Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Προτάσεις για παιχνίδι στο PC


Ippokratis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Battlefield 1 ή 3 games στα ιδια λεφτα?

Καλησπερα στην ομαδα,
Αρχικα για να μη λεω πολλα, εχω στην paysafe μου ακομα 18,50 ευρω και λεω εγω τωρα να αγορασω αλλη μια paysafe των 10 ευρω και να παρω το battlefield 1 ή να παρω το dead rising 3 , ryse son of rome και το verdun που αξιζουν συνολικα 18 ευρω?αρχικα εχω στην paysafe μου ακομα 18,50 ευρω.. και σκεφτομαι εγω τωρα να περιμενω να παρω αλλη μια 10καρα και να παρω το battlefield 1 ή να παρω το dead rising 3 , το ryse son of rome και το verdun που στηχιζουν 18 ευρωεχω στην paysafe μου ακομα 18,50 ευρω.. και σκεφτομαι εγω τωρα να περιμενω να παρω αλλη μια 10καρα και να παρω το battlefield 1 ή να παρω το dead rising 3 , το ryse son of rme και το verdun που στηχιζουν 18 ευρω?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον το BF1

To ryse son of rome ειναι ωραιο το χω παιξει, αλλα μικρο σε διαρκεια. Ειναι σαν μια μεγαλη ταινια βασικα. Για τα 20€ που ειχα δωσει καλα ειναι, αλλα οχι παραπανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπόν, θα είμαι σύντομος.

Μόλις πριν από λίγο τελείωσα το Hand of Fate 2 (9,5/10) και επειδή ήδη άρχισε να μου λείπει ο Dealer, έχετε να μου προτείνετε τίποτα παρόμοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

FPS για multiplayer

 

Αγαπητοί φίλοι

Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποια FPS για καλό multiplayer είτε co op είτε αντίπαλοι .
Το μηχάνημα μου δεν είναι καινούργιο , σηκώνει games μέχρι και το 2012 με άνεση .

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Friday the 13th: The Game η dead by daylight??

 

Γεια σας και καλα χριστουγεννα  θελω να  αγορασω  ενα απο αυτα τα 2 παιχνιδια..

 

θελω να ρωτησω  πιο εινε καλυτερο απο αυτα τα 2?>?  σε  ολους τους τομεις?

 

θελω να ρωτησω  το Friday the 13th: εινε  open world>?>?  εινε μεγαλο σαν παιχνιδι??

 

πιο  μου προτεινετε να  αγορασω  απο αυτα τα 2>??

 

εκτος και αν  μου πειτε να  αγορασω και τα 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Friday the 13th: The Game η dead by daylight??

 

Γεια σας και καλα χριστουγεννα θελω να αγορασω ενα απο αυτα τα 2 παιχνιδια..

 

θελω να ρωτησω πιο εινε καλυτερο απο αυτα τα 2?>? σε ολους τους τομεις?

 

θελω να ρωτησω το Friday the 13th: εινε open world>?>? εινε μεγαλο σαν παιχνιδι??

 

πιο μου προτεινετε να αγορασω απο αυτα τα 2>??

 

εκτος και αν μου πειτε να αγορασω και τα 2

Και τα δύο πάρε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Friday the 13th: The Game η dead by daylight??  πιο εινε καλυτερο??

 

αλλοι λενε οτι εινε το  Friday the 13th  αλλοι  λενε οτι καλυτερο εινε το  dead by daylight

άλλες φορές θα είναι βράδυ,άλλες πάλι πρωί

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτασεις παιχνιδιων για κοριτσι

 

Καλησπερα συνφορουμιτες

 

δεν παιζω παιχνιδια οποτε κ δεν ξερω τι κυκλοφορει η ειναι καλο, θα ηθελα να σεταρω κανα δυο για την 10χρονη κορη μου μαζι με το καινουργιο της pc

 

arcade ,κανενα ευκολο driving ,κανα puzzle, adventure ,οτι νομιζετε

 

εψαξα λιγο κ βρηκα καποια που μου φανηκαν καλα αλλα μαλλον ειναι παλια 

 

Forza Horizon 3

 

Peggle

 

Plants vs Zombies

 

Rayman

 

Rollercoaster Tycoon

 

 

πειτε καμια ιδεα

στην ηλικία της(18 χρονιά πριν)  έπαιζα συνέχεια  Zoo Tycoon και πρόσφατα είδα ότι η microsoft έβγαλε καινούργια έκδοση που πιστεύω ότι θα της αρέσει  https://www.microsoft.com/el-gr/store/p/zoo-tycoon-ultimate-animal-collection/9pj06tzx4nmh

είναι σε έκπτωση άλλα πρόσεξε εάν ο υπολογιστής της μπορεί να το τρέξει  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά. 

Ψάχνω κανένα παιχνιδάκι για να παίξω, κάτι που να μην απαιτεί τρελή σκέψη (δηλαδή χωρίς πολλούς και δύσκολους γρίφους κλπ), ούτε καμιά πολύ βαριά ατμόσφαιρα (δεν θέλω να ψυχοπλακωθώ ή να σφιχτώ με κανένα horror survival; game) . Βασικά παιχνίδι για να καθαρίζει το μυαλό και να ξελαμπικάρει προσωρινά σε διαλείμματα από την δουλειά. Τελευταίο παιχνιδάκι που έπαιξα και πληρούσε τις παραπάνω προϋποθέσεις ήταν το Just Cause 3.

