Προς το περιεχόμενο

Αγορα Τζιπ η Suv


TRILOBYTER

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, paylidis είπε

μάλλον του αρέσει αν κρινω απο την απαντηση παραπάνω ;) 

Εμενα ενφανισιακα μου αρεσει, ουτε εχω κατσει ουτε ξερω κανεναν που εχει για να κατσω μεσα. Ειναι ακριβο σπορ νομιζω τα συγκεκριμενα, αλλα φουλ badass!

Επεξ/σία από TRILOBYTER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, TRILOBYTER είπε

Εμενα ενφανισιακα μου αρεσει, ουτε εχω κατσει ουτε ξερω κανεναν που εχει για να κατσω μεσα. Ειναι ακριβο σπορ νομιζω τα συγκεκριμενα, αλλα φουλ badass!

κοιτα εχω κανει θεσσαλονικη αθηνα με ενα softtop και η αληθεια ειναι ότι ειχε πολυ βαβουρα λόγω του ότι το συγκεκριμενο ήταν με τους μουσαμάδες... κατα τα αλλα τα περισσότερα καθαρα suv ειναι οπως και να εχει βαρκα γυαλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, NT1G είπε

Α, τα 3000 κυβικά δεν ήταν αστείο;

Οχι, γιατι; Εφοσον δεν εχει φορο πολυτελειας γιατι να υπαρχει προβλημα;

Επεξ/σία από TRILOBYTER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, paylidis είπε

κοιτα εχω κανει θεσσαλονικη αθηνα με ενα softtop και η αληθεια ειναι ότι ειχε πολυ βαβουρα λόγω του ότι το συγκεκριμενο ήταν με τους μουσαμάδες... κατα τα αλλα τα περισσότερα καθαρα suv ειναι οπως και να εχει βαρκα γυαλο...

δεν ειναι τυχαιο αν μπεις στο car.gr και δεις μοντελο 2007-2010 εχουν απο 50000 μεχρι 100000 χλμ ενω αλλα τζιπ που ειναι ανετα στον δρομο ξεπερνανε ευκολα τα 180000 χλμ στην ιδια χρονολογια

1 λεπτό πριν, TRILOBYTER είπε

Οχι, γιατι; Εφοσον δεν εχει φορο πολυτελειας γιατι να υπαρχει προβλημα;

μονο τα τελη kai λιγο η καταναλωση και λιγο τα σερβισ και καμια χαζομαρα οπως ας πουμε το δικο μου εχει 2 μπαταριες  ,thats all

Επεξ/σία από slk200gr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, slk200gr είπε

δεν ειναι τυχαιο αν μπεις στο car.gr και δεις μοντελο 2007-2010 εχουν απο 50000 μεχρι 100000 χλμ ενω αλλα τζιπ που ειναι ανετα στον δρομο ξεπερνανε ευκολα τα 180000 χλμ στην ιδια χρονολογια

μονο τα τελη ,thats all

 

Κλαιν μαιν ειναι, τα φορτωνω πιστωτικη και ειναι 75 ευρω το μηνα. Τα ξεχναω κιολας. Παντα με πιστωτικη τα εδινα, ειχα 2 αμαξια περσι, 1300 με ασφαλεια τελη, ολα πιστωτικη.

Γιατι νομιζω οτι οποιο αμαξι εχει τη μαρκα jeep με τη μια θα εχει ακριβα σερβις ανταλλακτικα; Ξερει κανεις να μου πει;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, TRILOBYTER είπε

Κλαιν μαιν ειναι, τα φορτωνω πιστωτικη και ειναι 75 ευρω το μηνα. Τα ξεχναω κιολας. Παντα με πιστωτικη τα εδινα, ειχα 2 αμαξια περσι, 1300 με ασφαλεια τελη, ολα πιστωτικη.

μου αρεσεις :lol::lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, slk200gr είπε

μου αρεσεις :lol::lol::lol:

χαχαχα τρολλαρεις; δε μπορω να καταλαβω. Ενταξει ρε δεν ειναι κανα τραγικο ποσο. Οποιος θελει αμαξι με @ρχιδι@ πληρωνει.. αλλιως παιρνουμε yaris ;(

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, TRILOBYTER είπε

χαχαχα τρολλαρεις; δε μπορω να καταλαβω. Ενταξει ρε δεν ειναι κανα τραγικο ποσο. Οποιος θελει αμαξι με @ρχιδι@ πληρωνει.. αλλιως παιρνουμε yaris ;(

ναι βρε και εγω πληρωνω 1300 για το Pajero και 320 για το slk ,dδεν τρολλαρα ,παντως σκεφτομαι σοβαρα  να τραμπαρω το pajero με αυτο στις φωτο (120 τελη)

