Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Προτάσεις για παιχνίδι στο PC


Ippokratis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Pc games για 14χρονο

 

Καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα προτάσεις για παιχνίδια για έφηβο 14 ετών. Τα είδη που του αρέσουν είναι action/adventure, fps, rpg και τέτοια. Απλά ψάχνω για games που να είναι κατάλληλα για την ηλικία του και παντού πέφτω πάνω σε 17+ και 18+. Επίσης να μην είναι αν γίνεται πολύ πρόσφατα γιατί το pc του είναι λίγο παλιό, αποτελείται από

 

Intel Core 2 Duo E8400

Asus 7770 1gb

4gb RAM

 

Ανάλυση 720p.

 

Θα εκτιμούσα οποιαδήποτε πρόταση, ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι συγκεκριμένες κατηγορίες είναι δύσκολο να σου παρέχουν παιχνίδια με ενδείξεις <17+. Πχ, ακόμη και το Fable που ειναι ένα παιχνίδι με πολύ λιγότερη βία από άλλα της κατηγορίας του εχει rating Μ νομίζω. Μου έρχονται δεκάδες τίτλοι στο νου αλλά όλοι έχουν ένα ποσό βίας μέσα.

 

"Φιλικό για παιδιά" είναι το Elder Scrolls Oblivion (2006), ίσως το αγαπημένο μου rpg, με αρκετά καλά γραφικά, κορυφαία πλοκή και rating 13+. Και καθώς του αρέσουν και τα FPS, το gameplay θα του φανεί πολύ ξεκούραστο.

 

http://store.steampowered.com/app/22330/?l=greek

 

Επίσης, αν του αρέσουν τα ισομετρικά, point and click rpg θα του πρότεινα να παίξει το Neverwinter Nights το οποίο και παλιό είναι (2002) και ένα από τα καλύτερα rpg. Αν το θεωρεί πολύ παλιό, να παίξει το NW 2 που έχει πιο σύγχρονα γραφικά.

 

Απο FPS, προτείνω τα Halo 1 & 2 που ειναι κορυφή και έχουν ελάχιστη βία (απο άποψη αίματος κτλ). Βέβαια ειναι παιχνίδια του 2001 & 2004 αντίστοιχα.

 

Εξαιρετική είναι η σειρά Mass Effect που έχει σχετικά χαμηλή MPPA βαθμολογία (κυμαίνεται από 13 έως 16 στις διάφορες χώρες)

 

Υπάρχουν πολλοί τίτλοι πιο σύγχρονοι να σου προτείνω αλλά δυστυχώς τα περισσότερα σύγχρονα fps έχουν αρκετή βία ή σοκαριστικές σκηνές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Buzz για pc

 

Καλησπέρα, επηρεασμένος απο μια αγγελία θέλω να ρωτήσω αν το buzz βγαίνει και για pc.Εχω ακούσει ότι είναι αρκετά διασκεδαστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Επιλογη game αποκλειστικα για multiplayer

 

Καλησπερα παιδια και καλες γιορτες ευχομαι.Λεμε λοιπον με τα φιλαρακια μου να ξεκινησουμε ολοι ενα game για multiplayer φαση και ο ενας λεει για diablo 3 reaper of souls και ο αλλος για dragon age:inquisition και δεν μπορουμε να αποφασισουμε.Εσεις ποιο πιστευετε ειναι καλυτερη επιλογη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιλογη game αποκλειστικα για multiplayer

 

Καλησπερα παιδια και καλες γιορτες ευχομαι.Λεμε λοιπον με τα φιλαρακια μου να ξεκινησουμε ολοι ενα game για multiplayer φαση και ο ενας λεει για diablo 3 reaper of souls και ο αλλος για dragon age:inquisition και δεν μπορουμε να αποφασισουμε.Εσεις ποιο πιστευετε ειναι καλυτερη επιλογη;

Κανενα απ τα 2. Το Diablo 3 ειναι meh.. To inquisition ειναι απαισιο. Θα σας ελεγα να ξεκινησετε το Torchlight 2. Ειναι πανεμορφο, απλο, και εχει πολυ φαση, ειτε μονος ειτε με παρεα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιλογή game αποκλειστικά για multiplayer

 

Καλημερα παιδια και  χρονια πολλα!Ειμαστε 4 ατομα και ψαχνουμε παιχνιδι να παιξουμε αλλα υπαρχει ενα θεματακι.ο 4ος δεν εχει και πολυ καλο υπολογιστη δηλαδη πχ Division στο beta  επαιζε στα πολυ low graphic...Budget μεχρι 50-60€.Δοκιμασαμε cs-go/lineage(εχει ξεφυγει το p2w)/wow(δεν θελουμε μηνιαία συνδρομη/diablo(πολυ φτωχο)/blade n soul(to pc του 4ου δεν το σηκωνε με τιποτα)δοκιμασαμε gw2-archeage δεν μας τραβηξε και πολυ.

Υπαρχει κανενα παιχνιδι που να αφησαμε και να αξιζει να ασχοληθούμε?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...