Προς το περιεχόμενο

Χτυπησα προφυλακτηρα αλλου αυτοκινητου και εφυγα


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, Lacepo είπε

Ουτε καμερες χρειαζονται ουτε αλλα, αυτο που χρειαζεται ειναι η ΠΑΙΔΕΙΑ η οποια ειναι ελλιπης, και καμερες να υπηρχαν την επομενη μερα θα ηταν ολες σπασμενες η δεν θα λειτουργουσαν για καποιον χ η ψ διαγωνισμο που κολλησε καπου στην γραφειοκρατια και ετσι η "συντηρηση" τους δεν ειναι εφικτη και ετσι δεν λειτουργουν.

Εχω κανει ζημια και εγω και παντα χαρτακι αφηνα και επι τοπου ενημερωνα και την τροχαια καθως και την ασφαλιστικη μου, ολα τα υπολοιπα δεν ειδα, αγχωθηκα και εφυγα η δεν ειχα χρονο ειναι μαλακιες που χρησιμοποιουν ορισμενοι ως δικαιολογια.

Εχω δει πολλες φορες οδηγους να κανουνε ζημια κατα την κινηση σε στροφες η παρκαρισμα, παντα ενημερωνα τροχαια και παντα αφηνα χαρτακι στον οδηγο του και σιγορευομουν οτι δεν θα το βγαλει ο υπαιτιος, εχω γυρισει μερικους και στον τοπο του ατυχηματος και τους εχω ενημερωσει αυτο που κανουν ειναι παρανομο και παντα αρχιζαν τις δικαιολογιες,  τους εχω πει να περιμενουμε μεχρι να ερθει η τροχαια η να κανουν δηλωση εκει και ας μην ηξερα εγω τον κατοχο του οχηματος που κανανε ζημια, πολλες φορες οι ιδιοι οι κατοχοι δεν ξεραν πως πραγματικα τους αφησαν στοιχεια και οτι αυτοι οι δηθεν θελησαν να φυγουν αλλα τους σταματησα.

Μεχρι και "επαγγελματιες" εχω δει να το κανουν, οδηγος λεωφορειο εχει μπει σε στενο δρομο και πηρε παραμαζωμα ολα τα ι.χ. στο διαβα του, περιμενω λιγα μετρα παρακατω για να δω τι θα κανει; (αν και ηξερα) Ζηταει λοιπον απο τον συνοδηγο να κατεβει να τον βοηθησει να βγει απο τον δρομο, εχουν δει και οι δυο τι ζημιες εχουν γινει, ολα ενταξει μεχρι εδω βγαινει και μπαινει ο συνοδηγος και ξεκινανε κανονικα λες και δεν εγινε τιποτα, τον σταματαω τον ρωταο εχεις δει τι εχεις κανει; "Ναι τωρα θα αφησω σημειωμα και και.." , οι ζημιες σαν το αμαξι που ποσταρε καποιος πριν σε αρκετα αμαξια,  στο χαρτι οταν αρχισα να γραφω αυτος με βλεμμα ξενερωτο, το βαζω στα αμαξια και φευγω, εν τω μεταξυ αυτος να καθετε εκει και να περιμενει να μην τον βλεπει κανενας να τα βγαλει και εκει ειναι που ενημερωθηκε αμεσως και η τροχαια, απο τους κατοχους ενας πηρε να ευχαριστησει, ολοι οι υπολοιποι στα τετοια τους οπως και σε αλλες πολλες περιπτωσεις, για αυτο και αρκετοι ισως δεν ασχολουνται.

Πριν κατι μηνες η γυναικα του διπλανου μου (που ειμαστε γειτονες και φιλοι καμια 20ετια) πηγε να ξεπαρκαρει μπροστα απο το αυτοκινητο μου και με οπισθεν μου το χτυπησε 3-4 φορες. Ουτε που κατεβηκε να δει αν εκανε ζημια, ουτε που ειπε τιποτα, απλα σηκωθηκε και εφυγε (εγω κοιτουσα απο το παραθυρο του 1ου οροφου απο περιεργεια να δω τι θα κανει).

Οταν λοιπον ακομα και ατομα που ξερεις δεν εχουν την παιδεια να σου πουν οτι σου χτυπησαν το αυτοκινητο δεν μπορεις να περιμενεις να το κανει ο αγνωστος.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

15 λεπτά πριν, sargus είπε

Τι έκανες εσύ μετά από αυτό που είδες; Και τι έκανε ο φίλος σου;

Οπως τα περιγραφει μαλλων δεν ασχοληθηκε κανενας τους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Anagnwstis είπε

Στη θέση σας δεν θα άφηνα σημείωμα Γτ άνετα ο άλλος άμα είναι μαλακασας σου φορτώνει οτιδήποτε άλλη ζημία έχει το αμάξι 

Η ασφαλιστική έχει και εμπειρογνώμονες .

