Προς το περιεχόμενο

Πώληση αυτοκινήτου Peugeot 208


Aganaktismeni

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, Venerable είπε

Όχι - ούτε καν.

Δεν διάβασες όμως το σχόλιο μου από πάνω.

Ήταν σαρκασμός φάση δεν μπορείς να λες "λαμαρίνα" ένα αμάξι έστω του 98 το οποίο φρενάρει και είναι στημένο για αγώνες στην πραγματικότητα (για το integra μιλάω το οποίο το έχω όντως χρησιμοποιήσει ως οικογενειακό  - απλά το έδωσα γιατί δεν αντέχετε το δίπορτο) και να μου πασάρεις ως "οικογενειακό" το tucson suv π.χ που έχει φίλος μου και το βλέπω μέρα παρά μέρα - επειδή έχει οθόνες και ροπή diesel μέχρι να ψοφήσει στα άλογα.

Δεν ξέρεις πόσες φορές με έχει σώσει εμένα και την οικογένεια μου το integra ή το coupe.

Δεν έχει οθόνη ναι.

Και προφανώς σχολιάζω για τα 1000αρια με 115 άλογα (ο θεός να τα κάνει) ως οικογενειακά.

Περί αίσθησης μάγκα.

Με το ένα αμάξι είσαι ο "κυνηγός" στον δρόμο, με το άλλο είσαι ο "ελέφαντας" που θα κληθείς (προς θεού μην σου τύχει) να κάνεις tank την μαλ@κια του άλλου από το άλλο ρεύμα.

 

10 ώρες πριν, Venerable είπε

1400 26.000 χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ 😆😆😆😆😆

18.000 ευρώ πήρα το Fiat Coupe 20v Turbo μου με μπλοκέ διαφορικά, αντιστρεπτικές, 2 στάδιο εκκεντροφόρους μαμίσιους, κλίμα, θέρμανση στον κ@λο, full δέρμα που δεν "κόβει" στα 4 χρόνια , abs σε τετραπίστονα brembo (μαμά και αυτά έτσι?) και κάτι λίγο παρακάτω από 350 άλογα (ρόδα) με ροπή diesel (32) - ψέματα - πατάς γκάζι και σου φεύγει το πακέτο τσιγάρα από το ταμπλό στην πλαφορονιέρα πίσω και τα κλειδιά μου τα έδωσε ο Στόκας (σχεδόν - τον πέτυχα όμως την άλλη μέρα). Έδωσα άλλα 5 χιλιάρικα στον "ποπαϋ" και το έκανα 420 ρόδα χαχαχαχαχα.

26.000 ευρώ για 1400? Εκεί φτάσαμε? 🤣

Πάρε οθόνες κόσμε!!!!!! και android auto!!!!!!

Κατά τα άλλα τα "παλιά" είναι λαμαρίνες - το ότι με τα τετραπίστονα φρέναρα σε καραμπόλα, κουμπώνω 2α - βγαίνω στο άλλο ρεύμα με τρίτη στα 180 και γλύτωσα τα πάντα όλα - συνηγορεί στην θεωρία περί "παλιάς" λαμαρίνας.

Έπρεπε να έχω 3 κύλινδρο "οικολογικό" eurogay-5 με 85 άλογα να στουκάρω ή να στουκάρει ο άλλος πίσω μου - έχω όμως αερόσακους οροφής!!! :D

Α ναι και οθόνη με Led!

Κάτι τέτοια διαβάζω και νιώθω πολύ, πολύ τυχερός που δεν οδηγώ καθημερινά σε Ελληνικούς δρόμους με αυτούς.

Ζουν ανάμεσα σας. 

