Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Προτάσεις για παιχνίδι στο PC


Ippokratis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@yiannis1991 

Λοιπον επειδη εκραξες τα γραφικα του AW, θα πας στο μαγικο 2010 και θα παιξεις τα games του.

Mafia 2

Red Dead Redemption (φημες λενε οτι ερχεται στο PC)

Mass Effect 2

Fallout New Vegas (για πολλους το καλυτερο Fallout)

Heavy Rain (βγαινει 18 Ιουνιου στο PC)

Alan Wake (τα χουμε πει τοσες φορες)

Assassin's Creed: Brotherhood

Bioshock 2 (οσο καλο ειναι και το 1)

Halo Reach (το τελειωσα προσφατα, παιχνιδαρα)

Metro 2033

Starcraft 2

Amnesia: The Dark Descent

Prince of Persia: The Forgotten Sands

Limbo

Singularity (το παιζω τωρα, γαματο game με πανεμορφα γραφικα. Η Activision που αγαπησαμε)

Vanquish

Παιξε αυτα και ελα μετα να μου πεις οτι δεν ειχαν καλα γραφικα

Επεξ/σία από firepc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 λεπτά πριν, firepc είπε

@yiannis1991 

Λοιπον επειδη εκραξες τα γραφικα του AW, θα πας στο μαγικο 2010 και θα παιξεις τα games του.

Mafia 2

Red Dead Redeption (φημες λενε οτι ερχεται στο PC)

Mass Effect 2

Fallout New Vegas (για πολλους το καλυτερο Fallout)

Heavy Rain (βγαινει 18 Ιουνιου στο PC)

Alan Wake (τα χουμε πει τοσες φορες)

Assassin's Creed: Brotherhood

Bioshock 2 (οσο καλο ειναι και το 1)

Halo Reach (το τελειωσα προσφατα, παιχνιδαρα)

Metro 2033

Starcraft 2

Amnesia: The Dark Descent

Prince of Persia: The Forgotten Sands

Limbo

Singularity (το παιζω τωρα, γαματο game με πανεμορφα γραφικα. Η Activision που αγαπησαμε)

Vanquish

Παιξε αυτα και ελα μετα να μου πεις οτι δεν ειχαν καλα γραφικα

Τα περισσότερα τα έχω παίξει, απλά λέω ότι δεν έχουν καλά γραφικά για το 2020. Εγώ θέλω γραφικά τύπου RDR2, Gears 5, Exodus, AC Odyssey, κτλ αλλιώς θα έπαιρνα καμία RX570 ξέρω 'γω. Το game είναι μία συνολική εμπειρία, φυσικά μετράνε και τα γραφικά όσο και το story και το gameplay..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βρίσκομαι σε τέλμα. Ξεκίνησα το Tomb Raider αλλά δεν έχω τρελαθεί κιόλας. Όλο πηδάς σαν κατσίκι από εδώ και από εκεί και λύνεις κάτι πανεύκολους γρίφους ενώ και οι εχθροί είναι εύκολοι ακόμη και στο hard. Έλεγα να πιάσω τα RE Remastered. Είναι ακριβώς τα ίδια με τα αρχικά στο PS1 ή έχει διαφορές (το story εννοώ όχι μόνο τα γραφικά); Αλλιώς τι άλλο μου προτείνετε σε single player, first ή third person με καλά γραφικά γενικά (άντε και ας μην είναι τέλεια) και αργό gameplay. Όχι παιδικά γραφικά ή pixel art, όχι AC και metro τα έχω παίξει, όχι just cause, gta και watch dogs δεν μου άρεσαν καθόλου..

Υ.Γ. Το RDR2 περιμένω να πέσει λίγο η τιμή..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Βρίσκομαι σε τέλμα. Ξεκίνησα το Tomb Raider αλλά δεν έχω τρελαθεί κιόλας. Όλο πηδάς σαν κατσίκι από εδώ και από εκεί και λύνεις κάτι πανεύκολους γρίφους ενώ και οι εχθροί είναι εύκολοι ακόμη και στο hard. Έλεγα να πιάσω τα RE Remastered. Είναι ακριβώς τα ίδια με τα αρχικά στο PS1 ή έχει διαφορές (το story εννοώ όχι μόνο τα γραφικά); Αλλιώς τι άλλο μου προτείνετε σε single player, first ή third person με καλά γραφικά γενικά (άντε και ας μην είναι τέλεια). Όχι παιδικά γραφικά ή pixel art, όχι AC και metro τα έχω παίξει, όχι just cause, gta και watch dogs δεν μου άρεσαν καθόλου..

Υ.Γ. Το RDR2 περιμένω να πέσει λίγο η τιμή..

Τσιμπησα μολις το Persona 4 για τα lolz 🙂

Βασικα τελειωσα αρκετα παιχνιδια τον τελευταιο καιρο και οπου νανε τελειωνω και το Desperados 3

Πιστευω το Persona 4 θα με χαλαρωσει γτ ειναι πολυ διαφορετικο απο τα αλλα. Αν θες λιγο να ξεφυγεις, give it a try

Ολοι λενε τα καλυτερα. Θα το παιξω το ΣουΚου και θα πω εντυπωσεις ( πιστευω σημερα θα τελειωσω το D3 )

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ξέχασα να πω ότι δεν μου άρεσε ποτέ το anime, ποτέ ακόμη και 10 χρονών :P . Ευχαριστώ για την πρόταση πάντως, θα τσεκάρω το desperados..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 minutes ago, yiannis1991 said:

Ξέχασα να πω ότι δεν μου άρεσε ποτέ το anime, ποτέ ακόμη και 10 χρονών :P . Ευχαριστώ για την πρόταση πάντως, θα τσεκάρω το desperados..

