Προς το περιεχόμενο

ZTE H288A (Nova)


theanonymous

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα παιδιά,

Κατέβασα τα firmware που ανέβασε ο geofak. Το δικό μου είναι από wind αλλά μετατράπηκε σε Nova με αυτά τα firmware. Έβαλα τα root pass της nova και προσπάθησα να κάνω register το sip που έχει η vodafone στη δική μου γραμμή. Δυστυχώς κάτι μου διαφεύγει και δεν τα έχω καταφέρει αλλά πιστεύω με λίγο ψάξιμο να τα καταφέρω. (έχω τα credentials της γραμμής μου από το zte 267 που έχω αυτή τη στιγμή επάνω). Το κακό είναι πως όντως κάτι πρέπει να συμβαίνει με τα firmware της nova γιατί ενώ η γραμμή μου κλειδώνει στα 130MBps περίπου ακόμα και με το 288 της wind μόλις πέρασα τα firmware της nova πέσαμε να κλειδώνει στα 80 - 100MBps attainable. 

Αυτή είναι η εμπειρία μου με αυτά τα firmware σαν feedback στην ομάδα. Αν κάποιος έχει κάποια ιδέα στο γιατί δεν μπορεί να γίνει register το sip και μπορεί να βοηθήσει ας μου στείλει ένα μήνυμα. 

Σας ευχαριστώ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, djpikos είπε

Καλησπέρα παιδιά,

Κατέβασα τα firmware που ανέβασε ο geofak. Το δικό μου είναι από wind αλλά μετατράπηκε σε Nova με αυτά τα firmware. Έβαλα τα root pass της nova και προσπάθησα να κάνω register το sip που έχει η vodafone στη δική μου γραμμή. Δυστυχώς κάτι μου διαφεύγει και δεν τα έχω καταφέρει αλλά πιστεύω με λίγο ψάξιμο να τα καταφέρω. (έχω τα credentials της γραμμής μου από το zte 267 που έχω αυτή τη στιγμή επάνω). Το κακό είναι πως όντως κάτι πρέπει να συμβαίνει με τα firmware της nova γιατί ενώ η γραμμή μου κλειδώνει στα 130MBps περίπου ακόμα και με το 288 της wind μόλις πέρασα τα firmware της nova πέσαμε να κλειδώνει στα 80 - 100MBps attainable. 

Αυτή είναι η εμπειρία μου με αυτά τα firmware σαν feedback στην ομάδα. Αν κάποιος έχει κάποια ιδέα στο γιατί δεν μπορεί να γίνει register το sip και μπορεί να βοηθήσει ας μου στείλει ένα μήνυμα. 

Σας ευχαριστώ!!

ποιο απ'ολα εβαλες? το νεοτερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tontorikos δοκίμασα και τις 3. Στην αρχή δοκίμασα την 16. Μετά πήγα 14, 15 κ πάλι 16. Δυστυχώς κάθε φορά και με χειρότερο attainable της γραμμής. Η γραμμή μου είναι vodafone και έχω ένα zte 267. Το sercomm που έχω το ίδιο αλλά δεν μου αρέσει είναι σαν χριστουγεννιάτικο δέντρο :) Όταν έβαλα τον 288 από wind συγχρόνιζε πολύ γρήγορα και σε ταχύτητες αντίστοιχες του 267, από 125 μέχρι 133. Όταν του πέρασα τα firmware της nova δυστυχώς έπεσε κατακόρυφα. Όταν δε, ξαναέβαλα το 267 επάνω οι τιμές επανήλθαν στα σωστά τους νούμερα από 125 μέχρι 133.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή άμα βάλουμε το αντίστοιχο  firmware της wind  και έχουμε νόβα θα πιάνουμε καλύτερες ταχύτητες;;;

Ξέρετε που μπορούμε να βρούμε firmware wind  Vodafone για το h288a??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pkout το πρόβλημα είναι πως δεν έχουμε βρει πουθενά τους root κωδικούς του 288 για wind. Και να βρεις το firmware θα χρειαστείς τους root κωδικούς για να βάλεις τα creds της γραμμής σου καθώς και της τηλεφωνίας σου. Η vodafone δεν δίνει ZTE 288 αλλά sercomm. Μέχρι που να αρχίσει να δίνει sercomm έδινε ΖΤΕ 267 το οποίο και έχω. 

Όσο για τις ταχύτητες δεν μπορούμε να γνωρίζουμε για κάθε γραμμή τι είναι καλό. Εγώ που έχω feedback από διαφορετικά routers δοκίμασα το 288 με τα firmware που ανέβασε ο geofak και σας είπα τα αποτελέσματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έκανα και εγώ αναβάθμιση στο τελευταίο firmware t16 και η ταχύτητα ανέβηκε 4mbps . Τώρα αν είναι τυχαίο δεν ξέρω αλλά θα το παρακολουθήσω.

Actual speed  από 75 ανέβηκε στα 79 

Attainable speed από 82 δείχνει 96

 

 

 

 

 

 

Επεξ/σία από pkout
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν σου ελεγαν οτι εχεις δικιο θα επρεπε με καποιο τροπο να στη δωσουν, ενω λεγοντας οτι εχεις την τελευταια ξεμπερδεψαν αμεσως με το τηλεφωνημα. Οοοοταν ειναι θα σου ερθει αυτοματα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντως το Τ16 μολις το εβαλα....εχω κανει και 3 επανεκκινησεις γτ μ φανηκε περιεργο να συγχρονιζω τοσο πανω...πριν συγχρονιζα 91 με μαξ 94(πολυ σπανια) και τρ 99-100 σε 3 επαννεκινησεις. Ειμαι σε καφαο οτε...το μονο π μ φαινεται περιεργο ειναι τα πολλα fec errors π μ βγαζει...αλλα προς το παρων ολα οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα εισαι χειροτερα απο πριν αφου τωρα εχεις περισσοτερα λαθη.

Εκτος και αν σε σε νοιαζει το οτι δειχνει 5 Mbps παραπανω... κατι σαν να λεμε το αμαξι μου πιανει τωρα 99χλμ την ωρα αλλα η μηχανη εχει προβλημα ενω πριν επιανε 95χλμ αλλα δεν ειχε προβληματα ... Αναρωτησου και αν το 5 το αντιλαμβάνεσαι η μονο το βλεπεις στα νουμερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...