Προς το περιεχόμενο

Nokia 9 PureView TA-1082 6GB/128GB 230€ @eglobalcentral


Blackyy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι είναι συνολικά καλύτερο το p30 pro, αν και σε κάποια σημεία του συγκριτικού το 9 pv τα πάει εξίσου καλά.

Ο λόγος που έβαλα το video είναι για να δείξω πως τα πάει έναντι του p30 pro το οποίο θεωρείτο μέχρι πρότινος κορυφή και το οποίο ξεκινά στα +300 ευρώ πάνω, από τα ~520€ για το 6/128 σε skroutzoμάγαζο.

Επίσης υπάρχει και συγκριτικό video και με άλλα, αρκετά ακριβότερα κινητά (όπως πχ τo xs max που έχω) όπου εκεί τα πάει ακόμα καλύτερα το 9 pv.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συσκευή τελικά από το συγκεκριμένο κατάστημα είναι ή δεν είναι ευρωπαϊκή; Αν υπάρξει δηλαδή κάποιο θέμα, δεν μας καλύπτει η Νοκια απευθείας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
9 ώρες πριν, Castiel είπε

Η συσκευή τελικά από το συγκεκριμένο κατάστημα είναι ή δεν είναι ευρωπαϊκή; Αν υπάρξει δηλαδή κάποιο θέμα, δεν μας καλύπτει η Νοκια απευθείας;

Σε πολύ μεγάλο ποσοστό θα είναι ασιατικό μοντέλο. Ένα S8 plus duos που είχα πάρει πριν 3 χρόνια ήταν exynos variant για UAE και δεν το κάλυπτε η Samsung εδώ. ( Το έχω ακόμα σαν dailyκαι δουλεύει αψογα.

Τώρα περιμένω ένα Op 8 CN version το οποίο καλύπτει κανονικά για 1 χρόνο η oneplus.

Όλες οι αγορές από το συγκεκριμένο μαγαζί κύλησαν ΟΚ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το παρήγγειλα τελικά. Θα ενημερώσω όταν με το καλό παραλάβω. 

Edit: Προσωπικά πλήρωσα 234,59€ αντί των 229,99€ διότι αποφάσισα τελικά και έβαλα το shipping insurance στα 4,60€ προκειμένου να είμαι ακόμα πιο σίγουρος σε περίπτωση που χαθεί το δέμα και να αποζημιωθώ 100%. Επίσης οπωσδήποτε πληρωμή με paypal.

Βρήκα και φθηνές – δοκιμασμένες θήκες (αν και μαύρες αλλά η τιμή είναι χώμα) για το συγκεκριμένο και ήδη τις παρήγγειλα.

Όποιος ενδιαφέρεται ας στείλει pm να του δώσω link προκειμένου να μην στείλω εδώ και φανεί διαφήμιση. Τώρα μένει να βρούμε TG. 

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, tiniakos είπε

Tο shipping insurance του eglobal δε χρησιμεύει πουθενά τσάμπα πλήρωσες παραπάνω.

Έχω αγοράσει από το συγκεκριμένο αν στραβώσει κάτι μόνο paypal.

Ευχαριστώ για το feedback. Δεν βαριέσαι, θα το ξέρω για την επόμενη φορά. :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, valkon είπε

Καλό κινητάκι, αλλά αυτό το "Nokia" φάτσα κάρτα πάνω δεξιά πολύ ξεπερασμένο. 

Αυτό είναι υποκειμενικό, άλλα είναι τα προβλήματα... μετά από τόσα update και η εφαρμογή της κάμερας εξακολουθεί να έχει προβλήματα με κολλήματα κτλ. Οι φωτογραφίες που βγάζει click'n'shoot είναι απογοητευτικές, εκτός και αν θέλεις να επεξεργαστείς τα raw αρχεία για να τις φέρεις στα μέτρα σου. Το δαχτυλικό έχει βελτιωθεί αρκετά σε σχέση με τις αρχές αλλά και πάλι δεν το λες από τα καλύτερα της αγοράς. Η αυτονομία της συσκευής δυστυχώς εξακολουθεί να είναι πρόβλημα. Και γενικότερα δε σου δίνει την αίσθηση της "αεράτης" λειτουργίας μιας android one συσκευής με specs ναυαρχίδας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι τυχαίο που το κράζουν όλοι στο gsmarena, πολλά προβλήματα με κάμερα, υπερθέρμανση, μπαταρία, γι'αυτό άλλωστε και αυτή η τιμή. Τραγικό τηλέφωνο που δεν πούλησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, lionheart75 είπε

Το παρήγγειλα τελικά. Θα ενημερώσω όταν με το καλό παραλάβω. 

Edit: Προσωπικά πλήρωσα 234,59€ αντί των 229,99€ διότι αποφάσισα τελικά και έβαλα το shipping insurance στα 4,60€ προκειμένου να είμαι ακόμα πιο σίγουρος σε περίπτωση που χαθεί το δέμα και να αποζημιωθώ 100%. Επίσης οπωσδήποτε πληρωμή με paypal.

Βρήκα και φθηνές – δοκιμασμένες θήκες (αν και μαύρες αλλά η τιμή είναι χώμα) για το συγκεκριμένο και ήδη τις παρήγγειλα.

Όποιος ενδιαφέρεται ας στείλει pm να του δώσω link προκειμένου να μην στείλω εδώ και φανεί διαφήμιση. Τώρα μένει να βρούμε TG. 

Παρακολουθώντας το thread, ημουν σιγουρος ότι θα το παρηγγελνες τελικα! Καλοριζικο!

Επεξ/σία από asemnos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πάντως ειχα αγοράσει παλαιοτερα ενα mi mix 2..μου ηρθε σφραγισμένο με ζελατινα κομπλε..απλα αργησε γιατι μαλλον δεν ηρθε απο Ευρωπη αλλα απο κινα οπως banggood χωρις τελωνειο φυσικά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...