Προς το περιεχόμενο

Πώληση αυτοκινήτου Peugeot 208


Aganaktismeni

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Joshua21 είπε

Παρηγοριά είναι το να πιστέψεις ότι θα πιάσεις κότσους τους πωλητές στην αντιπροσωπεία;

100 η αλεπού, 101 το αλεπουδακι, γίνεται;

Καλα ούτε καν βέβαια εγώ έτσι πήρα το Peugeot επειδή δουλεύω σε ραδιο και ειχα συνεργασία με την Peugeot Citroen κάθε μέρα 9 το πρωί με έπαιρνε τηλ αυτός ο πωλητής για να μου το πουλήσει και στο τέλος με έπεισε !!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 350
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

κανε μια προσπαθεια και βαλε το περιοχη Αθηνα με μια τιμη διαφορετικη

κλεισε μερικα ραντεβου ενα σαββατοκυριακο και κατεβα οτι δηθεν δουλευεις εκτος και πρεπει να τα κανεις ΣΚ

μπορει να πετυχεις κατι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φότος εβγαλες καινούργιες?

Γενικά καλές φωτό και περιγραφη! Πχ να αναφέρεις αν έχει ακόμα εγγύηση.

Ρώτα σε αντιπροσωπείες/μάντρες πόσο στο παίρνουν. Είτε για πώληση είτε ανταλλαγή Αυτό είναι γενικά χρήσιμο για να ξέρεις πόσο μπορείς να πέσεις σε παζάρι (πχ εμένα όταν κάποιοι μου έκαναν παζάρι στην τιμή απλά τους απαντούσα Χ μου το παίρνει η μαντρα δεν πέφτω σε τιμή)

 

Επίσης ίσως σε συμφέρει ανταλλαγή με μεταχειρισμένο πάλι από την πέσω πχ. Πρέπει να κάνεις μια γυρα

Επεξ/σία από imr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, imr είπε

Φότος εβγαλες καινούργιες?

Γενικά καλές φωτό και περιγραφη! Πχ να αναφέρεις αν έχει ακόμα εγγύηση.

Ρώτα σε αντιπροσωπείες/μάντρες πόσο στο παίρνουν. Είτε για πώληση είτε ανταλλαγή Αυτό είναι γενικά χρήσιμο για να ξέρεις πόσο μπορείς να πέσεις σε παζάρι (πχ εμένα όταν κάποιοι μου έκαναν παζάρι στην τιμή απλά τους απαντούσα Χ μου το παίρνει η μαντρα δεν πέφτω σε τιμή)

Επίσης ίσως σε συμφέρει ανταλλαγή με μεταχειρισμένο πάλι από την πέσω πχ. Πρέπει να κάνεις μια γυρα

Φωτο ακόμα καινούργιες δεν έχω βγάλει για τον λόγο ότι δεν πρόλαβα θα έρθουν σύντομα!! Το θέμα μου είναι εμένα ότι δεν με ενδιαφέρει να πάω σε μάντρα να κάνω ανταλλαγή για κατι μεταχειρισμένο ή να πάω στην πεζό για να πάρω πάλι πεζό!!!  Έχω και εγώ τα περίεργα μου τι να κάνουμε ;;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Aganaktismeni είπε

Φωτο ακόμα καινούργιες δεν έχω βγάλει για τον λόγο ότι δεν πρόλαβα θα έρθουν σύντομα!! Το θέμα μου είναι εμένα ότι δεν με ενδιαφέρει να πάω σε μάντρα να κάνω ανταλλαγή για κατι μεταχειρισμένο ή να πάω στην πεζό για να πάρω πάλι πεζό!!!  Έχω και εγώ τα περίεργα μου τι να κάνουμε ;;;; 

Έστω στην Κια που θέλεις να πάρεις το καινούργιο.

Το θέμα είναι να ρωτήσεις για να ξέρεις πόσο πιάνει το αυτοκίνητό σου.

Σε εμένα όλοι οι έμποροι είχαν πει το αγοράζουν 8 (για να το πουλήσουν 9)

Οπότε είχα τιμή 9000 συζητισημη και έπεφτα μέχρι τα 8500. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, imr είπε

Έστω στην Κια που θέλεις να πάρεις το καινούργιο.

Το θέμα είναι να ρωτήσεις για να ξέρεις πόσο πιάνει το αυτοκίνητό σου.

Σε εμένα όλοι οι έμποροι είχαν πει το αγοράζουν 8 (για να το πουλήσουν 9)

Οπότε είχα τιμή 9000 συζητισημη και έπεφτα μέχρι τα 8500. 

Εάν μου πουν κια ότι το καινούργιο με διαπραγματεύσεις μου το αφήνουν στα 23 το δίνω και 8 μισή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, karaflos33 είπε

Αυτό εξαρτάται απο σένα τι τιμη θα τους κατεβάσετε... Καπου 25500 ειναι καλα να το παρεις. Αλλα αν σ πουν ακομη και 8000 θες πολλα για κια. Εκτός αν δεις καποιο αλλο μοντέλο πιο φτηνό 

Ξέρω άτομο που πήρε  xceed χειροκίνητο βενζίνη 1,600 κυβικά 204 άλογα 23,000 και κάτι ...... 

