Προς το περιεχόμενο

Πώληση αυτοκινήτου Peugeot 208


Aganaktismeni

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, karaflos33 είπε

Δεν έχει σημασία αν πηγές κ ποσο οικονομικά .Και με Vw up θα πήγαινες πιο οικονομικά αλλά το πως έχει το θέμα .Αντε κάνε σε επαρχιακό δρόμο προσπέραση η ανέβα σε βουνό να πας στον άλλο κόσμο πριν την ώρα σ 

Εσυ είσαι της VW....... Γι αυτό και δεν προτιμάω επαρχιακό και αν τύχει κάποια στιγμή δεν κάνω προσπέραση!!!!! Θα έρθει όμως το xceed που θα πάει!!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 350
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Θα σηκωθείς ένα πρωί, θα μπεις στο car.gr και θα κρύψεις την αγγελία σου να μην φαίνεται ( έχει ένα κουμπάκι με ένα ματάκι κάτω από την αγγελία σου)

Θα πας στην αντιπροσωπεία που σε ενδιαφέρει και θα ρωτήσεις τιμή που το παίρνουν ( θα την έχεις κρύψει για να μην την δουν και την έχεις ρίξει ήδη χαμηλά καις σου κατεβάσουν αλλά δύο χιλιάρικα)

Όταν μάθεις τιμή θα αποφασίσεις αν η διαφορά αξίζει για το ψυχολογικό , τα παζάρια κτλ. (  Π.χ. 500€ δεν αξίζουν για εμένα για εσένα μπορεί)

Αν συνεχίσεις με αγγελία κανείς όσα σου είπαν τα παιδιά

Υ.γ. 1 το 2008 είναι 100 άλογα αλλά είναι τούρμπο καις ο κινητήρας είναι πάρα πολύ καλός σε αυτά τα άλογα

Υ γ 2 Ωραίο το Xceed αλλά 26.000€ είναι πολλά λεφτά γι'αυτο το αμάξι, κάνε μία βόλτα από το άλλο ποστ , διάβασε 180 σελίδες και θα δεις επιλογές σε χώρους εξοπλισμούς κτλ. 🤣 ( Πλάκα κάνω)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, tsofras είπε

Θα σηκωθείς ένα πρωί, θα μπεις στο car.gr και θα κρύψεις την αγγελία σου να μην φαίνεται ( έχει ένα κουμπάκι με ένα ματάκι κάτω από την αγγελία σου)

Θα πας στην αντιπροσωπεία που σε ενδιαφέρει και θα ρωτήσεις τιμή που το παίρνουν ( θα την έχεις κρύψει για να μην την δουν και την έχεις ρίξει ήδη χαμηλά καις σου κατεβάσουν αλλά δύο χιλιάρικα)

Όταν μάθεις τιμή θα αποφασίσεις αν η διαφορά αξίζει για το ψυχολογικό , τα παζάρια κτλ. (  Π.χ. 500€ δεν αξίζουν για εμένα για εσένα μπορεί)

Αν συνεχίσεις με αγγελία κανείς όσα σου είπαν τα παιδιά

Υ.γ. 1 το 2008 είναι 100 άλογα αλλά είναι τούρμπο καις ο κινητήρας είναι πάρα πολύ καλός σε αυτά τα άλογα

Υ γ 2 Ωραίο το Xceed αλλά 26.000€ είναι πολλά λεφτά γι'αυτο το αμάξι, κάνε μία βόλτα από το άλλο ποστ , διάβασε 180 σελίδες και θα δεις επιλογές σε χώρους εξοπλισμούς κτλ. 🤣 ( Πλάκα κάνω)

