Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Προτάσεις για παιχνίδι στο PC


Ippokratis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα ψάχνω ενα παιχνίδι για of σαν το Spartan: Total Warrior που υπήρχε στο ps2. Δεν ξερω ακριβως τι είδος παιχνιδιού θεωρείτε για αυτο και δνε μπορω να αναζητήσω κατι παρόμοιο . Ποιος μπορει να βοηθήσει ..

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Καλησπέρα ψάχνω ενα παιχνίδι για of σαν το Spartan: Total Warrior που υπήρχε στο ps2

Ίσως κάτι όπως το Dynasty Warriors 8 Xtreme Legends; ("εποχής" αλλά με fantasy και anime στοιχεία)

 

 

Edit: 

Επίσης από Creative Assembly τους developers του Spartan: Total Warrior, και στο ίδιο στυλ, είναι το Viking: Battle for Asgard (η έκδοση για το PC, είναι port από την παλιότερη έκδοση (Xbox 360, PS3 του 2008). Στο Steam δεν έχει πολύ καλές κριτικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

free multiplayer games ή με μικρό κόστος προτάσεις!

 

γεια σας παιδια!!

θα ηθελα προτασεις για κανα παιχνιδακι online για να παιζω με το φιλαρακι μου οποτε εχω χρονο για να περναει η ωρα! 

κατηγορια παιχνιδιου οποιαδηποτε μπορειτε να μου πρωτεινετε και απο steam  αν ξερετε κατι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

free multiplayer games ή με μικρό κόστος προτάσεις!

 

γεια σας παιδια!!

θα ηθελα προτασεις για κανα παιχνιδακι online για να παιζω με το φιλαρακι μου οποτε εχω χρονο για να περναει η ωρα! 

κατηγορια παιχνιδιου οποιαδηποτε μπορειτε να μου πρωτεινετε και απο steam  αν ξερετε κατι!

Hearthstone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

free multiplayer games ή με μικρό κόστος προτάσεις!

 

γεια σας παιδια!!

θα ηθελα προτασεις για κανα παιχνιδακι online για να παιζω με το φιλαρακι μου οποτε εχω χρονο για να περναει η ωρα!

κατηγορια παιχνιδιου οποιαδηποτε μπορειτε να μου πρωτεινετε και απο steam αν ξερετε κατι!

καλο massive fps ειναι το planetside 2 μονος ή με παρεα θα παιζεις παντα με λαο μαζι + ειναι free
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην παρουσα φαση και με βαση τις τιμες,θα σου προτεινα να αγοραζες το Titanfall 2 και Dishonored 2 απο http://www.allkeyshop.com/blog/ αν μπορεις και θελεις που βγαινουν χρηματικα πανω κατω οσο το gears of war 4.Το τελευταιο ειναι πολυ καλο παιχνιδι αλλα δεν αξιζει τα 70ευρω που ζηταει,ασε που εχει και season pass αρα η τιμη του ανεβαινει στα 90-100ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

ηθελα να μου πειτε πιο μου προτεινετε απο τα 3 παιχνιδια να αγορασω

 gears of war 4

 

titanfall 2

 

dishonored 2

 

 

Στην παρουσα φαση και με βαση τις τιμες,θα σου προτεινα να αγοραζες το Titanfall 2 και Dishonored 2 απο http://www.allkeyshop.com/blog/ αν μπορεις και θελεις που βγαινουν χρηματικα πανω κατω οσο το gears of war 4.Το τελευταιο ειναι πολυ καλο παιχνιδι αλλα δεν αξιζει τα 70ευρω που ζηταει,ασε που εχει και season pass αρα η τιμη του ανεβαινει στα 90-100ευρω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

ηθελα να μου πειτε πιο μου προτεινετε απο τα 3 παιχνιδια να αγορασω

 gears of war 4

 

titanfall 2

 

dishonored 2

 

 

Αυτό που είπε ο {TDi}Dj2k..infc αλλά μιλάμε και για 3 διαφορετικά είδη παιχνιδιών. Το πρώτο είναι cover/shooter, το δεύτερο multiplayer fps και το 3ο single player stealth/action.

 

Έχει μεγαλύτερη σημασία ποιο είδος σε ενδιαφέρει περισσότερο από αυτά να παίξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην παρουσα φαση και με βαση τις τιμες,θα σου προτεινα να αγοραζες το Titanfall 2 και Dishonored 2 απο http://www.allkeyshop.com/blog/ αν μπορεις και θελεις που βγαινουν χρηματικα πανω κατω οσο το gears of war 4.Το τελευταιο ειναι πολυ καλο παιχνιδι αλλα δεν αξιζει τα 70ευρω που ζηταει,ασε που εχει και season pass αρα η τιμη του ανεβαινει στα 90-100ευρω

το season pass είναι παντελώς αδιάφορο, στην ουσία πέρα από πράγματα για "ομορφιά" (?) το μόνο ουσιαστικό που προσφέρει είναι 24 τουλάχιστον επιπλέον πίστες για private matches που στήνεις εσύ εκτός από τις 10 που έχει το βασικό παιχνίδι

 

όμως αν δε παίζεις με φίλους να στήσεις δικό σου match και απλά παίζεις vs και horde με άσχετους είναι αδιάφορο, αφού οι επιπλέον dlc πίστες τυχαία είναι ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ

 

βασικά είναι ανούσιο το dlc, πεταμένα λεφτά όσο δε πάει (ευτυχώς)

 

γενικά ναι το παιχνίδι είναι ακριβό, εκτός βέβαια αν το αγοράσεις από store άλλης χώρας και του βγει στα 47

 

είναι όμως το πιο optimized πράγμα που έχω παίξει εδώ και πολύ καιρό, απροβλημάτιστο από τη πρώτη μέρα σε αντίθεση με τη τσαπατσουλιά το dishonored, το οποίο έχει και μικρότερο replay value από τα άλλα δύο που έχουν και online για οποιον ενδιαφερεται

 

αν συγκρίνουμε πάντως τις ώρες του dishonored για 35€ με τις ώρες του gow4 με 70€ το dishonored κερδίζει άνετα για single campaign (αν και του gears είναι αρκετά συμπαθητικό), αλλά το gears (και το titanfall βέβαια) με το online συμφέρουν σαφώς περισσότερο.

εγώ έχω καμιά 70αρια ώρες ήδη στο gears και δε νομίζω να κάνω κάν πάνω από 40 στο άλλο και ας το παίξω και με τους 2.

 

βέβαια και τα 3 είναι πολύ διαφορετικά παιχνίδια, οπότε είναι θέμα γούστου πρώτα από όλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βέβαια και τα 3 είναι πολύ διαφορετικά παιχνίδια, οπότε είναι θέμα γούστου πρώτα από όλα

Το γνωριζω περι dlc αλλα πιο πολυ ανουσιο ειναι να ρωταει καποιος για 3διαφορετικα παιχνιδια τι να παρει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...