Προς το περιεχόμενο

Ξεχασμένα διαμάντια - Games που αγαπήσαμε


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ΣΚ εστησα ενα mame στο εξοχικο κατω απο την δροσια του πευκου στον κηπο και μαζευτηκαν ολα τα παιδακια της γειτονιας για να δουνε ... Απορουσαν ολα με το bubble bobble και ποσο υπεροχο εινια καθως και με το wonder boy . Έτσι έψαξα λιγο μεσα στα mame για παιχνιδια που μου εφαγαν ολο το χαρτζιλικι μου οταν ειμουν παιδι . Λογικα τα περισσοτερα τα εχουμε παιξει λιγο πολυ ολοι μας . 

1) Golden Axe

2) Pang

3) NBA Jam

4) Elevator Action

5) Arcanoid

6) Outrun

7) Track & Field ( ποσους αναπτηρες διελυσα !!!!! )

😎 Paperboy

9) Frogger

10) Double Dragon

11) Gauntet

12) Dig Dug

13) Caddilacs & Dinosaurs ( ή κάπως έτσι )

14) Trog

15) 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@TobajaraΧμμμ δεν το ήξερα το συγκεκριμένο  - αλλά μου θύμησε πολύ έντονα ...Gods. Απο εκεί εμπνεύστηκαν μάλλον οι Bitmap Brothers σε μια πιο elaborate και εντελώς πιο μαζοχιστική εκδοχή αυτού που πόσταρες (Black Tiger). :D 

 

 

Επεξ/σία από Venerable
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Darkness:

20161117112411_the_darkness_ps3.jpeg

Το καλυτερο παιχνιδι της starbreeze για εμενα και ενα απο τα καλυτερα hidden gems. Το παιχνίδι εχει καταπληκτική ατμόσφαιρα, artstyle, voice overs απο τον Mike Patton (faith no more) και πάρα πολυ καλο storytelling, για εμενα ειναι απο τα καλυτερα story driven fps και πάντα θα είναι υποτιμημένο. Κριμα που το 2 ηταν πολυ πολυ χειρότερο και δεν συνέχισαν τη σειρα.

Επίσης δεν εχει character deaths με μπαστούνι του golf αλλά done right.. :P 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ADHD είπε

The Darkness:

20161117112411_the_darkness_ps3.jpeg

Το καλυτερο παιχνιδι της starbreeze για εμενα και ενα απο τα καλυτερα hidden gems. Το παιχνίδι εχει καταπληκτική ατμόσφαιρα, artstyle, voice overs απο τον Mike Patton (faith no more) και πάρα πολυ καλο storytelling, για εμενα ειναι απο τα καλυτερα story driven fps και πάντα θα είναι υποτιμημένο. Κριμα που το 2 ηταν πολυ πολυ χειρότερο και δεν συνέχισαν τη σειρα.

Επίσης δεν εχει character deaths με μπαστούνι του golf αλλά done right.. :P 

Ναι αυτό το είχα ξεχάσει εντελώς, γιατί δεν είχε βγει για pc και δε παίζω fps σε console, fuck that life.😁 Κρίμα γιατί όντως φαίνεται καλό game.

Το sequel του το έχω και αυτό κάτι χρόνια στο steam backlog και δε το έχω παίξει ακόμα, αν και αυτό το έχει κάνει develop η digital extremes.

Και μιας και λέμε για μπαστουνάκια του γκολφ και εξαντλήσαμε τα ξεχασμένα διαμάντια, ας πάμε και στις ξεχασμένες φλόπες.😁

Όταν η team ninja αντέγραψε from software και soulsborne formula, έβγαλε το nioh, ένα από τα καλύτερα games των τελευταίων ετών.

Όταν η from software αντέγραψε team ninja και ninja gaiden series, έβγαλε αυτό αμέσως μετά από το demon's souls κιόλας. //και ναι τα user είναι ίδια με τα critic reviews, ω τι θαύμα δεν είναι "masterpiece".😁

Εκτός από το cheeseballs story, τα 10000000 QTE's, το AI αμοιβάδας των mobs, τα βλαμμένα boss attack patterns που απλά περίμενες να εμφανίσουν για λίγο τα weak points τρέχοντας πέρα δώθε είχε και για κερασάκι στη τούρτα ένα από τα πιο άθλια pc ports ever. Glitches, clipping issues, 1080p+ resolutions που δε δουλεύουν και κρασάρουν το game και sub30 fps performance ακόμα και σε σύγχρονα μηχανήματα μετά από 10 χρόνια από την κυκλοφορία του, ολοκληρώνουν το σκηνικό.

