Προς το περιεχόμενο

iOS 14


alexakos89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

39 minutes ago, tarantino2004 said:

΄Έχει προστεθεί απο μόνο του ένα εικονίδιο με το όνομα Translate. Οπότε, "έχει σπρώξει" τα υπόλοιπα εικονίδια κατά μία θέση. Μετά το εικονίδιο του iTunes Store πήρε θέση.

tip: Αν θές τα εικονίδια που είχες στις θέσεις τους όπως και πρίν, μπορείς να το αφαιρέσεις (remove app) και θα επανέλθουν όλα στην θέση τους.

Για bug λέγανε που βρίσκεις τις εφαρμογές όπου να ναι και δεν αναφέρονταν στo app library. Anyway πάντα λέω θα περιμένω μέχρι να βγει η Χ.1 έκδοση αλλά τελικά προχωράω με ΟΤΑ για να αναβαθμίσω μετά και το ρολόι στο 7. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 140
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, gRim είπε

Για bug λέγανε που βρίσκεις τις εφαρμογές όπου να ναι και δεν αναφέρονταν στo app library. Anyway πάντα λέω θα περιμένω μέχρι να βγει η Χ.1 έκδοση αλλά τελικά προχωράω με ΟΤΑ για να αναβαθμίσω μετά και το ρολόι στο 7. 

Σε εμενα δεν έγινε τίποτα τέτοιο με τα εικονίδια.

Όπως ήταν πριν έτσι έμειναν και μετά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guys δώστε κανένα μπούσουλα για τις βασικές και δη κρίσιμες ρυθμίσεις  για το νέο μου iphone

Το παρέλαβα  χθες κι ενώ έχω μείνει άναυδος με την ποιότητα της οθόνης της κατασκευής αλλά και του λειτουργικού  του

παλεύω να το μάθω μια και διάγω ως παντελώς άσχετος με το ios - 14 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, userino είπε

Guys δώστε κανένα μπούσουλα για τις βασικές και δη κρίσιμες ρυθμίσεις  για το νέο μου iphone

Το παρέλαβα  χθες κι ενώ έχω μείνει άναυδος με την ποιότητα της οθόνης της κατασκευής αλλά και του λειτουργικού  του

παλεύω να το μάθω μια και διάγω ως παντελώς άσχετος με το ios - 14 

Τα περισσότερα τα αφήνεις όπως έχουν.

Μπορείς να παίξεις με ρυθμίσεις ήχων,οθόνης και ταπετσαρία. Επίσης εννοείται βάζεις face id.

Θα σου πρότεινα επίσης να βάλεις τρίτο πληκτρολόγιο το SwiftKey της Microsoft, μιας και της Apple δεν κάνει καλές προβλέψεις στα ελληνικά. Κατά τα άλλα εγώ θα έμπαινα σε όλες τις ρυθμίσεις μια μια για να δω απλά τι είναι η καθεμία,αλλά δεν θα αλλαζα πολλά...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου άλλαξε πάντως τη ρύθμιση για τη "Βοήθεια Wi-Fi" που την είχα απενεργοποιημένη πριν το update. Και δεν είναι ότι συμβαίνει πρώτη φορά.
Εγώ και ο πάροχος λέμε "ευχαριστούμε Apple" για τα δεδομένα που καταναλώνω χωρίς να το ξέρω...

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω πέσει σε διάφορα bugs για πρώτη φορά 😕 

Btw μερικές εφαρμογές στο κλείσιμο τους το animation παρουσιάζει stutter που χαλάει όλο το fluid του iOS.

Σήμερα έπεσα σε bug στο safari.Με κάποιο τρόπο κλείδωσε η γραμμή εργαλείων χαμηλά με αποτέλεσμα να μην μπορώ να αλλάξω tab και να χρειαστεί κλείσιμο απο task manager. 😕  Το hide toolbar δεν έκανε τίποτα btw.

Να πεί κανείς ότι η δική μου συσκευή είναι παλιά να πώ οκ καθώς είναι iphone 7 αλλά και στο iphone 11 που την περάσαμε πάλι είδαμε μικρο stutters στο άνοιξε κλείσε.

Επεξ/σία από Chocobo
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 minutes ago, Chocobo said:

Να πεί κανείς ότι η δική μου συσκευή είναι παλιά να πώ οκ καθώς είναι iphone 7

Μπα, κάτι άλλο συμβαίνει, στο SE μου δεν υπάρχουν αυτά που λες ούτε για δείγμα, αν και για το animation δεν ξέρω, μια που έχω on το reduce motion.  Κανένα force restart δοκιμάσατε; Ακόμα και setup as new θα άξιζε αν συνεχίσει να τα κάνει. Πότε έκανες το update? Από χώρο πώς είσαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Μπα, κάτι άλλο συμβαίνει, στο SE μου δεν υπάρχουν αυτά που λες ούτε για δείγμα, αν και για το animation δεν ξέρω, μια που έχω on το reduce motion.  Κανένα force restart δοκιμάσατε; Ακόμα και setup as new θα άξιζε αν συνεχίσει να τα κάνει. Πότε έκανες το update? Από χώρο πώς είσαι;

Απο χώρο είμαι άψογα , force restart δοκιμάσαμε.

Update το ένα έκανε την ώρα που έγινε διαθέσιμο και το άλλο την επόμενη. 

