Προς το περιεχόμενο

Αγορα ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ μικρου αυτοκινητου


Vtsola

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα σας..ειμαι 22 ετων και μετα την επερχομενη επιτυχια μου στις πανελληνιες σε σωμα ασφαλειας της Αθηνας κοιτω με τους γονεις μου για καινουργιο αμαξι μαξ μεχρι 12.500 κοστος..καταληξαμε σε hyundai i20 ,toyota yaris και mitsubishi space star 2020...θα ηθελα να ρωτησω πιο απο τα παραπανω προτεινετε? σχετικα με αξιοπιστια κοστος service και φτηνα ανταλλακτικα? αλλα και οδηγικα? ειμαι θα λεγα ενας ηρεμος οδηγος χωρις να πιεζω το οχημα..επισης να κοιταξω για βενζινη η πετρελαιο? καθε γνωμη δεκτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 152
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πετρέλαιο ναι ,αν οδηγείς καθημερινά αρκετά χλμ . hyundai i20 αν όχι το i10 , το mitsubishi space star το είδες απο κοντά?

Το spacestar κοιτούσα πέρυσι μαζί με το suzuki celerio (άσχημο αλλά δε καίει τίποτα, είναι μια σταλιά με απίστευτους χώρους για το μέγεθος και είναι σούπερ αξιόπιστο)  αλλά από χώρους μέσα δε μου άρεσε καθόλου για το μέγεθός του. Σίγουρα αξιόπιστο και οικονομικό.

Τα παρακάτω το βάζω σε spoiler μιας και δεν έχει σχέση με τα αυτοκίνητα που κοιτάς

Spoiler

Θα σου πρότεινα να δεις και το Fiat Panda , μόνο την έκδοση με φυσικό αέριο. Το πήρα ,οδηγώ ήρεμα και καίει 3-3.5Ε /100 χλμ.

Απο τη στιγμή που έχεις πρατήρια στην Αθήνα ,απλά σκέψου το σοβαρά. Έχει και 35λ βενζίνη φυσικά.

12500 με το κλειδί στο χέρι βγαίνει

 

Επεξ/σία από korakios
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, korakios είπε

Πετρέλαιο ναι ,αν οδηγείς καθημερινά αρκετά χλμ . hyundai i20 αν όχι το i10 , το mitsubishi space star το είδες απο κοντά?

Το spacestar κοιτούσα πέρυσι μαζί με το suzuki celerio (άσχημο αλλά δε καίει τίποτα, είναι μια σταλιά με απίστευτους χώρους για το μέγεθος και είναι σούπερ αξιόπιστο)  αλλά από χώρους μέσα δε μου άρεσε καθόλου για το μέγεθός του. Σίγουρα αξιόπιστο και οικονομικό.

Τα παρακάτω το βάζω σε spoiler μιας και δεν έχει σχέση με τα αυτοκίνητα που κοιτάς

  Απόκρυψη περιεχομένων

Θα σου πρότεινα να δεις και το Fiat Panda , μόνο την έκδοση με φυσικό αέριο. Το πήρα ,οδηγώ ήρεμα και καίει 3-3.5Ε /100 χλμ.

Απο τη στιγμή που έχεις πρατήρια στην Αθήνα ,απλά σκέψου το σοβαρά. Έχει και 35λ βενζίνη φυσικά.

12500 με το κλειδί στο χέρι βγαίνει

+1 για fiat cng

επισης παιζει πολυ καλη τιμή το 500 cabrio αυτοματο αυτο το διαστημα για κάποιο λόγο... αν σε ψηνει μιας και εισαι νιατο  ;) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

 παρακάτω το βάζω σε spoiler μιας και δεν έχει σχέση με τα αυτοκίνητα που κοιτάς

  Απόκρυψη περιεχομένων

Θα σου πρότεινα να δεις και το Fiat Panda , μόνο την έκδοση με φυσικό αέριο. Το πήρα ,οδηγώ ήρεμα και καίει 3-3.5Ε /100 χλμ.

Απο τη στιγμή που έχεις πρατήρια στην Αθήνα ,απλά σκέψου το σοβαρά. Έχει και 35λ βενζίνη φυσικά.

