Προς το περιεχόμενο

Αγορα Τζιπ η Suv


TRILOBYTER

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Οσο περισσοτερα λιτρα, τοσο πιο κοψοχρονια παιρνεις ενα αυτοκινητο στην εποχη μας, λογικο ειναι.

Καλα γενικα δε συμφωνω με τον τροπο που το χειριζεται το κρατος. Εγω που θελω να παρω κατι φθηνο με μεγαλα κυβικα καλουμαι να πληρωσω τεραστια τελη. Ο αλλος που εχει 30.000 να παρει μικρο αμαξι δρ πληρωνει τπτ. Γιατι να μην πληρωναμε με τα χλμ που καναμε πχ; Μεγαλη συζητηση νομιζω.. Παντως ναι οι τιμες ειναι πολυ κατω για αυτο και τα κοιταω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, TRILOBYTER είπε

Καλα γενικα δε συμφωνω με τον τροπο που το χειριζεται το κρατος. Εγω που θελω να παρω κατι φθηνο με μεγαλα κυβικα καλουμαι να πληρωσω τεραστια τελη. Ο αλλος που εχει 30.000 να παρει μικρο αμαξι δρ πληρωνει τπτ. Γιατι να μην πληρωναμε με τα χλμ που καναμε πχ; Μεγαλη συζητηση νομιζω.. Παντως ναι οι τιμες ειναι πολυ κατω για αυτο και τα κοιταω

Μα ειναι φθηνα τα πολλα κυβικα διοτι εχουν και πολυ επιβαρυνση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα και το Volvo XC90. Συνδυάζει άνεση στο ταξίδι, off-road δυνατότητες, χώρους, καλό εξοπλισμό και μια δόση πολυτέλειας!

Είναι λίγο μεγάλο για την πόλη αλλά για την χρήση που το θές είναι νομίζω ταμάμ.

Με αρκετό ψάξιμο και υπομονή, μπορεί να βρείς και κανένα ελληνικό, απο κανα συνταξιούχο (οταν είχε βγεί έκανε θραύση στους 55+) που το είχε πάρει τις "χρυσές εποχές" και έχει λίγα και πραγματικά χλμ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Thatsall είπε

Κοίτα και το Volvo XC90. Συνδυάζει άνεση στο ταξίδι, off-road δυνατότητες, χώρους, καλό εξοπλισμό και μια δόση πολυτέλειας!

Είναι λίγο μεγάλο για την πόλη αλλά για την χρήση που το θές είναι νομίζω ταμάμ.

Με αρκετό ψάξιμο και υπομονή, μπορεί να βρείς και κανένα ελληνικό, απο κανα συνταξιούχο (οταν είχε βγεί έκανε θραύση στους 55+) που το είχε πάρει τις "χρυσές εποχές" και έχει λίγα και πραγματικά χλμ.

Συμφωνώ καλή επιλογή. Δε ξέρω ωστόσο αν παίζει σε αυτή την τιμή. Αν θυμαμαι καλά έβγαινε με τον κινητήρα του τότε focus ST (2500 turbo 210 άλογα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε TS, εδω είσαι:

https://www.car.gr/28311139-saab-9-7x

και SUV, και 4κινητο και ψιλο-premium(την εποχη του) και ΟΣΑ περισσότερα  κυβικά/€1.000 μπορείς να πάρεις! :D :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3000 κυβικά αυτοκίνητο έχει 17.800 τεκμήριο. Εφόσον λες ότι δεν θες να έχει φόρο πολυτελείας πρέπει να είναι πάνω απο 10 χρονών.

Οπότε στο τεκμήριο πάς στο 50% αρα 8.900 ευρώ. Βάζουμε και 3000 που είανι το ελάχιστο τεκμηριο διαβίωσης του άγαμου. Αν έχεις σπίτι που ζεις πρέπει να το συμπεριλάβεις και αυτό.. Πρόσεξε λοιπόν ώστε τα τεκμαρτά εισοδήματα να μην είναι περισσότερα απο το ετήσιο εισόδημά σου...

