Προς το περιεχόμενο

Αγορα ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ μικρου αυτοκινητου


Vtsola

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στην θεση σου θα το ακυρωνα. Το Seat Ibiza τι εξοπλισμο εχει πανω/εκδοση κτλ ? Μου ακουγεται καλυτερη επιλογη. Αν εχεις υπομονη περιμενε μερικες μερες ακομα, ισως βρεις και καλυτερες προσφορες / εξτρα λογω νεων τελων ταξινομησης (To οριο ειναι 14κ αλλα ποτε δεν ξερεις). 

 

@Rock3ros Πηγα 2 φιλους μου μεσα στο καλοκαιρι σε αντιπροσωπειες να παραλαβουν το νεο αυτοκινητο τους. Εγινε καταχωρηση του VIN στο ονομα του ιδιοκτητη εκεινη την στιγμη. Και φυσικα σε server που επικοινωνει με τον κατασκευαστη. Οποτε και για το Ελλαδισταν να μιλαμε, ειναι δυσκολο το 2020 να γινει μια τετοια απατη. 

Επεξ/σία από Shyn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 152
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, Shyn είπε

Στην θεση σου θα το ακυρωνα. Το Seat Ibiza τι εξοπλισμο εχει πανω/εκδοση κτλ ? Μου ακουγεται καλυτερη επιλογη. Αν εχεις υπομονη περιμενε μερικες μερες ακομα, ισως βρεις και καλυτερες προσφορες / εξτρα λογω νεων τελων ταξινομησης (To οριο ειναι 14κ αλλα ποτε δεν ξερεις). 

@Rock3ros Πηγα 2 φιλους μου μεσα στο καλοκαιρι σε αντιπροσωπειες να παραλαβουν το νεο αυτοκινητο τους. Εγινε καταχωρηση του VIN στο ονομα του ιδιοκτητη εκεινη την στιγμη. Και φυσικα σε server που επικοινωνει με τον κατασκευαστη. Οποτε και για το Ελλαδισταν να μιλαμε, ειναι δυσκολο το 2020 να γινει μια τετοια απατη. 

Στην έκδοση με τα 13.975€ Δυστυχώς είναι σχεδόν γυμνό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Shyn είπε

 

@Rock3ros Πηγα 2 φιλους μου μεσα στο καλοκαιρι σε αντιπροσωπειες να παραλαβουν το νεο αυτοκινητο τους. Εγινε καταχωρηση του VIN στο ονομα του ιδιοκτητη εκεινη την στιγμη. Και φυσικα σε server που επικοινωνει με τον κατασκευαστη. Οποτε και για το Ελλαδισταν να μιλαμε, ειναι δυσκολο το 2020 να γινει μια τετοια απατη. 

Προφανώς η τήρηση των προβλεπόμενων διαδικασιών και της νομιμότητας περιορίζει τα περιθώρια παραβατικότητας. Αλλά στα καθ' ημάς αυτό δυστυχώς αποτελεί ζητούμενο κι όχι δεδομένο. Οι Λατίνοι έλεγαν «quae nocent, saepe docent» και οι αρχαίοι ημών πρόγονοι «την ανάγκην φιλοτιμίαν ποιούμενοι»... Είναι γεγονός ότι κάτω από τον ασφυκτικό έλεγχο της διακρατικής διασύνδεσης των ηλεκτρονικών συστημάτων όλοι εκόντες άκοντες θα αναγκαστούν να προσαρμοστούν στη νομιμότητα. Προς το παρόν όμως τα περιθώρια παρέκκλισης είναι ακόμη για πολλούς και διάφορους λόγους αρκετά ευρύχωρα...

Επεξ/σία από Rock3ros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Vtsola είπε

Καλημερα στην παρεα .την παρασκευη εκλεισα το c3 και μου εχουν πει σε 10 μερες το πολυ θα ειναι εδω.εδωσα προκαταβολη 2000ευρω και ολα καλα.Ελα ομως που μετανιωσα.Οι λογοι 2.Προσφορα απο opel corsa στην ιδια τιμη(13000) εκδοση elegance και η seat με προσφορα 13000 με το κλειδι στο χερι το seat ibiza 115hp.τωρα τι γινεται?μπορω να ακυρωσω αυτην την παραγγελια?με εφαγε και η κοπελα μου ακυρωσε την και ακυρωσε την και οι γονεις μου το ιδιο..τι να κανω? πως λεω στον αντιπροσωπο να ακυρωσει?