Επόμενο είναι reset απο itunes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, Chocobo said:

Απο χώρο είμαι άψογα , force restart δοκιμάσαμε.

Update το ένα έκανε την ώρα που έγινε διαθέσιμο και το άλλο την επόμενη. 

Επόμενο είναι reset απο itunes.

Έβγαλα για λίγο και το Reduce Motion για να δω πώς πάει το SE. Σφαίρα. Λογικά θα το λύσεις με το reset. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Έβγαλα για λίγο και το Reduce Motion για να δω πώς πάει το SE. Σφαίρα. Λογικά θα το λύσεις με το reset. 

Κάνε μου μια χάρη και δούλεψε το 1-2 μέρες με το reduce motion off.Εγώ αύριο που έχω χρόνο τουλάχιστον το δικό μου θα το κάνω reset να δω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, Chocobo είπε

Κάνε μου μια χάρη και δούλεψε το 1-2 μέρες με το reduce motion off.Εγώ αύριο που έχω χρόνο τουλάχιστον το δικό μου θα το κάνω reset να δω.

Έβαλα από χτες το 14 σε iPhone 7, δεν πρόσεξα κάποιο stutter, γενικώς δουλεύει τελείως smoothly (επειδή κ εσυ νομίζω το 7 εχεις, γι αυτό το αναφέρω). Ελπίζω να λυθεί το θέμα με το iTunes reset... 

23 ώρες πριν, koutsis είπε

Θα σου πρότεινα επίσης να βάλεις τρίτο πληκτρολόγιο το SwiftKey της Microsoft, μιας και της Apple δεν κάνει καλές προβλέψεις στα ελληνικά. Κατά τα άλλα εγώ θα έμπαινα σε όλες τις ρυθμίσεις μια μια για να δω απλά τι είναι η καθεμία,αλλά δεν θα αλλαζα πολλά...

Το έβαλα ήδη. Thanks. Καλό φαίνεται και προς το παρόν πράγματι καλύτερες προβλέψεις. , Βασικά, με τους τόνους έχω θέμα, που έχουν πάει; 😊 Επίσης μάλλον χρησιμοποιούσα πολύ το slide στο space για την μετακίνηση του κέρσορα, στο default keyboard και προς το παρόν μου λείπει, θα δω αν θα το συνηθίσω... Μήπως έχει κάποια εναλλακτική; 

(BTW, ένα παλαιότερο keyboard της Apple που είχε και βελάκια δεξιά /αριστερά για να μετακινείς τον κέρσορα, ξέρει κανείς τι απέγινε;)

Επεξ/σία από TheGrisGrisMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, TheGrisGrisMan είπε

Έβαλα από χτες το 14 σε iPhone 7, δεν πρόσεξα κάποιο stutter, γενικώς δουλεύει τελείως smoothly (επειδή κ εσυ νομίζω το 7 εχεις, γι αυτό το αναφέρω). Ελπίζω να λυθεί το θέμα με το iTunes reset... 

Το έβαλα ήδη. Thanks. Καλό φαίνεται και προς το παρόν πράγματι καλύτερες προβλέψεις. , Βασικά, με τους τόνους έχω θέμα, που έχουν πάει; 😊 Επίσης μάλλον χρησιμοποιούσα πολύ το slide στο space για την μετακίνηση του κέρσορα, στο default keyboard και προς το παρόν μου λείπει, θα δω αν θα το συνηθίσω... Μήπως έχει κάποια εναλλακτική; 

(BTW, ένα παλαιότερο keyboard της Apple που είχε και βελάκια δεξιά /αριστερά για να μετακινείς τον κέρσορα, ξέρει κανείς τι απέγινε;)

Αν έχεις παλιό μοντέλο πριν το 11 που έχει 3d touch μετακινεις τον κέρσορα με 3d touch στο SwiftKey. Επίσης τόνους σου βγάζει αν κρατήσεις πατημένο ένα γράμμα, τι εννοείς που έχουν πάει; 

Επεξ/σία από koutsis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι δεν σας αρέσει με το πληκτρολόγιο του ;
Μια χαρά είναι απλά πρέπει να το συνηθίσεις 1-2 μέρες (τόσο μου πήρε)

Για χρόνια ήμουν με gboard και swiftkey, και δεν λείπει κάτι απ του iOS, πραγματικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, HateMe είπε

Τι δεν σας αρέσει με το πληκτρολόγιο του ;
Μια χαρά είναι απλά πρέπει να το συνηθίσεις 1-2 μέρες (τόσο μου πήρε)

Για χρόνια ήμουν με gboard και swiftkey, και δεν λείπει κάτι απ του iOS, πραγματικά.

Βασικά μου λείπει η αριθμοσειρα στο πάνω μέρος και επίσης όταν γράφεις ελληνικά δεν σου βγάζει τις προβλέψεις λέξεων  όπως στα αγγλικά. Κατά τα άλλα μι χαρά είναι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 19/09/2020 at 12:53, koutsis said:

Θα σου πρότεινα επίσης να βάλεις τρίτο πληκτρολόγιο το SwiftKey της Microsoft, μιας και της Apple δεν κάνει καλές προβλέψεις στα ελληνικά.

Κάνει το πληκτρολόγιο της Apple προβλέψεις στα ελληνικά; Εννοείς τις διορθώσεις ή το αντίστοιχο του αγγλικού predictions?

Επεξ/σία από CheOnWeb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...