 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 350
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

TS: γεια σας, εχετε να μου προτεινετε ενα αξιοπιστο οικογενειακο αυτοκινητο?

insomnia: Παρε λαμαρινα 2πορτο του 98, να βγαζεις 180 με 3η για να εχεις ασφαλεια. Εχει και απλωστρα πισω για την μπουγαδα του μωρου🤣

fuck logic

 

ψηλε μας εχεις εντυπωσιασει με τα περι ενεργητικης ασφαλειας με 180 με 3η, φουσκωμενων αλογων, ειδικων συνθηκων Ελλαδας και αλλα τετοια φαιδρα

Πιο εντιμο και ειλικρινες θα ηταν να πεις ναι ειμαι καγκουρ...ε... σορρυ κυνηγος,ωχαχαχαχαχαχα και ηρθα  να σας δειξω του τι εκανα ΕΓΩ, Ο ΕΑΥΤΟΥΛΗΣ ΜΟΥ και ποσο χερας ειμαι και τι ειδους αναρτηση εβαλα στα αμαξια μου σε ενα ασχετο θρεντ εντελως - Θαυμαστε με!

δεν νοιωθεις

 

 

 

Επεξ/σία από tutuyo
  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, tutuyo είπε

TS: γεια σας, εχετε να μου προτεινετε ενα αξιοπιστο οικογενειακο αυτοκινητο?

insomnia: Παρε λαμαρινα 2πορτο του 98, να βγαζεις 180 με 3η για να εχεις ασφαλεια. Εχει και απλωστρα πισω για την μπουγαδα του μωρου🤣

fuck logic😆

ψηλε μας εχεις εντυπωσιασει με τα περι ενεργητικης ασφαλειας με 180 με 3η, φουσκωμενων αλογων, ειδικων συνθηκων Ελλαδας και αλλα τετοια φαιδρα

Πιο εντιμο και ειλικρινες θα ηταν να πεις ναι ειμαι καγκουρ...ε... σορρυ κυνηγος,ωχαχαχαχαχαχα και ηρθα  να σας δειξω του τι εκανα ΕΓΩ, Ο ΕΑΥΤΟΥΛΗΣ ΜΟΥ και ποσο χερας ειμαι και τι ειδους αναρτηση εβαλα στα αμαξια μου σε ενα ασχετο θρεντ εντελως - Θαυμαστε με!

δεν νοιωθεις

Ακριβως ετσι! 😎
Εν τω μεταξυ αν βαλεις αυτους τους καγκουροεπιδειξίες σε ενα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ αγωνιστικό αυτοκινητο, ακομα και των 130 αλογων (ακου εχει το ιντεγκρα "αγωνιστικό".....χαχαχαχαχαχα)  θα βαλουν τα κλάματα και θα τρεμουν να πιασουν τιμονι για κανα μηνα τουλαχιστον  !  🤣🤣🤣🤣🤣
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, bjj-p είπε

Ειναι μεγαλο και εχει καλο χωρο πορτ-παγκαζ. Τι αλλο χρειαζεται;

Ααααααα δηλαδή εγώ που ψάχνω οικογενειακό με μεγάλους χώρους λες να με βολέψει ;;;; 🤭🤭

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Aganaktismeni είπε

Ααααααα δηλαδή εγώ που ψάχνω οικογενειακό με μεγάλους χώρους λες να με βολέψει ;;;; 🤭🤭

Εννοείται ναι ρε, ειναι γαμάτο......! 🤣
Εγω σκέφτομαι να δωσω το peugeot 2008 και να παρω ενα τετοιο, θα χωράει πιο ανετα το καροτσακι του μικρου στο πορτ μπαγκαζ...... 🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, LongTom είπε

Κάτι τέτοια διαβάζω και νιώθω πολύ, πολύ τυχερός που δεν οδηγώ καθημερινά σε Ελληνικούς δρόμους με αυτούς.

Ζουν ανάμεσα σας. 

Ποσο εγώ είναι η ανάρτηση σου αυτή !!!!! 
Χιλιες φορές να πάει σε αγωνιστικό δρόμο παρα να την πληρώσει κάποιος αθώος!!!! Αλλά αν τα σκεφτόμασταν όλα αυτά στην Ελλάδα θα είχαμε καλύτερη οδηγική συμπεριφορά και όλοι αυτοί οι άνθρωποι που έχουν φύγει εξαιτίας ατυχημάτων θα ζούσαν αννννν ήμασταν ξανά λέω καλύτεροι στο τιμόνι και αφήναμε τς “καγκουριες” στην άκρη!!! 