Επεξ/σία από Aganaktismeni
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, karaflos33 είπε

Αν πάρεις κι εσυ τέτοια προσφορά μην μιλήσεις σε κανενα. Έχεις σκεφτει καποιο αλλο; γιατι κολησες στο xceed; δε θέλω να σου αλλαξω γνψμη απλα υπάρχουν πολλες καλες επιλογες απο οτι ενα κια 1,4 στα 25.000.θα συμφωνησουν πολλοι πιστευω μαζι μου αν αξίζει 25 χιλιαδες ένα kia 1,4 

Έχω πάει να δω το Toyota Corolla απογοήτευση με το που είδα το πορτ παγκαζ πήγα vw για το tcross δεν εντυπωσιάστηκα (γενικά δεν τρελαίνομαι με αυτή την φιλοσοφία της vw στο σχέδιο) πήγα Ford για το focus εξωτερικά ωραίο εσωτερικά δεν μου άρεσε πήγα skoda για το scala τεράστιο πορτμπαγκάζ αλλά ως εκεί και πάω Kia στην αρχή είχε μόνο το ceed και είχαμε πει ότι αν πουληθεί θα πάρουμε αυτό μέχρι που βλέπουμε το xceed και σκαλώνουμε και οι 2 άνετο με τεράστιο πορτμπαγκάζ και καταλήξαμε εκεί !!! Δεν σας κρύβω ότι όταν είδα το golf μου άρεσε αλλά φοβήθηκα τα τόσα ηλεκτρονικά που έχει πάνω γτ όλο και κάτι θα χαλάσει και δεν είναι και οικονομικά αυτά!! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει λόγος που θες το 1400 και όχι το χιλιαρι? Μια ματιά που έριξα αξιοπρεπής κινητήρας είναι και τα αλογάκια του τα έχει και είναι και 5κ σχεδόν φθηνότερο. Για το xceed μιλάμε πάντα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, geomos είπε

Υπάρχει λόγος....

+ 10 κιλά ροπή 

Καλύτερη κατανάλωση στην εθνική 

Μόνο 15 20 ευρώ διαφορά στο σήμα 

Να προσθέσω και πιο αθόρυβος τετρακυλινδρος κινητήρας

Επεξ/σία από zourman1981
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, zourman1981 είπε

+ 10 κιλά ροπή 

Καλύτερη κατανάλωση στην εθνική 

Μόνο 15 20 ευρώ διαφορά στο σήμα 

Και γενικά να είσαι άνετος γτ δεν ξέρω ένα αυτοκίνητο τόσα κιλά πως θα είναι με το χιλιαρακι ...... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ανετοτατο ειναι το 1000ρι

σαν τα 1600 10ετιας 20ετιας

συγκεκριμενα εχει ιδια ροπη και ιδια αλογα με το seat leon 1600s που ειχα με τα 120 αλογα (2004)

ειναι κριμα ομως να μην πας στα 1400

το ιδιο διλημα ειχα σε hyundai i30 και κατεληξα στον 1400t

βεβαια στην δικη μου περιπτωση ηταν και πολυ μικροτερη η οικονομικη ψαλιδα (φαση 2000Ε )για ιδιου εξοπλισμου αμαξια με μονη διαφορα στο μοτερ 

Επεξ/σία από zourman1981
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, zourman1981 είπε

Ανετοτατο ειναι το 1000ρι

σαν τα 1600 10ετιας 20ετιας

συγκεκριμενα εχει ιδια ροπη και ιδια αλογα με το seat leon 1600s που ειχα με τα 120 αλογα (2004)

ειναι κριμα ομως να μην πας στα 1400

το ιδιο διλημα ειχα σε hyundai i30 και κατεληξα στον 1400t

βεβαια στην δικη μου περιπτωση ηταν και πολυ μικροτερη η οικονομικη ψαλιδα (φαση 2000Ε )για ιδιου εξοπλισμου αμαξια με μονη διαφορα στο μοτερ 

Ευχαριστημένος με το i30??? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΑΠΌΛΥΤΑ 

Οκ ήθελα κάποια έξτρα όπως led και ηλιοροφή αλλά με ούτε 21000 που το πήρα δεν βγάζω άχνα (i30 fastback)

Μου εχει κάνει απίστευτη εντύπωση η οικονομία του 6.5 στην πόλη με clima 5.5 6 χωρίς

Εθνική εύκολα βλέπεις 4,7 

Και ακόμη περισσότερο εντύπωση μου έκανε το προηγούμενο σκ που γυρναγα από ταξίδι φορτωμενος( μέχρι και τις τσέπες που λέμε) με φαμίλια μπαγκαζια 3 ώρες διαδρομη, την μισή ώρα πήγαινα 200 και το υπόλοιπο 150 χωρίς κλίμα

Και έγραψε 5,7

 

Προφανώς και εν γνώση μου δεν είναι επιπέδου BMW Merc η το σαλόνι του group vw και την ανάρτηση του Γάλλου 

Επεξ/σία από zourman1981
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

για να τα λεω ολα εχω δει και 8,2 οταν εκανα για ενα 2μηνο μονο μικρες αποστασεις

(πηγαινε ελα παιδια σχολειο)(ο δεικτης της θερμοκρασιας φαντασου δεν προλαβαινε να παει στην μεση)

και 9 οταν ειχα ολο τον μηνα με μποτιλιαρισμα (φαση 13 χλμ αποσταση σε 1 ωρα) (περυσι τον νοεμβρη δεκεμβρη) 

συν τα παιδια...

οι μετρησεις ειναι ανα γεμισμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...