Δεν έχω κάτι συγκεκριμένο στο νου μου ως κατηγορία, έκανα μια προσπάθεια με το DiRT Rally, αλλά δεν ψήθηκα, το έβγαλα στο 10λεπτο. Οπότε φεύγουν τα racing από την λίστα. NBA2k είναι σιγουράκι, αλλά ψάχνω και τίποτα άλλο.

Επεξ/σία από Sadako
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 hours ago, Sadako said:

Καλησπέρα παιδιά. 

Ψάχνω κανένα παιχνιδάκι για να παίξω, κάτι που να μην απαιτεί τρελή σκέψη (δηλαδή χωρίς πολλούς και δύσκολους γρίφους κλπ), ούτε καμιά πολύ βαριά ατμόσφαιρα (δεν θέλω να ψυχοπλακωθώ ή να σφιχτώ με κανένα horror survival; game) . Βασικά παιχνίδι για να καθαρίζει το μυαλό και να ξελαμπικάρει προσωρινά σε διαλείμματα από την δουλειά. Τελευταίο παιχνιδάκι που έπαιξα και πληρούσε τις παραπάνω προϋποθέσεις ήταν το Just Cause 3.

Δεν έχω κάτι συγκεκριμένο στο νου μου ως κατηγορία, έκανα μια προσπάθεια με το DiRT Rally, αλλά δεν ψήθηκα, το έβγαλα στο 10λεπτο. Οπότε φεύγουν τα racing από την λίστα. NBA2k είναι σιγουράκι, αλλά ψάχνω και τίποτα άλλο.

Βασικά θες κάτι ελαφρύ με περιορισμένο (ή έστω optional) story και πολλά/διαφορετικά activities (τυπικό feature των open-world και/ή sandbox games).

Παραθέτω ορισμένα που μπορώ να σκεφτώ προς το παρόν (και ελπίζω να μην τα έχεις παίξει :P), σε διάφορα genre:

* Burnout: Paradise - Ευχάριστο arcade racing game με (περίπου) open world. Σε αφήνει ελεύθερο σε μια πόλη και καθώς κυκλοφοράς βρίσκεις διάφορα events (races, collectibles, stunts κ.τ.λ.). Έχει κάπως over-the-top physics. Μέσος όρος του κάθε activity είναι περίπου 5-15 λεπτά.

* The Elder Scrolls V: Skyrim - Action RPG πρώτου προσώπου με έμφαση στην εξερεύνηση, υπάρχει κάποιο υποτυπώδες story αλλά "πατάει" περισσότερο στα side-quests/dungeons/explorations. Το tutorial στην αρχή του παιχνιδιού θέλει περίπου 30-50 λεπτά για να ολοκληρωθεί (ανάλογα την εμπειρία σου με το είδος). Το main quest είναι πιο χρονοβόρο, αλλά τα διάφορα optional dungeons και side-quests παίρνουν μεταξύ 10-30 λεπτά.

* Οποιοδήποτε open-world shooter - Παραθέτω μια μικρή λίστα με ορισμένα που έχω παίξει τα οποία είναι πολύ κοντά στη λογική του Just Cause 3 (collectibles/open-world/activities κ.τ.λ.):

  • Saints Row series (3ο και 4ο κυρίως, το 2ο συνήθως έχει performance issues σε PC)
  • Sleeping Dogs
  • Batman: Arkham City
  • Mad Max
  • Dead Rising 2 ή 3

* Κάποιο rogue-like - Ορισμένα παιχνίδια της κατηγορίας είναι σχεδιασμένα για να μπορείς να τα παίξεις σε μικρότερα sessions, είναι ίσως λιγότερο "relaxed" απο άλλα είδη παιχνιδιών αλλά επίσης και πιο rewarding:

  • FTL: Faster Than Light - ιδανικό για 20-25 λεπτά ανά sector (το παιχνίδι ολοκληρώνεται στα 8 sector) και έχει φοβερή μείξη στρατηγικής με rogue-like elements.
  • Cargo Commander - Κάθε level διαρκεί απο 5-20 λεπτά (ανάλογα το seed που χρησιμοποίησες για να το δημιουργήσεις), είναι κυρίως platform shooter με κάποια ελαφρά στοιχεία απο RPG.
  • Desktop Dungeons - καθαρά rogue-like, το κύριο του mechanic είναι πως η εξερεύνηση (fog of war) είναι πόρος προς εκμετάλλευση (καθώς ο χαρακτήρας σου γεμίζει life/mana με κάθε τετράγωνο του map που ανοίγει). Τα levels είναι μικρά, με περίπου 15-25 λεπτά ανα περιοχή, ενώ υπάρχει και feature όπου χτίζεις σιγά-σιγά χωριό, με κάθε νέο κτήριο να ανοίγει νέα class/race/items για χρήση στα dungeons.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Harvest moon

Καλησπερα!Υπάρχει ένα παιχνίδι στο playstation που ονομαζεται harvest moon και έχει να κανει με farming.Υπάρχει κατι αντιστοιχο στο pc(?),όχι όμως farming simulator κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...