Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Προτάσεις για παιχνίδι στο PC


Ippokratis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κοίταξε lol Gια κανέναν λόγο γιατί είναι εθιστικό παιχνίδια σε νευριάζει και διάφορα γιαυτό απο lol έρχομαι αν μπορείς δώσε  κιάλες πληροφορίες με παιχνίδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι Multiplayer παιχνίδια θες;

MMO? Lan party? Local Co-Op? Split Screen? 

Κατσε να μυρισουμε τα νυχια μας για να προτεινουμε αναλογα.

 

Κοίταξε lol Gια κανέναν λόγο γιατί είναι εθιστικό παιχνίδια σε νευριάζει και διάφορα γιαυτό απο lol έρχομαι αν μπορείς δώσε  κιάλες πληροφορίες με παιχνίδια

Τεσπα επειδη δεν εχω προσωπικα ορεξη να φτασουμε σε αλλες σελιδες για αυτονοητα

 

Heroes Of The Storm,Hearthstone,Rift,Trine,Tera,Path Of Exile,Planetside 2,και φυσικα απο Mmo Final Fantasy 14,Wow και Guild Wars 2.Counter Strike πολυ καλο και αυτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατσε να μυρισουμε τα νυχια μας για να προτεινουμε αναλογα.

 

Τεσπα επειδη δεν εχω προσωπικα ορεξη να φτασουμε σε αλλες σελιδες για αυτονοητα

 

Heroes Of The Storm,Hearthstone,Rift,Trine,Tera,Path Of Exile,Planetside 2,και φυσικα απο Mmo Final Fantasy 14,Wow και Guild Wars 2.Counter Strike πολυ καλο και

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα παιδια θα ηθελα να μου προτεινε κανα παιχνιδακι απ το steam, shooting αλλα και γενικα διαφορα....

 

το pc μου:  

Processor Intel® Core i5-2310 CPU @ 2.90GHz Video Card AMD Radeon R7 360 Series Memory 8.0 GB Operating System Microsoft Windows 10 (build 10240), 64-b
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Witness : εκπληκτικο puzzle game αλλα πολυ δυσκολο

 

Soma : Sci-Fi horror adventure

 

Ori and the blind forest : Ισως το καλυτερο platform ever

 

Bioshock 1 ή Infinite : FPS

 

Mark of the Ninja : Platform / Stealth, το καλυτερο stealth παιχνιδι που εχω παιξει ποτε

 

Παιχνιδαρες αυτα ολα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανενα racer που αξιζει να ασχοληθεις στο pc? Εννοω μην ειναι τελειως arcade να σε τραβαει να το μαθεις καλυτερα.

 

 

Asseto Corsa με τα χίλια, ό,τι πιο sim κυκλοφορεί και με εξαιρετικό dedicated thread εδώ στο forum.

 

Project Cars, ίσως λίγο πιο arcade.

 

Και τα δύο αποκλειστικά με τιμονιέρα, γιατί αλλιώς καλύτερα να παίξεις Micro Machines. Είναι καθαρά sims.

 

EDIT: και για πιο καλτ καταστάσεις, Euro Truck Simulator 2.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nvidia geforce 8400gs

 

Καλησπέρα σε όλους.Δημιούργησα αυτό το θέμα με σκοπό να μου πείτε ποιά παιχνίδια μου προτείνετε που να <<σηκώνει>> η κάρτα γραφικών που αναφέρω στον τίτλο του θέματος.Μου αρέσουν όλες οι κατηγορίες παιχνιδιών οπότε αν ξέρετε κάποιο ωραίο παιχνίδι που να μπορεί να παίξει η συγκεκριμένη κάρτα γραφικών πείτε μου.
Ενδεικτικά κάποια χαρακτηριστικά για την κάρτα γραφικών <<nvidia geforce 8400gs>:
450 MHz
Tesla G86
256 MB
400 MHz
64 Bit
DDR2
6.4GB/sec
0KB
80nm
8
4 GTexel/s
4
2 GPixel/s
16
DX 10.0
4.0
3.3
2048x1536
18 Watts
300 Watt & 20 Amps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά είτε κανέναν emulator είτε οποιοδήποτε παιχνίδι 10ετίας και βάλε, δε θυμάμαι καν αν τα Minimum specs πριν 10 χρόνια έφταναν τα 256 ΜΒ RAM στην κάρτα γραφικών. Βρέθηκα πίσω σε εποχές της ηρωικής (και εξαιρετικής) ΑΤΙ 9800 Pro.

 

Ακόμα και για παλιά παιχνίδια πάντως θα βρεις πολλά ποιοτικότατα παιχνίδια, αρκεί να μας πεις τι περίπου σου αρέσει ή τι έπαιξες και σου άρεσε.

 

EDIT - η 9800 Pro μου είχε βγει περίπου το 2003, άντε να σου κάνω σκόντο και να πάω μέχρι 2005 ΒΑΡΙΑ 2006 (το θυμάμαι γιατί τότε βγήκε το Oblivion και το είχα παίξει στο νέο μου laptop). Ό,τι παιχνίδια έχουν βγει μέχρι 2004 θα έλεγα πως δε θα έχεις πρόβλημα, πιο μετά εξαρτάται από το υπόλοιπο μηχάνημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα και επίσης να επισημάνω πως για παλιότερα παιχνίδια προτείνεται η αγορά απο το gog.com καθώς παρέχει καλύτερη υποστήριξη για να τρέχουν απροβλημάτιστα σε πιο καινούργια λειτουργικά, και εδώ για μια λίστα με αξιοσημείωτα παλιά παιχνίδια https://www.reddit.com/r/lowendgaming/comments/3xd2ix/your_system_is_low_end_and_you_cant_find_anything/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Witness : εκπληκτικο puzzle game αλλα πολυ δυσκολο

 

Soma : Sci-Fi horror adventure

 

Ori and the blind forest : Ισως το καλυτερο platform ever

 

Bioshock 1 ή Infinite : FPS

 

Mark of the Ninja : Platform / Stealth, το καλυτερο stealth παιχνιδι που εχω παιξει ποτε

 

Παιχνιδαρες αυτα ολα...

κατι αλλο σε πολεμικο στυλ??? οπλα κ ετσι? ειδα στο steam το dirty bomb και το warframe αξιζουν? γενικα τι αλλο προτεινετε και σεις παιδια??? εκτος απο πολεμικα απο κανα αυτοκινητο εκτος απ τα προαναφερθεντα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...