Προς το περιεχόμενο

Nokia 9 PureView TA-1082 6GB/128GB 230€ @eglobalcentral


Blackyy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 ώρες πριν, Looter είπε

Φίλε δες και εσύ αν έχεις το θέμα με το IMEI που δεν αναγνωρίζεται από τη ΝΟΚΙΑ.

Αν ούτε το δικό σου αναγνωρίζεται , προφανώς μιλάμε για μπάχαλο της ΚινεζοΝΟΚΙΑ..

Δεν γίνεται το μαγαζί να παραποίησε κουτιά , software , SIMtray για 230 ευρώ συσκευή...

Οπότε θα έστελνα ένα ομαδικό mail με φωτογραφίες για να μην μπορούν και να το αμφισβητήσουν. ΑΠΙΘΑΝΟ καφενείο..

Ουπς τωρα που του φιλου αναγνωριζεται το IMEI φαινεται να χαλαει το στορυ οτι δεν φταιει το μαγαζι και οτι απλα ειναι καφενειο η ΝΟΚΙΑ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 303
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, Heimdall7 είπε

Ουπς τωρα που του φιλου αναγνωριζεται το IMEI φαινεται να χαλαει το στορυ οτι δεν φταιει το μαγαζι και οτι απλα ειναι καφενειο η ΝΟΚΙΑ....

Δεν αλλάζω γνώμη φίλε ότι η κινέζο ΝΟΚΙΑ είναι καφενείο. Να παραποίησαν κουτιά, software , SIMtray , κλπ για 230 συσκευή είναι ΑΠΙΘΑΝΟ.

Επισης αν ήταν κλεμμένα θα ήταν blacklisted τα ΙΜΕΙ και όχι άγνωστα...

Ας βγάλει ο καθένας τα συμπεράσματα του..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Looter είπε

Δεν αλλάζω γνώμη φίλε ότι η κινέζο ΝΟΚΙΑ είναι καφενείο. Να παραποίησαν κουτιά, software , SIMtray , κλπ για 230 συσκευή είναι ΑΠΙΘΑΝΟ.

Επισης αν ήταν κλεμμένα θα ήταν blacklisted τα ΙΜΕΙ και όχι άγνωστα...

Ας βγάλει ο καθένας τα συμπεράσματα του..

Έτσι είναι, προφανώς η HMD τα έχει μπερδεμένα και αυτό φαίνεται σε όλους τους τομείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα όταν τους έδωσα το IMEI στην εξυπηρέτηση, μου πρώτο είπαν έχεις κανονικά 2 χρόνια εγγύηση. Και η απάντηση που έδωσαν στον φίλο είναι γενική και αόριστη. Έπρεπε να τους ρωτήσει από πιο region είναι το κίνητρο βάσει του ΙΜΕΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, gorilas13 είπε

Και εμένα όταν τους έδωσα το IMEI στην εξυπηρέτηση, μου πρώτο είπαν έχεις κανονικά 2 χρόνια εγγύηση. Και η απάντηση που έδωσαν στον φίλο είναι γενική και αόριστη. Έπρεπε να τους ρωτήσει από πιο region είναι το κίνητρο βάσει του ΙΜΕΙ.

Ορισμένοι θα κάνουν την τρίχα τριχια, μπας και πάρουν το πάρουν δωρεάν. Μην ασχοληθείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, omitziz είπε

Ορισμένοι θα κάνουν την τρίχα τριχια, μπας και πάρουν το πάρουν δωρεάν. Μην ασχοληθείς

Μα ο φίλος στον οποίο απαντάς έχει ΗΔΗ ανοίξει case στο Paypal περί δήθεν fake/replica...

