ταχύτητα του wifi στις συνδεδεμένες μου συσκευές (tv-κινητά-xbox) γιατί αυτός είναι και ο κύριος λόγος αλλαγής.

Ας ελπίσουμε να παίξει σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον τελευταιο καιρο με γοβα και 267n εχει αρχισει η γραμμη μου να κανει διακυμανσεις σε συγχρονισμους.Απο εκει που κλειδωνα σε 110 με γραμμη 100ρα επεσα σε 97(οκ!) το τελευταιο τριμηνο και απο προχθες ειμαι μεταξυ 86-91.Εχω βγαλει εκτος το ενδεχομενο καλωδιων,splitter κτλ.Απο νοβα δεν δηλωνουν καποιο προβλημα καθως το θεωρουν οκ.Αξιζει η μεταβαση σε h288?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας ,    ηθελα την γνωμη σας  γιατι παλευω ενα απογευμα και δεν εβγαλα ακρη.

Συγκεκριμενα ο αδελφος μου εχει συνδεση wind με το παλιο router ZTE H268N  ( που ειναι μονο με 2.4Ghz wifi )

Tου βρηκα απο φιλο το πιο νεο μοντελο ( το ειχε και αυτος σε wind )  ,  το ΖΤΕ Η288Α  που ειναι dual band.

Το συνδεσα ( και με hard reset )  ,  ενω ολα εχουν αναψει πρασινα και σταθερα ,  και το internet και το broadband  και τα wifi ,  δεν εχω ομως  internet  ( ουτε Phone )  .

Αυτο που παρατηρησα και δεν ξερω αν ειναι αυτο το προβλημα ,  ειναι οτι στο παλιο router  ειχα στο πεδιο  VDSL_835   και στο PPP   υπαρχει  username   που ηταν τα αρχικα ονοματος και επωνυμο του κατοχου  με @tellas.gr    και password   δυστυχώς  δεν το θυμομαστε .

Στο νεο router   μου εχει στο ιδιο πεδιο  username  :   [email protected]  και Password ενα 6ψηφιο

Και ρωταω  ,  αυτο ειναι το προβλημα ?   Πρεπει στο νεο  ΖΤΕ  να βαλω το  username και password που ειχα στο παλιο ?   Γιατι δεν τα περνει αυτοματα ?   

Επεξ/σία από jimmisk1974
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα παιδια!

Πριν μια ωρα ενεργοποιηθηκε η καινουρια 50αρα της wind.

Εχω ρουτερ το Η288Α.

Δεν βλεπω να εχει επιλογη για αλλαγη dns.

Πως γινεται να αλλαξω?

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Local Network  => Lan => DHCP Server => και βαζεις χειροκινητα τους ISP DNS.

Ακομα ομως καλυτερα θα σου προτεινα αν μπορεις, να τους περασεις χειροκινητα και στις καρτες δικτυων των συσκευων σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, goana12 είπε

Local Network  => Lan => DHCP Server => και βαζεις χειροκινητα τους ISP DNS.

Ακομα ομως καλυτερα θα σου προτεινα αν μπορεις, να τους περασεις χειροκινητα και στις καρτες δικτυων των συσκευων σου.

Καλημέρα. Εδώ λέτε? 

Εκεί που λέει primary και secondary dns?

Συνήθως χρησιμοποιώ της Google. 

Θα γίνει έτσι δουλειά? 

Ευχαριστώ 

SmartSelect_20210911-094555_Samsung Internet.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω εκει τους εχω περασει. Αλλα σου ξαναλεω πως αυτοι που "υπερισχυουν" ειναι αυτοι που ειναι περασμενοι στην εκαστοτε καρτα δυκτιου καθε συσκευης.

Βεβαια το καλυτερο και σωστοτερο ειναι να εχουν περαστει οι ιδιοι και στα δυο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, goana12 είπε

Και εγω εκει τους εχω περασει. Αλλα σου ξαναλεω πως αυτοι που "υπερισχυουν" ειναι αυτοι που ειναι περασμενοι στην εκαστοτε καρτα δυκτιου καθε συσκευης.

Βεβαια το καλυτερο και σωστοτερο ειναι να εχουν περαστει οι ιδιοι και στα δυο.

Ναι το γνωρίζω αυτό.

Συνήθως χρησιμοποιώ της Google. 

Λες να βάλω cloudfire αυτή την φορά?

Επεξ/σία από johnnyman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

OFF.  Αν το βαλεις ON παιρνει τους DNS του παροχου (αυτους που ειχε εξ αρχης δηλαδη). Εννοειτε πως πατας APLY απο κατω, για να αποθηκευσει την ρυθμιση.

Επεξ/σία από goana12
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Μου έστειλαν κι εμένα σήμερα αυτό το ρουτερ και προσπαθώ να συνδεσω εναν σκληρο δισκο για να μπορω να streamάρω ταινιες κτλ στους υπολογιστες του σπιτιου και σ' ενα android box αλλα δεν εχω καταφερει τιποτα. Ενω μου δειχνει οτι ειναι συνδεμενος, δεν εχω καποια επιλογη για να συνδεθω. Περιμενα πως θα του εδινε καποια IP και απο εκει θα τον εβρισκα στα Windows αλλα δεν βγαζω ακρη. 

Υπαρχει λυση για αυτο το θεμα?

 

image.png.7aeaf25ae2172da5f84e2ad6fe5f9508.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...