104971824_305962640437045_974660880164291988_n.jpg

105403496_287352205653173_3170971587254757024_n.jpg

1.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Suzuki Grand Vitara, μεγάλο -βαρύ -αξιόπιστο και με καλή ποιότητα κατασκευής, αν πας για μοντέλο πάνω απο 2000 κυβικά τα βρίσκεις πάμφθηνα. https://www.car.gr/14806260-suzuki-grand-vitara-2-4-face-lift
2)Subaru Forester η πρώτη γενιά με τα διάφορα face lift. Φοβερή τρετρακίνηση, πολύ καλό πάτημα στην άσφαλτο και σκυλί στο χώμα. Έχει έκδοση 2000 τουρμπο που πετάει και έκδοση 2.500κυβικά τουρμπο που πετάει ακόμα παραπάνω, του βάζεις και αέριο και είσαι άρχοντας. Έχει ο θείους μου το 2000-170άλογα του 1998 αέριο με 150.000χλμ. Ελάχιστα προβλήματα, τεράστιοι χώροι και ανθεκτικό στο χώμα, το παίρνω που και που και είναι απόλαυση.
https://www.car.gr/27757466-subaru-forester

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, slk200gr είπε

ναι βρε και εγω πληρωνω 1300 για το Pajero και 320 για το slk ,dδεν τρολλαρα ,παντως σκεφτομαι σοβαρα  να τραμπαρω το pajero με αυτο στις φωτο (120 τελη)

104971824_305962640437045_974660880164291988_n.jpg

105403496_287352205653173_3170971587254757024_n.jpg

1.jpg

Οκ, ρωτησα έπειδη και οι φιλοι μου με κραζουν για οτιδηποτε οδηγαω. Και εγω βεβαια τους κοροιδευω που εχουν γιαρις και κορσα. Δε νομιζω οτι πρεπει να εισαι πλουσιος για να εχεις ενα αμαξι με πολλα κυβικα. Ενα σταθερο αξιοπρεπες εισοδημα χρειαζεσαι και πανω απ ολα να μην ανοιγεσαι αν δε σε παιρνει! Και εγω παιδι του μεροκαματου ειμαι δεν εχω βρει τιποτα ετοιμο ...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμεις πήραμε ένα Toyota Rav4 2016 Limited μεταχειρισμένο τέλος του 2019, εδώ Αμερική.

Η γυναίκα το χρησιμοποιεί κυριώς και το έχουμε για τους χώρους που προσφέρει και ταξίδια. Αν και ταξίδια δεν έχουμε προλάβει να κάνουμε. Τα αμάξι ειναι απίστευτο και περιμένω πως και πως να αρχίσουμε τα ταξίδια μόλις περάσει η πανδημία.

Engine
Torque 172 ft-lbs. @ 4100 rpm
Base engine size 2.5 l
Horsepower 176 hp @ 6000 rpm

IMG_0687.jpg.ca12e52fafb9ac9b4d4fa756259ef5d5.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, TRILOBYTER είπε

Καλησπερα

εδω και αρκετο καιρο σκεφτομαστε για αλλαγη κατηγοριας. Αυτη τη στιγμη εχω ενα totota celica το οποιο σκεφτομαι να δωσω μεχρι το τελος του χρονου. Το εχω αρκετα χρονια και εχω γυρισει τη μιση Ελλαδα με αυτο. Ψαχνουμε κατι σε αλλο στυλ, να μπορουμε να πηγαινουμε πιο ανετα σε νησια με κακους δρομους η ακομη και λιγο off road. Ειμαστε ζευγαρι, συνηθως ταξιδευουμε 2 ατομα. Αλλα θελω να χοραει πραγματα πισω η να πεφτουν τα καθισματα για να μπορω να φορτωνω αμα χρειαστει κατι..

Χρηση: 99.9% ταξιδια. Εχω 2 μηχανες και δεν χρησιμοποιω αμαξι στη πολη.

Budget: 8000

Καυσιμο: Βενζινη η Αεριο

Κυβικα/Αλογα: Πολλα, κατα προτιμηση κοντα στις 3000 να πληρωνω 920 τελη και οχι 1300. Αλλα ειμαι ανοιχτος σε προτασεις.

Κυριοτερο να μην εχει τεκμηριο / φορο πολυτελειας! Και να μην εχει πανακριβα σερβις!

Και να ειναι ομορφο παιδια! 😛

Δεν ειμαι σιγουρος αν θελω Suv, εχουν χωρους αλλα ενα καθαρο τζιπ μου φαινεται σαν πιο σωστη επιλογη. Απο την αλλη τα τζιπ ειναι ακριβα ενω με 8.000 παιρνω καλο suv.. 

Ευχαριστω πολυ

με €920 + καυσιμα + service (σε αυτη την κατηγορια δεν ειναι φθηνα) σε 5 χρονια εχεις δωσει πανω απο €15000 ........ αξιζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Dinos1973 είπε

με €920 + καυσιμα + service (σε αυτη την κατηγορια δεν ειναι φθηνα) σε 5 χρονια εχεις δωσει πανω απο €15000 ........ αξιζει?

 

Και τοσα ναναι νομιζω αξιζει, γιατι αντι για 2 θα εχουμε ενα.. 15.000 εντελως τυχαιο νουμερο, τα καυσιμα δεν εχουν σχεση. Η μονη διαφορα ειναι τα τελη και ισως τα σερβις. Δεν εχουν τεραστια διαφορα σαν συνολο.. Εχω και μηχανη που καιει σαν αμαξι, και τι παει να πει αυτο; Εγω να το ευχαριστιεμαι αυτο μετραει

Επεξ/σία από TRILOBYTER
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...