Προς το περιεχόμενο

Kuo: Τα iPhone 12 δεν θα περιλαμβάνουν στη συσκευασία Earpods αλλά και φορτιστή


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, haHa είπε

2 λοιπον και οχι 1-2-5-10. Και εισαι η εξαιρεση, οι περισσοτεροι δεν εχουν ουτε εναν usb-c φορτιστη στο σπιτι.

Δεν έχω πάει σε σπίτι που να μην έχει φορτιστή USB και μάλιστα με αποσπώμενο καλώδιο... εσύ πχ στο σπίτι πόσους έχεις???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, Haldol είπε

Οι απλοί της apple βρίσκονται κάπου παραπεταμένοι, μιας κι είναι ότι πιο άχρηστο υπάρχει σε φορτιστή (μία θύρα, χωρίς QC, χωρίς -έστω- μεγάλη ένταση, κ.λπ).

+1, δυστυχως η apple εδινε φθηνιαρικους φορτιστες που ουσιαστικα ειναι αχρηστοι δημιουργωντας απιστευτο e-waste και αναγκαζοντας ατομα σαν εσενα να τους εχει παραπεταμενους και να αγοραζει αλλους φορτιστες για να κανει την δουλεια του. 

Δυστυχως, συνεχιζει να δημιουργει e-waste γιατι τωρα παει σε ακρη usb-c, οποτε παλι βγαζει τελειως αχρηστους την πλειονοτητα των προηγουμενων apple φορτιστων, ενω επειδη επιμενει σε lightning αντι για usb-c(στην αλλη ακρη του καλωδιου που μπαινει στο κινητο) δινει ενα καλωδιο με ελαχιστη χρησιμοτητα που ουσιαστικα φορτιζει μονο το iphone, ουτε καν το ipad pro ή την πλειονοτητα αλλων κινητων.

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vagosd είπε

Αυτές τις @@ριές για το περιβάλλον να μη λέγατε... Ας πει τους χρήστες να μην αγοράζουν κάθε χρόνο iPhone . Και με 3 ετίας κάνουν τη δουλειά τους. Αν παίρνουν όλοι συσκευή κάθε 3 χρόνια τότε βοηθάς το περιβάλλον. Αλλά είπαμε να βοηθάμε το περιβάλλον χωρίς να βλάψουμε την τσέπη μας. 

Δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό σου. Ακόμα και αυτός που θέλει να αγοράζει κάθε χρόνο, ας αγοράζει. Πλέον όμως δεν θα πετάει ένα ζευγάρι ακουστικά + έναν φορτιστή από τους δεκάδες που πιθανώς να έχει μαζέψει ανά τα χρόνια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, AtiX είπε

Πόσες οθόνες είπαμε ότι ήθελες να αγοράσεις και σε σταμάτησε η βάση???

Όχι εντάξει, μια πήρα και αισθάνομαι και ωραία γιατί βοήθησα την apple να αφήσει λιγότερο αποτύπωμα στο περιβάλλον 🤣, εξάλλου όλοι έχουμε 2-3 βάσεις από τις παλιές οθόνες μας, την κάρφωσα με πρόκες σε μια παλιά μου βάση, εντάξει κουνιέται λίγο παραπάνω, αλλά δεν βαριέσαι γλίτωσα 999 ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Superuser3 είπε

Με τη λογική σου ούτε καλώδιο θα έπρεπε να έχει τουλάχιστον για το περιβάλλον

Πιθανώς; Δεν είναι το ίδιο εύκολο όμως από την στιγμή που χρησιμοποιεί ακόμα το Lightning και ο αγοραστής ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΆ θα έπρεπε να αγοράσει έξτρα άμα ερχόταν από android. Τον φορτιστή δεν σε αναγκάζει. Έχω 100 σπίτι μου, δεν χρειάζομαι άλλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, AtiX είπε

Δεν έχω πάει σε σπίτι που να μην έχει φορτιστή USB και μάλιστα με αποσπώμενο καλώδιο... εσύ πχ στο σπίτι πόσους έχεις???

Ουτε εναν φορτιση usb-c δεν εχω σπιτι μου, οπως και η πλειονοτητα των σπιτιων που εχω παει.

Ποσους φορτιστες εχεις σπιτι σου που να εχουν υποδοχη usb-c? Tετοιον:
https://www.istorm.gr/18w-usb-c-power-adapter.html

 


image.png.907c7b3c62c7046916a322c70641b690.png

 

 

Γιατι τετοιον φορτιστη θα χρειαζεται το iPhone 12 που θα ερχεται με καλωδιο usb-c σε lightning.

Επεξ/σία από haHa
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 λεπτά πριν, ConstantineP είπε

Όχι εντάξει, μια πήρα και αισθάνομαι και ωραία γιατί βοήθησα την apple να αφήσει λιγότερο αποτύπωμα στο περιβάλλον 🤣, εξάλλου όλοι έχουμε 2-3 βάσεις από τις παλιές οθόνες μας, την κάρφωσα με πρόκες σε μια παλιά μου βάση, εντάξει κουνιέται λίγο παραπάνω, αλλά δεν βαριέσαι γλίτωσα 999 ;)

ε, ωραια..εσυ βολευτηκες..

