Προς το περιεχόμενο

iOS 14 με σημαντικές αλλαγές μετά από χρόνια στη home screen


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, panathatube είπε

Αν ήμουν χρήστης iPhone θα ήμουν ιδιαίτερα χαρούμενος αυτή η εξέλιξη αντιπροσωπεύει ένα άλμα της Apple όσον αφορά τον πυρήνα της UX εμπειρίας. Ως χρήστης του Android είμαι επίσης ικανοποιημένος. Γιατί η Google βρισκόταν σε λήθαργο για αρκετά χρόνια. Ναι τελειοποιούν τη γενικότερη εμπειρία αλλά στη home screen τα πράγματα έχουν βαλτώσει. To iOS 14 μπορεί να τους ταρακουνήσει λίγο, ο ανταγωνισμός είναι καλός. Ακόμη χωρίς split screen multitasking ειδικά χωρίς app drawer το iOS 14 κάτι που σημαίνει ότι οι εφαρμογές και τα widgets θα είναι κονσερβοποιημένα στην οθόνη. Αλλά μην τα θέλουμε όλα δικά μας, μπορεί να δούμε αυτές τις αλλαγές και άλλα χαρακτηριστικά του Android το 2033😉.

Το AppLibrary ειναι το app drawer που λες. Στην ουσια σβηνει οσες οθονες θες και με ενα swipe στην τελευταια οθονη βγαινει το AppLibrary.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 119
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, Talepwros είπε

Δεν κάνει καθόλου πλακα. 

Κακό του κεφαλιού του τότε.

Η λογική της Apple είναι ότι όλα πρέπει να είναι ελεγχόμενα για την ασφάλεια του χρήστη , δεν υπάρχει ποτέ περίπτωση να γίνει κάτι τέτοιο...

Επεξ/σία από koutsis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, SaFiS είπε

Οι συσκευές που θα το πάρουν. Είπε κανείς τίποτα για υποστήριξη (iPhone 6s/6s Plus & iPhone SE 1st)???

2117856629_iOS14.jpg.68746ccc9363ec955df56b8cd505511b.jpg

Πως κάνετε έτσι , το 6s μόνο 5 χρονάκια έχει και θα πάρει την αναβάθμιση , μέχρι δηλαδή το iOS 15 θα έχει υποστήριξη 6 χρόνων.

Αν δεν κάνω λάθος , την ίδια αντιμετώπιση έχουν και άλλες εταιρίες στα προϊόντα τους.

Επεξ/σία από Vasilisxd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εδώ κάποιοι έδωσαν 1400 ευρώ να πάρουν το Exyno-Samsung ξέροντας ότι σε 2 χρόνια θα σταματήσει να λαμβάνει τη νέα έκδοση του android.

Ε και εγώ στη θέση τους θα έκραζα την Apple από ζήλια, γιατί ξερω εγώ το widget το είχα στο android 7(Άλλο αν δεν λειτουργούσε)

Απλά τα πράγματα....

Που ακούστηκε να υποστηρίζει κινητό για 6 χρόνια...Απαράδεκτο.

Επεξ/σία από petranthe
  • Like 4
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, polteris είπε

Το AppLibrary ειναι το app drawer που λες. Στην ουσια σβηνει οσες οθονες θες και με ενα swipe στην τελευταια οθονη βγαινει το AppLibrary.

Για να δούμε... Μπορεί να έχεις δίκιο. Πάντως στις φωτογραφίες που βλέπω δεν επιδεικνύουν πουθενά μια πιο μινιμαλιστική οθόνη με ελάχιστα εικονίδια. Όπως και να 'χει πρόκειται για πρόοδο και στοιχηματίζω ότι πολλοί από τους iPhone χρήστες που το παίζουν αδιάφοροι ή και εμφανίζονται ενοχλημένοι θα είναι οι πρώτοι που θα χρησιμοποιήσουν τα νέα χαρακτηριστικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, ritualistic είπε

αυτο που χρηστες android νιωθουν την αναγκη να μπουν σε αρθρο που δεν τους αφορα ετσι απλα για να κραξουν δεν θα το καταλαβω ποτε.

αυτο που εχω καταλαβει ομως σιγουρα ειναι οτι ολοι οι χρηστες android ειναι γνωστες και οι χρηστες ios 50% προβατα 50% ασχετοι.

Ξέχασες και τους android "γνώστες" που είχανε iphone από το 2007.

Επεξ/σία από tsoukalasKaminia
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, stafaf said:

Μια χαρά ήταν μαζεμένα τακτοποιημένα όλα τέρμα αριστερά. 

Αυτό το ινδιάνικο το ό,τι να'ναι του android ποτέ δε το συμπάθησα. 

Σε όσους αρέσει καλώς. 

Εμένα ούτε κρύο ούτε ζέστη. 

Ποια ήταν τακτοποιημενα αριστερά?

Και ποια Ινδιάνικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν άλλαξε τίποτα με 14beta βάζεις 2 widget που δεν μπορείς να τα βάλεις και όπου θέλεις και σου λέει αλλαγή.....έλεος πραγματικά α έβαλε και μετάφραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραιες προσθηκες  τα καινουρια χαρακτηριστικα του ios  αν και με τα widget  δεν τρελαινομαι ,το PiP ειναι σημαντικο για την  δικη μου εμπειρια χρησης .

Γενικα το ios14  θα εχει απο τις μεγαλυτερες αλλαγες που εχουμε δει .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, guzel είπε

ιου widget στη HS... όχι ρε Apple

καλημέρα.Ως πρώιν χρήστης android θα πω οτι ναι καλό ειναι, προσωπικά εμένα με βολεύει απο το να σέρνω πισω να βλέπω τα 4-5 widget. Καλό ειναι το κάτι παραπάνω.. Δε ξέρω πως θα φαίνεται αν δε το δώ στη πράξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Bugs χοντρα να μην εχει και ολα τα αλλα σιγα τ’αυγα! Μην ψαχνουμε να βρουμε τι επαθε η μπαταρια ή γιατι δεν δουλευει το WiFi

Επεξ/σία από SeNNinhA
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας. Οτιδήποτε καινούριο καλοδεχούμενο. Ένα split screen ηθελα, το χρησιμοποιώ γιατί χρησιμοποιώ το note , τα contacts και το browser ανοιχτα για τη δουλειά μου και αυτο το μπρός πίσω με έχει τρελάνει αφου σκέφτηκα πρόσφατα να κάνω jailbrake για να το βάλω θα μπορουσα να βάλω καποια εφαρμογή για split screen αλλά δεν ειναι το ίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, tamis είπε

anti jailbreak ios users: Βλακείες τα widgets είναι για το κολο android... αυτά είναι χαζά και δε χρειάζονται. ΤΟ ios δεν είναι παιχνιδάκι φθηνό αυτά είναι βλακείες (ξανά). 
IOS 14 υποστηρίζονται πλέον τα widgets!!!!
same users..... : WOW καινοτομία!!! φανταστικό!!!! μπράβο!!! δε ξανάγινε η apple ξανα εφύυρε τον τροχό!!! ζήτω η apple  ζήτω το  IOS...
😒😒😒😒😒😒😒

Εντωμεταξύ δεν υπάρχει ούτε τέτοιο σχόλιο που λέει ότι τα widgets είναι καινοτομία αλλά αφού αυτό θες Ok 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...