2 λεπτά πριν, Pr3D@t0R είπε

Εννοείται ναι ρε, ειναι γαμάτο......! 🤣
Εγω σκέφτομαι να δωσω το peugeot 2008 και να παρω ενα τετοιο, θα χωράει πιο ανετα το καροτσακι του μικρου στο πορτ μπαγκαζ...... 🤣

Τελικά όλοι εμείς που ψάχνουμε αμάξι μυαλό δεν έχουμε ευτυχώς που βρέθηκε ο φίλος στο insomnia να μας ανοίξει τα ματια !!!!! 😂😂😂😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Aganaktismeni είπε

Ποσο εγώ είναι η ανάρτηση σου αυτή !!!!! 
Χιλιες φορές να πάει σε αγωνιστικό δρόμο παρα να την πληρώσει κάποιος αθώος!!!! Αλλά αν τα σκεφτόμασταν όλα αυτά στην Ελλάδα θα είχαμε καλύτερη οδηγική συμπεριφορά και όλοι αυτοί οι άνθρωποι που έχουν φύγει εξαιτίας ατυχημάτων θα ζούσαν αννννν ήμασταν ξανά λέω καλύτεροι στο τιμόνι και αφήναμε τς “καγκουριες” στην άκρη!!! 

Τελικά όλοι εμείς που ψάχνουμε αμάξι μυαλό δεν έχουμε ευτυχώς που βρέθηκε ο φίλος στο insomnia να μας ανοίξει τα ματια !!!!! 😂😂😂😂

Η αλήθεια είναι ότι η γενιά του '10 και μετά, έχει καλύτερη οδηγική συμπεριφορά , δεκαετία '80 και '90 είχαμε γεμίσει εκκλησάκια σε κάθε στροφή  στην Ελλάδα.

Ευτυχώς έχουν αλλάξει οι συνήθειες και καλύτερο αυτοκίνητο δεν λέμε πλέον το πιο γρήγορο αλλά το πιο ασφαλές.

Σας έχω και ένα "οικογενειακό " χωρίς πορτ μπαγκαζ..αλλά έχει καλά φρένα!!!

https://www.autotrader.ca/newsfeatures/20170614/find-of-the-week-1991-ferrari-f40/

Υ.Γ. Με δέκα τέτοιες πινελιές το πιάσαμε το viral ποστ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά θα πω πως αν είναι να δώσω 10Κ για αμάξι μεταχειρισμένο, είτε θα κάνω υπομονή είτε θα πάρω δάνειο για το υπόλοιπο του καινούριου. Όταν μιλάμε βέβαια για αμάξι που καινούριο έχει 12-14 χιλιάρικα. Ειδικά το 208 η έκδοση του 2018 με του 2020 είναι τελείως διαφορετική. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Venerable είπε

Κατά τα άλλα τα "παλιά" είναι λαμαρίνες - το ότι με τα τετραπίστονα φρέναρα σε καραμπόλα, κουμπώνω 2α - βγαίνω στο άλλο ρεύμα με τρίτη στα 180 και γλύτωσα τα πάντα όλα 

συγνώμη δεν κατάλαβα τον ελιγμό σου - μπορείς να μου εξηγήσεις;

18 ώρες πριν, Venerable είπε

παρακάτω από 350 άλογα (ρόδα) με ροπή diesel (32) - ψέματα - 

...επίσης κάτι δεν πάει καλά εδώ φίλε, το Coupe βγάζει 31 κιλα ροπη μαμά με 220 αλογα. Είναι αδύνατον να το πας 350 ρόδα (ήτοι περί τα 420 στρόφαλο) και να βγάλεις οτιδήποτε κάτω από 45 κιλά ροπή. 
Στο λέω αυτό για να.... τσεκάρεις τι παίζει με το αμάξι, προς θεου, όχι ότι δεν ξέρεις τι λες. :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NobodyRankXV είπε

@Aganaktismeni

Τι έγινε τελικά σήμερα ; Περιμένουμε με αγωνία !!

Πρώτα θα ενημερωθεί το insomnia και μετά η οικογένειά της stay tuned !!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, dafnoula13 είπε

Η αλήθεια είναι ότι η γενιά του '10 και μετά, έχει καλύτερη οδηγική συμπεριφορά , δεκαετία '80 και '90 είχαμε γεμίσει εκκλησάκια σε κάθε στροφή  στην Ελλάδα.