Πιο πολύ το βάζω για να ενισχύσω το never preorder βάση του ιστορικού ενός game studio.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, ilos είπε

Ναι αυτό το είχα ξεχάσει εντελώς, γιατί δεν είχε βγει για pc και δε παίζω fps σε console, fuck that life.😁 Κρίμα γιατί όντως φαίνεται καλό game.

Το sequel του το έχω και αυτό κάτι χρόνια στο steam backlog και δε το έχω παίξει ακόμα, αν και αυτό το έχει κάνει develop η digital extremes.

Και μιας και λέμε για μπαστουνάκια του γκολφ και εξαντλήσαμε τα ξεχασμένα διαμάντια, ας πάμε και στις ξεχασμένες φλόπες.😁

Όταν η team ninja αντέγραψε from software και soulsborne formula, έβγαλε το nioh, ένα από τα καλύτερα games των τελευταίων ετών.

Όταν η from software αντέγραψε team ninja και ninja gaiden series, έβγαλε αυτό αμέσως μετά από το demon's souls κιόλας. //και ναι τα user είναι ίδια με τα critic reviews, ω τι θαύμα δεν είναι "masterpiece".😁

Εκτός από το cheeseballs story, τα 10000000 QTE's, το AI αμοιβάδας των mobs, τα βλαμμένα boss attack patterns που απλά περίμενες να εμφανίσουν για λίγο τα weak points τρέχοντας πέρα δώθε είχε και για κερασάκι στη τούρτα ένα από τα πιο άθλια pc ports ever. Glitches, clipping issues, 1080p+ resolutions που δε δουλεύουν και κρασάρουν το game και sub30 fps performance ακόμα και σε σύγχρονα μηχανήματα μετά από 10 χρόνια από την κυκλοφορία του, ολοκληρώνουν το σκηνικό.

Πιο πολύ το βάζω για να ενισχύσω το never preorder βάση του ιστορικού ενός game studio.

δεν ειναι του miyazaki ομως...μεχρι τωρα δεν εχει απογοητευσει...και μιλαμε για 4 διαφορετικα ip's(για το armored core δεν εχω αποψη)...παντως μαζι σου, τουλαχιστον περιμενω τα reviews πριν την παραγγελια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, xavier είπε

δεν ειναι του miyazaki ομως...μεχρι τωρα δεν εχει απογοητευσει...και μιλαμε για 4 διαφορετικα ip's(για το armored core δεν εχω αποψη)...παντως μαζι σου, τουλαχιστον περιμενω τα reviews πριν την παραγγελια...

Καλά και το dark souls 2 δεν είναι του Senpai και για μερικούς εδώ μέσα (ονόματα δεν αποκαλύπτουμε / υπολήψεις δεν θίγουμε 😁) είναι το καλύτερο souls ever.

Και εγώ δύσκολα να μην κάνω preorder το elden ring, γιατί είμαι γάιδαρος και δε μαθαίνω από τα λάθη μου όσο πρόσφατα και να είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα έστησα ένα παλιό μηχάνημα με linux και dosbox, οπότε και θυμήθηκα κάποια απο τα παιχνίδια με τα οποία είχα καεί στα παιδικά μου χρόνια:

Prince of Persia & PoP: The shadow and the flame
Prehistorik 1 & 2
Duke Nukem series
Commander Keen series
Solomons key
Rick Dangerous 1 & 2
Dave Dangerous
Times of Lore
Lotus 3
Titus the Fox
Lemmings
Pharaohs Tomb
κτλ.

Μετά απο τόσα χρόνια βέβαια είμαι πολύ noob και χάνω πολύ-πολύ εύκολα. Πως τα κατάφερνα τότε, ούτε που θυμάμαι...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, ilos είπε

Καλά και το dark souls 2 δεν είναι του Senpai και για μερικούς εδώ μέσα (ονόματα δεν αποκαλύπτουμε / υπολήψεις δεν θίγουμε 😁) είναι το καλύτερο souls ever.

Και εγώ δύσκολα να μην κάνω preorder το elden ring, γιατί είμαι γάιδαρος και δε μαθαίνω από τα λάθη μου όσο πρόσφατα και να είναι.

#facts :P 

Ηταν το αγαπημένο μου soulsborne λογο build variety, weapon variety, pvp αλλα μαζι με το DLC, το vanilla δεν ελεγε και πολλα σε σχεση με τα αλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...