Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Προτάσεις για παιχνίδι στο PC


Ippokratis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει thread dude: http://www.insomnia.gr/topic/487272-megathread-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%84%CE%AC%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CE%B1%CE%B9%CF%87%CE%BD%CE%AF%CE%B4%CE%B9/page-82

 

Το SOMA είναι το τελευταίο της ίδιας εταιρίας με αυτά που ανέφερε ο KNSM.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Σε συστημα με q6600, 6gb ram και gt240 έχετε να προτείνεται κάποιο ατμοσφαιρικό παιχνιδι? Θέλω να παίξω με την κοπελα μου κάτι αλλά δεν θέλω να έχει σκοτωμούς κτλπ. Να έχει ωραία ιστορία με νόημα.

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Σε συστημα με q6600, 6gb ram και gt240 έχετε να προτείνεται κάποιο ατμοσφαιρικό παιχνιδι? Θέλω να παίξω με την κοπελα μου κάτι αλλά δεν θέλω να έχει σκοτωμούς κτλπ. Να έχει ωραία ιστορία με νόημα.

Ευχαριστώ

Προσφατα επαιξα και τερματισα το firewatch. Πολυ καλο παιχνιδι. 4 ωριτσες θα περασετε πολυ καλα
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρομακτικό σίγουρα δεν είναι απλά ο φίλος είπε δεν θέλει σκοτωμούς, ε πιο πολλούς σκοτωμούς σε game της Telltale δεν παίζει :D Βασικά το "Life is Strange" maybe?! Idk i like my games bloody :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βασικά τους σκοτωμούς δεν τους ήθελα γιατί σκοτωμός=κυνήγι=δράση=στάση που να μπορείς να παίξεις και να κουνάς το ποντίκι. Τα παιχνίδια τα παίζω ξάπλα με το πληκτρολόγιο στην κοιλιά και το ποντίκι, το ποντίκι όπου βρω κενό :P οπότε no action. 

Τερματίσαμε limbo/inside.

Θα δω και το brothers the tale of two sons γιατί φαίνεται ωραίο. 

Το firewatch είδα αρχίζει κάπως αργά, αλλά θα του ρίξω άλλη μια ματιά. Την ιστορία που λέει στην αρχή την μισή κατάλαβα (νο ινγκλισ) 

 

Αυτό να μην βγάζουν παιχνίδια στα Ελληνικά.... 

Επεξ/σία από evoracing
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ε?

Είχα παίξει ένα mini game online που ο ένας είχε έναν χαρακτήρα με wasd και ο άλλος με τα βελάκια. Δεν παίζει να είναι και αυτό έτσι? έτσι για 2 άτομα θα ήταν απόλαυση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Redux. Νεότερη γενιά.

Εκεί προσανατολιζομαι και εγώ. Λένε για καλύτερη ατμόσφαιρα στα Original αλλά ειδικά το 2033 είναι του 2010 πόσο καλά γραφικα να έχει. Το Last light βλέπω πέρνει πολύ καλύτερες βαθμολογίες η αυθεντική έκδοση ενώ η redux αρκετά πιο κάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...