Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Προτάσεις για παιχνίδι στο PC


Ippokratis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκεφτόμουνα το crysis 2 και εγώ αλλά δεν μου πολυαρέσει το story του..Μου φαίνεται να έχει παραγίνει..Το έχεις παίξει;Αξίζει;

 

'νταξ... τρώγετε το story του μωρέ. Δεν είναι και για όσκαρ αλλά από κάτι άλλα καπάουν καπάουν φισπίου παιχνίδια καλύτερο είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα, πρωτα πες ποια εχεις παιξει και σ'αρεσαν για να ξερουμε τι να σου προτεινουμε. Θελεις story-driven καταστασεις, ατελειωτη σφαγη ή λιγο απ'ολα?

 

Επισης, θα σε πειραζε να σου προτεινουμε παλαιοτερους τιτλους ή προτιμας το FPS να σπαρταραει?

 

'νταξ... τρώγεται το story του μωρέ. Δεν είναι και για όσκαρ αλλά από κάτι άλλα καπάουν καπάουν φισπίου παιχνίδια καλύτερο είναι

Βασικα η ιστορια ηταν ΟΚ απλως, δεν περιμεναμε νομπελ πρωτοτυπιας. Το narrative ειναι το ασχημο της υποθεσεως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρεσουν πολυ τα strategy και αυτα που φτιαχνεις / δημιουργεις πολεις

Για να σας δωσω να καταλαβετε, μου αρεσαν πολυ τα :

 

Age of empires

Age of mythology

Tropico 1-2-3

Simcity

 

Τα sims δεν μου αρεσαν.

Μηπως μου εχει διαφυγει κατι ?

Προτεινετε κατι που αν γινεται να εχει βαθος και αν δεν γινεται, σε random map Π.χ να περναει η ωρα ευχαριστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Total war αν δεν έχεις παίξει ξεκίνα από το medieval 2.Aν βέβαια το ξεκινήσεις καλοκαιριάτικα θα είσαι τον Οκτώμβρη πιο άσπρος κ από Φινλανδό που δεν έχει πάει διακοπές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Total war αν δεν έχεις παίξει ξεκίνα από το medieval 2.Aν βέβαια το ξεκινήσεις καλοκαιριάτικα θα είσαι τον Οκτώμβρη πιο άσπρος κ από Φινλανδό που δεν έχει πάει διακοπές.

 

 

ΓΑΜΑΤΟ !! :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Total war αν δεν έχεις παίξει ξεκίνα από το medieval 2.Aν βέβαια το ξεκινήσεις καλοκαιριάτικα θα είσαι τον Οκτώμβρη πιο άσπρος κ από Φινλανδό που δεν έχει πάει διακοπές.

 

 

Χαχα ωραιος, για 1 εβδομαδα το θελω μιας και μετα ξεκιναει η αδεια οποτε θα φυγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα, πρωτα πες ποια εχεις παιξει και σ'αρεσαν για να ξερουμε τι να σου προτεινουμε. Θελεις story-driven καταστασεις, ατελειωτη σφαγη ή λιγο απ'ολα?

 

Δίκιο έχεις,πως και δεν το σκέφτηκα...Λοιπόν,έχω παίξει τα : Battlefield Bad Company 2, Call Of Duty Modern Warfare 2, Crysis 1, Assasins Creed II και Brotherhood ( Αν και δεν μετράνε ως fps αλλά είναι αξιοσημείωτα πιστεύω :P )

Κοίτα, δεν με ενδιαφέρει αν είναι καινούριο ή παλιό ή ατελείωτη σφαγή όπως λες.Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να έχει ωραία πλοκή και ενδιαφέρουσα εξέλιξη, αλλά και ωραίο gameplay.Επίσης πιο πολύ μου αρέσουν τα military παιχνίδια όπως Battlefield ή Call Of Duty.

 

P.S. Για το Homefront τι πιστεύετε; Φαίνεται ενδιαφέρον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να έχει ωραία πλοκή και ενδιαφέρουσα εξέλιξη, αλλά και ωραίο gameplay.

 

BioShock. :)

Δεν είναι πολεμικό, αλλά έχει και ωραία πλοκή και καλό gameplay. Για το Homefront... δεν νομίζω ότι λέει πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το Bioshock 2 είναι αξιόλογο και εξελίσσει πολύ καλά την υπόθεση από το 1ο.

 

Από παλαιότερα πολλεμικά, αυτά που μου έχουν μείνει είναι το Medal of Honor, μια εξαιρετική επιλογή με το 10th Anniversary Bundle στα 14-15€ (http://www.skroutz.gr/s/74164/Medal-of-Honor-10th-Anniversary.html) που περιλαμβάνει τα Medal of Honor Allied Asault, Breakthrough, Spearhead και τα πιο πρόσφατα Pasific Asault και Airborne να είναι ένα πρώτης κλάσης πακέτο WWII war game pack.

Επίσης το Call if Duty με το expansion United Offensive στα 15€ (http://www.skroutz.gr/s/70226/Call-of-Duty-Deluxe-Edition.html) είναι και αυτό άξιο προσοχής, αν και δεν περιλαμβάνει τόσα πολλά όπως το MOHAA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...