Προς το περιεχόμενο

Αγορα Τζιπ η Suv


TRILOBYTER

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, Mr^Robot είπε

Γιατί μπορεί να δηλωθεί το αγροτικό σαν κούρσα? Προφανώς χρειάζεται να είναι αγρότης ( στην καλύτερη ) κάποιος η έστω να φαίνεται οτι νοικιάζει κάποιο αγροτεμάχιο / κομμάτι γης για να κανει την αγορα .

Νομίζω μπορείς να το αγοράσεις σαν ΙΧ με τα ανάλογα τέλη, τεκμήρια κλπ. Σαν αγροτικό δεν αρκεί να νοικιάζεις απλά ένα αγροτεμάχιο αλλά να έχεις εισόδημα από αυτo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, Burgos είπε

Νομίζω μπορείς να το αγοράσεις σαν ΙΧ με τα ανάλογα τέλη, τεκμήρια κλπ. Σαν αγροτικό δεν αρκεί να νοικιάζεις απλά ένα αγροτεμάχιο αλλά να έχεις εισόδημα από αυτo

Αν νοικιάζεις "στα χαρτια" υποτίθεται οτι εχεις κάποιο έσοδο απο αυτό -> Ελιες -> Μανταρίνια -> Πορτοκάλια κτλπ και ας τα δηλώνεις και χασούρα ( ζημίες )  . Ξερω ανθρώπους που δεν εχουν καμια επαφη με αγροτικές δουλείες και έχουν την ανανέωση του αυτοκίνητου κάθε που βγαίνει , παράθυρα υπάρχουν .. Στην Ελλάδα είμαστε άλλωστε . :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Mr^Robot είπε

Αν νοικιάζεις "στα χαρτια" υποτίθεται οτι εχεις κάποιο έσοδο απο αυτό -> Ελιες -> Μανταρίνια -> Πορτοκάλια κτλπ και ας τα δηλώνεις και χασούρα ( ζημίες )  . Ξερω ανθρώπους που δεν εχουν καμια επαφη με αγροτικές δουλείες και έχουν την ανανέωση του αυτοκίνητου κάθε που βγαίνει , παράθυρα υπάρχουν .. Στην Ελλάδα είμαστε άλλωστε . :)

Σωστό αυτό για τα παράθυρα. Το σκέφτομαι αθώα εγώ 😂😂

Αλλα υπάρχει και το πρόβλημα του κινητήρα. Όλα αυτά είναι diesel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Burgos είπε

Σωστό αυτό για τα παράθυρα. Το σκέφτομαι αθώα εγώ 😂😂

Αλλα υπάρχει και το πρόβλημα του κινητήρα. Όλα αυτά είναι diesel

Χαχαχ ..

Για της πόλης που έχουν περιοχές με απαγόρευση κίνησης πετρελαιοκίνητων το λες  ; Η όσο αφορά αξιοπιστία κτλπ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Mr^Robot είπε

Γιατί μπορεί να δηλωθεί το αγροτικό σαν κούρσα? Προφανώς χρειάζεται να είναι αγρότης ( στην καλύτερη ) κάποιος η έστω να φαίνεται οτι νοικιάζει κάποιο αγροτεμάχιο / κομμάτι γης για να κανει την αγορα .

 Όχι απλά να δηλώσεις ένα εισόδημα 100 ευρώ από πώληση ας πούμε φράουλες που καλλιεργείς στο μπαλκόνι σου φ,ίλος αστυνομικός το έχουμε με αυτόν τον τρόπο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Mr^Robot είπε

Χαχαχ ..

Για της πόλης που έχουν περιοχές με απαγόρευση κίνησης πετρελαιοκίνητων το λες  ; Η όσο αφορά αξιοπιστία κτλπ ;

Ο ts δήλωσε ότι θέλει βενζίνη η αέριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, slk200gr είπε

 Όχι απλά να δηλώσεις ένα εισόδημα 100 ευρώ από πώληση ας πούμε φράουλες που καλλιεργείς στο μπαλκόνι σου φ,ίλος αστυνομικός το έχουμε με αυτόν τον τρόπο

Καλά άμα είναι γάτα ο λογιστής και θέλει μπορεί να στο δικαιολόγησει και ας έχεις και ένα ζωντανό ( κατσίκα ) για να βάζεις φρέσκο γάλα στο φρεντο

8 λεπτά πριν, Burgos είπε

Ο ts δήλωσε ότι θέλει βενζίνη η αέριο

Είναι και αυτό... Αν και διάβασα το ποστ δεν το συγκράτησα .