Ευτυχώς έχουν αλλάξει οι συνήθειες και καλύτερο αυτοκίνητο δεν λέμε πλέον το πιο γρήγορο αλλά το πιο ασφαλές.

Σας έχω και ένα "οικογενειακό " χωρίς πορτ μπαγκαζ..αλλά έχει καλά φρένα!!!

https://www.autotrader.ca/newsfeatures/20170614/find-of-the-week-1991-ferrari-f40/

Υ.Γ. Με δέκα τέτοιες πινελιές το πιάσαμε το viral ποστ..

Δεν υπάρχει καλύτερη οδηγική συμπεριφορά,απλά υπάρχουν καλυτεροι-ασφαλέστεροι δρόμοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, bjj-p είπε

Ειναι μεγαλο και εχει καλο χωρο πορτ-παγκαζ. Τι αλλο χρειαζεται;

Οθόνες στο ταμπλό και led φωτισμό.

Σοβαρά τώρα μπέρδεψα τα νήματα και ήθελα να κάνω trigger τον @tsofras :D

Αγώνες δεν κάνω στον δρόμο. Το coupe το έχω για ταξιδάκια προς Μακεδονία και μόνο. Για την καθημερινή μετακίνηση στην αθήνα έχω ακόμα πιο παλιό αυτοκίνητο με μαντέψτε! 4 πόρτες!!!! :P 

Από την άλλη έστω και με την δόση υπερβολής στα post μου ισχύει ότι έγραψα και δεν κάνω πίσω με τίποτα.

Υποκυβισμένα τρικύλινδρα σκουπίδια, που αποκτήσανε σαλιγκάρι με τεράστιο βάρος ώντας φορτωμένα  και να τα παρατηρείς το να προσπαθούν να προσπεράσουν νταλίκα σε 15 λεπτά και ενίοτε δεν το καταφέρνουν  με την ταυτότητα στο στόμα, είναι επικίνδυνα και όχι οικογενειακά.

Οπότε ναι χίλιες φορές μτχ με ανώτερα χαρακτηριστικά σε ιπποδύναμη κτλ. από τάφο που έχει 10" oled στο dashboard για να δικαιολογήσει το κόστος του.

Αν ο κάτοχος τους αποκτήσει "οικογενειακή" συμπεριφορά στο δρόμο, κανένα θέμα.

Μέχρι τότε αυτά θα είναι κλειδωμένα σε άλλη κατηγορία τιμής.

Υπάρχουν και σήμερα δεν είπα ποτέ ότι δεν υπάρχουν.

 

@topaz

 

Βρήκα την δυναμομέτρηση -  339/39 κιλά ροπής σε απαισιόδοξο δυναμόμετρο όπως λένε αλλά it is what is - ναι και μένα δεν μου πάει κάτι καλά. Δεν ήταν φούσκωμα του αυτοκινήτου - ήταν ανακατασκευή γιατί ο προήγουμενος κάτοχος το είχε κάνει "ταρζαν" και έπινε λάδι δίχως αύριο - η δυναμομέτρηση έγινε ως προιόν ρύθμισης - όχι να δω τι τέρας έφτιαξα. 

Όσο για τον ελιγμό- φρέναρα να μην πέσω αλλά ο από πίσω - τον είδα στον καθρέπτη να έρχεται αεροπορία να με κάνει ζάρι - οπότε μιας και δεν ερχόταν κάποιος στο αντίθετο ρεύμα, επιτάχυνα να ξεφύγω από την κατάληξη της καραμπόλας η οποία προφανώς μεγάλωσε...).

 

Επεξ/σία από Venerable
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, karaflos33 είπε

@Aganaktismeniπου εισαι; πρωτα ενημερωση εδω κ μετα την οικογένειά σου 

Παιδιά η αγανακτισμένη είναι άκρως δυσαρεστημένη!!!! Ο μ@@@@@@ μου το παίρνει 6,000€ και το καινούργιο μου το αφήνει 26,000€ 
Οποτε καταλαβαίνετε ότι ενεργοποιείται το σχέδιο νούμερο 2 αποκλειστικά σε ιδιώτη 

Επεξ/σία από Aganaktismeni
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...