12500 με το κλειδί στο χέρι βγαίνει

+10000 για cng 

Ίσως ακόμα και μεταχειρισμένο με

6-7.000 και τα άλλα καβατζα για μετά την αποφοίτηση. 

Αν και θα σου έλεγα εάν μπορεί να ανέβει το όριο να πας σε skoda Scala cng ή σε seat arona που πουλάει κάτοχος του, (από την ομάδα cng group Greece) λόγω μετακόμισης (15000€) με 12.000χλμ στο φοβερό desire red

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Vtsola είπε

καλημερα σας..ειμαι 22 ετων και μετα την επερχομενη επιτυχια μου στις πανελληνιες σε σωμα ασφαλειας της Αθηνας κοιτω με τους γονεις μου για καινουργιο αμαξι μαξ μεχρι 12.500 κοστος..καταληξαμε σε hyundai i20 ,toyota yaris και mitsubishi space star 2020...θα ηθελα να ρωτησω πιο απο τα παραπανω προτεινετε? σχετικα με αξιοπιστια κοστος service και φτηνα ανταλλακτικα? αλλα και οδηγικα? ειμαι θα λεγα ενας ηρεμος οδηγος χωρις να πιεζω το οχημα..επισης να κοιταξω για βενζινη η πετρελαιο? καθε γνωμη δεκτη

Ολοι ηρεμοι οδηγοι ειναι μεχρι να οδηγησουν αγριο αυτοκινητο.....Απλα οτι και να παρεις απο αυτα μην κανεις το λαθος ποτε και οδηγησεις φιλου με πολλα περισσοτερα αλογα.....Ο γυρισμος στο δικο σου μετα θα σε ξενερωσει αφανταστα......

ΥΓ: Εγω θα σου ελεγα να κοιταξεις το 500 cabrio που αναφερθηκε, αλλη αισθηση το cabrio.

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, terry308 είπε

+10000 για cng 

Ίσως ακόμα και μεταχειρισμένο με

6-7.000 και τα άλλα καβατζα για μετά την αποφοίτηση. 

Αν και θα σου έλεγα εάν μπορεί να ανέβει το όριο να πας σε skoda Scala cng ή σε seat arona που πουλάει κάτοχος του, (από την ομάδα cng group Greece) λόγω μετακόμισης (15000€) με 12.000χλμ στο φοβερό desire red

Εξαιρετικό το δα μόλις απλά επειδή θέλει να μου κάνει δώρο ο πατέρας μου δεν θέλω να τον επιβαρύνω υπερβολικά

15 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Ολοι ηρεμοι οδηγοι ειναι μεχρι να οδηγησουν αγριο αυτοκινητο.....Απλα οτι και να παρεις απο αυτα μην κανεις το λαθος ποτε και οδηγησεις φιλου με πολλα περισσοτερα αλογα.....Ο γυρισμος στο δικο σου μετα θα σε ξενερωσει αφανταστα......

ΥΓ: Εγω θα σου ελεγα να κοιταξεις το 500 cabrio που αναφερθηκε, αλλη αισθηση το cabrio.

Λίγο μικρό μου φαίνεται😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, Vtsola είπε

Εξαιρετικό το δα μόλις απλά επειδή θέλει να μου κάνει δώρο ο πατέρας μου δεν θέλω να τον επιβαρύνω υπερβολικά

Λίγο μικρό μου φαίνεται😜

Τα χρήματα που θα εξοικονομείς ανά μήνα ή ανά έτος από την χρήση φ. α. (κόστος 300χλμ με 12€) σ αυτά τα χρόνια που θα μετακινησε θα γίνουν απόσβεση από την διαφορά αυτή που λες, καταλαβαίνω απόλυτα όπως και ο @korakios με το φοβερό Panda αμάξι πόλεως, δε θα χάσεις τη μεταπωλητικη αξία το όχημα, η τιμή φ. α. σταματήστε τελευταία χρόνια πέφτει, δεν επηρεάζεται από το πετρέλαιο... ψάξου, πάρε χαρτί και μολύβι και συζήτησε το με τους δικούς σου. 

Σκέψου να πάρεις πχ ένα μεταχειρισμένο νεανικό punto grande με φ. α. στις 6 με 7 χιλιάδες 😉

 

Σαν οδηγός 12 ετών με 370.000χλμ διανυθεντα σου λέω ότι το μετανιώνω που δεν πήρα φ. α. νωρίτερα (ακόμα και αν έχω ένα χρόνο που λόγω δουλειάς - ένστολος- βρίσκομαι Έβρο και δεν έχω κοντά πρατήριο φ. α.) 