Αυτό που λες για το ματάκι δεν το ήξερα !! Θα το κάνω και θα πάω αντιπροσωπεία να δω τι θα μου πουν !!! 
ολα όσα έχεις γράψει τα έχω διαβάσει μέρες τώρα!!! Πήγα και εγώ στις αντιπροσωπείες  τα είδα και δεν μου κέντρισε κάποιο το ενδιαφέρον για να μου κάνει το κλικ και φαντάσου εγώ είμαι και 1,65 που δεν έχω θέμα με το ύψος !! Αλλά όταν πάω ας πουμε στην Ford και μου προμοτάρει ο πωλητης το μόντεμ λες και είναι κάτι το σούπερ ουαου  και από την άλλη βλέπω την πλαστικούρα που έχει σαν αμαξι και  1ρακι  λέω αντεεεεε γειαααα!!!! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απλά τα πράγματα. 

1)το αμάξι είναι ψόφιο 

2)βγηκε νέο κουκλάκι 208. Η διαφορά με το παλιό είναι φάσης η κούκλα και η πανούκλα. Σχεδόν όση το παλιό με το νέο 2008. 

Το λευκό είναι το πιο κοινό χρώμα παγκοσμίως και μακράν η καλύτερη επιλογή για χώρες του νότου. Από τη στιγμή που πλέον όλες οι εταιρίες χρεώνουν και το λευκό δεν είναι θέμα leasing ή φθηνότερου οχήματος αλλά προτίστως επιλογής

Επεξ/σία από chill
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αφού έχεις καταλήξει να πάρεις άλλο γιατί δεν πας στην αντιπροσωπεία μήπως και στο πάρουν ανταλλαγή?

Οι μαντραδες έξω είναι κοράκια και οι ιδιώτες δεν έχουν σάλιο,άρα μοιραία πάνε στα κοράκια που κάνουν δόσεις.

Επεξ/σία από davarisx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, davarisx είπε

Αφού έχεις καταλήξει να πάρεις άλλο γιατί δεν πας στην αντιπροσωπεία μήπως και στο πάρουν ανταλλαγή?

Ανταλλαγή θα το πάρουν το θέμα είναι το ποσο !!!! 

13 λεπτά πριν, chill είπε

Απλά τα πράγματα. 

1)το αμάξι είναι ψόφιο 

2)βγηκε νέο κουκλάκι 208. Η διαφορά με το παλιό είναι φάσης η κούκλα και η πανούκλα. Σχεδόν όση το παλιό με το νέο 2008. 

Το λευκό είναι το πιο κοινό χρώμα παγκοσμίως και μακράν η καλύτερη επιλογή για χώρες του νότου. Από τη στιγμή που πλέον όλες οι εταιρίες χρεώνουν και το λευκό δεν είναι θέμα leasing ή φθηνότερου οχήματος αλλά προτίστως επιλογής

 

Επεξ/σία από Aganaktismeni
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Aganaktismeni είπε

Αρχικά 9,800 μπας και γίνει το θαύμα και φύγει στα 9,500 

Γιατί όταν πήρα το αυτοκίνητο δεν ειχα την σκέψη για οικογένεια πλέον όμως επειδή έχουν προκύψει αυτά δεν μας καλύπτει στους χώρους του !!! 

Καλησπέρα. 

Έχω το 208 gt line.

Όταν το αγόρασα είχαμε την κόρη μας, 3 χρονων.

Φέτος μας προέκυψε και ένας μπομπιρας. 

Στην αρχή το φοβήθηκα για τους χώρους. 

Αλλά σε πληροφορώ τελικα και με τα 2 παιδικα καθισματα πισω ολα κομπλε, ενώ στο πορτμπαγκάζ και το καρότσι του μικρού και βαλίτσες και σακ βουαγιαζ και πατίνι της μικρής και τα πάντα όλα χωράει. 

Απλα για καρότσι αγοράζεις κοιτώντας πάντοτε τις διαστάσεις. 

Τώρα αν πρόκειται για δίδυμα.... εκεί ναι, πας για άλλο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Peugeot208 είπε

Καλησπέρα. 

Έχω το 208 gt line.

Όταν το αγόρασα είχαμε την κόρη μας, 3 χρονων.

