Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Προτάσεις για παιχνίδι στο PC


Ippokratis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, MariosX είπε

Καλησπέρα σας.

Ψάχνω αυτή την περίοδο να βρω κανένα καλό MMORPG με PvP που να είναι και γρήγορο.

Τα παιχνίδια που μεγάλωσα ήταν με:

  • Age of Empires
  • Diablo 2 & 3
  • Command & Conquer: Red Alert 2 & 3
  • Medal of Honor
  • Half-Life
  • Unreal Tournament 1 & 2004
  • Quake 3: Arena, Counter Strike 1.6
  • Warcraft 3
  • Lineage 2 (BnB C1)
  • MU Online  (Official 2004)
  • World of Warcraft
  • Guild Wars
  • Tribes 2

Ξέρω ότι έχουν βγει αλλά αυτά την περίοδο όπως League of Legends, PUBG, Dota αλλά πότε δεν μου τράβηξαν το ενδιαφέρον και όπως θα καταλαβαίνετε είμαι  old school player, απλά μπαίνεις και παίζεις και δεν ήταν και τόσο πολύπλοκα.

Ψάχνω να βρω κάτι που να είναι είτε Multiplayer όπως Unreal Tournament 2004, Half-Life, Age of Empires είτε Hack and Slash όπως MU Online και να έχεις την δυνατότητα να κάνεις και PvP και να μην είναι χρονοβόρο. Θεωρώ πως το Lineage 2, WoW είναι υπερβολικά χρονοβόρα.

Tera, path of exile ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/4/2020 στις 12:31 ΠΜ, GhostRiderLSOV είπε

Ήμασταν περισσότεροι από 5-6 που παίζαμε Tribes 2 στην Ελλάδα; 😮

Παίζει... τι ανακαλύπτεις μετά από 1000 χρόνια...κάτι καλές εποχές... να παίζεις με 56 Kbps και τώρα να έχουμε 100 Mbit και να κλαιγόμαστε ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίζει κανείς ακόμα MMORPG? Ξεκίνησαν 4-5 φίλοι μαζεμένοι τώρα με την καραντίνα L2 ξανά κλασικά και με ζάλισαν, αλλά δεν το σκέφτηκα καν, έχει πεθάνει προ πολλού.

Αλλά σκεφτόμουν αν υπάρχει πια κανένα πραγματικά καλό MMORPG να παίξει κανείς.

Αφήνοντας δηλαδή εκτός το WOW, ποιες είναι οι άλλες επιλογές? Black Desert φαίνεται ωραίο, έχει κανείς γνώμη?

Επεξ/σία από SakafliaC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, SakafliaC said:

Παίζει κανείς ακόμα MMORPG? Ξεκίνησαν 4-5 φίλοι μαζεμένοι τώρα με την καραντίνα L2 ξανά κλασικά και με ζάλισαν, αλλά δεν το σκέφτηκα καν, έχει πεθάνει προ πολλού.

Αλλά σκεφτόμουν αν υπάρχει πια κανένα πραγματικά καλό MMORPG να παίξει κανείς.

Αφήνοντας δηλαδή εκτός το WOW, ποιες είναι οι άλλες επιλογές? Black Desert φαίνεται ωραίο, έχει κανείς γνώμη?

Final Fantasy, Star Wars (SWTOR) θα πρότεινα εγώ αν δεν τα χεις παίξει. Τα άλλα δεν τα χω παίξει καθόλου για να έχω άποψη.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, SakafliaC είπε

Παίζει κανείς ακόμα MMORPG? Ξεκίνησαν 4-5 φίλοι μαζεμένοι τώρα με την καραντίνα L2 ξανά κλασικά και με ζάλισαν, αλλά δεν το σκέφτηκα καν, έχει πεθάνει προ πολλού.

Αλλά σκεφτόμουν αν υπάρχει πια κανένα πραγματικά καλό MMORPG να παίξει κανείς.

Αφήνοντας δηλαδή εκτός το WOW, ποιες είναι οι άλλες επιλογές? Black Desert φαίνεται ωραίο, έχει κανείς γνώμη?

