Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Προτάσεις για παιχνίδι στο PC


Ippokratis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, Nik1239 said:

Έμα μωρέ το ζόρι σου δύο τρία ζήτησα όχι 103 😅 

Πάντως ορισμένα φαίνονται ενδιαφέρον θα δοκιμάσω κάποια 

(Το Minecraft το είχα δοκιμάσει αλλά δεν επαιζε ξέρεις γιατί;)

Πες ενα φχαριστώ για τον κόπο του και μην τον μειώνεις μπρο

 

ο/

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, seithan είπε

Πες ενα φχαριστώ για τον κόπο του και μην τον μειώνεις μπρο

 

ο/

 Του είπα ευχαριστώ στην επόμενη απάντηση μου και δεν είχα πρόθεση να τον μειώσω συγνώμη αν το πηρε έτσι τον ευχαριστώ πάρα πολύ για την τεράστια λίστα με ελαφριά games 

 

2 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

50mbps 

Μακάρι να είχα 20 τα 50 είναι όνειρο 

Με 10 download και 1 upload είμαι το geforce now δουλεύει στο τάμπλετ ωραία που έχει μικρή οθόνη και παίζω σε 480p αλλά σε μεγάλη οθόνη 17αρα δεν θα είναι ωραία 

Καλή ιδέα πάντως αλλά το ίντερνετ δεν είναι παλιές οι γραμμές 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Εχω τον υπολογιστή της υπογραφής μου.

 Intel Core i5 4460 - Gigabyte Socket 1150 GA-Z97P-D3 - Crucial Ballistix Sport 16GB - Asus ATI Radeon R9 280 DirectCU II Top 3GB 

Ποια παιχνίδια (παλιά προφανώς) με ωραία γραφικά σε high προτείνετε να παίξω;

Εχω παίξει far cry 3,4, Deus Ex Mankind, όλα τα Hitman, όλα τα Sniper Elite, Watchdogs 2, Sleeping Dogs, Alan Wake, όλα τα Max Payne για να έχετε μια ιδέα τι παίζω.

Τα rpg που είναι ατελείωτα (100 ώρες) με ανούσια tasks δεν με ενθουσιάζουν αλλά ίσως θα δοκίμαζα κάποιο αν είναι τοπ. 

Από strategy μόνο turn based με ενδιαφέρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, The_Judas είπε

Εχω τον υπολογιστή της υπογραφής μου.

 Intel Core i5 4460 - Gigabyte Socket 1150 GA-Z97P-D3 - Crucial Ballistix Sport 16GB - Asus ATI Radeon R9 280 DirectCU II Top 3GB 

Ποια παιχνίδια (παλιά προφανώς) με ωραία γραφικά σε high προτείνετε να παίξω;

Εχω παίξει far cry 3,4, Deus Ex Mankind, όλα τα Hitman, όλα τα Sniper Elite, Watchdogs 2, Sleeping Dogs, Alan Wake, όλα τα Max Payne για να έχετε μια ιδέα τι παίζω.

Τα rpg που είναι ατελείωτα (100 ώρες) με ανούσια tasks δεν με ενθουσιάζουν αλλά ίσως θα δοκίμαζα κάποιο αν είναι τοπ. Επίσης από strategy μόνο turn based έχω παίξει.

Far Cry Primal (2016)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ψαχνω να παίξω ενα Rpg

Καλησπέρα σας!!

Θα ήθελα να μου προτείνεται κάποιο rpg που δεν είναι τόσο γνωστό (δλδ όχι ac κτλ),  να έχει ωραίο στόρι και γενικά να θες να το λιώσεις.....

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Ζητάω CO-OP/COUCH/ARCADE RACING/Indies με ιδιαίτερα Story και Gameplay για συντροφιά δυο ατόμων!

Ρε παιδιά, επειδή έχω χαθεί με την ενημέρωση των Games τελευταία.. Να σας πω τι ψάχνω με παρεμφερή τιτλάκια, να μου πείτε τι προτείνετε;

 

1. Co-op / Couch Games, για δυο και για τέσσερις! (ξέρω αρκετά, αλλά δεν είναι μόνο για τον TS τα θέματα - λατρεύουμε SmashBros, BC:Rearmed, RocketLeague, Trine κ.α.)