"Το κατάστημα ποτέ δεν μου απάντησε, ούτε για επιστροφή, ούτε για να δώσει καμία εξήγηση.Το ότι δεν υπάρχει το ΙΜΕΙ είναι θέμα της Κινέζικης ΨευτοΝΟΚΙΑ ή του  Κινέζικου Ψευτοsite που παίρνει βροχή τα 1στέρια για το aftersales του? Στην τελική εγώ απο αυτούς αγόρασα και όχι απο τη ΝΟΚΙΑ.Δεν θα κοιτούσα ποτέ ΙΜΕΙ, ο Lionheart με την περίπτωσή του ( ούτε σε αυτόν βγάζει αποτέλεσμα το ΙΜΕΙ), με έκανε να το ψάξω. Τα κινητά μπορεί να είναι ακόμη και κλεμμένα ή οτιδήποτε, δεν έχει σημασία μόνο η λειτουργία σε ένα προϊόν. "

"Οπότε έστειλα και εγώ email στη ΝΟΚΙΑ με το ΙΜΕΙ και ζήτησα να το ψάξουν σε όλα τα regions και να μου πουν απο που προήλθε.Με βάση την απάντηση της ΝΟΚΙΑ μπορεί να το παίξω Κινέζος και να ανοίξω και εγώ case στο Paypal. Και ας το χάσω χαχαχα"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά φιλικά πάντα μην το κάνουμε ψιλομπαχαλο για να μην κλείσει το thread.

Ας περιμένουμε το update από τον @lionheart75 γιατί φαντάζομαι όπως εμένα ενδιαφέρει πολλούς ακόμα η κατάληξη του ζητήματος. :)

Επεξ/σία από Billator
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, valkon είπε

Εγώ μετά από όλα αυτά ούτε καλώδιο δεν αγοράζω από eglobal.

Οι Κινεζοι ειναι παντα Κινεζοι. Ειδαμε και τους Ελληνες θα μου πεις. Οποτε Amazon για παντα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατη  προσωπική εμπειρία που είχα εγώ πάντως από το συγκεκριμένο μαγαζί ήταν θετική. Το κινητό ήρθε μέσα σε 1 μήνα σφραγισμένο, άριστο και με ευρωπαϊκό φορτιστή. 100€ φθηνότερο από σκρουτζομαγαζα και μάλιστα η έκδοση με 8gb αντί για 6gb που το έχουν εδώ. Προφανώς τώρα ελπίζω να μην πάθει τίποτα το κινητο γιατί στην περίπτωση που πρέπει να το επιστρέψω θα φάω 1-2 μήνες και στο τέλος μπορεί να μην βγει και άκρη. High risk high reward...

Νομίζω σε τέτοιες αγορές πρέπει να ζυγίζεις κάποια πράγματα.  Αν θες να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο δίνεις παραπάνω χρήματα και αγοράζεις απο amazon η απο κάποια μεγάλη αλυσίδα στην Ελλάδα. Αλλιώς δίνεις λιγότερα και παίρνεις το ρίσκο της ταλαιπωρίας με το after sale, της καθυστερημένης παράδοσης και γενικά όλων τον προβλημάτων που έχουν οι αγορές από τέτοια μαγαζιά.

Δυστυχώς δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα σε αυτή την ζωη...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/8/2020 στις 1:07 ΠΜ, lionheart75 είπε

Καλημέρα, τίποτα ακόμα. Μου αναφέρει πλέον ημερομηνία επίλυσης μέχρι τις 10/08. 

Ευχομαι να λυθηκε το θεμα σου! Στειλε ενα update!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Giama είπε

Ευχομαι να λυθηκε το θεμα σου! Στειλε ενα update!

Καλησπέρα και σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. :)

Δυστυχώς δεν έχω ακόμα νέα, είμαι σε αναμονή μέρα με τη μέρα (άλλαξαν την ημερομηνία και αναφέρει πλέον 13/08).

Εννοείται ότι θα ενημερώσω το νήμα με το όποιο αποτέλεσμα.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι νομιζω για ολους πολυ ενδιαφερον το πώς συμπεριφερονται ολοι οι εμπλεκομενοι (καταστημα, Paypal, Nokia) σε ενα θεμα που εξ'αρχης εχει ο πελατης δικιο και οχι απλα δεν τον βοηθουν αλλα τον δυσκολευουν και να το βρει (βλ. "Στειλ'το μας στο Hong Kong για τιμωρια επειδη ανοιξες case.", λες και ειμαστε παιδακια και παιζουμε μεταξυ μας και οχι επαγγελματιας με πελατη)

Οπως επισης εχει πολυ ενδιαφερον και το θεμα με το ΙΜΕΙ που δεν βρισκει η Nokia και το αλλο case στο Paypal που εχει ανοιξει για αυτο το θεμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...