Προς το περιεχόμενο

Αγορα ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ μικρου αυτοκινητου


Vtsola

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πιστεύω μου έσκασε τρομερή προσφορά την οποία αποδέχτηκα..c3 με όλο τον εξοπλισμό στα 115 άλογα με 13000 με το κλειδί..Πιστεύω αξίζει τον κόπο και να ναι καλορίζικο🔝🔝🔝και ελπίζω μη μετανιώσω που δεν πηρα το νέο corsa

Επεξ/σία από Vtsola
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 152
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

20 ώρες πριν, tsofras είπε

ενώ έχουμε ePass τραβιόμαστε τέρμα δεξιά στα διόδια γιατί δεν καταφέρνεις καν να επιταχύνεις να μπείς στην αριστερή αν δεν έχεις πιάσει 130 και να πηγαίνει πατημένος .

Οτι πιο υπερβολικό έχω διαβάσει μέχρι στιγμής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, EuphangeL είπε

Οτι πιο υπερβολικό έχω διαβάσει μέχρι στιγμής

Δεν με απασχολεί φίλε μου , η γυναίκα μου σε εθνική οδό δεν οδηγούσε ποτέ , πάντα εγώ έκανα τα ταξίδια και τώρα που δεν έχω το αμάξι και βαριέμαι πηγαίνουμε και οδηγάει εκείνη.

Όταν έρχονται πλακωμένοι με 130+ στην αριστερή λωρίδα , δεν μπορεί απο την μεσαία να μπεί για να περάσουμε μέσω ePass απο τα διόδια αριστερά , οπότε πηγαίνει δεξιά για να νιώθει ασφαλής.

Εσένα σου φαίνεται υπερβολικό , εμένα μου έχουμε και τα παιδιά μέσα μου φαίνεται λογικό

Όπως και να έχει είναι γεγονός ότι αρκετοί οδηγοί και ειδικά νέοι μπορεί να αντιμετωπίσουν το ίδιο πρόβλημα

56 λεπτά πριν, Vtsola είπε

Πιστεύω μου έσκασε τρομερή προσφορά την οποία αποδέχτηκα..c3 με όλο τον εξοπλισμό στα 115 άλογα με 13000 με το κλειδί..Πιστεύω αξίζει τον κόπο και να ναι καλορίζικο🔝🔝🔝και ελπίζω μη μετανιώσω που δεν πηρα το νέο corsa

Καλορίζικο και καλοτάξιδο να είναι φίλε μου , για εμένα προσωπικά καλύτερη επιλογή απο το corsa

115 άλογα ? Εννοείς μήπως τον τούρμπο με τα 110 ?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, tsofras είπε

Δεν με απασχολεί φίλε μου , η γυναίκα μου σε εθνική οδό δεν οδηγούσε ποτέ , πάντα εγώ έκανα τα ταξίδια και τώρα που δεν έχω το αμάξι και βαριέμαι πηγαίνουμε και οδηγάει εκείνη.

Όταν έρχονται πλακωμένοι με 130+ στην αριστερή λωρίδα , δεν μπορεί απο την μεσαία να μπεί για να περάσουμε μέσω ePass απο τα διόδια αριστερά , οπότε πηγαίνει δεξιά για να νιώθει ασφαλής.

Εσένα σου φαίνεται υπερβολικό , εμένα μου έχουμε και τα παιδιά μέσα μου φαίνεται λογικό

Όπως και να έχει είναι γεγονός ότι αρκετοί οδηγοί και ειδικά νέοι μπορεί να αντιμετωπίσουν το ίδιο πρόβλημα

Καλορίζικο και καλοτάξιδο να είναι φίλε μου , για εμένα προσωπικά καλύτερη επιλογή απο το corsa

115 άλογα ? Εννοείς μήπως τον τούρμπο με τα 110 ?

Ναι ναι 110 ήθελα να πω

Επίσης διάβασα ότι πλέον έχουν ίδιο κινητήρα κτλ opel Peugeot και citroen λόγω psa ισχύει;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Vtsola είπε

Ναι ναι 110 ήθελα να πω

Επίσης διάβασα ότι πλέον έχουν ίδιο κινητήρα κτλ opel Peugeot και citroen λόγω psa ισχύει;

Ναι ισχύει , ποια έκδοση πήρες ? Χρώμα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Δηλαδή χτες σου έδιναν τα 82 με 12800€ και σήμερα τα 110 με 13000?

Δεν ξέρω παράξενο μου φαίνεται και εμένα γιατί τιμή καταλόγου έχει 14600 χωρίς άλλα έξοδα , χρώμα και η πρώτη έκδοση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, tsofras είπε

Ναι ισχύει , ποια έκδοση πήρες ? Χρώμα ?