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, nkarama είπε

3000 κυβικά αυτοκίνητο έχει 17.800 τεκμήριο. Εφόσον λες ότι δεν θες να έχει φόρο πολυτελείας πρέπει να είναι πάνω απο 10 χρονών.

Οπότε στο τεκμήριο πάς στο 50% αρα 8.900 ευρώ. Βάζουμε και 3000 που είανι το ελάχιστο τεκμηριο διαβίωσης του άγαμου. Αν έχεις σπίτι που ζεις πρέπει να το συμπεριλάβεις και αυτό.. Πρόσεξε λοιπόν ώστε τα τεκμαρτά εισοδήματα να μην είναι περισσότερα απο το ετήσιο εισόδημά σου...

Κομπλε ειναι οχι! Παντρεμενος ειμαι, βγαινει το ποσο απλα να μην εχει φορο πολυτελειας. Το σελικα ειχε 7200 τεκμηριο μεχρι πριν 2 χρονια, και ειχα ενα μαζντα μιατα αρα το ξεπερνουσα αυτο το ποσο. 

 

Το saab αυτο αξιζει; Δεν βλεπω γενικα saab στο δρομο, ανταλλακτικα σερβις τι παιζει; Υπερβολικα τα κυβικα του επισης..

 

Για πατζερο κοιταζω, γι outlander εχουμε αποψη; Αν και ξεφευγει σε τιμη.. Συμφερει στα κυβικα, απο δυναμη λεει τπτ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To xc90 είναι καλή περίπτωση σίγουρα. Έβγαινε και 3λιτρο με 270 άλογα. Το grand vitara που ειπώθηκε είναι τρομακτικά κουραστικό για ταξίδια. Έχω το diesel και είναι μόνο για βουνό. Μηδενική ηχομόνωση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, TRILOBYTER είπε

Καλα γενικα δε συμφωνω με τον τροπο που το χειριζεται το κρατος. Εγω που θελω να παρω κατι φθηνο με μεγαλα κυβικα καλουμαι να πληρωσω τεραστια τελη. Ο αλλος που εχει 30.000 να παρει μικρο αμαξι δρ πληρωνει τπτ. Γιατι να μην πληρωναμε με τα χλμ που καναμε πχ; Μεγαλη συζητηση νομιζω.. Παντως ναι οι τιμες ειναι πολυ κατω για αυτο και τα κοιταω

μα ειναι φτηνο γιατι ειναι ακριβο να το εχει καποιος στη κατοχη του οποτε δεν εχουν ζητηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

μα ειναι φτηνο γιατι ειναι ακριβο να το εχει καποιος στη κατοχη του οποτε δεν εχουν ζητηση.

Εγω το διατυπωσα λαθος εννουουσα και το τεκμηριο και τον φορο πολυτελειας.. Και συμφωνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βαλε 2k αν μπορεις ακομα και θα βρεις σε αξιοπρεπή κατάσταση  Nissan Navara ( τετράθυρο ) 12ετίας στα 2,500 κ.ε και με 200 ίππους με τελη κυκλοφορίας 120ε και ασφάλιστρά 105ε το εξαμηνο.  

Πας παντού .. κάνεις τα πάντα .. και έχεις χώρους . Τα ίδια ισχύουν και γαι τα αντιστοιχα  Toyota Hilux / ford ranger wildtrak / Mazda BT50

* Αν δεν σου αρέσει η καρότσα υπάρχει και τρόπος (νόμιμος) για να κλείσει ώστε να μοιάσει σε SUV  

Επεξ/σία από Mr^Robot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Burgos είπε

120€ τέλη το Navara έχει αν είναι επαγγελματικό η αγροτικό. Σαν ΙΧ τα τέλη είναι ανάλογα των κυβικών 

Γιατί μπορεί να δηλωθεί το αγροτικό σαν κούρσα? Προφανώς χρειάζεται να είναι αγρότης ( στην καλύτερη ) κάποιος η έστω να φαίνεται οτι νοικιάζει κάποιο αγροτεμάχιο / κομμάτι γης για να κανει την αγορα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...