στοδελτιο παραγγελιας λεει αυτο 
Σε περίπτωση που ο αγοραστής ακυρώσει την παρούσα παραγγελία για οποιονδήποτε λόγο που ανάγεται στο
πρόσωπό του, το ποσό της προκαταβολής επιστρέφεται άτοκα σε αυτόν.

Αν θες τη γνώμη μου μην ακούς κανέναν άλλο κ ΕΙΔΙΚΑ την κοπέλα σου. Αν σου αρέσει εσένα παρτο κ τέλος... Αν άκουγα την κοπέλα μου/γυναίκα μου/μάνα μου στο παρελθόν στο θέμα αυτοκίνητο Μάλλον θα είχα πεθάνει από μιζέρια που θα οδηγούσα κουβάδες τόσα χρονια

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Rock3ros είπε

Προφανώς η τήρηση των προβλεπόμενων διαδικασιών και της νομιμότητας περιορίζει τα περιθώρια παραβατικότητας. Αλλά στα καθ' ημάς αυτό δυστυχώς αποτελεί ζητούμενο κι όχι δεδομένο. Οι Λατίνοι έλεγαν «quae nocent, saepe docent» και οι αρχαίοι ημών πρόγονοι «την ανάγκην φιλοτιμίαν ποιούμενοι»... Είναι γεγονός ότι κάτω από τον ασφυκτικό έλεγχο της διακρατικής διασύνδεσης των ηλεκτρονικών συστημάτων όλοι εκόντες άκοντες θα αναγκαστούν να προσαρμοστούν στη νομιμότητα. Προς το παρόν όμως τα περιθώρια παρέκκλισης είναι ακόμη για πολλούς και διάφορους λόγους αρκετά ευρύχωρα...

Πολυ ωραίος χειρισμός της ελληνικής γλώσσας και να σου πω την αλήθεια ζηλεύω με την καλή έννοια πάντα τους ανθρώπους που μιλάνε σωστά ελληνικά.

Εγω από την άλλη θα έλεγα στο θέμα αυτό : τωρα που έσφιξαν οι κ@λ@ι δεν μπορούν να κάνουν και αλλοιώς.Ολα τα καινούργια αυτοκίνητα περνιούνται ηλεκτρονικά στο σύστημα της κάθε εταιρίας. Δυο αμαξια καινούριο και 5 μηχανές έχω αλλάξει την τελευταία 3 ετια . 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού το Ibiza ειναι γυμνό όπως λες σε αυτά τα λεφτά, γιατί σκέφτεσαι να ακυρώσεις το c3? Επισης για το corsa για πόσα άλογα μιλάμε σε αυτή την τιμή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, mp123 είπε

Πολυ ωραίος χειρισμός της ελληνικής γλώσσας και να σου πω την αλήθεια ζηλεύω με την καλή έννοια πάντα τους ανθρώπους που μιλάνε σωστά ελληνικά.

Καλοσύνη σου, κι εγώ ζηλεύω τους ανθρώπους που ξέρουν να ζηλεύουν φιλοσοφημένα κι εποικοδομητικά ξεγλιστρώντας ανάμεσα από τον σκόπελο του εγωισμού και τον ύφαλο του φθόνου. Αυτό για μένα είναι όντως άξιο θαυμασμού και πραγματικό προσόν. Η γλωσσική κατάρτιση είναι απλά ένα επιφαινόμενο που το αποκτά κανείς με την παιδεία και προσωπικά το οφείλω στους αξιόλογους εκπαιδευτικούς που είχα στο δημόσιο σχολείο.

13 ώρες πριν, mp123 είπε

Εγω από την άλλη θα έλεγα στο θέμα αυτό : τωρα που έσφιξαν οι κ@λ@ι δεν μπορούν να κάνουν και αλλοιώς.

Χαχα, το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν... ακόμη και στην αργκό διάλεκτο! 😄 

13 ώρες πριν, mp123 είπε

Ολα τα καινούργια αυτοκίνητα περνιούνται ηλεκτρονικά στο σύστημα της κάθε εταιρίας. Δυο αμαξια καινούριο και 5 μηχανές έχω αλλάξει την τελευταία 3 ετια . 

Επί του θέματος, δεν θα πρέπει να τρέφουμε αυταπάτες ότι η εγκληματικότητα στο χώρο και γενικότερα θα εκλείψει νομοτελειακά ή θα παταχθεί ολοσχερώς. Το έγκλημα δυστυχώς μεταλλάσσεται και εξελίσσεται και αυτό, αποκτώντας εξειδικευμένη τεχνογνωσία και επιστρατεύοντας εργαλεία hardware & software που βρίσκονται στην αιχμή της τεχνολογίας, ώστε να προηγείται ένα και δύο βήματα μπροστά από τις διωκτικές αρχές. Είναι άλλωστε γνωστό αξίωμα στο hacking ότι ό,τι κλειδώνει ξεκλειδώνει, ό,τι γράφεται διαγράφεται και ξαναγράφεται κι ό,τι εκδίδεται επανεκδίδεται (πλαστό)…

Αυτά, την καλημέρα μου.