Νομίζω κάποια μοντέλα βγαίνουν / έβγαιναν και με βενζίνη χωρίς να είμαι σίγουρος πλέον... του πεθερού Mazda b 2,500 πάντως είναι βενζινα.

Επεξ/σία από Mr^Robot
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δε θελω να κανω μαμουνιες ! Οτι αντεχει η τσεπη μου. Περιπου 3.000 κυβικα καλα ειναι, αν υπαρχει κατι με δυναμη και λιγοτερα κυβικα ας το ακουσουμε, ας κανει και κανα 2000 παραπανω. Ετσι και αλλιως χρονο εχω, προς χειμωνα με βλεπω γιατι ετσι οπως παειο κοσμος δεν αγοραζει τπτ αυτη τη στιγμη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, TRILOBYTER είπε

Παιδια δε θελω να κανω μαμουνιες ! Οτι αντεχει η τσεπη μου. Περιπου 3.000 κυβικα καλα ειναι, αν υπαρχει κατι με δυναμη και λιγοτερα κυβικα ας το ακουσουμε, ας κανει και κανα 2000 παραπανω. Ετσι και αλλιως χρονο εχω, προς χειμωνα με βλεπω γιατι ετσι οπως παειο κοσμος δεν αγοραζει τπτ αυτη τη στιγμη...

 

Λογικό , εγω πάντως θα ρωτούσα και ενα λογιστή τι μπορεί να γινει σε αυτή την περίπτωση !

δεν είναι μα'ι'μουνια η χρήση κυβερνητικού νομού :P Είναι σημαντική η διάφορα στα έξοδα συντήρησης ( τέλη , ασφάλιστρα ) του αυτοκίνητου όταν ανήκει κάποιος σε αυτη την κατηγορία , αλλιώς προφανώς δεν υπήρχε λογος να το κοιτάξεις ..  

   

Επεξ/σία από Mr^Robot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, TRILOBYTER είπε

Παιδια δε θελω να κανω μαμουνιες ! Οτι αντεχει η τσεπη μου. Περιπου 3.000 κυβικα καλα ειναι, αν υπαρχει κατι με δυναμη και λιγοτερα κυβικα ας το ακουσουμε, ας κανει και κανα 2000 παραπανω. Ετσι και αλλιως χρονο εχω, προς χειμωνα με βλεπω γιατι ετσι οπως παειο κοσμος δεν αγοραζει τπτ αυτη τη στιγμη...

Νόμιμο είναι καμία μαϊμούνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, slk200gr είπε

Νόμιμο είναι καμία μαϊμούνια

Αφου δεν ειμαι αγροτης και δεν εχω επιχειρηση.. καλα καλα δε ξερω να ξρφλουδιζω ενα πορτοκαλι...😇

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, TRILOBYTER είπε

Αφου δεν ειμαι αγροτης και δεν εχω επιχειρηση.. καλα καλα δε ξερω να ξρφλουδιζω ενα πορτοκαλι...😇

Ο νόμος λέει να έχεις εισόδημα πάνω από 80 ευρώ από αγροτικά προϊόντα, δεν τον ενδιαφέρει αν έχεις χωράφι ή αν τα καλλιεργείς στο μπαλκόνι η στην ταράτσα σου Τι να κάνουμε Αυτός είναι ο νόμος, δεν είναι παραθυράκι Απλά ο νόμος είναι έτσι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, TRILOBYTER είπε

Ετσι και αλλιως χρονο εχω, προς χειμωνα με βλεπω γιατι ετσι οπως παειο κοσμος δεν αγοραζει τπτ αυτη τη στιγμη...

