Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Προτάσεις για παιχνίδι στο PC


Ippokratis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, Liakos10 είπε

Dying light, πρώτου προσώπου, παρκούρ, ξύλο σε ζόμπια και όχι μόνο. Αξίζει

Edit: Α, έχει και skills, crafting, αρκετό loot..

Το έχω λιώσει , περιμένω το 2 πως και πως :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Gaming για τον καιρό του κορονοϊού

Ψάχνω δύο διαφορετικές προτάσεις, μία για gaming με παρέες εκτός σπιτιού και μία για εντός σπιτιού (για τους μη έχοντες PS κτλ). Συγκεκριμένα:

1 - Οι εκτός του σπιτιού) Είμαστε μια παρέα από γερόντια που βρισκόμαστε με skype και περνάμε την ώρα πίνοντας μπύρα και λέγοντας σαχλαμάρες. Ψάχνω κανά free παιχνίδι που να παίζεται σε οπωσδήποτε σε PC  (προαιρετικά σε Android κινητό/tablet) το οποίο να έχει απλά multiplayer (έως και 8 παίκτες) παιχνίδια. Προτιμούνται παιχνίδια που δεν απαιτούν real time αντιδράσεις (όχι fps/racing κτλ). Απλά παιχνίδια, όχι grepolis κτλ.

Έχετε καμία πρόταση;

2 - εντός του σπιτιού) Ψάχνω και κάτι αντίστοιχο για το σπίτι για τα 4-8 άτομα που μαζευόμαστε. Βρήκα το Airconsole που μετατρέπει τον browser/Android TV (mibox κτλ) σε gaming console, με τα κινητά του σπιτιού να γίνονται οι controllers. Δυστυχώς η free έκδοση υποστηρίζει μέχρι 2 παίκτες μόνο :( Καλά παιχνίδια που να εξυπηρετούν σπιτικό gaming;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω free games για να παιζουμε πολλα ατομα

Γεια χαρα σε ολους

Ειμαι σε αναζητηση παιχνιδιου για να παιζουμε αρκετα ατομα , τυπου counterstrike..

Για ολους εμας που παμε δουλεια και δε την παλευουμε , να μπορουμε να κανουμε host καποιο free game, να κανουμε join και να καιγομαστε να περναει η μερα μας.

Εχει καποιος να προτεινει κατι;

δε μας πειραζει αν τα γραφικα ειναι light απλα να περναει η ωρα μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, valekgr είπε

Γεια χαρα σε ολους

Ειμαι σε αναζητηση παιχνιδιου για να παιζουμε αρκετα ατομα , τυπου counterstrike..

Για ολους εμας που παμε δουλεια και δε την παλευουμε , να μπορουμε να κανουμε host καποιο free game, να κανουμε join και να καιγομαστε να περναει η μερα μας.

Εχει καποιος να προτεινει κατι;

δε μας πειραζει αν τα γραφικα ειναι light απλα να περναει η ωρα μας

Alliance Of Valliant Arms

Combat Arms

Metro Conflict

Warmode

CrossFire

dirty bomb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, xavier είπε

call of duty warzone

Apex Legends 

warframe

planetside 2

dauntless

Προτείνω ειδικά το Planetside 2. Τρομερό παιχνίδι με επικες μαχες 200 και βαλε ατομων, με οχηματα ξηρας και αερος να δημιουργουν πανικο. Πάνε 2 χρονια βεβαια που δεν μπορω να το παιξω λόγω λίνουξ  και δεν ξέρω σε τι πορεία βρίσκεται πλέον το παιχνίδι αλλά είναι από τα παιχνίδια που μου έχουν χαραχθεί στη μνήμη (και σημειωτέον στα fps δεν είναι ιδιαίτερα το φόρτε μου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετω!
Θα ηθελα καποιες προτασεις για παιχνιδια lan-multiplayer οπως λεει κ ο τιτλος να παιζω με ενα φιλαρακι (2 χειριστηρια-χειριστηριο/πληκτρολογιο whatever)

Μεχρι στιγμης παιζουμε τα κλασικα: fighting games, sports games, racing games. Απλα εχουμε βαλτωσει λιγο και στο ιντερνετ εχει κατι προτασεις που δεν ειναι σε αυτο που ψαχνουμε (starcraft, warcraft κλπ)
Επισης, εχουμε τερματισει Way out. Ευχαριστω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες το παρακάτω:

Επίσης παίξε με τα φίλτρα στο παρακάτω για προτάσεις:

https://www.co-optimus.com/games.php

Μερικά που μου έρχονται άμεσα (πιο πολύ co-op):

Portal 2

Divinity Original Sin 1+2

Trine 1+2+4

Borderlands 1+2+3+Presequel

Sniper Elite 3+4

Zombie Army Trilogy + 4

Strange Brigade

Gears of War 1+4+5

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι φοβερά μονότονο πως για το νο1 άθλημα παγκοσμίως οι επιλογές σε παιχνίδια είναι δύο και τέλος;

Έχετε άλλη πρόταση σε ποδοσφαιράκι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προτασεις για 3rd person games

θελω να ακουσω προτασεις για games που να ειναι τριτου προσωπου οπως ειναι αντιστοιχα τα 

spec ops the line

ghost recon future soldier

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...