Και ελπίζω να μην βρεις το αμάξι σου ποτέ χτυπημένο χωρίς να ξέρεις ποιος μαλακάσας  το έκανε . 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, sargus είπε

Τι έκανες εσύ μετά από αυτό που είδες; Και τι έκανε ο φίλος σου;

Τι να κανω; Οταν το 1ο της αμαξι το εριξε σε τοιχο, αυτο το εχει γεμισει παβλουκες και παει ο πανιβλακας ο αντρας της και το παρκαρει αναμεσα στο δικο μου και στο μπροστα με ζητημα 1 μετρο κενο συνολικα, ε αναμενομενο ειναι να μου το παβλουκιασει. Παλι καλα που εχω βαλει θεση για την πινακιδα που βγαινει πολυ εξω και την πληρωσε αυτη την νυφη (εστω στον μεγαλυτερο βαθμο).

ΥΓ: Εν ολιγοις δεν ειπα τιποτα για να μην τσακωθουμε γιατι αυτο θα γινοταν.

3 ώρες πριν, Kostas_pl είπε

Μπορεί να τον αποζημίωσε αλλιώς.

Μπα ετσι οπως ειναι καλυτερα YouP@rn.

Επεξ/σία από Salvation81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Anagnwstis είπε

Στη θέση σας δεν θα άφηνα σημείωμα Γτ άνετα ο άλλος άμα είναι μαλακασας σου φορτώνει οτιδήποτε άλλη ζημία έχει το αμάξι 

Για αυτο υπαρχουν εμπειρογνωμονες, μην γραφεις ανακριβειες, οτι να ναι παλι.

Επεξ/σία από Lacepo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/7/2020 στις 2:56 ΠΜ, Lacepo είπε

Ουτε καμερες χρειαζονται ουτε αλλα, αυτο που χρειαζεται ειναι η ΠΑΙΔΕΙΑ

Κάποιος κάποτε είπε πολύ σωστά "Καλή η εμπιστοσύνη, αλλά καλύτερος ο έλεγχος".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Salvation81 είπε

ΥΓ: Εν ολιγοις δεν ειπα τιποτα για να μην τσακωθουμε γιατι αυτο θα γινοταν.

Για αυτό σε ρώτησα επειδή συνήθως σε αυτό καταλήγουν οι περισσότεροι. Οι υπόλοιποι το λένε στο φίλο τους και μετά καταλήγουν να μην είναι φίλοι...

Και γαμω τις κοινωνίες έχουμε φτιάξει, έτσι; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Anagnwstis είπε

Στη θέση σας δεν θα άφηνα σημείωμα Γτ άνετα ο άλλος άμα είναι μαλακασας σου φορτώνει οτιδήποτε άλλη ζημία έχει το αμάξι 

Δικαιολογίες του τριτοκώλου...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, sargus είπε

Για αυτό σε ρώτησα επειδή συνήθως σε αυτό καταλήγουν οι περισσότεροι. Οι υπόλοιποι το λένε στο φίλο τους και μετά καταλήγουν να μην είναι φίλοι...

Και γαμω τις κοινωνίες έχουμε φτιάξει, έτσι; 

Φιλε αφου ο ιδιος της επιτρεπει να οδηγαει οταν την 1η φορα που το εριξε στον τοιχο ειχε τα παιδια τους μεσα (και τα εχει ακομα και σημερα) εγω δεν θα κατσω να του πω τιποτα. Προφανως και τα παντελονια τα φοραει αλλος στην οικογενεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κι εγώ σήμερα όπως ξεπάρκαρα ακούμπησα λίγο έναν αλλά δεν άφησα χαρτάκι. Με λίγο αλοιφή θα είναι οκ πιστεύω

66583592_epa04779113_A_handout_photo_pro

Επεξ/σία από supermanbee
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρούμε τις μικρογρατζουνιές στο αυτοκίνητο ως ένα γεγονός ήσσονος σημασίας και για αυτό σε μικρά γκαπ-γκουπ στο ξεπαρκάρισμα σηκωνόμαστε και φεύγουμε...Γενικά δεν υπάρχει σεβασμός στην ιδιοκτησία του άλλου .

Έτσι για την πληροφορία, στο εξωτερικό το να τρακάρεις έστω και λίγο  κάποιο αυτοκίνητο και φύγεις, τιμωρείται με αφαίρεση διπλώματος...

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/7/2020 στις 8:01 ΜΜ, gasgounis είπε

Δεν εφταιγε το σημειο αλλα ο οδηγος ξεκαθαρα.

Δλδ δεν καταλαβαινεις που φταις σε αυτο,ετσι;

Μ'αρεσει που σου ειναι και ξεκαθαρο κατα τα αλλα.

Στις 16/7/2020 στις 3:31 ΜΜ, Anagnwstis είπε

Στη θέση σας δεν θα άφηνα σημείωμα Γτ άνετα ο άλλος άμα είναι μαλακασας σου φορτώνει οτιδήποτε άλλη ζημία έχει το αμάξι 

Και τι κανεις αν χτυπησεις καποιον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...