Προς το περιεχόμενο

Kuo: Τα iPhone 12 δεν θα περιλαμβάνουν στη συσκευασία Earpods αλλά και φορτιστή


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, vortex365 είπε

Το αστείο  δεν είναι ότι η Apple έβγαλε τον φορτιστή από την συσκευασία για να μειώσει το κόστος (γελοία δικαιολογία) το αστείο είναι ότι του χρόνου και η Samsung θα κάνει το ίδιο.

Αυτο ηθελα να πω και εγω, αλλα διαβαζα να δω αν το εχει γραψει καποιος πρωτος! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 637
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 λεπτά πριν, SOCRATIS1000 είπε

Παμε παλι,ειναι αστειο να το βαλει σου λεω,ας κανει οτι θελει,δεν γινεται σε νεα συσκευη κινητου τηλεφωνου να απουσιαζει το καλωδιο φορτισης,ενα αντικειμενο που χωρις αυτο η συσκευη δεν δουλευει.Να πω τα ακουστικα οκ,αλλα φορτιστης?

Το καλώδιο που το είδες ότι βγήκε...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

για κάποιον που θα αγοράσει πρώτη συσκευή το iphone θα είναι τράτζικ που δεν θα εχει ακουστικά και φορτιστή.
Για κάποιον που θα το πάρει ως αντικατάσταση τότε καλυτερα που δεν θα εχει φορτιστή. Κάθε σπίτι πλέον εχει πολλα ηλεκτρονικά απόβλητα απο φορτιστές.

Επεξ/σία από _filippos_
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Haldol είπε

Θέλετε να δείτε τι ωραία που θα ακολουθήσουν κι άλλες εταιρείες; Από τη στιγμή που όλα τα κινητά φορτίζουν από USB ενώ και η Ε.Ε. προσπαθεί να επιβάλει κοινά πρότυπα φόρτισης, αλλά και να μειώσει το e-waste, είναι θέμα χρόνου ν' αρχίσουν να εξαφανίζονται οι φορτιστές απ' τις συσκευασίες. 

Φίλε @haHa, για να σου λυθεί η απορία... έχω 2 USB-C PD και... 5+ USB-A. Οι απλοί της  βρίσκονται κάπου παραπεταμένοι, μιας κι είναι ότι πιο άχρηστο υπάρχει σε φορτιστή (μία θύρα, χωρίς QC, χωρίς -έστω- μεγάλη ένταση, κ.λπ).

Από κάτι άτομα σαν αυτά τα funboys θα ακολουθήσουν κ αλλες . Και αν ακολουθήσουν , πάλι κράξιμο θα πέσει , και πρέπει οι καταναλωτές να αντιδράσουν . Το ότι εσύ έχεις 10 φορτιστές και 10 καλώδια όμως δεν σημαίνει ότι όλοι έχουν . Επίσης δεν δικαιολογείται να δίνεις πόσα λεφτά και να μην υπάρχουν στο κουτί τα βασικά . Είναι αδιανόητο . Η Samsung βάζει και ακουστικά type c και ταχυφορτιστή, και ζελατίνα εργοστασιακή  .  Άλλες εταιρίες xiaomi Huawei κλπ βάζουν και tpu θηκουλες της πλάκας , πράγματα που ναι μεν δεν έχουν τόσο μεγάλη αξία αλλά εκτιμούνται άμεσα από τον καταναλωτή ...Γιατί να μην ακολουθήσουν αυτό το δλδ οι άλλες εταιρίες και να ακολουθήσουν το παράλογο ? Και εμείς σαν καταναλωτές αν γίνει κάτι τέτοιο  πρέπει να τους τιμωρήσουμε . Η apple είναι εταιρία που άνετα θα έκανε κάτι τέτοιο , αφού είναι εξπερ στο να πουλάνε dοngles , Kai adapters για τα πράματα τους . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, billdanos είπε

Τι ήθελες να έχουν μέσα τα airpods? Φορτιστή ξεχωριστό όταν φορτίζουν από οτιδήποτε usb έχεις στο σπίτι? 

Το τερμάτισες και σήμερα...Εδώ θα μου πεις  σας πουλάει οθόνη χωρίς βάση (την οποία την πουλάει στην συνέχεια 999 🤣 ) και σας φαίνεται φυσιολογικό, τώρα θα κολλήσετε? 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Haldol είπε

Φίλε @haHa, για να σου λυθεί η απορία... έχω 2 USB-C PD και... 5+ USB-A. 

2 λοιπον και οχι 1-2-5-10. Και εισαι η εξαιρεση, οι περισσοτεροι δεν εχουν ουτε εναν usb-c φορτιστη στο σπιτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
5 λεπτά πριν, sakis697 είπε

Αυτο ηθελα να πω και εγω, αλλα διαβαζα να δω αν το εχει γραψει καποιος πρωτος! 

πολυ θα ηθελε η samsung να μπορει εστω να αντιγραψει την apple...ουτε αυτο δεν ξερει να κανει καλα...