Την sport πήρα σε λευκό..Γιατί σκέφτηκα οτι ναι μεν είναι μοντέλο του 17 ωστόσο απο το εργοστάσιο έχει λίγο καιρό που βγήκε..μακάρι ν δικαιωθω..και εφοσον και η οπελ φοράει ίδιο κινητήρα προτίμησα αυτό

1 λεπτό πριν, tsofras είπε

Δεν ξέρω παράξενο μου φαίνεται και εμένα γιατί τιμή καταλόγου έχει 14600 χωρίς άλλα έξοδα , χρώμα και η πρώτη έκδοση

Τους είπα χθες οτι έκλεισα το οπελ με τάδε τάδε εξοπλισμό Και σήμερα καταθέτω τα χρήματα..και μου πρόσφεραν αυτό μετά..μάλλον λογω αλλαγής μοντέλου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Vtsola είπε

Την sport πήρα σε λευκό..Γιατί σκέφτηκα οτι ναι μεν είναι μοντέλο του 17 ωστόσο απο το εργοστάσιο έχει λίγο καιρό που βγήκε..μακάρι ν δικαιωθω..και εφοσον και η οπελ φοράει ίδιο κινητήρα προτίμησα αυτό

Sport ? Live, Feel , Shine , Touch δεν είναι η εκδόσεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tsofras είπε

Μάλιστα , δεν την έχει καν στο site την έκδοση sport , τραγικοί

Μωρέ ασ είναι αξιόπιστο και καλό στο δρόμο και ασ μη την έχουν😜

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Vtsola είπε

Πιστεύω μου έσκασε τρομερή προσφορά την οποία αποδέχτηκα..c3 με όλο τον εξοπλισμό στα 115 άλογα με 13000 με το κλειδί..Πιστεύω αξίζει τον κόπο και να ναι καλορίζικο🔝🔝🔝και ελπίζω μη μετανιώσω που δεν πηρα το νέο corsa

Το εχω φιλαρακι σε εταιρικο τo c3. Δεν τα πηγενα ποτε μου τα citroen,αλλα αλλαξα γνωμη αφου μου το εδωσαν.  Οντως ειναι παρα πολυ καλο. Και σε ταξιδια ξεκουραστο. Καλοταξιδο!

Επεξ/σία από Vkngs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, terry308 είπε

Τίποτα από αυτά δε θα έπαιρνα στη θέση σου, όπως έχω γράψει στην αρχή του θέματος, μόνο cng φυσικό αέριο, είτε με ~6Κ ένα μεταχειρισμένο Fiat punto (evo) λόγω 1ου αυτοκινήτου και Αθήνας, είτε καινούργιου πάλι με φ. α., όπως το ibiza ή το Scala κοντά στα 16Κ, σαν επένδυση ετών... 

4 χρόνια θα είσαι Αθήνα κρίμα να πάρεις ένα αυτοκίνητο και να δίνεις πολλά χρήματα σε καύσιμα, καθαρά προσωπική άποψη, σα συνάδελφος που έχω ζήσει Θεσσαλονίκη 10 χρόνια και σα 1ο αμάξι είχα punto, αγορά 5.2Κ από συναδέλφο για να μάθω να οδηγώ και να παρκάρω με μεγαλύτερη ευκολία λόγω του μήκους του ... 

φιλε μου επειδη εχω το fiat punto evo cng καλο ομορφο βολικο,οικονομικο  αλλα ο κινητηρας του δεν παλευεται πραγματικα ωρες ωρες νοιωθω οτι το σπρωχνω.... δεν εχω οδηγησει πιο αργο αμαξι......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 110 c3 το έχει οδερφος μου και όταν ήταν να το πάρει χώρος να οδηγήσω το 85αρι τον προετρεψα να πάρει το 110. Και καλά έκανα. Είναι επαρκεστατος έως και γρήγορο με αυτόν τον κινητήρα. Θεωρώ ότι τέτοιοι κινητήρες δεν έπρεπε να μπαίνουν σε αυτοκίνητα της κατηγορίας αλλά μόνο σε αυτά που ειναι φτιαγμένα για πόλη.

Συγκριτικά με το πουντο πετρέλαιο που έχω, είναι πιο δυνατό και πολύ άνετο σε ταξίδι. Μειονέκτημα η κατανάλωση που το πουντο δίνει ρέστα, υπό συνθήκες μπορεί να γράψει και τη μισή (καλά υπερβάλλω αλλά το 4 έναντι 6 είναι ρεαλιστικό) και καύσιμο πετρέλαιο.

Πολύ καλή αγορά!!!

Μέχρι και πέρσι που τα ειχαμε δει ολα ήταν η καλύτερη αγορά με διαφορά από ότι έδιναν οι άλλες εταιρείες, με τα δικά μας κριτήρια. Πριν το c3 ήταν για το πόλο (+2χιλιαδες) αλλά δεν μου άρεσε ο κλειστοφοβικος χώρος του οδηγού (ενώ το προηγούμενο prefl δεν ήταν έτσι...). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...