2. Arcade Racing, έχω μείνει στο NFS Hot Pursuit που δεν είναι καθόλου κακό - μέχρι και σήμερα, το NFS Shift ήταν κάτω του μετρίου. Ποιος είναι ο αρχηγός τους σήμερα; Δεν θέλω race tracks, θέλω θέα, swag και μουσική.

3. Indies, σαν τα The Life and Suffering of Sir Brante (RPG), Stanley's Parable, Her Story.

 

Αυτά! Τα φώτα σας παρακαλώ! :3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 9/4/2021 στις 1:52 ΜΜ, stcp είπε

Για co-op δες το "it takes 2".

Ολοφρεσκο, για 2 ατομα. Πολυ διασκεδαστικο.

Μας έφτιαξε τη περασμένη Κυριακή ο τίτλος σου Κύριε stcp.

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ παιχνίδι. Σπάνια παιδικά παιχνίδια με κάνουν να γελάω τόσο genuinely. Αυτή η δουλειά αξίζει πληρωμή. Μπράβο και σε εσένα που το πρότεινες, μπράβο και στους δημιουργούς αλλά χρωστάω το φελέκι μου..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kostilaks είπε

Adventure games τυπου Syberia?

 

Αν δεν το έχεις κοιτάξει, κατέβασε "Phantasmagoria II" που έχει βγει για PC Windows-edition. Θεωρώ πως θα σε κρατήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, μόλις τελείωσα το παιχνίδι little nightmares και μπορώ να πω ότι είχε ενδιαφέρον. Το δυο το σκέφτομαι αλλά θέλω να ασχοληθώ με κάτι διαφορετικό.

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο με γρίφους, πιο ρεαλιστικό και όχι τόσο τρομακτικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Kostilaks είπε

Adventure games τυπου Syberia?

The Longest Journey (1999)

Still Life (2005)

και ενα που μου αρεσε πολυ ειναι το A New Beginning (2010) Εχει κανει ενα ωραιο βιντεο ο @ektelion

 

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Προτάσεις για παιχνίδια

Με την παρέα μου είμαστε διασκορπισμένοι στην Ελλάδα τρ ως φοιτητές/τριες και παίζουμε στα λάπτοπ μας.

Παίζαμε among us και minecraft γιατι είναι ελαφριά και τα λάπτοπ μας low end. Το καλύτερο λάπτοπ της παρέας είναι ένα Lenovo με 8gbram αλλα ή κάρτα γραφικών του με το ζόρι σηκώνει LoL στις χαμηλότερες ρυθμίσεις.

Καμία πρόταση για ελαφριά παιχνίδια multiplayer? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

Προτασεις PC Games 3rd person

θα ηθελα οποιος εχει την διαθεση να μου προτεινει παιχνιδια για pc που ειναι τριτου προσωπου

πιο πολυ με ενδιαφερουν προσφατα games

για παραδειγμα παιζω gears 5,tomb raider και τετοιου ειδους παιχνιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/7/2022 στις 10:54 ΜΜ, mike0402 είπε

Προτασεις PC Games 3rd person

θα ηθελα οποιος εχει την διαθεση να μου προτεινει παιχνιδια για pc που ειναι τριτου προσωπου

πιο πολυ με ενδιαφερουν προσφατα games

για παραδειγμα παιζω gears 5,tomb raider και τετοιου ειδους παιχνιδια

Red dead redemption 2, Horizon Zero Dawn, Days Gone, Assassin's Creed, MGS V Phantom pain, Ghost recon Wildlands, Mad Max (για open world)

Control, God of War, A plague tale, Hellblade, Mafia DE, Guardians of the galaxy, spec ops the line (για πιο γραμμικά παιχνίδια)

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη αρκετες εταιρείες τεμπελιάζουν διανέμοντας συλλογές από Roms ενώ έχουν βγει καλύτερες εκδόσεις στους υπολογιστές και κονσόλες παλιότερα, προτείνω για μερικά την έκδοση για Windows που με mods είναι καλύτερα. 

 

Πχ τα παιχνίδια της Sega για MegaDrive στο Steam όπως Ecco the Dolphin 1, Sonic CD, Sonic 3D Blast,  Sonic & Knuckles collection τρέχουν καλύτερα στις εκδόσεις για Windows 95 και με ήχο CD. Το Ecco  συγκεκριμένα έχει την κορυφαία έκδοση σε σχέση με τις κονσόλες με επιλογή 2 CD μουσικών εκτελέσεων. Ενώ το Sonic CD είναι πιο σταθερό από την επανέκδοση στο Steam. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...