Εγώ πάντως που δεν έβλεπα ποτέ anime και στο steam έχω ignore τα games σχετικά με anime, το persona (3 νομίζω) το είχα καταευχαριστηθεί στο PSP πριν 5-6 χρόνια. Το καινούριο δεν το έχω παίξει βέβαια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, yiannis1991 said:

first ή third person με καλά γραφικά γενικά (άντε και ας μην είναι τέλεια) και αργό gameplay

Hellblade

Alien Isolation 

Chronicles of Riddick (Λίγο παλιό βέβαια) 

A Plague Tale

 

Μερικά που μου ήρθαν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, NickTG είπε

Hellblade

Alien Isolation 

Chronicles of Riddick (Λίγο παλιό βέβαια) 

A Plague Tale

Μερικά που μου ήρθαν. 

+1 για hellblade/a plague tale απο τα αγαπημενα μου παιχνιδια και για το alien isolation για μια απο τις πιο τρομακτικες εμπειριες εκει εξω προτεινετε με κλειστα φωτα και ακουστικα για το απολυτο immersion. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

δεν θα με χαρακτηρίσω gamer μιας κια μέσα στην καραντίνα έπαιξα Lineage 2 και πιο παλιά  έπαιζα για πάνω από 14 χρόνια Wow και L2 σε official και prive.

Ψάχνω ένα παιχνιδάκι που να μην έχει τρελές απαιτήσεις σε γραφικά γιατί είμαι με Onboard vga (i5 8500 ) και με ενδιαφέρει να είναι παρόμοιο στυλ.

Να έχω δηλαδή character, level up κτλ, αλλά με προϋπόθεση ότι θέλει παρέα (ήτοι να έχει community). Θα έπαιζα l2, αλλά όλοι οι σέρβερ κλείνουν ανά μήνα και έχει toxic community.

Κάθε πρόταση είναι ευπρόσδεκτη (είτε f2p είτε όχι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Monster Hunter World: Iceborn Master Edition

& Resident Evil 3

Λένε τίποτα τα 2 δωρεάν παιχνίδια που δίνει το πλαίσιο με την 5700xt nitro;  Ποιό είναι καλύτερο;

Μπορώ να ενεργοποιήσω το κουπόνι μέχρι 30/6. Αξίζει να ασχοληθώ;

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Lfc είπε

Monster Hunter World: Iceborn Master Edition

& Resident Evil 3

Λένε τίποτα τα 2 δωρεάν παιχνίδια που δίνει το πλαίσιο με την 5700xt nitro;  Ποιό είναι καλύτερο;

Μπορώ να ενεργοποιήσω το κουπόνι μέχρι 30/6. Αξίζει να ασχοληθώ;

Αν και δε το χω παιξει θα σου ελεγα resident evil 3 με τα χιλια...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Lfc είπε

Monster Hunter World: Iceborn Master Edition

& Resident Evil 3

Λένε τίποτα τα 2 δωρεάν παιχνίδια που δίνει το πλαίσιο με την 5700xt nitro;  Ποιό είναι καλύτερο;

Μπορώ να ενεργοποιήσω το κουπόνι μέχρι 30/6. Αξίζει να ασχοληθώ;

One does not simply "play" MHW. 😁 Iceborn έχω κοντά 1k hours προσωπικά. Αλλά δεν είναι game για όλους. 'Έχει κάργα grinding στο endgame και ίσως κουράσει κάποιους. Επίσης για να φτάσεις στο endgame θα χρειαστεί να φας και 40-50 ώρες τουλάχιστον που είναι το main story δηλαδή το tutorial 😁. Άντε πες τις μισές αν σε μπουστάρει κάποιος 😁. Και δε ξέρω κατά πόσο θα βρίσκεις low rank / high rank hunters για coop μετά από τόσο καιρό... Τουλάχιστον στα event είχες την αβάντα με τα vip tickets και μπορεί κανένας master ranker να σε βοήθαγε.

Αν έχεις όρεξη διάβασε εδώ και θα σου λυθούν όλες οι απορίες.

Οι 3-4 του insomnia που ασχολούμασταν  πάντως το έχουμε σταματήσει εδώ και καιρό, μέχρι να βγει ο Alatreon τον Ιούλη οπότε και θα έχει resume. Αραιά και που μπορεί να παίξω κάνα μισάωρο την βδομάδα μόνο και μόνο μη χάσω το muscle memory στα όπλα.

To resi3 είναι σαν το resi2 αλλά πιο μικρό και πιο κουτσουρεμένο. Αν σου άρεσε το resi2 θα σου αρέσει και αυτό, απλά δεν είναι το ίδιο καλό game. Είναι λίγο πιο "αρπαχτή".

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης

Assetto Corsa Competizione vs Project Cars 2. Τι προτείνετε; Σημειωτέον δεν έχω τιμόνι, με το controller του XBOX One S θα παίζω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Assetto Corsa Competizione vs Project Cars 2. Τι προτείνετε; Σημειωτέον δεν έχω τιμόνι, με το controller του XBOX One S θα παίζω..

Βαλε και αυτο στα υποψιν εφοσον παιζεις simulators

https://store.steampowered.com/app/1066890/Automobilista_2/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Assetto Corsa Competizione vs Project Cars 2. Τι προτείνετε; Σημειωτέον δεν έχω τιμόνι, με το controller του XBOX One S θα παίζω..

Project Cars 2 προτείνω εγώ, δοκίμασα και Assetto Corsa Competizione όμως εμενα δεν μου άρεσε

Project Cars 2 πολύ ρεαλιστικό είναι, όμως κάμερα στο τιμόνι είναι πολύ κοντά  και άνετα μπορείς να το ρύθμισις 

acfeb3af5a2121569b0c884603052556-full.pn

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...