Φέτος μας προέκυψε και ένας μπομπιρας. 

Στην αρχή το φοβήθηκα για τους χώρους. 

Αλλά σε πληροφορώ τελικα και με τα 2 παιδικα καθισματα πισω ολα κομπλε, ενώ στο πορτμπαγκάζ και το καρότσι του μικρού και βαλίτσες και σακ βουαγιαζ και πατίνι της μικρής και τα πάντα όλα χωράει. 

Απλα για καρότσι αγοράζεις κοιτώντας πάντοτε τις διαστάσεις. 

Τώρα αν πρόκειται για δίδυμα.... εκεί ναι, πας για άλλο 

Εσείς όμως έχετε τα 130 άλογα καμία σχέση με το δικό μου 82 άλογα και με όλα αυτά φορτωμένο !!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Aganaktismeni είπε

Εσείς όμως έχετε τα 130 άλογα καμία σχέση με το δικό μου 82 άλογα και με όλα αυτά φορτωμένο !!!! 

Αναφερόμουν στους χώρους. 

Τώρα, αν το θέμα είναι η ιπποδύναμη, οκ. 

Πάντως, αν δεν βρεις ιδιώτη, νομίζω ότι τη μικρότερη χασούρα θα την είχες σε ανταλλαγή σε αντιπροσωπεία της  Peugeot, με κάποιο ετοιμοπαράδοτο 308 ή 2008

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλεινεις   τα   ματια   παιρνεις   βαθεια   ανασα   και  καταπινεις   το   χαπι   με   μπολικο   νερο.....

Κοντολογις   το   βαζεις   9,000   (συζητησιμη)   και   πιθανοτατα  το  δινεις   8,000-8,500   και   καθαριζεις.

Οσο   περισσοτερο   καιρο   κανεις   να   το  δωσεις   τοσο  περισσοτερο    "καις"   τη   πωληση.

Ασε   την   καθημερινη   τριβη-στεναχωρια-μιζερια.....

Καλη   συνεχεια.

ΥΓ.Να  τονισεις   πρωτο   χερι   και  γυναικα   οδηγος.

Οι   γυναικες   συνηθως   ειναι   πιο   συντηρητικες   στην  οδηγηση   και   δεν   τα   "σπανε".

Απλως   τα   τρακαρουν.....:lol:

Αυτο  ομως   δεν  εχει   τετοιο   θεμα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μεγαλύτερο πρόβλημα όσων κοιτάνε στο car.gr για να ορίσουν την τιμή πώλησης του αυτοκινήτου τους

είναι πως συνήθως οι αγγελίες που έχουν μείνει είναι αυτές με φουσκωμένες τιμές,

μιας και αυτά που ανεβαίνουν σε λογικές τιμές σπάνια μένουν πάνω από μια δύο μέρες.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, chill είπε

Απλά τα πράγματα. 

1)το αμάξι είναι ψόφιο 

2)βγηκε νέο κουκλάκι 208. Η διαφορά με το παλιό είναι φάσης η κούκλα και η πανούκλα. Σχεδόν όση το παλιό με το νέο 2008. 

Το λευκό είναι το πιο κοινό χρώμα παγκοσμίως και μακράν η καλύτερη επιλογή για χώρες του νότου. Από τη στιγμή που πλέον όλες οι εταιρίες χρεώνουν και το λευκό δεν είναι θέμα leasing ή φθηνότερου οχήματος αλλά προτίστως επιλογής

Αν είναι κούκλα/πανούκλα το 208 και 2008 τι να πει κανείς για το προηγούμενο 3008 με το νυν 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βάλτο και σε αγγελία σε διάφορα γκρουπάκια στο facebook 

Το μεγαλύτερο μειον του αυτοκινήτου είναι η ιπποδύναμη και ο τόπος κατοικίας σου που μειώνει κατά πολύ το αγοραστικό κοινό.

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...