...

...

...

..(ηθελα να δω πως ειναι να αναβεις φωτιες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ConstantineP είπε

Το τερμάτισες και σήμερα...Εδώ θα μου πεις  σας πουλάει οθόνη χωρίς βάση (την οποία την πουλάει στην συνέχεια 999 🤣 ) και σας φαίνεται φυσιολογικό, τώρα θα κολλήσετε? 🤣

Πόσες οθόνες είπαμε ότι ήθελες να αγοράσεις και σε σταμάτησε η βάση???

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρή apple γελάνε κ οι πέτρες. Είναι δυνατόν να αραδιάζεις τέτοιες δικαιολογίες σε κάποιον που σου σκάει 1000+;

Ότι δηλαδή ένα εξάρτημα μαζικής παραγωγής που σου στοιχίζει απολύτως τίποτα άμα μπει θα ανεβάσει κ άλλο το κόστος; Στο τέλος θα μας πεις ότι άμα το κάνεις δώρο θα βάλεις κ από την τσέπη σου.

Έδειξες σημάδια σοβαρότητας τον τελευταίο καιρό, αλλά τώρα το τερμάτισες!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, billdanos είπε

Πολλούς! Από το ίδιο το desktop μέχρι και all in one charger που βγάζει όλα τα βύσματα. Έχω και στις πρίζες του σπιτιού usb εξόδους οπότε εκεί θες απλά έναν αντάπτορα. 

Το desktop τι σχεση εχει; Επειδη η apple τσιγγουνευτηκε, θα φορτιζεις το βραδυ το κινητο σου στο desktop(που ειναι πιθανως σε αλλο δωματιο) ; Τι αλλη δικαιολογια θα σκεφτειτε ρε παιδια!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, haHa είπε

2 λοιπον και οχι 1-2-5-10. Και εισαι η εξαιρεση, οι περισσοτεροι δεν εχουν ουτε εναν usb-c φορτιστη στο σπιτι.

Το λες ρε μεγάλε ; Ούτε έναν ε!

 Θέλεις να σου βγάλω ΤΩΡΑ φωτό από το σπιτι της μάνας μου δυο τρεις ;

 Τα θέλετε και τα λέτε αυτά ;Που ζείτε 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Chris_BMW είπε

Ποια αδικαιολόγητα ρε μεγάλε .

 Ελληναρες όλοι σας . Που έχει γεμίσει ο κόσμος άχρηστα σκουπίδια από καλώδια και φορτιστές ούτε που σας αγγίζει να υποθέσω ε;
 Ε ναι γιατί να σας αγγίξει ! Πλερωνω και τα θέλω όλα να ουμ.

 Λοιπόν με τις τιμές που φημολογείται πως θα τα λανσάρει καλώς να μην έχει φορτιστή .

 Και δεν το λέω καθόλου ειρωνικά .

 Μιλάω για τα δεδομένα τιμής της Apple .Και μακάρι να ακολουθήσουν και οι άλλες εταιρίες με την ανάλογη μείωση τιμής .

 Έχεις φορτιστή σπιτι ;; Είσαι οκ . Δεν έχεις αγοράζεις .

 Υ.Γ Για ρίξτε μια ματια στις αγγελίες εδώ μέσα των περισσότερων I phone όπου με υπερηφάνεια ο ιδιοκτήτης γράφει :ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΑ ΠΑΡΕΛΚΟΜΕΝΑ .

 Αλλά είπαμε περιβαλλοντική συνείδηση 0 στην μπανανία . Εγώ πλερωνω και το θέλω να ουμ...

Συμφωνώ κακώς δίνει και το καλώδιο. Μόνο τη συσκευή και αυτήν στο χέρι χωρίς κουτί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, Chris_BMW είπε

Το λες ρε μεγάλε ; Ούτε έναν ε!

 Θέλεις να σου βγάλω ΤΩΡΑ φωτό από το σπιτι της μάνας μου δυο τρεις ;

 Τα θέλετε και τα λέτε αυτά ;Που ζείτε 

μην τα λες αυτα...σε λιγο θα σου πουνε οτι στην γερμανια δεν βλεπεις πουθενα κανεναν με iphone...xiaomi ολα...xiaomi...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, One+ είπε

Πώς βοηθάει το περιβάλλον όταν αναγκάζεσαι να αγοράσεις ξεχωριστά φορτιστή με δική του συσκευασία?

Βοηθάει γιατί εγώ που έχω σπίτι ασύρματους φορτιστές και multi-φορτιστές για πολλές συσκευές ταυτόχρονα, δεν θα προσθέσω έναν ακόμα φορτιστή στην συλλογή μου και δεν θα δημιουργήσω περισσότερο waste για το περιβάλλον. Και είμαι και σίγουρος ότι ο περισσότερος κόσμος έχει σπίτι του φορτιστές.

Επεξ/σία από KostasKri
  • Like 2
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...