Επεξ/σία από Rock3ros
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tzampatzis είπε

Αφού το Ibiza ειναι γυμνό όπως λες σε αυτά τα λεφτά, γιατί σκέφτεσαι να ακυρώσεις το c3? Επισης για το corsa για πόσα άλογα μιλάμε σε αυτή την τιμή?

Για το corsa μιλάμε για 75 άλογα σε τιμή 13500 με παρόμοιο εξοπλισμό..Τελικά το ibiza το απέκλεισα λόγω κιβωτίου ταχυτήτων που είναι αυτόματο δεν το μπορώ

Επεξ/σία από Vtsola
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Vtsola είπε

Για το corsa μιλάμε για 75 άλογα σε τιμή 13500 με παρόμοιο εξοπλισμό..Τελικά το ibiza το απέκλεισα λόγω κιβωτίου ταχυτήτων που είναι αυτόματο δεν το μπορώ

Ε μη το σκεφτεσαι πολυ καλυτερα το c3

Με 75 αλογα δεν παει πουθενα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Vtsola είπε

θα συνεχισω με το c3 τοτες πεμπτη εγινε η παραγγελια να δουμε ποτε θα ερθειι

και καλα θα κανεις, το αμαξακι παει εξαιρετικα με τα 110 αλογα και θα το γουστάρεις.... αυτοματο ειναι; εξοπλισμος;;

με τα 75 αλογα δε γινεται δουλεια, κηδείες ειναι δε πανε βήμα, σε μια προσπεραση θα κανεις το σταυρο σου μεχρι να τελειωσει...

το πρωτο μου αμαξι προ 20 ετων ειχε 75 κ σήμερα αναρωτιέμαι πως το οδηγούσα... κατω απο 100 αλογα δεν αξιζει να παρεις...

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, paylidis είπε

και καλα θα κανεις, το αμαξακι παει εξαιρετικα με τα 110 αλογα και θα το γουστάρεις.... αυτοματο ειναι; εξοπλισμος;;

με τα 75 αλογα δε γινεται δουλεια, κηδείες ειναι δε πανε βήμα, σε μια προσπεραση θα κανεις το σταυρο σου μεχρι να τελειωσει...

το πρωτο μου αμαξι προ 20 ετων ειχε 75 κ σήμερα αναρωτιέμαι πως το οδηγούσα... κατω απο 100 αλογα δεν αξιζει να παρεις...

μηχανικο κιβωτιο εχει απο εξοπλισμο ειναι στην εκδοση sport εχει τα παντα και nvaigation και καμερα οπισθοπορειας cruise control και ολα τα καλουδια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Vtsola είπε

μηχανικο κιβωτιο εχει απο εξοπλισμο ειναι στην εκδοση sport εχει τα παντα και nvaigation και καμερα οπισθοπορειας cruise control και ολα τα καλουδια

καλη τιμή οντως.... το αμαξι το ξερω, ειναι καλό εαν το σεβεσαι (ελεω turbo...) θα το χαρεις και με το παραπανω... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, Vtsola είπε

θα συνεχισω με το c3 τοτες πεμπτη εγινε η παραγγελια να δουμε ποτε θα ερθειι

Κι εγώ όπως σου είπα και στο pm είμαι της γνώμης να μείνεις στο C3. Κι αν θέλεις κάτι πιο ζόρικο έχεις επιλογές...

Πρώτα κοιτάς αυτό :

Spoiler

 

Και μετά επιλέγεις ένα από τα δύο :

🏁  🏎️ 🤸‍♂️ ☺️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Vtsola με το καλό να παραλάβεις και να το χαρείς! Ωραίο αμάξι!

Έκανα μια σκέψη να έδινα κάποια στιγμή το bravo με τα 150 άλογα και να πήγαινα σε panda cng αλλά με αυτά που διάβασα το ξανασκέφτομαι! Θα μου κακοφανεί πολύ μαλλον! :lol:

 

Ίσως δω κάποια στιγμή τι παίζει με μετατροπή σε cng, αν και δεν είμαι πολύ υπέρ τέτοιων μετατροπών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...