Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Προτάσεις για παιχνίδι στο PC


Ippokratis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιάσε ps1 emulator και ξεκίνα τα ακόλουθα:

Final Fantasy 7,8,9

Star Ocean The Second Story

The Legend of Dragon

Και αν έχεις ps2 τις συνέχειες τους+kingdom hearts 1,2.

 

Τις είχα λιώσει στο δημοτικό(long time ago:p) τις κονσόλες πλέον δεν ευχαριστιέμαι gaming παρά μονο σε pc...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ είμαι με τον αδερφό μου όλη μέρα στο σπίτι το καλοκαίρι, έτσι τι θα λέγατε να μου προτείνετε ένα καλό shooting με co-op, ακούω προτάσεις....

 

 

Φώναξε άλλον ένα φίλο και παίξτε τριπλάκι το TRINE!!! Το τερματίσαμε (σχεδόν) τριπλάκι με φίλους και είναι απίστευτο! Η διασκέδαση που προσφέρει (σε τριπλάκι ειδικά) δε συγκρίνεται με κανένα από τα τωρινά παιχνίδια, κι ας έχουν και co - op και ό,τι άλλο. Ούτε με το PES τετραπλό. Πρέπει να πας καμιά 15ετία πίσω και να ψάξεις αριστουργήματα του είδους για να το συγκρίνεις (και πάλι δύσκολα). Απλά βρες δυο pads.

 

Και αν δε βρεις τρίτο παίξτε το διπλό. Και πάλι γαμάτο είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Καλήσπερα ,

 

Αύριο έρχεται το καινούργιο pc και σκοπεύω να του κάνω ένα test drive ....

Θέλω rpg , fps , action ό,τι καινούργιο και ωραίο έχει βγει να μου προτείνετε . Φυσικά ξέρω οτί η άποψη του καθενός είναι υποκειμενική ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1crysis και αμα περασεις τα high σε dx 10 με 30+fps τοτε το pc σου ειναι καλο

αμα τα βαλεις ολα φουλ και εχεις aa 4x και περνας τα 30 τοτε ειναι τελειο.

2 company of heroes tales of valor και τα εχεις ολα φουλ με aa 16xq σε dx 10 τοτε ειναι καλο

αυτα......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα το crysis το παίζω με dirext 10 όλα στο high χ4 anti analiasing χωρίς να κολάει πουθενά ... Παρολά αυτά η έκδοση του 64 bit δεν ανοίγει αλλά μάλλον φταίει το crack που πέρασα ... Έχω κατεβάσει και έχω νοικιάσει τα άπαντα ... Μία ερώτηση μόνο , γίνεται να έχει direct10 και 9 μαζί ? Γιατί ένα παιχνίδι εγκατέστησε το 9 ενώ είχα το 10 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα καλυτερα της χρονιας προς το παρον για εμενα ειναι:

- Batman

- Anno 1404

- The Void

- NBA 2k10

- RE5

- CoJ2

- Tropico 3

- Dragon Age

 

Δηλαδη για ολα τα γουστα.Απο strategy,sports ως RPG.

Εβαλα τα 'βαρια' games διοτι βγηκαν και διαμαντακια τυπου Trine,Aztaka,Blood Bowl και αλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα το crysis το παίζω με dirext 10 όλα στο high χ4 anti analiasing χωρίς να κολάει πουθενά ... Παρολά αυτά η έκδοση του 64 bit δεν ανοίγει αλλά μάλλον φταίει το crack που πέρασα ... Έχω κατεβάσει και έχω νοικιάσει τα άπαντα ... Μία ερώτηση μόνο , γίνεται να έχει direct10 και 9 μαζί ? Γιατί ένα παιχνίδι εγκατέστησε το 9 ενώ είχα το 10 .

 

βασικα δεν ειναι dx10 παιχνιδι απλως εχει 2-3 πραγματα του dx10.

πηγαινε να το παρεις γνησιο αξιζουνε τα λεφτα του και εχει και ωραιο ιντερνετ :P

δεν μας λες και το συστημα σου :)

ΥΓ καλυτερα να βγαλεις το aa και να μεγαλωσεις αμα μπορεις τα shader στα very high πατα το κουμπι δηπλα απο το 1 και μετα γραψε r_displayinfo 1 για να βλεπεις τα fps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1crysis και αμα περασεις τα high σε dx 10 με 30+fps τοτε το pc σου ειναι καλο

αμα τα βαλεις ολα φουλ και εχεις aa 4x και περνας τα 30 τοτε ειναι τελειο.

2 company of heroes tales of valor και τα εχεις ολα φουλ με aa 16xq σε dx 10 τοτε ειναι καλο

αυτα......

 

Δηλαδη το Crysis ειναι benchmark?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...