Προς το περιεχόμενο

Τεχνικό πρόβλημα στο VIBER?


Riri07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Αντιμετωπίζω το εξής θέμα στο viber και θα ήθελα αν ξέρει κάποιος να μου εξηγήσει τι μπορεί να συμβαίνει. 

Έστειλα ένα μήνυμα, και ενώ βλέπω κανονικά το status του παραλήπτη το μήνυμα δείχνει ένα γκρι τικ (μη παραδοτέο) Αρχικά ήταν λογικό καθώς θα μπορούσε να μην έχει σύνδεση ή να είχε κλειστο το κινητό. Στη συνέχεια όμως έδειχνε online το στάτους του (αρκετές φορές μέσα στη μέρα) και το μήνυμα παραμένει με ένα τικ άρα ακόμα μη παραδοτέο. 

1.Είναι bug του συστήματος? 

2.Αν ήμουν μπλοκαρισμενη δεν θα έβλεπα το στάτους. 

3. Μπορεί να εμφανίστηκε στα notifications του κινητού του παραλήπτη? 

4.Σας έχει ξανασυμβεί? Φίλος μου ανέφερε ότι του έχει συμβεί αλλά ωστόσο το μήνυμα του παραδόθηκε παρότι συνέχιζε να δείχνει ένα τικ. Μόνο όταν μπηκε ο δικός του παραληπτης στη συνομιλια γύρισε κατευθείαν σε διαβασμένο το μήνυμα. 

Σας ευχαριστώ! 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Riri07 είπε

Καλησπέρα. Αντιμετωπίζω το εξής θέμα στο viber και θα ήθελα αν ξέρει κάποιος να μου εξηγήσει τι μπορεί να συμβαίνει. 

Έστειλα ένα μήνυμα, και ενώ βλέπω κανονικά το status του παραλήπτη το μήνυμα δείχνει ένα γκρι τικ (μη παραδοτέο) Αρχικά ήταν λογικό καθώς θα μπορούσε να μην έχει σύνδεση ή να είχε κλειστο το κινητό. Στη συνέχεια όμως έδειχνε online το στάτους του (αρκετές φορές μέσα στη μέρα) και το μήνυμα παραμένει με ένα τικ άρα ακόμα μη παραδοτέο. 

1.Είναι bug του συστήματος? 

2.Αν ήμουν μπλοκαρισμενη δεν θα έβλεπα το στάτους. 

3. Μπορεί να εμφανίστηκε στα notifications του κινητού του παραλήπτη? 

4.Σας έχει ξανασυμβεί? Φίλος μου ανέφερε ότι του έχει συμβεί αλλά ωστόσο το μήνυμα του παραδόθηκε παρότι συνέχιζε να δείχνει ένα τικ. Μόνο όταν μπηκε ο δικός του παραληπτης στη συνομιλια γύρισε κατευθείαν σε διαβασμένο το μήνυμα. 

Σας ευχαριστώ! 

Δεν ξέρω αν έχει σχέση αλλά τελευταία το viber κολλάει και δεν στέλνει ειδοποίηση για νέο μήνυμα και όταν ανοίγεις την εφαρμογή τότε σου έρχεται και το μήνυμα.

Αν δηλαδή δεν ανοίξεις την εφαρμογή, παρόλο που έχεις ανοιχτό το κινητό, φαίνεται ότι δεν παραδόθηκε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, koutsis είπε

Δεν ξέρω αν έχει σχέση αλλά τελευταία το viber κολλάει και δεν στέλνει ειδοποίηση για νέο μήνυμα και όταν ανοίγεις την εφαρμογή τότε σου έρχεται και το μήνυμα.

Αν δηλαδή δεν ανοίξεις την εφαρμογή, παρόλο που έχεις ανοιχτό το κινητό, φαίνεται ότι δεν παραδόθηκε...

Μπορεί.. Και ένας φίλος μου ανέφερε ότι συμβαίνει αυτό. Με όλα αυτά θεωρώ ότι έχει παραδοθεί (γιατί σίγουρα έχει ανοίξει την εφαρμογή) αλλά ίσως μόνο αν μπει μέσα στη συνομιλία ξεκολλήσει και φανεί πλέον διαβασμένο. Ευχαριστώ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παιδες, σε iphone 11 με το που μπαινω στο viber η εφαρμογη κρασαρει και με πεταει αυτοματα στηνhome screen.

Δε βγαζει καποιο μηνυμα.

Εχω κανει restart, απεγκατασταση και επανεγκατασταση της εφαρμογής. 

Τι παιζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, xgol είπε

Παιδες, σε iphone 11 με το που μπαινω στο viber η εφαρμογη κρασαρει και με πεταει αυτοματα στηνhome screen.

Δε βγαζει καποιο μηνυμα.

Εχω κανει restart, απεγκατασταση και επανεγκατασταση της εφαρμογής. 

Τι παιζει?

και εγω αντιμετωπιζω εδω και δυο ωρες το προβλημα ... κατοχος iphone 7 και έκανα τις ίδιες κινήσεις :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, splash18 είπε

και εγω αντιμετωπιζω εδω και δυο ωρες το προβλημα ... κατοχος iphone 7 και έκανα τις ίδιες κινήσεις :(

Λογικα ειναι καποιο θεμα του viber.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχει προβλημα η εφαρμογη σε iPhone εδω και καποια ωρα..

Σε ξενο forum αναφερουν οτι κρασαρουν και αλλες εφαρμογες οπως twitter,Pinterest και spotify...

Update 16:00 Λυθηκε το θεμα....

Επεξ/σία από k_w_t
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...