Προς το περιεχόμενο

Οι εταιρίες social media διαχειρίζονται ορθά τη ρητορική μίσους, σύμφωνα με την ΕΕ


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, Eloy είπε

Οπουδήποτε συντρέχει λόγος θα επιχειρηματολογήσω. Απο μια αδιάφορη συζήτηση στο τραπέζι, στο φόρουμ ή και παραμονές ενός δημοψηφίσματος.  Σε όσα media έχω πρόσβαση.  Δεν μιλάω για μίσος για τα ομόφυλα ζευγάρια ΑΛΛΑ ξέρω οτι αυτά ή οι συντασσόμενοι θα το θεωρήσουν ρητορική μίσους. Οχι... επιχειρήματα για να σωθούν παιδιά θα είναι... Κακώς χρηδιμοποιείται η λέξη "μίσος" στην όλη υπόθεση.

Δεν μισώ τον γκαίυ και θέλω να τον αφήσω χωρίς παιδιά... - αγαπάω πολύ τα παιδιά και δεν θέλω να γνωρίσουν πρόωρα αυτήν την πλευρά του κόσμου..

 

Οι ερώτησή μου ήταν πολύ πιο απλή. 
Στα social media ψύχραιμες τοποθετήσεις δεν καταδιώκονται. Δεν θέλει πολύ ψάξιμο για να βρεις κάποια τοποθέτηση που δεν θα αρέσει σε μένα ή εσένα. Στο twitter όλη μέρα ξεμαλλιάζονται. Δεν έχουν πέσει τα προφίλ των ατόμων αυτών. Έχει λογοκριθεί τοποθέτησή σου στο προφίλ σου; Αν πας στο Χ γκρουπ να επιχειρηματολογήσεις ενάντια στα μέλη του, θα φας μαζικά ρεπορτ. Είσαι ανεπιθύμητος εκεί. Απλό δεν είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

17 ώρες πριν, SeaLion είπε

Πάμε λίγο τα βασικά πάλι περί λογοκρισίας και ελευθερίας του λόγου:

free_speech.png

 

"Get BANNED from an internet community"

Ναι, σίγουρα, αυτό δεν είναι λογοκρισία... 😶

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...