Προς το περιεχόμενο

Αγορα Τζιπ η Suv


TRILOBYTER

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Subaru Forester. Μονόδρομος για εμενα.
Μοντέλο 2007 έχουμε. ΟΠΟΥ έχουμε πάει (χιονια, λασπες, χωμα, πετρες, αμμο, τρειλερ με 5.5μ φουσκωτο) δεν εκανε ΚΙΧ. 
4κινηση εγγυηση της Subaru, και οτι πιο λιμουζινα εχω οδηγησει σε Εθνικη οδο κλπ. 

Τεραστιο ταξιδι 20ημερων πριν 2 χρονια Αθηνα-Πατρα-Ιωαννινα-Τουρ ολη τη μακεδονια μεχρι Εβρο κ επιστροφη Αθηνα. 

Πιο ξεκουραστα δεν γινοταν. 

Ερωτας

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ωραίο τόπικ με χρήσιμες πληροφορίες. Διάβασα κάτι που μου προξένησε απορία ωστόσο, αφού ο ΟΡ θέλει SUV γιατί προτάθηκε σαν λύση ο αγροτικός νόμος που από ότι ξέρω αφορά μόνο pick-ups και όχι SUV ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να πάρεις αγροτικό στο όνομα σου θέλει να είσαι κάτοχος αγροτικής εκμετάλλευσης ή επαγγελματίας αγρότης και για να σου δώσουν ένα από τα δυο υπάρχουν κάποιες άλλες προύποθεσεις,όποτε όσο γάτα και να είναι ο λογιστής αν δεν έχεις ένα από αυτά τα δυο αν τυχον μπορέσεις να το πάρεις  θα έχει κάνει μαϊμουνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Manolios1925 είπε

/²a1Για να πάρεις αγροτικό στο όνομα σου θέλει να είσαι κάτοχος αγροτικής εκμετάλλευσης ή επαγγελματίας αγρότης και για να σου δώσουν ένα από τα δυο υπάρχουν κάποιες άλλες προύποθεσεις,όποτε όσο γάτα και να είναι ο λογιστής αν δεν έχεις ένα από αυτά τα δυο αν τυχον μπορέσεις να το πάρεις  θα έχει κάνει μαϊμουνια.

 

Έτσι το φαντάζομαι και εγώ, αν και είχε δηλωθεί εδώ ότι μπορείς να έχεις μποστάνι στη βεράντα σου και να δηλώσεις έτσι ότι έχεις αγροτική ετεροαπασχόληση. Η δική μου απορία είναι ότι αυτό αφορά μόνο pick-up και όχι SUV, άρα προς τι εκείνη η πρόταση; Εκτός και εάν συμπεριλαμβάνονται τα SUV σε αυτόν το νόμο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, οπως ειπα θελω να αποφυγω τις μαμουνιες, οπως και να εχει καλες οι ερωτησεις σας και θα ηθελα και εγω να μαθω.

 

Τωρα για το αμαξι, αν υποθετικα παρω κατι με οχι τοσο πολλα κυβικα οσα αρχικα ειπα, εχουμε κατι στο budget που να μην ειναι εντελως ψοφιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συμφωνω με τους προλαλήσαντες για Subaru Forester. Εχει τρομερές εκτός δρόμου δυνατότητες λόγω αληθινής μόνιμης τετρακινησης. Το μόνο όμως που το περιορίζει είναι το σχετικά μικρό υψος από το δρόμο που του δίνει απ την άλλη πλεονέκτημα στην άσφαλτο. Δηλ. το pajero που αναφέρθηκε είναι καλύτερο για off road αφου δεν φοβάσαι να μη βρεις απο κάτω εφοσον πας σε τόσο δύσκολα εδάφη, αλλά στην άσφαλτο το  Forester δεν έχει αντίπαλο. Παιζει να είναι καλύτερο και από τα sedan λόγω σταθερότητας που του προσφέρει η τετρακίνιση και το χαμηλό κέντρο βάρους εξαιτίας boxer κινητήρα και της γενικότερης σχεδίασης. Στα μείον τα ακριβά μαμά αμορτισέρ γιατί έχουν το self levelling, και οι λιγότερες επιλογές για σερβις αφού δεν γνωρίζουν όλοι να ασχοληθούν με τον boxer κινητήρα.

Για αεριο θα το ξανασκεφτομουν για το συγκεκριμένο μιας και ο κινητήρας του εχει τα θεματακια του απ ότι λενε. Ειχα  ρωτήσει σε εγκαταστάτες και με απέτρεψαν με τον τρόπο τους. Μου ειπαν να περιμένεις πιθανόν προβληματα.

Εγώ εχω το forester του 2004.

Επεξ/σία από makuis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...