Προς το περιεχόμενο

ΑΡΙΘΜΟΣ ΜΗΤΡΩΟΥ eΕΦΚΑ


alfeios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

36 λεπτά πριν, Xorxhs! είπε

Νεότερη ενημερωση απο ΟΑΕΔ

Δεν ακυρώνεις την παλια, αλλά κανεις νεα αιτηση. Επίσης βάζεις τον αριθμο μητρωου ΤΜΕΔΕ

Μου ειπαν απο οαεδ ακυρωση και νεα αιτηση, σε καταχωριση του αμκα αντι του e-εφκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Xorxhs! είπε

Χρειάζεται να επισυνάψεις βεβαίωση ΑΜΚΑ, στην ενοτητα επισυναπτόμενα εγγραφα?

Δεν μου ζητησε κατι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Addicted_21 είπε

Καλησπέρα, συνταξιούχοι δικαιούνται να κάνουν αίτηση;

 Το πρόγραμμα απευθύνεται σε όσους κατά το προηγούμενο έτος από την έναρξη του προγράμματος:

  • πραγματοποίησαν ως εργαζόμενοι 50 ημέρες εργασίας στην ασφάλιση του ΙΚΑ ΕΤΑΜ με εισφορές υπέρ του καταργηθέντος Οργανισμού Εργατικής Εστίας ή
  • έλαβαν από τον ΟΑΕΔ 50 ημέρες ειδικής παροχής προστασίας  μητρότητας ή
  • έλαβαν επιδότηση ανεργίας τουλάχιστον 2 μηνών (50 ημερήσια επιδόματα) ή
  • συγκέντρωσαν 50 ημέρες αθροιστικά από τα παραπάνω (ημέρες εργασίας, ειδικής παροχής προστασίας μητρότητας και επιδότησης ανεργίας) ή
  • είναι εγγεγραμμένοι άνεργοι στο Ειδικό Μητρώο Ανέργων ΑμεΑ του ΟΑΕΔ κατά την ημερομηνία λήξης υποβολής των αιτήσεων.

Επιπλέον, για να είναι κάποιος δικαιούχος:

  • δεν πρέπει να έχει λάβει Επιταγή Κοινωνικού Τουρισμού κατά το αμέσως προηγούμενο πρόγραμμα. Μόνο οι δικαιούχοι ΑμεΑ μπορούν να λαμβάνουν Επιταγή Κοινωνικού Τουρισμού σε συνεχόμενα προγράμματα
  • δεν πρέπει να έχει λάβει συναφή παροχή από οποιονδήποτε άλλο φορέα για την ίδια χρονική περίοδο.

 Ωφελούμενοι

Ωφελούμενοι του προγράμματος είναι:

  • τα παιδιά των δικαιούχων ηλικίας 5 – 18 ετών,
  • τα παιδιά των δικαιούχων ηλικίας 18-24 ετών, όταν ασφαλίζονται από τον δικαιούχο ή τον άλλο γονέα τους,
  • οι σύζυγοι των δικαιούχων, όταν ασφαλίζονται από αυτούς,
  • οι συνοδοί ΑμεΑ.

Τα ωφελούμενα μέλη δηλώνονται από τους δικαιούχους στην αίτησή τους.

Επιπλέον, για να είναι κάποιος ωφελούμενος:

  • δεν πρέπει να έχει λάβει Επιταγή Κοινωνικού Τουρισμού κατά το αμέσως προηγούμενο πρόγραμμα. Μόνο οι ωφελούμενοι δικαιούχων ΑμεΑ μπορούν να λαμβάνουν Επιταγή Κοινωνικού Τουρισμού σε συνεχόμενα προγράμματα
  • δεν πρέπει να έχει λάβει συναφή παροχή από οποιονδήποτε άλλο φορέα για την ίδια χρονική περίοδο.

Απο αυτα που γραφει ο oaed.gr εδω, μαλλον δεν δικαιουνται

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Addicted_21 είπε

Από λίγο που το έψαξα (για τον φάδερ), μάλλον εκεί καταλήγω κι εγώ. Θα τον στείλω από Δευτέρα σε κανά κεπ να το επιβεβαιώσει.

Ευχαριστώ.

Ακουσα οτι την Δευτερα θα ανακοινωθει νεο προγραμμα με τιτλο "Τουρισμός για ολους" που θα περιλαμβανει ελευθερους επαγγελματιες, δημοσιους υπαλληλους και συνταξιουχους

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο αριθμος eEFKA Ποιος ειναι τελικα. Μπηκα στο πανελο μου και μου εχει ενα μητρωο ΙΚΑ ενα ΟΑΕΕ και το AMKA Που ειναι το μητρωο ΕΦΚΑ. Την αιτηση την περασα με το μητρωο ΙΚΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ααααα λάθος, αν το κύριο ταμείο σου είναι ο ΟΑΕΕ και ανήκει στον ΕΦΚΑ, τότε λογικά αυτό ήθελε. Εγώ με το κλασσικό ΙΚΑ, διαπίστωσα ότι ο ΑΜ ΙΚΑ είναι το eEFKA μου.

Επεξ/σία από Everest
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, therock είπε

Ο αριθμος eEFKA Ποιος ειναι τελικα. Μπηκα στο πανελο μου και μου εχει ενα μητρωο ΙΚΑ ενα ΟΑΕΕ και το AMKA Που ειναι το μητρωο ΕΦΚΑ. Την αιτηση την περασα με το μητρωο ΙΚΑ

Ειναι ο αριθμός μητρωου του ταμείου που εισαι ασφαλισμενος τωρα. Οπως λεγόταν πριν γινει ΕΦΚΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, therock είπε

Αρα πρεπει να κανω τωρα συπληρωματικη και να βαλω και τον αλλο ΑΜ

Δεν υπάρχει συμπληρωματικη

Ακυρωση της αιτησης και υποβολη νεας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...