Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Προτάσεις για παιχνίδι στο PC


Ippokratis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα εντονα παιχνιδια fps ειναι οταν βαροεσαι πολυ,παιζεις λιγο και τσιτωνεις.

 

Αποστολή από το LG-P500 με τη χρήση Insomnia App

 

Οταν τερματισα το crysis 2 ηταν σαν να εφευγε ενα βαρος απο πανω μου.

 

Αποστολή από το LG-P500 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα επέλεγα rpg και strategy για αυτό το λόγο. Γιατί μπορώ και να αράξω κτλ. Τα πρώτου προσώπου όσο και αν μου αρέσουν με στρεσάρουν. Γουστάρω βέβαια αλλά κάπου με κουράζει αυτό. Λέω για πρώτη φορά να τερματίσω τέτοιο game και αυτό θα είναι το Metro. Ελπίζω να αντέξω...

 

Θα αντεξεις, μην κωλωνεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα επέλεγα rpg και strategy για αυτό το λόγο. Γιατί μπορώ και να αράξω κτλ. Τα πρώτου προσώπου όσο και αν μου αρέσουν με στρεσάρουν. Γουστάρω βέβαια αλλά κάπου με κουράζει αυτό. Λέω για πρώτη φορά να τερματίσω τέτοιο game και αυτό θα είναι το Metro. Ελπίζω να αντέξω...

Doom 3 εχεις παιξει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά θέλω να ξεκινήσω ένα fps σε στυλ S.T.A.L.K.E.R ή Resistance 3(είχε βγει μόνο PS3) και δεν ξέρω ποιο. Δε θέλω κλασσικό πόλεμο αλλά κάτι ποιο σκοτεινό και μεταλλαγμένο.

 

 

Δες και τα Bioshock.

Αν έχεις και PS3 ρίξε μια ματιά και στα Killzone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ποιο παιχνιδι να ξεκινησω?

 

εχω αρχισει να βαριεμαι το λολ,και θελω να ξεκινησω κανα ακομα,αν γινεται να ειναι δωρεαν ή και όχι.προτιμαω τα παιχνιδια στρατηγικης πχage of mythology(λιγο παλιο) αλλα και του τυπου του λολ,δεν εχω προβλημα με τα simulator.
γενικα οποιοδηποτε αρκει να ειναι ωραιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου προτείνο τα σταρ κραφτ 2 είναι λίγο παλίο αλλά αξίζει τον κόπο ειδικά αν δεν το έχεις ξανπαίξει. Πάντως θέλω να σου κάνω μια ερώτηση... Πώς βαρέθηκες το ΛΟΛ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω παιξει 1200 παιχνιδια απο τον περασμενο νοεμβριο,δεν ειπαν οτι το βαρθηκα εντελως απλα δεν μου αρε σει τοσο πολυ οσο οταν το πρωτο αρχισα,τοτε επαιζα 5-6 παιχνιδια την ημερα τωρα 3-4 το πολυ και ειπα να ξεκινησω κανα ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιξε guild wars 2 ....αλλα θα πρεπει να το αγορασεις ομως....μετα δεν εχει συνδρομη..διαφερει απο strategy μιας κ ειναι ΜΜΟ..αξιζει οσο λιγα κατα τη γνωμη μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για free θα προτείνω μερικά που ίσως φανούν αυτονόητα αλλά you never know :P.

 

1. To GOG.com έχει μερικούς τίτλους free (με δημιουργία account, το οποίο είναι επίσης free) -- κυρίως RPG's αλλά έχει και μερικά adventure, καθώς και ένα platform game και ένα side-scrolling shooter.

 

2. Υπάρχει κατηγορία Free-To-Play στο Steam, στην οποία περιλαμβάνεται το MOBA Rise of Immortals (δεν με πολυενθουσίασε να πω την αλήθεια, αλλά γούστα είναι αυτα) καθώς και διάφοροι άλλοι (κυρίως online) τίτλοι. Επίσης υπάρχουν demos για αρκετά παιχνίδια, οπότε μπορείς να δοκιμάσεις ανάλογα τα γούστα συγκεκριμένες κατηγορίες.

 

3. Στο GamersGate.com υπάρχουν καμιά 10ρια τίτλοι που είναι free (όπως παραπάνω, με δημιουργία free account), στο link που παραθέτω είναι οι πρώτοι στη λίστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για free θα προτείνω μερικά που ίσως φανούν αυτονόητα αλλά you never know :P.

 

1. To GOG.com έχει μερικούς τίτλους free (με δημιουργία account, το οποίο είναι επίσης free) -- κυρίως RPG's αλλά έχει και μερικά adventure, καθώς και ένα platform game και ένα side-scrolling shooter.

 

2. Υπάρχει κατηγορία Free-To-Play στο Steam, στην οποία περιλαμβάνεται το MOBA Rise of Immortals (δεν με πολυενθουσίασε να πω την αλήθεια, αλλά γούστα είναι αυτα) καθώς και διάφοροι άλλοι (κυρίως online) τίτλοι. Επίσης υπάρχουν demos για αρκετά παιχνίδια, οπότε μπορείς να δοκιμάσεις ανάλογα τα γούστα συγκεκριμένες κατηγορίες.

 

3. Στο GamersGate.com υπάρχουν καμιά 10ρια τίτλοι που είναι free (όπως παραπάνω, με δημιουργία free account), στο link που παραθέτω είναι οι πρώτοι στη λίστα.

 

ευχαριστω πολυ,θα το δω ολα ελπιζω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...