Ότι πληρώνεις παίρνεις. Αν σου περισσεύουν, δώστα στο wow. Δοκίμασε 14 μέρες δωρεάν από το trial της Blizzard και αποφάσισε μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kostasgpa είπε

Ότι πληρώνεις παίρνεις. Αν σου περισσεύουν, δώστα στο wow. Δοκίμασε 14 μέρες δωρεάν από το trial της Blizzard και αποφάσισε μετά.

Δεν είναι οικονομικό το θέμα, σιγά τη συνδρομή που ζητά το wow, απλά με απωθούν εντελώς τα γραφικά του. Προφανώς και το game είναι η ιστορία των MMORPG και μια κατηγορία μόνο του, αλλά δε μ αρέσει καθόλου.

Ίσως επειδή ήμουν πάντα στο απέναντι στρατόπεδο, μεγάλωσα με L2. Λογικά γι αυτό μου φαίνεται και τόσο καλό το Black Desert απ το λίγο που το χω δει.

ΕSO είναι επίσης πολύ ενδιαφέρον σαν πρόταση και το σκέφτομαι, ενώ το Guild Wars δε μ αρέσει το χω δει ήδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, SakafliaC είπε

Δεν είναι οικονομικό το θέμα, σιγά τη συνδρομή που ζητά το wow, απλά με απωθούν εντελώς τα γραφικά του. Προφανώς και το game είναι η ιστορία των MMORPG και μια κατηγορία μόνο του, αλλά δε μ αρέσει καθόλου.

Ίσως επειδή ήμουν πάντα στο απέναντι στρατόπεδο, μεγάλωσα με L2. Λογικά γι αυτό μου φαίνεται και τόσο καλό το Black Desert απ το λίγο που το χω δει.

ΕSO είναι επίσης πολύ ενδιαφέρον σαν πρόταση και το σκέφτομαι, ενώ το Guild Wars δε μ αρέσει το χω δει ήδη.

A ok άλλο αυτό, η αλήθεια είναι ότι θα ταν καλό ένα wow καινουργιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πείτε γνώμες παιδιά ειμαι ανάμεσα σε Sleeping Dogs: Definitive Edition και Yakuza 0 , για το Yakuza η αλήθεια ειναι οτι ημουν διστακτικός αλλα διαβάζω πολλά καλά λόγια για το story

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, SPANK said:

Πείτε γνώμες παιδιά ειμαι ανάμεσα σε Sleeping Dogs: Definitive Edition και Yakuza 0 , για το Yakuza η αλήθεια ειναι οτι ημουν διστακτικός αλλα διαβάζω πολλά καλά λόγια για το story

Θα ξεκινούσα με το Sleeping Dogs που είναι μόνο του και μετά θα έπιανα τα Yakuza με τη σειρά. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, SPANK είπε

Πείτε γνώμες παιδιά ειμαι ανάμεσα σε Sleeping Dogs: Definitive Edition και Yakuza 0 , για το Yakuza η αλήθεια ειναι οτι ημουν διστακτικός αλλα διαβάζω πολλά καλά λόγια για το story

Πέρα από το ανατολίτικο στυλ, δεν έχουν τόσο μεγάλη σχέση μεταξύ τους.

Το Sleeping Dogs είναι περισσότερο GTA φάση, ενώ το Yakuza 0 βασίζεται κυρίως στο story του (εξαιρετικό btw) με μπόλικα διαλείμματα ποιοτικού ξύλου και κάμποσα mini-games.

Εξαιρετικά και τα δύο, αλλά θα συμφωνούσα να ξεκινήσεις με το Sleeping Dogs, που είναι σχετικά μικρό (η βασική campaign τουλάχιστον) και μετά να αρχίσεις τα Yakuza.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Sleeping Dogs ειναι επικο και μοναδικο στο ειδος. Τα Yakuza ειναι αλλη φαση πιασε απο το 0 και συνεχιζεις με kiwami 1/2 και λογικα θα βγαλουν και την τριλογια The Yakuza Remastered Collection που εχει τα 3/4/5. Τωρα γιατι βγαζουν το 7 πρωτα και οχι αυτα τα 3 δεν ξερω. Το The Yakuza Remastered Collection βγηκε στο PS4 φετος πριν 2 μηνες νομιζω. Παρα πολλες ωρες το καθενα για completionist.

Eδω και τα 7.

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Screenshot_3.png

Screenshot_4.png

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...