Σε αυτό εισαι λάθος... Στο θέμα αυτοκίνητο εχει γινει της κολάσεως, εδωσα το δικο μου ακριβως μολις εληξε η καραντινα και περιμεναν 3 στη σειρά, ενώ έβαλα δειγματοληπτικά και της γυναικας μου σε αρκετα υψηλή τιμή (καθως εχει λιγα χλμ και πολλα εξτρα) και επεφταν τουλαχιστον 3-4 τηλέφωνα την ημερα (και το εβγαλα εντος 3-4 ημερών καθως ήθελα να δω μονο πόσο πιάνει για να κανουμε πλανο αν μας παιρνει και για 2ο καινουργιο αμαξι)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, paylidis είπε

Σε αυτό εισαι λάθος... Στο θέμα αυτοκίνητο εχει γινει της κολάσεως, εδωσα το δικο μου ακριβως μολις εληξε η καραντινα και περιμεναν 3 στη σειρά, ενώ έβαλα δειγματοληπτικά και της γυναικας μου σε αρκετα υψηλή τιμή (καθως εχει λιγα χλμ και πολλα εξτρα) και επεφταν τουλαχιστον 3-4 τηλέφωνα την ημερα (και το εβγαλα εντος 3-4 ημερών καθως ήθελα να δω μονο πόσο πιάνει για να κανουμε πλανο αν μας παιρνει και για 2ο καινουργιο αμαξι)...

φιλε μαλλον εσυ εισαι λαθος. Υποθετω οτι τα αυτοκινητα σου τα διαθετεις σε καλη τιμη/αξεσουαρ. Μη γενικευεις με βαση τη δικη σου εμπειρια.

Επειδη βλεπω καθημερινα την αγορα ουτε καν πουλαω ή αγοραζω ωστε να εχω καποια υποκειμενικη αποψη, αλλα και εδω εχουν γραφτει πλεον υπαρχουν δυστηχως φαινομενα τυπου

Δοσεις/γραμματια (!)

ανταλλαγες (με το ζορι να σου πλασαρουν αλλο οχημα)

δυστηχως το ποσοστο μαντρες/ιδιωτες αυξανει δραματικα με οτι συνεπαγεται αυτο για τον υποψηφιο αγοραστη

ο κοσμος πλεον για να ξεφορτωθει το ιχ δεχεται κινητα, συσκευες,και οτι αλλο χωραει ο νους

σορρυ για το οφ τοπικ (οβερ και αυουτ)

 

 

Επεξ/σία από vamvakoolas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, vamvakoolas είπε

φιλε μαλλον εσυ εισαι λαθος. Υποθετω οτι τα αυτοκινητα σου τα διαθετεις σε καλη τιμη/αξεσουαρ. Μη γενικευεις με βαση τη δικη σου εμπειρια.

Επειδη βλεπω καθημερινα την αγορα ουτε καν πουλαω ή αγοραζω ωστε να εχω καποια υποκειμενικη αποψη, αλλα και εδω εχουν γραφτει πλεον υπαρχουν δυστηχως φαινομενα τυπου

Δοσεις/γραμματια (!)

ανταλλαγες (με το ζορι να σου πλασαρουν αλλο οχημα)

δυστηχως το ποσοστο μαντρες/ιδιωτες αυξανει δραματικα με οτι συνεπαγεται αυτο για τον υποψηφιο αγοραστη

Επειδη ειδα και τι γινεται στις αντιπροσωπείες επιμενω οτι εισαι λάθος. Ο κοσμος αυτη την περίοδο πετάει λεφτα σε αμαξια αβέρτα... Ισως ειναι η μονη αγορά που κινειται...

Μεχρι πριν λίγους μήνες ισχυε στα μεταχειρισμενα απο ιδιωτη κατα 90% η τριπλέτα "αστεία παζαρια/ανταλλαγες με ότι βλακεια μπορει να φανταστει κανεις/φεσια". Σημερα αυτοι εχουν παραγκωνιστει γιατι υπαρχει για αγνωστο λόγο πραγματική ζήτηση...

 

υ.γ. και οχι δε πουλάω σε καλη τιμη, μάλλον ακριβα τα πουλαω λόγω καλης συντήρησης/πολλων εξτρα/1 ιδιοκτητη/ατρακαριστών

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...