τωρα θα επιτρεψεις στους αλλους να παρουνε τις οθονες που θελουνε ή θα τους κυνηγας με τις προκες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ConstantineP είπε

Όχι εντάξει, μια πήρα και αισθάνομαι και ωραία γιατί βοήθησα την apple να αφήσει λιγότερο αποτύπωμα στο περιβάλλον 🤣, εξάλλου όλοι έχουμε 2-3 βάσεις από τις παλιές οθόνες μας, την κάρφωσα με πρόκες σε μια παλιά μου βάση, εντάξει κουνιέται λίγο παραπάνω, αλλά δεν βαριέσαι γλίτωσα 999 ;)

Οπότε, μαθημένος πλέον, όταν αγοράσεις και το νέο iPhone και δεν βρεις φορτιστή μέσα... χωρίς καν πατέντα, χρησιμοποίησε τον... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Chris_BMW είπε

Το λες ρε μεγάλε ; Ούτε έναν ε!

 Θέλεις να σου βγάλω ΤΩΡΑ φωτό από το σπιτι της μάνας μου δυο τρεις ;

 Τα θέλετε και τα λέτε αυτά ;Που ζείτε 

Nαι, θα ηθελα να μου βγαλεις.
Ειμαι σιγουρος οτι δεν παραθεσεις φωτογραφια, γιατι απλα δεν ξερεις τι λες.

 

Παρε μια βαθια ανασα, ηρεμησε και προσπαθησε ξανα.

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, KostasKri είπε

Πιθανώς; Δεν είναι το ίδιο εύκολο όμως από την στιγμή που χρησιμοποιεί ακόμα το Lightning και ο αγοραστής ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΆ θα έπρεπε να αγοράσει έξτρα άμα ερχόταν από android. Τον φορτιστή δεν σε αναγκάζει. Έχω 100 σπίτι μου, δεν χρειάζομαι άλλους.

Ας αγοράσει αυτός που είναι από android.οι περισσότεροι είναι παλιοί χρήστες iPhone και έχουν ήδη καλώδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
4 λεπτά πριν, haHa είπε

Ποσους φορτιστες εχεις σπιτι σου που να εχουν υποδοχη usb-c? Tετοιον:
https://www.istorm.gr/18w-usb-c-power-adapter.html


image.png.907c7b3c62c7046916a322c70641b690.png

Γιατι τετοιον φορτιστη θα χρειαζεται το iPhone 12 που θα ερχεται με καλωδιο usb-c σε lightning.

ωιμε..τετοιο δεν εχω...και κανει και 35 ευρω.

Anmerkung 2020-06-29 124027.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Antilogos1975 είπε

ε, ωραια..εσυ βολευτηκες..

τωρα θα επιτρεψεις στους αλλους να παρουνε τις οθονες που θελουνε ή θα τους κυνηγας με τις προκες...

Είπα εγώ να μην πάρει κανείς οθόνη, απλά δίνω λύσεις, τώρα αν η λύση μου σας φαίνεται κάπως, τι να πω , εγώ ακολούθησα πιστά την αλα Apple λογική....χμμ δεν είναι τυχαίο το σλόγκαν "think different" 🤔 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Antilogos1975 είπε

ωιμε..τετοιο δεν εχω...και κανει και 35 ευρω.

Anmerkung 2020-06-29 124027.png

Ακριβως, για αυτο λεω οτι δεν εχουν οι περισσοτεροι(ασχετο με το τι λενε κατι τυφλα fanboys), οποτε οι περισσοτεροι θα χρειαστουμε να παρουμε , αρα δεν ειναι θεμα e-waste(οπως αναφερουν σαν δικαιολογια απο τα ιδια ατομα).

Βεβαια, υπαρχει και η λυση που ενας αλλος ανεφερε: να φορτιζουμε το κινητο μας στο desktop υπολογιστη! Και τι πειραζει που φορτιζουμε το βραδυ το κινητο και το desktop ειναι σε αλλο δωματιο, ε σιγα το προβλημα!

Επεξ/σία από haHa
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, ConstantineP είπε

Είπα εγώ να μην πάρει κανείς οθόνη, απλά δίνω λύσεις, τώρα αν η λύση μου σας φαίνεται κάπως, τι να πω , εγώ ακολούθησα πιστά την αλα Apple λογική....χμμ δεν είναι τυχαίο το σλόγκαν "think different" 🤔 🤣

εδω εχεις ενα ποιντ....😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, haHa είπε

Ουτε εναν φορτιση usb-c δεν εχω σπιτι μου, οπως και η πλειονοτητα των σπιτιων που εχω παει.

Ποσους φορτιστες εχεις σπιτι σου που να εχουν υποδοχη usb-c? Tετοιον:
https://www.istorm.gr/18w-usb-c-power-adapter.html


image.png.907c7b3c62c7046916a322c70641b690.png

Γιατι τετοιον φορτιστη θα χρειαζεται το iPhone 12 που θα ερχεται με καλωδιο usb-c σε lightning.

Αυτόν το φορτιστή τον δίνει στα ακριβότερα μοντέλα που θα περιέχουν και τον φορτιστή μέσα... στα φτηνότερα δεν έχει αναφερθεί αν θα είναι USB ή USB-C το καλώδιο... όταν βγουν πάντως θα δούμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...