Προς το περιεχόμενο

LAPTOP THOMSON GRNEO15C-4BK1T Audio Drivers


Sam-KS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα

Στο laptop του τίτλου (THOMSON GRNEO15C-4BK1T) έγινε αλλαγή σε SSD γιατί ο HDD που είχε μέσα σταμάτησε να λειτουργεί. Μετά από την εγκατάσταση των Windows 10 δεν έβρισκε τους drivers για τον ήχο. Έχοντας δοκιμάσει αρκετούς drivers δεν κατάφερα να το κάνω να δουλέψει. Σε Ubuntu 20.04 LTS τελευταία έκδοση δουλεύουν κατευθείαν το πρόβλημα παρουσιάζετε μόνο στα Windows.

Εαν είχε κανείς το ίδιο πρόβλημα και βρήκε λύση ή εάν έχει το ίδιο laptop και μπορεί να ανεβάσει τους drivers θα του ήμουν ευγνώμων.

Σας παραθέτω και μια εικόνα από το PCI Lookup που μετά από αναζήτηση με παραπέμπει πάλι σε drivers για Linux.

538410886_pcilookup.PNG.256550778e921028a06ef0f40b6a4df3.PNG

       

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Καλημερα φιλε μου ειχα το ιδιο προβλημα ενω πηγα να κανω επανεγκατασταση και τους βρηκα απο την Intel σου παραθετω Link https://downloadcenter.intel.com/download/26329/Realtek-High-Definition-Audio-Driver-for-Intel-NUC-Kits  γιατι πραγματικα εσκασα μεχρι να τους βρω.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδες αλλαξα σκληρο στο ιδιο λαπτοπ και εβαλα τα 10.Οι audio drivers δεν πιανουν.Μηπως μπορει καποιος απο εσας να μου τους στειλει σε email?

Επεξ/σία από gponiris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά για τη μέρα.

Βρήκα αυτόν από το site της ACER και μου έπαιξε κανονικά σε έκδοση W10 64bits 20H2

https://global-download.acer.com/GDFiles/Driver/Audio/Audio_Realtek_6.0.9038.1_W10x64_A.zip?acerid=637493234200352186&Step1=ULTRA-THIN&Step2=SWIFT&Step3=SF114-32&OS=ALL&LC=en&BC=ACER&SC=PA_6

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...