Προς το περιεχόμενο

ZTE H288A (Nova)


theanonymous

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δηλαδη απο 78 πηγες στα 90?

εγω ειδα διαφορα μονο 4-5 mpbs .

προσωπικα οπως εχω γραψει πιο πανω αγορασα το μοντεμ  huawei  με 20€ που δινει τωρα η νοβα και παιζω στα 91-93.

 μετα επανεκκινηση συγχρονισε στα 88 την επομενη μερα ειχε ανεβει μονο του στα 91. αν θες μπες στον παρακατω συνδεσμο να δεις τις διαφορες απο ρουτερ σε ρουτερ

 

Επεξ/σία από pkout
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/12/2021 στις 1:55 ΜΜ, JChav23 είπε

Ευχαριστώ για το firmware (t16)! Στο Router, από τα 72Mbps πήγε στα 81 περίπου αλλά στο speedtest ανέβηκε από τα 60-62 στα 74. 😄

Και εσύ τόσο χαμηλά συγχρονίζες; νόμιζα ότι ήμουν μόνο εγω. Σε ποια περιοχή είσαι αν επιτρέπεις; Πάντως και  εγώ από 74 ανέβηκα στα 80 με τ16.

Στις 12/12/2021 στις 1:55 ΜΜ, JChav23 είπε

Ευχαριστώ για το firmware (t16)! Στο Router, από τα 72Mbps πήγε στα 81 περίπου αλλά στο speedtest ανέβηκε από τα 60-62 στα 74. 😄

Και εσύ τόσο χαμηλά συγχρονίζες; νόμιζα ότι ήμουν μόνο εγω. Σε ποια περιοχή είσαι αν επιτρέπεις; Πάντως και  εγώ από 74 ανέβηκα στα 80 με τ16.;

 

Μπορείτε να μπείτε στο παρακάτω σύνδεσμο λέει την ταχύτητα ίντερνετ της σύνδεσής σας. Εμένα πχ γράφει "συνήθως διαθέσιμη ταχύτητα" 90-92 και αυτό πιάνω.

https://myaccount.nova.gr/ektimiseis-taxutitas

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά, έχω αυτό το ρούτερ και θέλω να κάνω μια ερώτηση...

Μου ζητάει ένας γνωστός μου γείτονας να του δίνω Internet και να μου πληρώνει και κάποιο μέρος του παγίου μου γιατί δε θέλει να δεσμευτεί για 2 χρόνια επειδή θα φύγει.

Ξέρω ότι μπορώ να δημιουργήσω νέο όνομα δικτύου wifi με δικό του κωδικό.

Μπορώ όμως κάπως να του δώσω πρόσβαση μόνο στο διαδίκτυο και όχι στο τοπικό μου δίκτυο (υπολογιστές, κάμερες κτλ)? Τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Στις 7/12/2021 στις 10:23 ΠΜ, androu είπε


https://we.tl/t-LgnG7UxYDw 

το ανέβασα εγώ ξανά.

Μπορείτε να το ξαναανεβάσετε γιατί έχει λήξει?? Θέλει firmware από Nova, ή παίρνει το κοινό της ΖΤΕ?

Επεξ/σία από DxL
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/12/2021 στις 12:44 ΠΜ, DxL είπε

Κανείς?

Νομίζω ότι επιλέγεις από το WLAN SSID configuration το SSID 2 , περνάς την ονομασία - κωδικό και έχεις στο On εκεί που λέει SSID isolation. 

Επεξ/σία από Brainmorf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/12/2021 στις 4:34 ΜΜ, Brainmorf είπε

Νομίζω ότι επιλέγεις από το WLAN SSID configuration το SSID 2 , περνάς την ονομασία - κωδικό και έχεις στο On εκεί που λέει SSID isolation. 

Καλησπέρα και ευχαριστώ για την απάντηση. Εμένα δε μου λέει κάπου SSID isolation, (μήπως επειδή δεν έχω κάνει ακόμα το update?)...

Μου λέει μόνο SSID Hide, που όταν το επιλέξω απλά δεν φαίνεται το όνομα του δικτύου σε κανέναν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, DxL είπε

Καλησπέρα και ευχαριστώ για την απάντηση. Εμένα δε μου λέει κάπου SSID isolation, (μήπως επειδή δεν έχω κάνει ακόμα το update?)...

Μου λέει μόνο SSID Hide, που όταν το επιλέξω απλά δεν φαίνεται το όνομα του δικτύου σε κανέναν....

Εχουν στείλει το ίδιο router ( έχω Wind ) οπότε ίσως αλλάζουν οι ρυθμίσεις ανάλογα με το firmware. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Brainmorf είπε

Εχουν στείλει το ίδιο router ( έχω Wind ) οπότε ίσως αλλάζουν οι ρυθμίσεις ανάλογα με το firmware. 

Εννοείς τη ρύθμιση κάτω από το SSID ON/OFF, έτσι? που έχει κι αυτή ON/OFF δίπλα ως επιλογές...

Πιο firmware έχεις? Με ποιο σου ήρθε? Έκανες κάποια αναβάθμιση εσύ χειροκίνητα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 12/12/2021 at 20:01, billycc said:

Μια ερώτηση βρε παιδιά για να σιγουρευτώ: Οσοι κανεται αναβάθμιση στο firmware δεν έχετε θέμα με την VoIP τηλεφωνική γραμμή;

 οχι.παιζει κανονικα.

On 10/12/2021 at 17:03, Mankon7 said:

Με το τελευταίο firmware είδα βελτίωση στην ταχύτητα, περίπου 10-15 Mbps άνοδο. Απλά ενώ η γραμμή τερματίζει στα 115, το ρούτερ κλειδώνει στα 90

https://www.cyta.com.cy/mp/informational/support/files/wiring-guide-for-broadband_GR.pdf

 

δες και αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...