Επεξ/σία από terry308
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Vtsola είπε

Εξαιρετικό το δα μόλις απλά επειδή θέλει να μου κάνει δώρο ο πατέρας μου δεν θέλω να τον επιβαρύνω υπερβολικά

Λίγο μικρό μου φαίνεται😜

Μικρο αλλα παει και καλυτερα στον δρομο απο ολα τα αλλα....Συν οπως ειπα αν πας σε καμπριο δεν ξαναγυρνας σε κανονικο αυτοκινητο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Salvation81 είπε

Μικρο αλλα παει και καλυτερα στον δρομο απο ολα τα αλλα....Συν οπως ειπα αν πας σε καμπριο δεν ξαναγυρνας σε κανονικο αυτοκινητο...

Ξαναγυρνας, οταν και αν με τα χρονια αρχισει τις ζημιες το cabrio 😅

been there done that... σε καθε περιπτωση θα ξαναεπαιρνα καμπριο αυριο το πρωι αν το επετρεπαν οι συνθηκες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, paylidis είπε

Ξαναγυρνας, οταν και αν με τα χρονια αρχισει τις ζημιες το cabrio 😅

been there done that... σε καθε περιπτωση θα ξαναεπαιρνα καμπριο αυριο το πρωι αν το επετρεπαν οι συνθηκες...

Εχω καμπριο 11 χρονια σχεδον, καμια ζημια δεν ειχα ποτε (βεβαια εχω υφασματινη οροφη, καποιοι με μεταλικες ναι καποιες φορες κολανε πχ αλλα συνηθως ειναι εντος εγγυησης).

Επεξ/σία από Salvation81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν πας σε 500Cabrio ΜΗΝ το πάρεις αυτόματο με τον 1250 και τα 69 ψωραλογα. Στο αυτόματο θα σέρνεται. Σε μάνιουαλ θα είναι απλά αξιοπρεπές.

Φτηνό soft top μπορεί να βρεις σε Citroen  C1, Peugeot 108. Toyota από μέσα, Γαλλικό ντιζάιν απ έξω. Πιο φτηνό και οι πίσω πόρτες δώρο! :P

Επεξ/σία από Krepalidis
V4M soft top
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Vtsola είπε

καλημερα σας..ειμαι 22 ετων και μετα την επερχομενη επιτυχια μου στις πανελληνιες σε σωμα ασφαλειας της Αθηνας κοιτω με τους γονεις μου για καινουργιο αμαξι μαξ μεχρι 12.500 κοστος..καταληξαμε σε hyundai i20 ,toyota yaris και mitsubishi space star 2020...θα ηθελα να ρωτησω πιο απο τα παραπανω προτεινετε? σχετικα με αξιοπιστια κοστος service και φτηνα ανταλλακτικα? αλλα και οδηγικα? ειμαι θα λεγα ενας ηρεμος οδηγος χωρις να πιεζω το οχημα..επισης να κοιταξω για βενζινη η πετρελαιο? καθε γνωμη δεκτη

   Έξω το Space Star .........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

  

1 ώρα πριν, Vtsola είπε

 απλά επειδή θέλει να μου κάνει δώρο ο πατέρας μου δεν θέλω να τον επιβαρύνω υπερβολικά

 Με panda CNG  αν το σκέφτεσαι τελικά , απλά θα βάζεις ,αν θες, τα  λεφτά στην άκρη σε σύγκριση με βενζίνες και θα καλύπτεις τα έξοδα μόνος σου ,νέος είσαι θα κάνεις και ταξιδάκια .

Απλά δες το από κοντά κάνε ένα test drive γιατί έχει σκληρές αναρτήσεις σε σχέση με το απλό panda ,βέβαια είναι  αρκετά ψηλό (εμένα με βόλεψε για Πήλιο τρελά, ούτε τζιπ να ήταν!)  και δε ρυθμίζει σε ύψος το κάθισμα.

5 λεπτά πριν, babisskg είπε

   Έξω το Space Star .........

δώσε και κανα λόγο

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...